Vize Tavsiyeleri

Değerli ziyaretçilerimiz, merhaba, vize tavsiyeleri konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Vize işlemleri artan yurt dışı seyahatleri için oldukça can sıkıcı bir hal almaya başlamıştır. İşte bu yazımızda bazı vize tavsiyelerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Başta Avrupa kıtası olmak üzere tüm dünya da ülkeler çeşitli gerekçelerle güvenlik önemlerini arttırmıştır. Alınan bu güvenlik önlemleri vize uygulamalarını yakından ilgilendiren bir konu haline gelirken ayrıca Türkiye’nin için bulunduğu siyasi durum Türkiye vatandaşlarının yurt dışı ülkelerine yerleşme taleplerini arttırmıştır. Bu durum bilhassa Schengen ülkelerinin, İngiltere, Amerika ve Kanada Konsolosluklarının yoğun güvenlik önlemi almasına neden olmuştur.

Türkiye’den yurt dışına göç edenlerle alakalı birçok kaynaktan bilgiler edinebilirsiniz. Biz ise sayfamızın devamında Hollanda Dışişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu sığınmacı raporunu sizlerle paylaşacağız.

Hollanda Dışişleri Bakanlığının 2018 yılı sığınmacı raporuna ulaşmak için tıklayın.

Vize başvuru işlemlerine dönecek olursak dünya genelinde yaşanan bu gelişmelerden vize başvuru sahipleri de nasibini almıştır. Tüm bu gelişmeler dışında vize başvurusunda bulunacak kişiler vize başvuru işlemleri konusunda yeteri kadar bilgi ve tecrübeye sahip değillerse çok ciddi krizlerle karşı kaşıya kalabilirler.

Vize Tavsiyeleri & Uyarılar & Önlemler…

Vize sorunu nedeniyle insanlar çok ciddi krizlerle karşılaşabilir. Konuyu biraz açacak olursak yurt dışına turistik amaçlı seyahat edecek kişiler vize başvurularında yaşadıkları sorunlarla ciddi krizler yaşamasalar da iş, sağlık veya eğitim amacıyla yurt dışına seyahat edecek kişiler çok büyük mağduriyetler yaşayabiliyor. En güncel örnek Fazıl Say’ın İngiltere vize krizi olabilir.

Haberin detayı için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  • Vize sorunu nedeniyle yurt dışı eğitimine katılamayanlar,
  • Vize sorunu nedeniyle yurt dışı konserine gidemeyenler,
  • Vize sorunu nedeniyle yurt dışı ile ticaret yapan insanların uğradıkları maddi ve manevi zarar,
  • Vize sorunu nedeniyle projelendirmesi aylar önceden başlamış, oteli, uçak bileti, otobüs bileti ve satın alınmış tur programlarının iptal edilmesi,
  • Vize sorunu nedeniyle yurt dışında tıbbi tedavisine gidemeyenler…

Bu örnekleri sizlerde çoğaltabilirsiniz. Ancak görüldüğü üzere vize sorunları ciddi mağduriyetler yaratabilmektedir.

Vize sorunu ile karşılaşmak istemiyor ve sorunsuz bir şekilde vizenizi almak istiyorsanız sizleri birtakım tavsiyelerimiz olacak.

2020 Vize Tavsiyeleri

  • İlk Vize Başvurunuzda Danışmanlı Hizmeti Alın.

İlk vize başvurunuz ve imkanınız var ise mutlaka danışmanlık hizmeti alın. Bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Konsoloslukların web sayfalarında bulunan vize yönergelerini dikkatlice okuyun.

Doğru vize kategorisine başvuru yapın.

Vize başvurunuz öncesi Konsolosluk ve vize başvuru merkezlerinin çalışma prensipleri hakkında bilgi sahibi olun.

  • Vize Başvurunuzu İkamet Ettiğiniz Bölgeden Yapın

Vize başvurunuzu ikamet ettiğiniz şehre hizmet veren temsilcilikten yapın. Konsolosluklar arasında olan transferler nedeniyle vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Vize başvurunuz öncesi Konsoloslukların kapalı olacağı resmi tatil günlerini öğrenin.

  • Vize Başvurunuzda Geç Kalmayın

Vize başvurunuzu vakitlice yapın. Vize başvurunuzu en erken 90 gün en geç ise 30 gün önceden yapın.

Vize başvuru evraklarınızı resmi web sayfada yayınlanan kriterleri dikkate alarak hazırlayın.

Vize başvuru evraklarınızı randevu tarihinden son 7 gün içerisinde alın ve tüm evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olun.

Başvurunuzu eksik evrak olmayacak şekilde yapın.

Vize başvurunuzda gerçek otel ve uçak bileti rezervasyonu kullanın. Aksi takdirde vize reddi yiyebilirsiniz.

  • Vize Başvurularında Banka Hesaplarına Dikkat!

Ortalama aylık gelirinizden daha fazla miktarda bakiye bulunan banka hesap dökümünüzle vize başvurusu yapmayın. Bankanıza yatan yüklü miktarda paraların kaynağını ispat edin.

Dilekçe, otel ve uçak biletinde belirtilen tarihlerin aynı olmasına dikkat edin.

Ailece yapılacak seyahatler de tüm aile fertlerinin otel ve uçak bileti rezervasyonlarında isim-soyisim bilgilerinin bulunduğuna emin olun.

İngiltere vize başvuru formlarında ve evraklarda bulunan bilgilerinizin çelişmemesine özen gösterin.

Acil Schengen Vize Başvurularında Dikkat!

Schengen vize başvurularında acil vize başvuru seçeneği olmadığını VİP vize başvuru hizmetinin sadece randevuyu öne aldığını ve sizlere konforlu bir hizmet vermek üzere planladığını unutmayın.

İstanbul’dan yapılacak İtalya VİP vize başvuru kabulü için daha önce Schengen, İngiltere ve Amerika vizesi almış olmanız zorunludur.

Vize başvurularında kullanacağınız otel ve uçak bileti için uçak biletinizi sigortalatın, otel rezervasyonlarınızı ise son gün iptal seçenekli zincir otellerden yapın.

İstanbul’dan yapılacak Norveç, Portekiz ve Slovenya vize başvurularında vize verecek anlaşmalı Konsolosluğun Macaristan Konsolosluğu olduğunu ve bu ülke vize taleplerinde tarafınıza Macaristan vizesi verileceğini unutmayın.

Portekiz, Slovenya, Norveç Vize Başvurularında Dikkat!

İstanbul’dan yapılacak Macaristan, Portekiz, Slovenya ve Norveç vize başvurularınız da vize onayınızın seyahat tarihinizde 2 gün önce sonuçlanabileceğini bu sebeple seyahat tarihiniz yaklaştıkça Konsolosluk ve vize başvuru merkezi ile görüşmelerinizi sıklaştırın.

İlk Vize Başvuruları İçin Mülakata Hazır Olun.

İlk Schengen vize başvurularında İtalya Konsolosluğunun 10 soruluk mülakat yaptığını, Ankara İtalya Elçiliğine mülakata çağrıla bileceğinizi, Yunanistan konsolosluklarının şirketinizi ve şahsınızı mülakat için arayabileceğini, Fransa Konsolosluğunun mülakat talep edebileceğini düşünerek mülakat hazırlığı yapın ve dosyada sunduğunuz seyahat bilgilerinizi ezberleyin.

Vize başvuruları için daha fazla tavsiye için tıklayın.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader