TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize başvurusu yapmayı planlayan ve randevu almak isteyenler için hazırladığımız “TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma” başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma İşlemi

İngiltere vize randevusu almak için gerekli işlem aşamalarını tamamlamalı, vize ücret ödemesini yapmalısınız. İngiltere vize başvuru sürecinin diğer ülkelerden en önemli farkı, randevunun başvuru yapılmadan alınamıyor olmasıdır. TLS Contact üzerinden ya da İngiltere Konsolosluğu’ndan telefonla ya da e- posta yoluyla randevu alınamamaktadır.

TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden randevu alabilmeniz için öncelikle İngiltere Konsolosluğu’nun resmi İnternet sayfası (gov.uk) üzerinden, vize başvurunuza uygun vize formunu doldurmanız gerekiyor. Form kişisel bilgileriniz, seyahat nedeniniz, geçmiş seyahatleriniz, mesleğiniz, İngiltere’de yapacağınız harcamalar gibi pek çok bilgi içeriyor. Formun tüm aşamalarını tamamlamanız sonrası ise sistem sizden ödeme yapmanızı talep ediyor. Formda verdiğiniz bilgiler, seçtiğiniz vize kategorisi ve İngiltere vize süresine bağlı ücret ödemesi sonrası TLS İngiltere vize randevu sayfasına geçebilirsiniz. (bkz: tls contact kimdir?)

TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İşlemleri tamamlandıktan randevuya katılabileceğiniz, yani TLS Contact başvuru merkezi bulunan illerin karşınıza çıkacaktır. Bu aşamada hangi ili seçerseniz randevuya o şehirden katılmak durumundasınız. işlem tamamlandıktan sonra sistem ne yazık ki randevu ili değişimine izin vermez. İngiltere vize randevu şehir değişikliği için tüm işlemleri tekrarlamanız, yeniden vize ücret ödemesi yapmanız gerekecektir.

İngiltere vize randevu ili seçimi ve formun tamamlanması sonrası randevu takvimi sayfası açılacaktır. Randevu takvimi üzerinde İngiltere randevu alımı için uygun gün ve saatleri göreceksiniz, ayrıca ek ücret ödeyerek satın alabileceğiniz premium randevu, VIP randevu, öncelikli randevu, erken saatte İngiltere vize randevusu gibi hizmetler için uygun randevu saatlerini de görebileceksiniz. Sizin için uygun gün ve saati seçerek, gerekiyorsa ek hizmet ücreti ödeyerek İngiltere vize randevunuzu onaylayarak e-postanıza gelen randevu onay çıktısı ile birlikte randevuya katılmanız gerekecektir.

İngiltere vize randevu alımı için randevu ücreti alınmaz. Ödeyeceğiniz ücret ilgili kategoriye ait vize harç ücreti ve isteğe bağlı ek hizmet (ekspres başvuru, vip başvuru, erken saatte randevu vb.) ücretleri olacaktır. (bkz: 2020 İngiltere vize ücretleri)

TLS Contact İngiltere vize randevusu alınabilecek şehirler hangileri?

TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi Türkiye’de 7 şehirde hizmet verir. Bu merkezler vize başvuru kararı vermez. İngiltere vize onay ya da reddi İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından verilir.

TLS Contact vize randevusu alınabilecek şehirler; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’tir.

İngiltere vize başvuru evrakları ve vize prosedürleri tüm iller için aynıdır fakat Antalya, Adana ve İzmir’den İngiltere vize randevusu alınması durumda ortalama 70 Dolar ek ücret talep edilmektedir. Ücret farkı dışında tüm işlemler ve kurallar diğer merkezlerle aynıdır ve vize başvuru sonuçlanma süresi diğer illerden yapılan başvurularda olduğu gibi 21 gündür.

TLS Contact İngiltere vize randevusu erteleme:

İngiltere vize başvuru ücretini ödeyerek vize randevusu aldıktan sonra, randevuya katılamayacaksanız İngiltere vize randevusu erteleme yapabilirsiniz. Randevunuzu randevu takviminde uygun görünen dilediğiniz tarihe ertelemeniz mümkün. Bu değişikliği dilediğiniz kadar yapabilir, daha ileri tarihlere randevunuzu erteleyebilirsiniz.

Başvurunuzu henüz belirlemediğiniz bir tarihte yapmak isterseniz randevuyu tamamen iptal ederek İngiltere vize ücretinizi geri alabilirsiniz.

İngiltere vize randevusu değiştirme:

İngiltere vize randevusu değiştirme işlemi yaparak, randevu gün ve saatinizi size uygun farklı zaman dilimine alabilirsiniz.

İngiltere vize randevu değişikliği yaparken randevu il seçiminizi değiştiremezsiniz. Daha önce seçtiğiniz randevu ilinde randevuya katılımınız mümkün değilse, örneğin İstanbul’dan aldığınız İngiltere vize randevusunu Ankara İngiltere vize randevusu olarak değiştirmek istiyorsanız önceki başvurunuzu iptal ederek yeniden başvuru yapmanız gerekecektir.

Bu durumda vize ücret iadesi talebi yaparak ücretinizi geri almanız mümkün olacaktır. Yine başvuruyu tamamen iptal etmeniz durumda da ücret iadesi alabilirsiniz.

Çocuklar için İngiltere vize randevusu alınmalı mı?

İngiltere vize başvurusu yapan tüm başvuru sahipleri için gerekli işlem adımları tamamlanmalı ve randevu alınmalıdır. Randevu alınmadan ve randevuya katılım sağlanmadan İngiltere vize sürecinin tamamlanması mümkün değildir.

İngiltere vize başvurusu yapılan 18 yaş altı başvuru sahipleri için de vize ücreti ödenir ve randevu alınır. Çocuklar ve bebeklerin de İngiltere vize randevu günü başvuru merkezinde bulunmaları zorunludur.

TLS Contact İngiltere vize randevusu alma süreci hakkında bilgi verdiğimiz yazımızı burada sonlandırıyoruz. Daha detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi danışmanlığımızla tamamlamak için bizi arayabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader