Mobilyacılar Nasıl Vize Alır?

Mobilyacılar nasıl vize alır?

İstanbul: Masko, Modoko, Bursa: İnegöl, Ankara: Siteler ve Kayseri’de ikamet eden mobilyacılar İtalya, Çin, Cezayir, Rusya, Romanya ve Mısır’da düzenlenen mobilya fuarlarına nasıl gidebilir?

Değerli ziyaretçilerimiz, bildiğiniz üzere Türkiye, bölge ülkeleri arasında önemli bir mobilya üreticisi ülke konumunda yer almaktadır. Mobilya sektöründe çalışan ve işveren vatandaşlarımız her yıl belirli dönemlerde pazar arayışı, ham madde ithalatı ve tasarım fuarlarına katılmak üzere yurt dışı seyahati gerçekleştirir.

Vatandaşlarımızın mobilya sektörü ile alakalı en çok ziyaret ettiği fuarlar: İtalya Milano’daki Salone Del Mobile, Amerika High Point ve Çin Cıff fuarlarıdır.

Vatandaşlarımız bahsi geçen bu fuarlara ziyaret etme veya stant açma amacıyla katılım gerçekleştirir.

Yine vatandaşlarımızın pazar arayışı için en çok gittikleri ülkeler genel anlamda Cezayir, Rusya, Mısır ve Romanya’dır.

Mobilyacıların yurt dışı ülkelerine yaptıkları bu seyahatler genel anlamda İhracatçılar Birliği öncülüğünde gerçekleşir. Bir çok vatandaşımız ise yurt dışı mobilya fuarlarına İhracatçılar Birliğinden bağımsız olarak seyahat eder. Vatandaşlarımız bahsi geçen bu ülkeler seyahat ederken genel anlamda vize almak zorundadır.

Yeşil pasaporta sahip mobilyacılar ise söz konusu ülkeler arasında sadece Amerika için vize almaları gerekmektedir. Her ülkenin vize prosedürü birbirinden farklıdır. Ancak fuar veya müşteri ziyareti için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız iş ortaklarından veya fuar organizatöründen vize işlemlerinde kullanılmak üzere davetiye yazısı edinmeleri gerekecektir. Davet yazılarının sahip olması gereken özellikler ise vize talep edilecek ülkeden ülkeye göre değişiklik gösterir. Bazı konsolosluklar elektronik ortamda hazırlanmış barkodlu fuar davetiyesini kabul ederken, bazı konsolosluklar ise ıslak imzalı ve belediye onaylı davetiye belgesi talep edebilir.

Ayrıca Konsoloslukların vize şartları başvuru sahibinin çalışma şekline göre değişiklik gösterecektir. Diğer bir deyişle şirket sahibi veya ortağı olan mobilyacıların hazırlaması gereken vize evraklar ile sigortalı ve freelance çalışan mobilyacıların hazırlaması gereken vize başvuru evrakları farklılık gösterecektir.

Öte yandan bazı Konsolosluklar, fuar standı açacak şirket görevlilerinin yapacağı vize başvurularından ücret almayabilir. Ancak konu hakkında en son karar ilgi konsolosluk tarafından verilecektir.

Mobilyacılar Nasıl Vize Alır? İtalya Konsolosluğunun Vize Şartları

Milano’daki Mobilya Fuarına gitme amacıyla İtalya Schengen vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız başvurularını ikamet ettikleri şehre hizmet veren Konsolosluğa ya da İtalya vize merkezine yapmaları gerekecektir. Yani Türkiye’de bulunan İtalyan Konsolosluklarının hizmet verdikleri şehirlerde belirli bir sınırlama vardır.

Türkiye’de mobilyacıların İtalya vizesi için başvuru yapılabilecekleri şehirler: İstanbul, Ankara, Bursa, Trabzon, İzmir, Gaziantep ve Antalya’dır.

Davetiye, İtalyan bir şirketten geliyorsa konsolosluk mevzuatına uygun davetiye formu doldurulmuş ve onaylanmış olmalı ek olarak visura de camerale ve davet eden şirket yetkilisinin İtalyan kimlik fotokopisi de alınmalıdır.

 • Milano mobilya fuar standı kuracaksanız: fuar sözleşmesi,
 • Stand krokisi,
 • Ödeme belgesi ve
 • Fuar giriş kartı fotokopisini de vize başvurunuz sırasında sunmanız gerekmektedir.
 • Sadece fuar ziyareti için vize başvurusu yapacaksanız internet üzerinden aldığınız barkodlu fuar giriş kartının nüshasını başvuruda sunmanız gerekecektir.

Başvuru sahiplerinin İtalya fuar vizesi başvuruları sırasında konsoloslukta veya İtalya vize merkezlerinde hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Vatandaşlarımızın pasaport ve kimlik çıkarma işlemleri sırasında vermiş oldukları parmak izi bilgileri ise Schengen makamlarına vermedikleri için geçerli değildir. Ancak son 5 yıl içinde herhangi bir üye ülkenin Schengen vizesini almış vatandaşlarımızın teknik bir sorun çıkmadığı sürece başvuru sırasında hazır bulunmaları ve parmak izi vermeleri gerekmeyecektir.

İtalya’daki mobilya fuarlarına gidecek vatandaşlarımız vize başvurularını randevu alarak yapmak durumundadır. Vize randevusu almak ücretsizdir. Randevular İtalya vize merkezlerinin web sayfasından veya İtalya Konsolosluklarından telefonla alınabilecektir.

İtalyan Konsolosluklarının Türkiye’de sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunması, Konsoloslukların vize başvurularını belirli sayıda ve belirli günlerde kabul etmesi nedeniyle vize başvurularında aracı firma kullanmanız gerekebilir. İtalya vizesi için yetkilendirilmiş 2 farklı firma bulunmaktadır.

İtalya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş firmalar:

 1. VFS Global ve İdata’dır.
 2. İtalya fuar vizesi için İstanbul, Bursa ve Trabzon’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını İdata firmasına yapmaları gerekecektir.
  Başvurusunu Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep’ten yapacak vatandaşlarımız ise vize başvurularını VFS Global’e yapmaları gerekecektir.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 4-15 iş günü arasında değişmektedir. Ancak İtalya Schengen vizesi başvurularının seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce tamamlanması zorunlu tutulmaktadır.

Gaziantep, Antalya, Trabzon ve Bursa’dan yapılacak İtalya fuar vizesi başvurularının ise seyahat tarihinden en geç 30 gün önceden yapılması tavsiye edilir.

Mobilyacılar Nasıl Vize Alır? Rus Konsolosluklarının Vize Şartları

Moskova, St Petersburg, Krasnodar, Kazan ve Soçi’deki mobilya fuarlarına katılacak vatandaşlarımız Rusya Televoy diğer bir deyişle ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekecektir. Ancak Rusya mobilya fuarlarına turistik vize ile seyahat eden vatandaşlarımızda bulunmaktadır.

Rusya fuar vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin hazır bulunması ve parmak vermesi gerekmemektedir. Konsoloslukların başvuru sahiplerini mülakata çağırma hakkı ise bulunmaktadır.

Vize başvuruları İstanbul, Ankara ve Antalya’da bulunan Rus Konsolosluklarına veya Rusya vizesi için yetkilendirilmiş İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Antalya, Bursa ve Gaziantep VFS Global ofislerine yapabilirler.

Başvurular için randevu alınması zorunlu tutulmaz ancak yaşanabilecek yoğunluklar nedeniyle vize başvurunuzu randevu alarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Fuar vizesi başvuruları için davetiye belgesi veya stant kuracaksanız standın krokisi, sözleşmesi, ödeme belgesi ve fuar giriş kartı fotokopisi sunmalı veya Türkiye’deki şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben fuar katılımı hakkında üst yazı yazılmalıdır. (Bkz: Rusya fuar vizesi hakkında bilgiler )

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-10 iş günüdür. Acil durumlarda ekspres vize hizmetinden yararlanarak 2-3 iş gününden vizenizi alabilirsiniz.

Rusya fuar vizesi için seyahat tarihinden en geç 15 gün önce vize başvurunuzu tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

Mobilyacılar Nasıl Amerika Fuar Vizesi Alır?

Amerika’daki mobilya fuarlarına gitmek üzere Amerika vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız Konsolosluğun vize aracı firmalarla çalışmaması nedeniyle başvurularını sadece İstanbul ve Ankara’da bulunan Konsolosluklara yapabileceklerdir. Vize başvurularında Konsolosluklarının yetki alanı sınırlaması yoktur. Başvuru sahipleri kendilerine en yakın ABD konsolosluğundan vize işlemlerini tamamlayabilir.

Başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunmaları ve konsolosluk mülakatına girmesi zorunludur. Ancak vize uzatma işlemi yapacak vatandaşlarımız başvuru sırasında hazır bulunmaları gerekmeden başvurularını PTT kargo ile yapabileceklerdir.

Öte yandan Amerika vize başvurularında resmi 2 web sayfası kullanılacaktır.

 1. Amerika DS 160 formunun doldurulacağı ceac.state.gov web sitesi,
 2. Amerika vize randevularının alınacağı ais.usvisa-info.com web sitesi.

Vize ücretleri de yine bu web sayfalarından kredi kartı ile ödenecektir. Yurt dışı ödemelerine açık kredi kartları ile vize ücretinizi ödeyebilirsiniz.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi randevu tarihi sonrası 3 iş günüdür.

Vize başvurunuz idari soruşturmaya girmesi durumunda bu süre daha da uzayacaktır ve sonuçlanma süresi ile ilgili kesin bir süre verilmemektedir.

Vize randevularının ileri tarihe verilmesi nedeni ile Amerika fuar vizesi için seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce vize başvurunuzu tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

Mobilyacılar Nasıl Cezayir Vizesi Alır?

Cezayir’deki Mobilya fuarına gitmek için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız organizasyonu düzenleyen şirketten veya varsa iş ortağınızdan kaşe ve imzalı konsolosluğa hitaben davetiye belgesi temin etmeniz zorunludur.

Vize başvurularında Konsolosluğun yetkilendirdiği vize aracı firma yoktur ancak başvuru sırasında bulunmak istemeyen vatandaşlarımız Cezayir vize danışmanlık acentaları aracılığıyla vize başvurularını yapabilirler. ( bkz: Vize acentası ile Cezayir vizesi nasıl alınır? )

Vize başvurusunu aracı firma kullanmadan Konsolosluğa şahsen yapacak vatandaşlarımız İstanbul ve Ankara’da bulunan Cezayir konsolosluklarına hafta içi her gün 09.00, 13.00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için randevu alınması gerekmez.

Vize ücreti başvuru günü elden, nakit ve euro olarak ödenecektir.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 3-10 iş günü arasında değişmektedir.

Cezayir vizesi için seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce başvuru yapılmalıdır.

Mobilyacılar Nasıl Mısır Vizesi Alır?

Mısır seyahatinde bulunacak mobilyacıların vizelerini Türkiye’den alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Türk vatandaşları kaç yaşında olursa olsun Mısır kapı vizesi uygulamalarından yararlanmamaktadır.

45 yaş altı vatandaşlarımız için Mısır vize başvuru işlemleri uzun sürmektedir.

45 yaş üstü vatandaşlarımızın yapacak oldukları vize başvuruları ise 3 iş gününde sonuçlanacaktır.

Vize başvuruları İstanbul ve Ankara’da bulunan Mısır Konsolosluklarından yapılabilir. Vize başvuruları için randevu alınması gerekmez.

Mısır vize başvurularında başvuru sahiplerinin Konsoloslukta hazır bulunması zorunlu tutulmadığı için arzu eden vatandaşlarımız vizelerini, Mısır vize acentaları aracılığıyla konsolosluğa gitmeden alabilir.

Konsolosluk kargo ile evrak kabulü yapmamaktadır.

Mısır fuar vizesi davetiyesi mail ortamında kaşe ve imzalı temin edilmelidir.

Vize ücretleri Türk lirası olarak tahsil edilir.

Mısır vizesinin sonuçlanma süresi 2 -6 hafta, Mısır vizesi için en geç başvuru yapma süresi ise seyahat tarihinden 2 ay öncedir.

Mobilyacılar Nasıl Romanya Vizesi Alır?

Romanya vizesi için başvuru yapacak mobilyacılar pasaportlarında geçerli çok girişli (multiple) Schengen vizeleri varsa Romanya’ya bu vizeleri ile giriş yapabilirler.

Romanya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız ise İstanbul, İzmir ve Ankara’daki Romanya Konsolosluklarına vize başvurularını yapabilirler. Ancak Romanya konsoloslukları belirli şehirlere hizmet vermektedir. İkamet ettiğiniz şehre hizmet veren Konsolosluğu öğrenmek için ” Romanya vizesi “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Öte yandan Romanya Konsoloslukları vize başvurularında aracı firmalarla çalışmamaktadır. Ancak arzu eden vatandaşlarımız vize prosedürünün karışık olması nedeniyle Romanya vize danışmanlık acentalarından form doldurma ve e-vize portalına evrak yükleme hizmeti satın alabilirler.

Romanya vize başvurusunu aracı firma kullanmadan şahsen yapacak vatandaşlarımız ise Romanya e-vize portalı olan mae.ro web adresini kullanarak online vize başvuru formunu doldurmalı ve hazırlamış oldukları vize başvuru evraklarını scan ederek Romanya e-vize portalına yüklemelidir.

Randevular tüm bu işlemler yapıldıktan sonra başvuru sahibinin e-posta hesabına otomatik olarak gönderilecektir.

Vize başvuruları randevusuz kabul edilmemektedir.

Romanya mobilya fuarına katılmak için yapılacak olan vize başvurularında kullanılacak davetiyeler mail ya da faks ortamında temin edilebilir. Şirket davetiyesi alacak vatandaşlarımız davet yazısına ek olarak Romanya şirketinin registration certificate belgesi ve davet eden şirket yetkilisinin Romanya kimlik kartı fotokopisini de almalıdır.

Romanya vize randevu tarihinde vatandaşlarımız: pasaport, evrak ve formları Konsolosluk görevlisine teslim ederek vize ücretini ödemesi gerekecektir.

Romanya vize ücretleri Euro olarak banka üzerinden tahsil edilecektir.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 3-10 iş günü arasında değişmektedir.

Romanya fuar vizesi için seyahat tarihinden en geç 30 gün önce başvuruların tamamlanmış olması gerekir.

Mobilyacılar Nasıl Çin Vizesi Alır?

Çin’deki mobilya fuarını ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız vize alabilmek için ilgili Çin Belediyesi onaylı davetiye belgesi almaları zorunludur. İstisnai olarak fuar giriş kartı, fuar sözleşmesi gibi belgelerle de konsolosluğun onayına bağlı olarak vize başvuruları kabul edilmektedir.

Çin Konsoloslukları sadece İstanbul’da vize aracı firma kullanmaktadır. Söz konusu Çin vize aracı firmasının adı Visa For China’dır. Vize başvurusunu Ankara’dan yapacak vatandaşlarımız ise Çin Büyükelçiliğine başvurularını yapabileceklerdir.

Çin vize prosedürünü karışık bulan vatandaşlarımız arzu etmeleri halinde Çin vize danışmanlık firmaları aracılığıyla da vizelerini alabileceklerdir. Ancak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunmaları ve parmak izi vermeleri zorunludur.

Vize başvuruları randevulu kabul edilir. Online Çin vize başvuru formunu dolduran vatandaşlarımız randevularını online olarak alabilir.

Vize ücretleri başvuru sırasında nakit ve dolar olarak ödenecektir.

Vize başvuruların sonuçlanma süresi 7-15 iş günü arasında değişmektedir.

Pasaportunda Suriye, Irak, Afganistan ve Somali vizeleri yada giriş çıkış kaşesi olan vatandaşlarımızın işlem sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Çin vize başvuruları seyahat tarihinden en geç 30 gün önceden tamamlanmış olmalıdır.

Mobilyacıların Vize Başvurularında Hazırlaması Gereken Evraklar

 1. Seyahat dönüşü en az 1 yıl geçerli pasaport.
 2. En az 2 adet 35×45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz fotoğraf.
 3. İlgili ülkenin mevzuatına göre online ya da manuel ortamda doldurulmuş vize başvuru formu.
 4. İlgili ülkenin randevu belgesi
 5. Vize ücreti ya da ödeme belgesi
 6. Kimlik fotokopisi
 7. Pasaport fotokopileri
 8. Mevzuata uygun seyahat sağlık sigortası
 9. Konsolosluk mevzuatına uygun şirket davetiyesi ya da fuar davetiyesi
 10. Varsa fuar sözleşmesi, stand krokisi, ödeme ve fuar giriş kartı fotokopileri
 11. Şirketin geçmişe dönük son 3 aylık, içerisinde seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti
 12. Şirketin antetli kağıdına yazılmış Konsolosluğa hitaben seyahatin amacı, tarihleri ve sponsoru hakkında bilgiler veren ıslak imzalı dilekçe.
 13. Şirketin son 1 ay içerisinde alınmış orijinal faaliyet belgesi, vergi levha, sicil gazete ve imza sirküleri fotokopileri.

Vize başvurusu yapacak mobilyacı şirket çalışanı ise:

 1. Son 3 aylık kaşe ve ıslak imzalı maaş bordroları
 2. SGK işe giriş bildirgesi
 3. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 4. Şirket yetkilisi tarafından Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış çalışanın şirketteki pozisyonunu, unvanını, maaşını ve görevlendirilmesini onaylayan ıslak imzalı dilekçe.
 5. Maaşın alındığı banka hesabının son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti

Vize başvurusu yapacak mobilyacı freelance çalışan danışman, tercüman ve teknik personel ise:

 1. Noter onaylı İngilizce tercüme sözleşmesi fotokopisi.
 2. Şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılmış, freelance çalışanın şirkete verdiği hizmet, karşılığında aldığı para, görevlendirme, sponsorluk ve seyahat sonrası
 3. Türkiye’ye geri döneceğine dair taahhüt veren ıslak imzalı İngilizce referans yazısı.
 4. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 5. Şahsi, son 3 aylık, bakiyeli, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.
 6. Varsa yapılan işe uzmanlığı gösterir diploma ya da sertifika fotokopisi.

İstanbul Masko ve Modoko’daki Mobilyacılar Nasıl Vize Alır?

İstanbul Masko ve Modoko mobilyacıları ülkelere göre vizelerini aşağıdaki gibi alacaktır:

Amerika Vizesi: Amerika İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya Amerika vize danışmanlık firmalarından başvuru hizmeti alarak,

Cezayir Vizesi: Cezayir İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuruda bulunarak veya Cezayir vize danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak,

İtalya Vizesi: İtalya İstanbul Başkonsolosluğuna, İdata Gayrettepe, İdata Altunizade ofisine veya İtalya vize danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak,

Mısır Vizesi: İstanbul Bebek’te bulunan Mısır Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya Mısır vize acentaları ile başvuru yaparak,

Rusya Vizesi: Rusya İstanbul Başkonsolosluğuna, Dolapdere VFS Global Rusya ofisine veya Rusya vize danışmanlık acentaları aracılığıyla başvuru yaparak,

Çin Vizesi: Belediye onaylı davetiye geldikten sonra Visa For China vize merkezine başvuru yaparak veya Çin vize danışmanlık acentaları aracılığıyla başvuru yaparak,

Romanya Vizesi: Romanya İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya Romanya vize danışmanlık acentalarından başvuru danışmanlığı hizmeti alarak fuar vizelerini alacaklardır.

Bursa, İnegöl’deki Mobilyacılar Nasıl Vize Alır?

İtalya Vizesi: İtalya İstanbul Başkonsolosluğu, Bursa İdata vize merkezi ve İtalya vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

Amerika Vizesi: Amerika İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya vize danışmanlık firmalarından başvuru danışmanlı hizmeti alarak,

Cezayir Vizesi: İstanbul Cezayir Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya Bursa Cezayir vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

Mısır Vizesi: Mısır İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya İstanbul Mısır vize danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yaparak,

Romanya Vizesi: Romanya Ankara Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Ankara Romanya vize danışmanlık firmalarından başvuru danışmanlığı hizmeti alarak,

Çin Vizesi: İstanbul Çin Konsolosluğuna, İstanbul Çin vize merkezine veya Çin vize danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak,

Rusya Vizesi: İstanbul Rusya Başkonsolosluğuna, VFS Global Rusya vize merkezine başvuru yaparak veya Rusya vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak fuar vizelerini alabileceklerdir.

Ankara Siteler Mobilyacıları Nasıl Vize Alır?

Rusya Vizesi: Ankara Rus Büyükelçiliğine ve VFS Global Rusya vize merkezine şahsi başvuru yaparak veya Ankara vize danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak,

Amerika Vizesi: Ankara Amerika Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Amerika vize danışmanlık firmalarından başvuru danışmanlığı hizmeti alarak,

Cezayir Vizesi: Cezayir Ankara Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Cezayir vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

Romanya Vizesi: Romanya Ankara Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Romanya vize danışmanlık acentalarından başvuru danışmanlığı hizmeti alarak,

Mısır Vizesi: Ankara Mısır Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Ankara Mısır vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

Çin Vizesi: Ankara Çin Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Anlara Çin vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

İtalya Vizesi: Ankara İtalya Büyükelçiliği, VFS Global İtalya vize merkezine şahsi başvuru yaparak veya Ankara İtalya vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak fuar vizelerini alabileceklerdir.

İzmir Karabağlar’daki Mobilyacılar Nasıl Vize Alır?

Amerika Vizesi: Amerika İstanbul ve Ankara Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Amerika vize danışmanlık firmalarından başvuru danışmanlığı hizmeti alarak,

Çin Vizesi: Ankara Çin Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya Çin vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

Romanya Vizesi: İzmir Romanya Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya İzmir Romanya vize danışmanlık firmalarından başvuru danışmanlığı hizmeti alarak,

Cezayir Vizesi: İstanbul veya Ankara Cezayir Konsolosluklarına şahsi başvuru yaparak veya Cezayir vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

İtalya Vizesi: İtalya İzmir Konsolosluğuna, İzmir İtalya Vize Merkezi VFS Global’e şahsi başvuru yaparak veya İzmir İtalya vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak,

Rusya Vizesi: Rusya Ankara Büyükelçiliğine şahsi başvuru yaparak veya VFS Global İzmir Rusya vize merkezine başvuru yaparak fuar vizelerini alabileceklerdir.

Mobilyacılar İçin Konsoloslukların Vize Ücreti:

 • Mobilyacılar için Amerika vize ücreti: 160 $,
 • Mobilyacılar için Cezayir vize ücreti: 60 €,
 • Mobilyacılar için Çin vize ücreti: 58 $ + 45 $
 • Mobilyacılar için Romanya vize ücreti: 80 €,
 • Mobilyacılar için İtalya vize ücreti: 665 TL + 400 TL,
 • Mobilyacılar için Mısır vize ücreti: 510 TL.
 • Mobilyacılar için Rusya vize ücreti: 80 $ + 35 $

Lütfen Dikkat!

Değerli ziyaretçilerimiz, üst bölümde belirtmiş olduğumuz ücretler sadece konsolosluk ve vize merkezlerinin standart tek girişli vize ücretlerini kapsamaktadır. Vize danışmanlık firmalarından destek alacak vatandaşlarımız bu ücrete ek olarak danışmanlık firmasının servis ücretini de ödemeleri gerekecektir.

Mobilyacılar Konsolosluğa Gitmeden Nasıl Vize Alır?

Değerli ziyaretçilerimiz, bazı ülkelerin vizesini Konsolosluklara gitmeden alabilirsiniz. Konsolosluğa gitmeden danışman firmalar aracılığıyla vize alınabilen ülkeler:

 • Cezayir vizesi,
 • Mısır vizesi,
 • Rusya vizesi,
 • İtalya Schengen vizesi (son 5 yıl içinde Schengen vizesi için parmak izi verilmişse)
 • Amerika (vize uzatma işlemi yapılıyorsa)

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader