Meksika Vizesi

Randevulu İşlem: Hayır
İşlem Süresi: 1-3 iş günü
Vize Süresi: 6 ay

Verdiğimiz Hizmetler

Değerli Ziyaretçilerimiz merhaba, SaltVisa-Meksika E-vize ve Meksika vize işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Meksika’ya seyahat etmeyi planlayan; Bordo, Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Meksika vizesi alması zorunludur.

Diplomatik pasaport sahibi kişiler ise Meksika’ya vize almadan seyahat edebilmektedir.

Türk vatandaşlarının Meksika vize işlemlerine tabi olduklarına dair Dışişleri Bakanlığımızın resmi açıklaması aşağıdaki gibidir:

Meksika:

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır.

 

Türk vatandaşları için Meksika vizeleri ülkeye girişte hava limanlarından alınamamaktadır. Diğer bir deyişle Meksika kapı vizesi uygulaması yoktur. Bu nedenle Meksika’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın gerekli başvuru işlemlerini tamamlayarak seyahat öncesi vizelerini almaları gerekmektedir.

Turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim gibi amaçlarla Meksika’ya gidecek olan T.C. vatandaşları online Meksika vizesi başvurusu yaparak vize alabilirler. Meksika e vize uygulaması sadece Bordo pasaport/Umuma Mahsus sahipleri için geçerlidir.

Yeşil ya da Gri pasaport sahipleri Meksika e-vize kolaylığından yararlanamamaktadır. Söz konusu resmi pasaportlara sahip vatandaşlarımız başvurularını Meksika Konsolosluklarına yapmaları ve pasaporta basılan etiket vize almaları gerekir.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vizesi almak isteyen umuma mahsus/ bordo renkli pasaport sahipleri elektronik Meksika vizesi alabilirler.

Bu vize, e-vize başvuru sistemi üzerinden şahsi bilgiler, pasaport bilgileri ve seyahat bilgileri girilerek alınabilmektedir.

Meksika elektronik vize başvurusu için: evrak, pasaport aslı ya da biyometrik fotoğraf sunulması zorunlu değildir. Online Meksika vize başvuru formuna bilgilerin hatasız girilmesi ve

Meksika devletinin resmi vize başvuru sistemi üzerinden işlem yapıldığından emin olunması oldukça önemlidir. (Resmi görünümlü siteleri mevcuttur)

Yeşil pasaport ya da gri pasaporta sahip vatandaşlarımızın ise Meksika Konsolosluğu’na başvurarak vize almaları gerekecektir.

Bu vize pasaporta basılacaktır. Vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanmalı, başvuru başvuru sahibi tarafından yapılmalıdır.

Meksika E-vize Nasıl Alınır?

Meksika e visa başvurusu için geçerli pasaport yeterlidir. Başvuru resmi elektronik vize başvuru sistemi üzerinden tamamlanır.

Meksika vize başvuru formu; seyahat bilgileri, pasaport/kimlik bilgileri ve güvenlik bilgilerini içerir.

Form doldurulurken pasaport numarası doğru yazılmalı, tüm sorular eksiksiz cevaplanmalıdır. Meksika vize formu onaylanmadan önce mutlaka kontrol edilmelidir.

Meksika vize formu tamamlandıktan sonra vize onayı almanız halinde başvuru numaranız ve vizeniz ekrana gelecektir. Bu vize sayfasının çıktısını alarak pasaportunuz ile beraber Meksika’ya seyahat edebilirsiniz.

Meksika E-vize portalı aşağıdaki gibidir:

inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html

Meksika E Vize Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Meksika e-vize alındığı günden itibaren 30 gün geçerli olacaktır. Başvuru sahibinin bu vize ile 30 gün içinde Meksika’ya girmesi gerekecektir.
 • Meksika’ya giriş sonrası elektronik Meksika vizesi Meksika’da 180 gün kalma hakkı sağlayacaktır.
 • E vize tek girişli verilmektedir. Çok girişli Meksika e vizesi uygulaması yoktur.
 • Meksika e vize başvurusu ücretsizdir.
 • Elektronik Meksika vizesi sadece Havayolu ile Meksika’ya gidilmesi durumunda geçerli olacaktır.
 • Karayolu ve denizyolu ile seyahat edilmesi durumunda Meksika e vize kullanılamaz.
 • Meksika’ya seyahat edilen havayolu şirketi SAE sistemine kayıtlı olmalıdır. Elektronik vize seyahat Sae sistemine kayıtlı havayolu şirketi ile gerçekleştirildiğinde geçerli olacaktır.
 • Meksika elektronik vize uygulamasından sadece bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları faydalanabilir.
 • Meksika e vize pasaporta basılmamaktadır.
 • Güncel ve Meksika e visa alınırken kullanılmış pasaport ile birlikte seyahat gerçekleştirilmelidir.
 • Meksika e vize onayı almış olmanız ülkeye girişinizi garantilememektedir. Sınır polisi e-vize onayınız olsa da sizi ülkeye almayabilir.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar? (Covid-19 Süreci Dahil)

Meksika elektronik vize onayı form doldurulup onaylandıktan sonra verilmektedir. Vize onayı için beklenmesi gerekmeyecektir. Meksika vizesi 1 günde çıkmaktadır.

Elektronik vize alamayan, işlemleri Konsolosluk üzerinden tamamlaması gereken kişiler için ise işlem sonuçlanma süreleri 2-6 hafta arasında değişmektedir.

Meksika vizesi sonuçlanma süresi Konsolosluk yoğunluk durumuna göre değişebilmektedir.

Corona virüs sürecinde Türk vatandaşları için E-vize veren ülkeleri merak ediyorsanız, ”İnternetten vize alınan ülkeler” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Makaleler

Aiesec Meksika Vizesi

Aiesec Meksika Vizesi

Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmak ya da profesyonel staj tecrübesi kazanmak için Aiesec gençlik organizasyonu vasıtasıyla Meksika’ya seyahat edecek ve vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için…
Cancun İçin Meksika Vizesi

Cancun İçin Meksika Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz; Cancun’a turistik, ticari, ziyaret vb. kısa süreli amaçlarla seyahat edecek kişileri e- vize işlemeleri hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırladığımız ‘’ Cancun İçin Meksika Vizesi ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş…
Ağrı'dan Meksika E-Vizesi Nasıl Alınır? (Yeni)

Ağrı’dan Meksika E-Vizesi Nasıl Alınır? (Yeni)

Değerli ziyaretçilerimiz; Ağrı’da ikamet eden ve Meksika’ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin Meksika vize işlemlerine dair merak ettikleri soruları yanıtlayacağımız ‘’ Ağrı’dan Meksika E-Vizesi Nasıl Alınır? ‘’ konu başlıklı sayfamıza hoş…
Meksika Vize Danışmanlık Acentaları İle Vize Alma

Meksika Vize Danışmanlık Acentaları İle Vize Alma

Türk Vatandaşlarının vize uygulamalarına tabi tutulduğu ülkelerden biri olan Meksika için; danışmanlık hizmeti veren firmalar, danışmanlık desteği almanın faydaları, danışmanlık ücretleri ve süreci gibi konular hakkında ‘’ Meksika Vize Danışmanlık…
Meksika Vizesi Nasıl Alınır? Elektronik Vize Hizmeti

Meksika Vizesi Nasıl Alınır? Elektronik Vize Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz; Türk Vatandaşlarının vizesiz seyahat edemediği ve kapıda vize uygulamalarından faydalanamadığı ülkelerden biri olan Meksika için vize işlemeleri hakkında bilgiler vereceğimiz ‘’ Meksika Vizesi Nasıl Alınır? ’’ konu başlıklı…
Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader