İspanya Vizesi

Randevulu İşlem: Evet
İşlem Süresi: 2-4 hafta
Vize Süresi: konsolosluk belirler

Verdiğimiz Hizmetler

İspanya vizesi işlemleri sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında İspanya vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgileri bulabilir, daha fazla bilgi için iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

İspanya Vizesi Nedir?

İspanya vizesi, doğrudan İspanya’ya seyahat edecek veya birden daha fazla Schengen ülkesini ziyaret edecek ancak en fazla İspanya’da konaklama yapacak yabancıların alması gereken bir izindir.

Alınış amacına bağlı olarak vize başvuru sahipleri:

 • İspanya’da yaşayabilir veya çalışabilir,
 • İspanya’da eğitim alabilir,
 • Turistik gezi amacıyla İspanya’yı ziyaret edebilir,
 • İspanya’da yaşayan aile, akraba ve arkadaşlarınızı ziyaret edebilir veya
 • Pazar araştırması, fuar ve müşteri ziyareti gibi amaçlarla İspanya’ya seyahat edebileceklerdir.


Türk Vatandaşları İçin İspanya Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo renkli, regular) pasaporta sahip vatandaşlarımız İspanya’ya yapacakları seyahatleri için İspanya vize işlemlerine tabidir.

Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 günlük konaklama süre haklarını ihlal etmeden vizesiz olarak İspanya’ya seyahat edebileceklerdir.

Vatandaşlarımız İspanya vizelerini havalimanlarında, sınır kapılarında alamazlarken, vize işlemleri Türkiye’de tamamlandıktan sonra seyahat planlaması yapılması gerekecektir.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya vizesi 3 farklı şekilde alınabilmektedir:

 1. İspanya Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak,
 2. İspanya vize başvuru merkezine başvuru yaparak,
 3. İspanya vize danışmanlık firmalarında başvuru yaparak.

İspanya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevusuz yapılacak İspanya vize başvurularınız kabul edilmeyebilir veya ek ücretli Vip, Premium vize başvuruları olarak değerlendirilebilir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için İspanya vizesi nasıl alınır yazımızı okuyabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuruları Hangi Şehirlerden Yapılır?

İspanya vize başvurularında Konsoloslukların yetki alanı sınırlaması bulunmaktadır.

İspanya vizesi için İstanbul, Antalya ve İzmir’den başvuru yapabilecek şehirler: Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

İspanya vizesi için Ankara ve Gaziantep’ten başvuru yapabilecek şehirler: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat.

İspanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İspanya vize randevuları, İspanya vizesi in yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi olan BLS İnternational aracılığıyla alınmaktadır. BLS İnternational resmi web sayfasını ziyaret ederek vize randevularınızı ücretsiz olarak alabilirsiniz. Ailece yapılacak vize başvurularında tüm aile fertleri için randevu almanız zorunludur.

Çocuklar için de vize randevusu oluşturulmalıdır. Alınacak olan İspanya vize randevusu söz konusu tarihte vize başvuru merkezine giriş yapabilmeniz için verilmektedir. Randevu saati yoğunluk nedeniyle sıra beklemeniz gerekebilir. Bu ve benzeri durumları düşünerek vize başvurunuz için geniş zaman ayırmaya özen gösteriniz.

İspanya vize başvurunuzu daha hızlı, daha kolay ve sıra beklemeden tamamlamak istemeniz halinde ek ücret ödeyerek İspanya Premium vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Merkezi BLS İnternational

İspanya vize başvuru merkezi BLS İnternational, İspanya Konsoloslukları ve Dışişleri Bakanlıkları ile yapılan anlaşma neticesinde Türkiye’de İspanya vizeleri için yetkili vize başvuru merkezi kılınmıştır. Bu doğrultuda İspanya vize başvuru merkezi BLS İnternational, İspanya vize başvurularını kabul edecek, İspanya Konsolosluklarının vize harç bedellerini Konsolosluklar adına tahsil edecek ve Konsolosluk’da yapılacak işlemleri için randevuların düzenlenmesini organize edecektir.

Vize başvurularını doğrudan Konsolosluğa yapmak isteyen vatandaşlarımız BLS çağrı merkezini arayarak konu hakkında bilgi edinebilirler.


İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İspanya vizesi için 2024 gerekli evrak listesi başvuru yapılacak vize kategorisine ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir.

İspanya Konsoloslukları, vize başvuru evraklarının doğru ve eksiksiz hazırlanması konusunda Türkiye’deki en titiz Konsolosluk desek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Dolayısı ile herhangi bir yanlış anlaşılmaya veya bilgi kirliliğine yol açmamak adına vize başvuru evrakları için BLS İnternational resmi web sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İspanya Konsolosluklarının Vize Ücretleri

İspanya Konsolosluklarının vize ücretleri 2 şubatta 2020 tarihinde yenilenen Schengen vize kuralları dolayısıyla zamlanmıştır.

Bu doğrultuda 2024 İspanya vize ücretleri şöyle:

 • İspanya Konsolosluğu vize harç bedeli: 97 Amerikan doları.
 • 0-6 yaş arası çocuklar için İspanya vize başvuruları ücretsizdir.
 • 6-11 yaş arası çocuklar için İspanya Konsolosluğu vize harç bedeli: 49 Amerikan doları.
 • BLS İnternational İspanya vize merkezi ücreti: 19 Amerikan dolarıdır.

İspanya Konsolosluğunun vize ücreti sadece dolar olarak kabul edilir.
Euro ve TL ile yapılacak vize ücret ödemeleri kabul edilmez.
Vize reddi halinde ücret ve evrak iadesi yapılmaz.

Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Schengen Vize Ücretleri ” yazımızı okuyabilirsiniz

Ayrıca söz konusu bu ücretlere ek olarak zorunlu kargo, kurye ücreti, sms ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

İspanya vize başvurularının sonuçlanma süresi randevu tarihinden sonra 8-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.
Antalya ve İzmir’den yapılacak İspanya vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilir.

Burası Önemli!

İspanya Konsoloslukları:

Ankara ve İstanbul’dan yapılacak turistik vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında en az 17 takvim günü,
Ankara ve İstanbul’dan yapılacak ticari vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında 8 iş günü,

İzmir’den yapılacak İspanya turistik vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında 21 gün,
İzmir’den yapılacak İspanya ticari vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında 10 iş günü,

Antalya’dan yapılacak İspanya turistik vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında 21-22 gün,
Antalya’dan yapılacak İspanya ticari vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında 10-11 iş günü,

Gaziantep’ten yapılacak İspanya turistik vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında 21-22 gün,
Gaziantep’ten yapılacak ticari Vize başvuruları için randevu ile seyahat tarihi arasında 10-11 iş günü süre aramaktadır. Söz konusu sürenin bulunması zorunludur. Aksi takdirde vize başvuruları kabul edilmez.[/vc_column_text]

Makaleler

İspanya Vizesi Almak Kolay Mı?

İspanya Vizesi Almak Kolay Mı?

Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya vizesi almak kolay mı? Konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. İspanya vizesi, düzenli bir gelire sahip, Schengen seyahat geçmişi bulunan ve vize prosedürlerini eksiksiz yerine getirebilen kişiler…
İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Schengen vizesi kaç günde çıkar? İspanya Schengen vizesinin çıkış süresi: vize başvurusunun yapıldığı güne, vize başvurusunun yapıldığı şehre, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu eksiksiz bir…
Kadıköy'den İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Kadıköy’den İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri merhaba, Kadıköy’den İspanya vizesi nasıl alınır? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Anadolu Yakası İspanya vize başvuru işlemleri hakkında: Anadolu Yakasından İspanya vizesi nasıl…
İspanya Vizesi Nasıl Alınır

İspanya Vizesi Nasıl Alınır

İspanya vizesi nasıl alınır, gerekli evraklar, vize ücreti, randevu, vize başvuru formu, BLS İnternational ve vize çıkış süreleri hakkında 2020 bilgileri

Google Değerlendirme Notu
4.9
905 yoruma göre
js_loader