En Kolay Vize Veren Ülkeler

Değerli ziyaretçilerimiz, 2024 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına en kolay vize veren ülkeler sorusuna sizler için çalıştık. Hazırlamış olduğumuz liste kolaydan, zora doğru ilerleyecektir.

Türkiye vatandaşlarına en kolay vize veren ülkeler listesini oluştururken önceliği hava limanında alınabilen veya genel anlamda vize reddi vermeyen ülkelere verdik. Bunun dışında vize başvurusu maksimum 15 gün içerisinde sonuçlanan ülkeleri de listemize dahil ettik.

En kolay vizeyi hangi ülke veriyor?

Bazı ülkeler vize başvuruları için kendi ülkelerinden gelen davetiye belgesinin sunulmasını zorunlu tutmakta ancak davetiye belgesi sunulduğunda kolay vize onayı veren ülkeler oldukları için listemizde bu ülkelere de yer verdik. En zor vize veren ülkeleri ise listemize almadık.

Kapı vizesi alarak ülkeye giriş yapacak vatandaşlarımız ülkeye genel anlamda başkent hava limanlarından giriş yapabileceklerdir. Yine kapı vizesi ülkeye giriş yapacak vatandaşlarımızın vize evraklarını veya seyahat amaçlarını destekleyen belgeleri yanlarında bulundurmalarını tavsiye ederiz.

Öte yandan en kolay alınan vizeler sizlere ülkeye giriş yapma hakkı vermeyecektir. Ülkeye girişler sınır polislerinin inisiyatifinde olacaktır.

Ayrıca bu liste anlık gelişmelere göre değişkenlik gösterebilir. Liste birazda başta Türkiye Cumhuriyeti devletinin diplomatik ilişkilerine veya küresel bir sorun olan güvenlik önlemlerine göre değişkenlik gösterebilecektir.(Bkz: Yurtdışı seyahat uyarılar) Fakat SaltVisa olarak göçmenlik ve vize politikası çok fazla değişmeyen ülkeleri sizlere paylaşmaya çalışacağız.

Türk Vatandaşlarına En Kolay Vize Veren Ülkeler

Meksika:

Bordo pasaporta sahip vatandaşlarımız Meksika vizelerini elektronik e vize olarak neredeyse 5 dakika gibi kısa bir süre de ücretsiz olarak alabileceklerdir.

Küba:

Küba vizesi bir seyahat kartı olarak verilmektedir. Vize acentaları aracılığıyla sadece pasaport fotokopisi ile Küba vizenizi alabilirsiniz. Genel anlamda vize reddi yoktur.

Dubai:

Dubai vizesi de tıpkı Meksika vizesi gibi elektronik bir vizedir. Tek farkı ücretlidir ve bir aracı vize şirketi kullanmanız gerekir. İstisnai durumlar dışında Dubai vize başvuruları reddedilmez.

Cibuti:

Cibuti vizenizi E-visa olarak veya Ankara elçiliğine müracaat ederek alabilirsiniz.

Kenya:

Kenya vizesi yine elektronik ortamda veya Kenya Konsolosluğuna başvuru yapılarak alınabilmektedir. Genel anlamda vize reddi yoktur.

Etiyopya:

Etiyopya vizeleri artık elektronik ortamda alınabilen vizeler arasındadır. Vatandaşlarımızın en sık seyahat ettiği Afrika kıtası ülkesi Etiyopya’ya E-vize alarak seyahat edebilirsiniz.

Gambiya:

Gambiya vizenizi Ankara Gambiya Büyükelçiliği’nden resmi tatiller hariç kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Gabon:

Gabon vizenizi ülkeye girişlerde veya Gabon Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak alınabilmektedir. Gabon kapı vizesi için vize için istenen evrakları yanınızda bulundurmanız zorunludur.

Gine:

Gine vizesi Ankara Gine Büyükelçiliği’ne şahsi başvuru veya vize acentaları aracılığıyla kısa süre içerisinde alabilirsiniz. Vize reddi yoktur.

Umman:

Bir Körfez ülkesi olan Umman’a vatandaşlarımız genel anlamda ticari seyahatler için vize almaktadır. Umman vizelerinizi Umman konsolosluğundan, ülkeye girişlerde veya E-vize olarak alabilirsiniz.

Kuveyt:

Kuveyt vizenizi elektronik vize olmak veya ülkeye giriş yaparken ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Azerbaycan:

Hava yoluyla gidecek vatandaşlarımız ülkeye girişlerde hava limanlarında vizelerini alabilirler. Kara yoluyla seyahat edecek vatandaşlarımız ise vizelerini Türkiye’den E-vize alarak seyahat edebilirler.

Kamerun:

Kamerun vizenizi İstanbul’da bulunan Kamerun Konsolosluğundan veya Ankara elçiliğine başvuru yaparak alabilirsiniz. Acil durumlarda ekspres Kamerun vizesi alabilirsiniz. Vize reddi yoktur ve ülkeye girişlerde vize alınamamaktadır.

Senegal:

Afrika kıtası’nda en çok seyahat edilen ülke olan Senegal için vizenizi Ankara Senegal Büyükelçiliğine şahsi veya vize aracı şirketleri ile başvuru yaparak istisnai durumlar dışında 1 haftada alabilirsiniz.

Benin:

Benin vizenizi elektronik ortamda veya Benin İstanbul Fahri konsolosluğundan alabilirsiniz.

Nepal:

Nepal vizenizi ülkeye girerken havalimanın da veya İstanbul’da bulunan Fahri Konsolosluğundan randevu alarak vizenizi kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Burkina Faso:

Burkina Faso vizelerinizi Ankara Büyükelçiliği’ne şahsi vize başvurusu yaparak veya vize şirketleri aracılığıyla kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Hindistan:

Hindistan vizenizi Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak alınmaktadır. Başvuru sahibinin başvuru sırasında şahsen bulunması zorunludur.

Bangladeş:

Vize başvuruları için davetiye belgesinin sunulması zorunludur. Davetiyeniz var ise vizenizi ülkeye girişte alabilirsiniz.

Pakistan:

Vize başvuruları için davetiye belgesinin sunulması zorunludur. Davetiyeniz var ise vizenizi sadece Türkiye bulunan Pakistan konsolosluklarına başvuru yaparak genel anlamda 1 hafta gibi bir sürede alabilirsiniz.

Cezayir:

Cezayir vizesi için davetiye belgesi veya otelden kaşeli, imzalı otel confirmation belgesinin sunulması zorunludur. Ülkeye girişler sırasında vize alınamamaktadır.

Gana:

Gana vizenizi Ankara Gana Büyükelçiliği’nden veya İstanbul Fahri Konsolosluğundan alabilirsiniz. Ülkeye girişler sırasında vize alınamamaktadır.

Rusya:

Sadece St. Petersburg için elektronik vize alabilirsiniz. Diğer şehirler için vize aracı şirketleri kullanarak 1 haftada vizenizi alabilirsiniz.

Vietnam:

J1 belgeniz var ise vizenizi ülkeye girişte veya Ankara Vietnam Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak alabilirsiniz. Vietnam vizesi için J1 belgesi olmayan vatandaşlarımızın Elçilikle görüşmesini veya vize acentalarından destek almalarını tavsiye ederiz.

Kamboçya:

Kamboçya vizesi İstanbul Fahri Konsolosluğuna başvuru yaparak, ülkeye girişler de veya E-vize olarak alınabilmektedir.

Tayvan:

Tayvan vizenizi Ankara Tayvan Büyükelçiliği’nden veya E-vize olarak alabilirsiniz.

En Kolay Vize Veren Avrupa Ülkeleri

Bulgaristan:

Bulgaristan vizesi için davetiye veya otel confirmation belgesi sunulması gerekmektedir. Vize başvurularınız için Bulgaristan vize acentalarından destek almanızı tavsiye ederiz. Vize reddi vardır.

Hırvatistan:

Hırvatistan vize başvuru koşullarını eksiksiz tamamlayarak vizenizi alabilirsiniz. Vize reddi vardır.

Romanya:

Romanya vizesi için başvuru sırasında şahsen bulunulması, davetiye veya gerçek otel rezervasyonu sunulması zorunludur. Vize reddi vardır.

Güney Kıbrıs

Güney Kıbrıs vizenizi sadece Atina’da bulunan Güney Kıbrıs Konsolosluğundan alabilirsiniz. Çok girişli Schengen vizesi ile bu ülkeye seyahat edilemez. Güney Kıbrıs vize başvurusu için Yunanistan vize alacaksanız konsolosluğa yazacağınız dilekçede Güney Kıbrıs İçin vize talep edeceğinizi belirtmeyi unutmayınız.

İrlanda.

İngiltere üzerinden İrlanda’ya seyahat edebilirsiniz. İrlanda vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını VFS Global’e yapabileceklerdir. İrlanda vize başvuruları için evraklarınızın İngilizceye tercüme edilmesi istenebilir.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler

İspanya:

Ana destinasyon bir turizm ülkesi olan İspanya’ya mantıklı bir seyahat planı ile vize başvurusu yapmanız durumunda Schengen vizenizi diğer Schengen vizelerine oranla daha kolay alabilirsiniz.

İspanya vizesini daha kolay alabilmek için uzun süredir aynı iş yerinde çalışıyor olmaya özen göstermeli, kesinleşmiş seyahat belgeleri ile vize başvurusu yapılmalı ve uzun süreli konaklama planı ile vize başvurusunda bulunulmamalıdır.

Yunanistan:

Yunanistan Schengen vizesi, Türk vatandaşlarının en çok başvuru yaptığı Schengen vizesidir. Kurumsal bir şirkette uzun süredir çalışıyorsanız, vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmışsanız ve mantıklı bir seyahat planı sunuyorsanız Yunanistan Schengen vizesini kolay alabilirsiniz.

Schengen vizesine ilk defa başvuru yapıyorsanız Konsolosluk görevlileri çalıştığınız şirketi veya sizi arayabilir ve telefon mülakatı yapabilir.

Fransa:

Son 3-4 yıl içinde Schengen bölgesine seyahat etmişseniz, asgari üstü bir maaşla aynı iş yerinde çalışıyorsanız Fransa Schengen vizenizi kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Fransa vizesi için satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuru yapmanız vizenizi kolay almanızı sağlayabilmektedir.

Macaristan:

Macaristan Konsolosluğu vize başvurularında satın alınmış uçak bileti ile yapılmasını talep etmektedir. Türkiye’ye bağlayıcı etkenleriniz güçlü ise seyahat süreniz kısa ise Macaristan Schengen vizesi almanız kolay olacaktır.

Hollanda:

En kolay Schengen vizesi veren ülkeler arasında son dönem Hollanda’da yer almaktadır. Seyahat amacı inandırıcı ve kısa olan vatandaşlarımız Hollanda Schengen vizelerini daha kolay alabilmektedir.

Almanya:

Almanya Konsoloslukları belirli şartları yerine getirebilen, gerçek bir seyahat gerekçesi sunan, evli olup uzun süredir aynı iş yerinde çalışan Türk vatandaşları için kolay Schengen vizesi veren Konsolosluklar arasında yer almaktadır.

Kolay Almanya vizesi alabilmek için mümkün ise davetiyeli (ziyaret, fuar) vize başvurusunda bulunmaya özen gösterin, evliyseniz evlilik cüzdanınızın kopyasını vize başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Durumunuzun uygun olması ve doğru bir vize başvurusu yapılması halinde Almanya vizesi bilinenin aksine alınması kolay bir Schengen vizesidir.

İtalya:

Türk vatandaşlarının en çok Schengen vize başvurusu yaptığı bir diğer ülkede İtalya’dır. İtalya ilk vize başvurularında başvuru sahipleri ile mülakat yapmaktadır. iyi bir seyahat planına sahipseniz İtalyan Konsolosluklarının karakteristik özelliğini biliyorsanız ve iyi bir işe sahipseniz İtalya Schengen vizesi bir diğer en kolay alınan Schengen vizesidir.

İsveç:

İskandinav ülkeleri arasında en kolay Schengen vizesi veren ülke İsveç desek yanılmış olmayız. Ancak yine de İsveç Konsoloslukları pek kolay Schengen vizesi veren Konsolosluktur diyemeyiz. Seyahat geçmişiniz yoksa, iyi bir işte geçerli bir mesleğe sahip değilseniz İsveç Schengen vizesine başvuru yapmanızı tavsiye etmeyiz. Ancak son 3 yıl içerisinde Schengen bölgesine sık seyahat etmişseniz ve geçerli bir seyahat gerekçeniz varsa İsveç İskandinav ülkeleri arasında en kolay Schengen vizesi veren ülke konumundadır

schengen vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader