En Hızlı Schengen Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, bu yazımızda en hızlı Schengen vizesi nasıl alınır, hangi konsolosluklardan alınır bu bilgileri sizlere paylaşmaya çalışacağız.

Sayfamızın devamında:

  • En hızlı Schengen vizesi alınabilecek ülkeler,
  • Schengen vize başvurularında ekspres ve Vip vize başvuruları hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Hızlı Schengen Vizesi Başvuruları

Değerli ziyaretçilerimiz Schengen ülkelerinin vize başvurularında hızlı, acil Schengen vize müracaatları sadece eğitim, cenaze ve sağlık durumlarında kabul edilmektedir. Bu durumlar dışında hızlı Schengen vizesi başvuruları kabul edilmez. Ancak vize başvurusu hızlı sonuçlanan Schengen ülkeleri mevcuttur.

26 Schengen üye ülkesinin olduğunu düşünürsek her üye ülkenin vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme durumları birbirlerinden farklıdır.

Örneğin Almanya Konsolosluğu Schengen vize müracaatlarını en az 15 günde sonuçlandırırken Yunanistan Konsolosluğu vize başvurularını 5-8 iş günü arasında neticelendirebilir. Ancak bu süreler Konsoloslukların işlem sonuçlandırma süreleridir. Konsolosluklar vize başvurularını 1 günde de sonuçlandırabilir fakat bu bilgi sizlere vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 1 gün önce yapma kolaylığı sağlamaz.

Dolayısı ile Konsolosluklar Schengen vize başvurularını derhal sonuçlandırsa bile randevu tarihi ile seyahat tarihi arasında en az 15 takvim günü talep edebilir. Bilhassa 2 Şubat 2020 Schengen vize uygulamalarında yapılan değişiklik sonrası Konsolosluklar randevu ile seyahat tarihi arasında en az 15 takvim günü süre istiyor. Seyahatine 15 günden az süre kalmış kişilerin vize başvurularını red kararı ile sonuçlandırabiliyor.

Örneğin: İspanya Konsoloslukları vize başvurularını kabul etmek için randevu tarihinden önce 15 ila 22 günlük takvim günü sürenin bulunmasını zorunlu tutmaktadır.

En hızlı Schengen vizesi genel anlamda ticari vize başvuruları için geçerli olabilmektedir.

En Hızlı Schengen Vizesi Veren Ülkeler

2020 yılında en hızlı Schengen vizesi veren ülkelere aşağıdaki gibidir:

  • Fransa,
  • İtalya,
  • Yunanistan,
  • İspanya (sadece işlem sonuçlanma süresi dikkate alınmıştır.)
  • İsviçre’dir.

Schengen vize başvurularında Konsoloslukların ekspres vize başvuru seçeneği yoktur. Ancak VİP vize başvuru seçeneği bulunmaktadır. VİP vize başvuruları işlem sonuçlanma sürelerine doğrudan etki etmemektedir. Fakat vize başvuru dosyanızın başvuru merkezinden Konsolosluğa ulaştırılması daha çabuk olacaktır. VİP vize başvuru hizmetleri başvuru sahibini başvuru merkezinin iç prosedüründen muaf kılabilmektedir.

İtalya VİP vize başvuruları genel anlamda kısa sürede sonuçlanan Schengen vize başvurusudur. Ancak İtalya Vip vize başvurusu için başvuru sahibinin geçmişte aldığı Schengen vizesi, İngiltere vizesi veya Amerika vizesinin bulunma koşulu aranır.

Yeniden Hatırlatmak gerekirse Schengen vize başvurunuz birkaç günde sonuçlanabilir ancak randevu tarihi ile seyahat tarihi arasından en az 15 gün süre olması talep edilebilir.

Acil ve özel durumlarınız için vize başvuru merkezleri ve Konsolosluklarla e-posta üzerinden iletişim kurmanızı tavsiye ederiz. Cenazeniz var ise ölüm belgesini mutlaka vize başvuru evraklarınızın arasına eklemeyi unutmayınız.

Özel durumlarda Konsolosluklar vize başvurularınızı en hızlı şekilde sonuçlandıracaktır.

schengen vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader