İngiltere Ticari Vize

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

İngiltere Ticari Vize

Değerli ziyaretçilerimiz; İngiltere’ye iş toplantısı, fuar katılımı vb. amaçlarla seyahat edecek çalışan ve iş adamlarının vize işlemleri hakkında bilgiler vereceğimiz ‘’ İngiltere Ticari Vize ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere ticari vize başvurusu hakkında güncel bilgileri sayfamızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Konu hakkında sorularınız için ”Bize Ulaşın” sayfamızı ziyaret edebilir, danışmanlık desteği alabilirsiniz.

SaltVisa İngiltere vize işlemleri konusunda bireysel ve kurumsal vize danışmanlık hizmeti vermektedir. SaltVisa danışmanlığı ile İngiltere ticari vizesi işlem prosedürlerini mümkün olan en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

İngiltere Ticari ve Fuar Vizesi Nedir?

İngiltere’ye iş toplantısına katılmak, sunum yapmak, eğitim vermek, sözleşme imzalamak gibi amaçlarla seyahat etmesi gereken çalışan ve işverenlerin alması gereken vize türü İngiltere ticari vizedir.

İngiltere’de gerçekleşecek olan ticari bir fuara katılımcı olarak gidecek olan ya da fuar standı açacak ve görevli, temsilci olacak şirket sahipleri ve şirket çalışanlarının başvuru yapması gereken İngiltere vize türü İngiltere fuar vizesi olarak adlandırılır.

İngiltere ticari ve fuar vizesi için başvuru yapılması gereken İngiltere vize çeşidi aynıdır. Bu vize türleri için seyahat amacı ve alınacak davetiye çeşidi farklılık gösterir. Her iki amaçla seyahat gerçekleştirmesi gereken kişiler de İngiltere standart ziyaretçi vizesi türü olan, Business Visa alt kategorisine başvuru yapmalıdırlar.

İngiltere Business Visa sahibi kişi bu vize ile İngiltere’de iş toplantısına katılabilir, fuar katılımı gerçekleştirebilir, yapılan ya da yapılacak olan işle ilgili kısa süreli eğitim verebilir.

İngiltere ticari vize ile İngiltere’de çalışmak ve para kazanmak yasal olmayacaktır. Bu vize türü çalışma vizesi kategorisi değildir.

İngiltere Ticari Vize Şartları

 • Geçerli pasaport sahibi olmak.
 • Sözleşmeli, SSK’lı, freelance olarak çalışan olmak ya da işveren/şirket sahibi durumunda olmak.
 • İngiltere’den bir şirketten, konferanstan, fuar organizasyonundan davetiye almak.
 • Davetiye başvuran adına olmalı, başvuran kişinin bilgilerini içermelidir ve yetkili kişi tarafından gönderilmiş olmalıdır.
 • İngiltere’de kalınan sürede oluşabilecek masrafların kanıtlanabileceğinin kanıtlanabilmesi.
 • İngiltere’ye çalışmak üzere değil; kısa süreli bir görüşme, toplantı, eğitim, fuar katılımı, konferans katılımı gibi amaçlarla seyahat edilmesi.
 • Online İngiltere ticari vize başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması.
 • Ticari vize randevusu alınarak yetkili merkezde parmak izi beyanında bulunulması.
 • İngiltere’de tek seferde 6 aydan uzun kalınmayacak olması.
 • İngiltere ticari vize başvurusu seyahate 90 günden az kalması durumunda yapılmalıdır.

Ticari Vize İçin Dilekçe Örneği

İngiltere ticari vize başvurusu için hazırlanması gereken önemli evraklardan biri olan vize talep dilekçesi seyahat gerekçesine ve seyahat detaylarına dair önemli bilgileri içeriyor olmalıdır.

İngiltere ticari vize dilekçesi İngiltere Başkonsolosluğu’na hitap edilerek, İngilizce hazırlanmalıdır. Dilekçede ticari seyahatin amaçları, tarihleri, seyahat edecek kişinin bilgileri mutlaka yer almalıdır.

Ticari vize dilekçesi şirket antetli kağıdına yazılmalı, kaşeli ve imzalı olarak başvuru dosyasına eklenmelidir.

İngiltere ticari vize dilekçe örneği talebi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Davetiye Örneği

İngiltere’ye ticari seyahat durumunda alınması zorunlu davet mektubu mutlaka vize başvuru sahibinin bilgilerini içermelidir. Davet mektubu İngiltere’den bir firmadan ya da fuar organizasyonundan Türkiye’deki bir firmaya ve çalışana ya da firma sahibine iletilir.

Davetiyede hem Türkiye’deki firma hem de davet edilen şahıs bilgilerine yer verilmeli, davet amacı açıklanmalıdır.

İngiltere’den gönderilecek olan ticari davetiye, fuar ya da konferans belgeleri e-posta yoluyla başvuru sahibine gönderilebilir. Davetiye ıslak imzalı kaşeli olmak durumunda değildir. İngiltere ticari vize işlemi e-mail yoluyla gelen davetiye ile de kabul edilmektedir.

İngiltere standart ziyaretçi vize türlerinden birisi olan ticari vize için davetiyenin belediye onaylı olması gerekmez. Davetiyenin vize için gerekli bilgileri içermesi ve yetkili tarafından imzalı olması yeterli olacaktır.

İngiltere Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

İngiltere standart ziyaretçi vize kategorileri ve diğer vize kategorileri için başvuru sahibinden fotoğraf talep edilmez. İngiltere vize evrakları arasında biyometrik fotoğrafı göremeyeceksiniz. Fotoğraf İngiltere yetkili vize başvuru merkezinde vize randevu günü görevliler tarafından çekilecek, vize onayı verilmesi durumunda vize etiketinde bu fotoğraf kullanılacaktır. Başvuru sahibinin sağlayacağı fotoğraf vize etiketinde kullanılmaz.

Ticari Vize Başvuruları İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere ticari vize başvurusu için başvuru dosyasına hem başvuru sahibi banka hesap dökümü hem de şirket banka hesap dökümü eklenmelidir. Ticari vize başvuru dosyasında seyahat masrafları için şirket sponsorluğu beyan edilse de Konsolosluk başvuru sahibinin banka hesap dökümünü de görmek ister.

İngiltere ticari vize için sunulan banka hesap dökümü ile seyahat süresi boyunca harcanması muhtemel para miktarının karşılanabileceği kanıtlanmalıdır. Bu tutar kişinin İngiltere’de kalış süresine ve nerede konaklayacağına göre değişmektedir.

Ticari vize başvurusu yapılırken banka hesabında en az 20.000 TL olmasını tavsiye ediyoruz. Tutar Pound, dolar ya da Euro hesabı ile de sunulabilir.

Ticari Vize İçin Pasaport Geçerlilik Süresi Ne Kadar Olmalı?

İngiltere vize başvurusu için pasaport geçerlilik süresinin seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olması tavsiye edilir.

İngiltere Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularında 6 aydan az süresi kalan pasaportla yapılan başvuruları da kabul etmekte, vize onayı vermektedir. Yine de başvuru öncesi dönüş tarihinizden sonra da geçerliliği devam eden pasaportla başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere Ticari Vize Nasıl Alınır?

İngiltere’ye; iş toplantısına katılmak, fuara katılmak ya da stant açmak, konferansa katılmak, eğitim almak ya da eğitim vermek gibi kısa süreli ticari amaçlarla seyahat etmesi gereken Türk Vatandaşları gerekli vize prosedürlerini tamamlamalıdırlar.

İngiltere ticari vize başvurusu için; başvuru sahibinin gerekli davetiyeyi ve diğer ticari vize şartlarını sağlıyor olması yeterli olmayabilir. Adım adım vize işlem adımlarının tamamlanması da vize alımı için çok önemlidir.

Ticari İngiltere vize işlemleri için başvuru sahibi online vize sürecini tamamlamalıdır. Online başvuru süreci; ticari vize başvuru formunun doldurulması, vize ücretinin ödenmesi ve vize randevusu alınması aşamalarından oluşur. Bu işlemler sonrası ise başvurucu randevusunu oluşturduğu merkeze giderek parmak izi vermeli ve pasaportunu teslim etmelidir.

Biyometrik veri beyanı işlemleri için başvuru sahibinin randevuya şahsen katılımı zorunludur. Şahsen katılım tekrarlanan her İngiltere vize işleminde zorunlu tutulmaktadır.

İngiltere Ticari Vize Başvuruları için Randevu Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi için randevu alınması gerekecektir. Randevu İngiltere Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu başvuru merkezi üzerinden alınmaktadır. Randevu alımı için öncelikle online İngiltere ticari vize formunun tamamlanması gerekecektir.

İngiltere online vize başvuru formu gov.uk web sitesi üzerinden doldurulacaktır. Form doldurulurken doğru vize kategorisi seçimi yapılarak seyahat gerekçesi hakkında doğru bilgi verilmelidir.

Kişisel bilgiler, seyahat bilgileri, davet eden firma bilgileri, konaklama bilgileri, geçmiş seyahatler gibi pek çok önemli soru içeren form doldurulduktan sonra aynı çevrimiçi sistem üzerinden İngiltere ticari vize ücreti ödenecektir. Ödeme yapıldıktan sonra ise randevu alımı için Tls Contact web sitesine geçiş yapılarak randevu takviminden uygun gün ve saat seçimleri yapılacaktır.

İngiltere ticari vize randevusu için online vize formunun doldurulması ve vize ücretinin ödenmesi zorunludur.

Alınan randevu tarihinin kişiye uygun olmaması durumunda randevu değişikliği yapılabilir. Randevu değişikliği için sisteme giriş yapılması ve randevumu yeniden zamanla butonuna tıklanması yeterli olacaktır. Oluşturulmuş randevu tarihi ve saati gelmeden önce bu değişiklik yapılabilir. İngiltere randevu değiştirme için tekrar ücret ödemesi yapılmaz.

‘’ TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma İşlemi ’’ yazımızı okuyarak randevu alımı, değiştirme ve erteleme gibi işlemler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere ticari vize başvuru sürecinizi başlatmak için temsilcilerimizle iletişime geçebilir, güncel ticari vize evrak listesi ve ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

İngiltere ticari vizesi için gerekli evraklar, İngiltere vize sonucunu önemli ölçüde etkileyecektir. Ticari vize başvurusu için sadece İngiltere’den adınıza gelen davetiye yeterli olmayacaktır. Ticari vize onayı için İngiltere ticari vize koşulları sağlanmalı, İngiltere ticari vize için hazırlanması gereken evraklar eksiksiz sunulmalıdır.

İngiltere ticari vize evrakları vize başvuru sahibinin güncel çalışma durumuna göre değişmektedir. İngiltere ticari vize başvurusu için gerekli evrakları çalışanlar ve şirket sahipleri için ayrı ayrı sıralıyor olacağız.

Çalışanlar İçin Ticari Vize Başvuru Evrakları Neler?

 • Geçerli, içinde İngiltere vize basımı için boş sayfa bulunan pasaport.
 • İngiltere’den gelen ticari davet mektubu, davet eden kişinin pasaport fotokopisi (elektronik ortamda iletilmesi yeterlidir, başvuru sürecinde aslı talep edilmez.)
 • Fuar katılımı söz konusu ise İngiltere’de fuar davetiyesi yine elektronik ortamda alınmalıdır.
 • İngiltere ticari vize talep dilekçesi. (Ticari seyahatin nedenini, tarihlerini, çalışana seyahat süreci boyunca sponsor olunacağını belirtir dilekçe olmalıdır. Şirket yetkilisi tarafından imzalı sunulmalıdır.)
 • Çalışılan firmanın güncel tarihli şirket evrakları. (Vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazetesi)
 • E-devletten alınmış SGK Tescil ve Hizmet Dökümü. (güncel tarihli ve barkodlu belge sunulmalıdır)
 • İşe giriş bildirgesi ve son 3 aylık kaşeli imzalı maaş bordroları.
 • Başvurana ait, maaş ödemesinin yapıldığı son 6 aylık banka hesap dökümü ve varsa farklı banka hesap dökümleri.
 • Başvuru sahibine ait varsa tapular ve araç ruhsatları.
 • Çalışılan şirketin son 6 aylık banka hesap dökümleri. (güncel tarihli ve yeterli bakiyeye sahip banka hesabı sunulmalıdır)
 • Başvuran nüfus cüzdanı fotokopisi ve e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi.

İşverenler/Şirket Sahipleri ve Ortakları İçin Ticari Vize Başvuru Evrakları Neler?

 • Geçerli, içinde İngiltere vize basımı için boş sayfa bulunan pasaport.
 • İngiltere’den gelen ticari vize davet mektubu, davet eden kişinin pasaport fotokopisi (elektronik ortamda iletilmesi yeterlidir, başvuru sürecinde aslı talep edilmez.)
 • Fuar katılımı söz konusu ise İngiltere’de fuar davetiyesi yine elektronik ortamda alınmalıdır.
 • İngiltere ticari vize talep dilekçesi. (Ticari seyahatin nedenini, tarihlerini, seyahat sürecinde masrafların nasıl karşılanacağını belirtir olmalıdır. Şirket sahibi başvuran tarafından ya da varsa şirket ortağı tarafından imzalanmalıdır.)
 • Tek sahibi ya da ortağı olunan şirketin güncel tarihli evrakları (Vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazetesi)
 • E-devletten alınmış SGK Tescil ve Hizmet Dökümü. (güncel tarihli ve barkodlu belge sunulmalıdır)
 • Başvurana ait son 6 aylık banka hesap dökümü ve varsa farklı banka hesap dökümleri.
 • Başvuru sahibine ait varsa tapular ve araç ruhsatları.
 • Son 6 aylık hesap hareketlerini gösterir şirket banka hesap dökümleri. (güncel tarihli ve yeterli bakiyeye sahip banka hesabı sunulmalıdır)
 • Başvuran nüfus cüzdanı fotokopisi ve e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi.

İngiltere ticari vize için gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi için ” İngiltere Vize Evrakları ” yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

 • 6 aylık ticari vize ücreti: 127 Dolar
 • 2 yıllık ticari vize ücreti: 476 Dolar
 • 5 yıllık ticari vize ücreti: 848 Dolar
 • 10 yıllık ticari vize ücreti: 1060 Dolar

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

İngiltere vize ücreti online vize başvurusu esnasında ödenir. Vize ödemesi kredi kartı ile İnternet üzerinden yapılacaktır. Ticari vize harcının banka havalesi yöntemi ile ya da başvuru günü elden ödenmesi gibi seçenekler yoktur.

Birleşik Krallık ticari vize ücretinin ödenmesi için online vize başvuru formunun tamamlanması ve onaylanması gerekecektir. Bilgilerin doğruluğun onaylanması sonrası ödeme sayfasına geçiş yapılarak seçilen vize süresine ve türüne ait vize harcı ödenir.

Ödenen Ücretler Geri İade Edilir Mi?

İngiltere ticari vize ücreti ödendikten sonra kişi randevuya katılarak parmak izi verir ve başvuru işlemlerini tamamlarsa ücret iadesi yapılmaz.

İşlemler sadece İnternet ortamında tamamlanırsa ve randevu tarihi öncesi başvuru iptaline karar verilirse vize başvurusu iptal edilebilir ve ödenen ticari vize ücreti iadesi talep edilebilir.

İngiltere vize başvuru iptali ve geri iade talebi sonrası ödenen vize ücreti başvuru sahibin hesabına ortalama 1 ay içinde geri iade edilecektir.

İngiltere ticari vize başvuru ücreti ve vize ücretlerine dair ayrıntılı bilgiler için ”İngiltere Vize Ücreti 2024 Güncel” yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda ayrıca; acil ticari seyahati olan ve hızlı vize almak isteyen kişilerin alabileceği hizmetler ve ücret bilgilerini de bulabilirsiniz.

Vize başvuru formunuzu doldurabilmemiz için aşağıda yer alan formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurmanız gerekmektedir.

İngiltere vize bilgi formu için tıklayın.

İngiltere Ticari Almak Kolay Mı?

İngiltere ticari vize başvurusu için yukarıda da sıraladığımız şartlar sağlanıyorsa İngiltere vize onayı almak zor olmayacaktır.

Ticari vize almak için; kişinin davetiyesinin olması, davet eden firma ile çalışılan ya da sahibi durumunda olunan firmanın ilişkisinin olması, seyahat masraflarının karşılanabileceğinin kanıtlanabilmesi en önemli kriterlerdir. Ayrıca vize işlem sürecinin doğru tamamlanması ve süreç takibi de vizenin sorunsuz çıkması için önemlidir.

İngiltere Vizeleri Hangi Şehirlerden Alınabilir?

İngiltere vize randevusu İngiltere vize başvuru merkezi bulunan, aşağıda sıraladığımız şehirler üzerinden alınabilecektir:

 • Ankara,
 • Adana,
 • Antalya,
 • İzmir,
 • İstanbul,
 • Gaziantep,
 • Bursa İngiltere vize başvurusu için bu illerde bulunan Tls Contact üzerinden vize randevusu alınacaktır.

Randevu alınacak şehir ikamet edilen şehre bağlı değildir. Başvuran kendisi için en uygun şehirden İngiltere vize randevusu alabilir.

Ticari Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

İngiltere ticari vize başvurularının normal sonuçlanma süresi 21 gündür. Bu süreler yoğun dönemlerde ya da başvuru sahibine bağlı özel durumlardan dolayı uzayabilir.

Acil İngiltere ticari seyahat durumlarında Tls Contact ek hizmetleri kullanılarak vize çıkış süresi hızlandırılabilir. Ayrıca İngiltere vize randevularının yoğun olduğu dönemlerde randevu tarihi yine ek hizmet satın alınarak öne çekilebilir.

‘’ İngiltere Tls Contact Hizmetleri ve Ücretleri ’’ yazımızı okuyarak vize başvurusunun hızlı sonuçlanmasını sağlayan hizmetler ve ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

İngiltere ticari vize başvuruları parmak izi beyanı sonrası yani başvuru merkezine gidilerek işlemlerin tamamlanması sonrası başvuru yapılan sistem üzerinden takip edilebilir.

‘’ İngiltere vize durumu sorgulama ’’ yazımızı okuyarak ticari vize başvuru takibinizi nasıl yapacağınıza dair bilgi alabilirsiniz.

İşlemi Tamamlanan Pasaportu Başvuru Sahibi Yerine Başkası Alabilir Mi?

İngiltere vize başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, yetkili başvuru merkezi tarafından başvuru sahibine takip ve teslim alma işlemleri için bir belge verilecektir. Tls Contact tarafından verilen bu checklist aslı ve başvuru sahibi kimlik ya da pasaport fotokopisi beraberinde sunulan yetki yazısı ile pasaport yetkilendirilen herhangi biri tarafından teslim alınabilir.

Ticari Vize ile Birleşik Krallık’ta Çalışılabilir Mi?

Geçerli ticari vize kişiye İngiltere’de çalışma hakkı vermemektedir. İngiltere’de çalışmak için kişinin çalışma vizesi alması ve oturum hakkı elde etmesi gerekmektedir.

Vize Davetiyesi Ne Kadar Süre Geçerli?

Ticari İngiltere vize davetiyesinin 1 aydan eski olmaması tavsiye edilir. Davetiye herhangi bir resmi makamdan alınan, geçerlilik tarihi belirlenmiş bir belge olmasa da başvuru esnasında davetiyede yazan tarihin mümkün olduğunca yakın bir tarih olması beklenir.

Vize Süresi İngiltere’de Uzatılabilir Mi?

İngiltere ticari vize süresi Türkiye’den ya da İngiltere’den uzatılamaz. Uzun süreli vize için ya da biten vizenin yenilenmesi için yeniden evraklar hazırlanmalı ve yeni bir vize başvurusu yapılmalıdır. Var olan vizenin süresi uzatılamaz.

Ticari Vizeler Kaç Günlük Verilir?

İngiltere ticari vize kısa süreli vize kategorilerinden biridir. Bu vize ile kişi İngiltere’de 180 günden uzun kalamayacaktır.

Ticari vize süreleri başvuranın seçimine bağlıdır. Standart ziyaretçi vizeleri için en az 6 aylık vize başvurusu yapılabilir. Başvuru sahibi dilerse vize süresine bağlı artış gösteren vize harç ücretini ödeyerek 2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık İngiltere ticari vize talebinde de bulunabilir.

İngiltere vizesi genellikle başvuru yapılan süre kadar verilir. Konsolosluk uygun görmezse uzun süreli vize başvurusu yapan kişiye daha kısa süreli onay verebilir fakat bu durum çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Sonuç daha çok başvuru yapılan süre kadar vize onayı ya da vize reddi olmaktadır.

İngiltere’ye ticari seyahatler çok sık gerçekleştirilecekse, İngiltere’den gelecek davetiyede bu durum özellikle belirtiliyorsa uzun süreli başvuru muhtemelen olumlu sonuçlanacaktır.

Vize Reddi Alanlar Ne Yapmalı?

İngiltere ticari vize kategorisi kısa süreli İngiltere ziyaretçi vize kategorisidir. Bu kategori için vize reddi sonrası itiraz hakkı bulunmamaktadır. Bu nedenle ticari vize sonrası yeni bir vize başvurusunun yapılması gerekecektir.

Ticari vize reddi sonrası yeni başvuru ret mektubu incelenerek, ret gerekçelerine uygun olarak yapılmalıdır. Ret sonrası kişi dilediği zaman tekrar başvuru yapabilir, bekleme süresi yoktur.

‘’ İngiltere Vize Reddi Sonrası Tekrar Başvuru ve Redde İtiraz’’ yazımızı okuyarak dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca vize reddi sonrası yeni başvurunuz için bize ulaşarak danışmanlık desteği ile yeni başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Alan Danışman Firmalar

 • SaltVisa,
 • Rota Vize Danışmanlık,
 • Viking Turizm,
 • Setur
 • Vista,
 • BizVize,
 • Taksim Vize,
 • Jolly Tur,

En Hızlı Ticari Vizesi Hangi Şehirden Alınır?

İngiltere vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 haftadır. Bu süre tüm illerden yapılan başvurular için aynıdır.

İngiltere ticari vize/ İngiltere business visa çıkış süresi ek hizmet satın alınarak hızlandırılabilir. Bu ek hizmetlerden en hızlı olanı 24 saatte İngiltere vize sonucu almayı sağlayan Super Priority hizmetidir.

Süper ekspres vize olarak adlandırılan bu ek hizmet sadece İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi (Istanbul Tls Contact) tarafından sağlanır. Bu nedenle en hızlı ticari vize İstanbul’dan alınabilir diyebiliriz.

İngiltere Vizesi İçin Seyahat Sigortası Nasıl Olmalı?

İngiltere ticari vizesi için başvuru esnasında seyahat sağlık sigortası talep edilmez. Seyahat sağlık sigortası ticari vize başvuru işlemleri için zorunlu bir evrak değildir.

Başvuran dilerse başvuru dosyasına ekleyebilir ya da seyahat öncesi yanında bulundurmak üzre sigorta yaptırabilir. Başvuru ve ticari vize onayı için Konsolosluk tarafından talep edilmeyecektir.

İşe Yeni Başlayanlar İçin Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’de şirketini temsilen bir toplantıya, fuara ya da konferansa katılacak olan ve ticari vize alması gereken işe yeni girişi yapılan kişiler gerekli açıklamalar yapılarak vize onayı alabilirler.

İşe yeni başlayanlar için İngiltere ticari vize sürecinde önemli olan; kişinin hangi amaçla İngiltere’ye gideceği, neden bu kişinin gitmesi gerektiği gibi konulara açıklık getirilebilmesidir.

Örneğin; işe yeni başlayan kişi makine kurulumu öğrenmek için ya da benzer bir eğitim için İngiltere’ye gidebilir. Hem davetiye ile hem de çalışılan firmadan alınan açıklama yazıları ile durum açıklanırsa diğer vize uyum koşullarının da sağlanması ile işe yeni giren kişi İngiltere ticari vizesi alabilir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader