Meksika Turist Vizesi

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Meksika Turist Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz; Meksika’ya turist olarak gitmek isteyen Türk vatandaşlarını bilgilendirmek üzere hazırladığımız ‘’ Meksika Turist Vizesi ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Meksika için vize alacak Türk Vatandaşları e-vize başvurusu yapabilirler. E-vize işlemleri için başvurucunun bordo pasaporta sahip olması gerekecektir. Yeşil ve gri pasaport sahipleri ise randevu alarak işlemlerini Meksika Konsolosluğu aracılığı ile tamamlamalıdırlar.

Meksika turistik e-vize başvuru işlemleriniz için danışmanlık hizmeti almak isterseniz; ‘’ Meksika Vize Danışmanlık Acenteleri ile Vize Alma ’’ yazımızı okuyabilir, danışmanlık hizmeti almak için ‘’ BİZE  ULAŞIN ’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ticari, aile-arkadaş ziyareti, turistik Meksika vizesi alacak kişilerin bordo pasaport sahibi olmaları koşulu ile e-vize başvurusu yaparak kısa sürede Meksika turist vizesi almaları mümkün olacaktır.

Turistik vize başvurusu için başvuru öncesi otel ve uçak satın alınması, vize başvurusu esnasında bu bilgilerin ve evrakların sunumu zorunlu değildir. E-vize başvurusu evrak sunmadan, sadece elektronik ortamda form doldurularak tamamlanmaktadır. Meksika e-vize için vize evraklarının hazırlanması, uçak-otel, banka hesabı gibi belgelerin sunulması gerekmez.

Meksika’ya girerken ise konaklama ve uçuş bilgileri sorgulanabilmektedir. Bu nedenle seyahat öncesi; Meksika’da konaklayacağınız yer bilgisine dair belge, varsa davet mektubu, dönüş uçak bileti gibi evrakları hazırlamış olmanızı tavsiye ediyoruz.

Turistik Meksika vizesi online başvuru sonrası 1 günde sonuçlanmaktadır. Vize onay günü sonrası 30 gün geçerli olacaktır. Alınan vize onayı ile 30 gün içinde Meksika’ya giriş yapılmalıdır.

Meksika e-vize, Meksika’ya giriş sonrası 180 günlük kalış hakkı tanımaktadır.

Meksika turistik vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi almak için ‘’ Meksika E-Vize İçin Nasıl Başvuru Yapılır? ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Meksika Türklerden Vize İstiyor mu?

Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının tüm seyahat amaçları için vize alması gerekmektedir. Diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşları ise Meksika’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Meksika Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Meksika turistik e-vize başvurusu ücretsizdir. Ancak vize başvurusu için danışmanlık hizmeti almanız durumunda danışmanlık ücreti ödemeniz gerekecektir.

Yeşil pasaportlar için Meksika turist vizesi ücreti ise Konsolosluk tarafından belirlenecektir.

Meksika’ya Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Meksika’ya gitmek için T.C. vatandaşları vize başvurusu yapmalı ve onay almalıdırlar. E-vize ya da basılı vize için başvuru sistemi ya da Konsolosluk’tan onay alan kişiler Meksika’ya seyahat edebilirler.

Meksika’dan vize onayı alınmış olması Meksika’ya girişi garantilememektedir. Ülkeye girişte sınır polisi gerekli kontrolleri yaparak kişileri ülkeye kabul edecek ya da geri çevirecektir. Seyahati ikna edici bulunmayan, seyahat amacını kanıtlayan belgeler ve bilgiler sunamayan kişiler ülkeye kabul edilmeyebilir.

Meksika turist vizesi alan kişiler seyahat öncesi mutlaka konaklama planlarını netleştirmeli, uçuş öncesi konaklamaya ilişkin evrakları hazırlamalıdırlar. Turist vizesi için Meksika’daki oteldeki rezervasyonun geçerli olduğundan emin olunmalıdır.

Meksika vize işlemlerine dair detaylı bilgi almak için ‘ ’ Meksika Vizesi Nasıl Alınır? ’’ yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader