Dubai Ticari Vize

Dubai Ticari Vize

Dubai ticari vize başvuru işlemleri konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa Dubai /Birleşik Arap Emirlikleri devletine iş, toplantı, müşteri ziyareti, fuar, pazar araştırması, teknik destek vb. amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapacağı Dubai ticari vizesi işlemleri hakkında bilgi vermek üzerine hazırlanmıştır.

Birleşik Arap Emirlikleri yaygın kullanımla Dubai’ye ticari gerekçelerle seyahat edecek vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak vize uygulamaları hakkında temel bilgilere sahip olabilir veya Dubai ticari vizelerini SaltVisa aracılığıyla kolayca alabileceklerdir.

Dubai Ticari vizesi almak için lütfen Bize Ulaşın.

Daha detaylı bilgi için okumaya devam ediniz.

Dubai Ticari Vize Nedir?

Dubai ticari vize: Dubai’ye toplantı, müşteri ziyareti, fuar gezisi ve pazar araştırması gibi amaçlarla seyahat edecek yabancıların alması gereken kısa süreli bir vize türüdür. Dubai ticari vize, çalışma amaçlı yapılacak seyahatler için geçerli bir vize türü değildir.

Dubai ticari vizesi kısa süreli bir vize türü olup, 1 ve 3 aylık olmak üzere tek/single ve çok girişli/multiple olmak üzere 2 farklı tür de düzenlenen bir vizedir.

Dubai ticari vize aynı zaman da bir elektronik vizedir. Verilecek olan vizeler pasaporta basılan vize değil bir A4 kağıdına basılmış bir vize türü olacaktır. Dolayısıyla işlemi sonuçlanan Dubai vizelerinizi hizmet aldığınız acentalar, firmalar sizlere e-mail ortamında bir PDF dosyası olarak ileteceklerdir.

Vize belgesinin üzerinde bulunan seri no ve barkod sizin ülkeye giriş yapmanızı sağlayacaktır.

Dubai ticari vize, birçok ticari vizenin aksine davetiyesiz başvuru yapabileceğiniz bir vize türüdür. Bu sebeple Dubai vize başvurusu yapabilmek için BAE’de bulunan müşterilerinizden veya fuar organizatöründen davetiye yazısı almanız gerekmemektedir.

Dubai Vize İstiyor Mu?

Dubai diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda bordo renkli umuma mahsus pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai’ye ticari vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Yeşil renkli hususi, gri renkli hizmeti ve siyah renkli diplomatik pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 güne kadar Dubai vizesi almalarına gerek kalmadan vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir.

Ticari amaçla Dubai’ye gidecek bordo pasaport sahipleri mutlaka seyahat öncesi Dubai ticari vizesi almalıdırlar.

Vize Şartları Neler?

 1. Tüm vize başvuru sahipleri geçerli bir pasaporta sahip olmalı
 2. Yabancı uyrukluysanız en az 3 ay geçerli ikamet veya çalışma iznine sahip olmalı,
 3. Vize başvuru sonucu her ne olursa olsun vize ücreti peşin olarak ödenmeli,
 4. Vize başvuruları seyahat etmeden önce Türkiye’den tamamlanmalı,
 5. E-vize kategorisine başvuru yapılmalı,
 6. Seyahatten en geç 3 iş günü öncesinde vize başvurusu yapılmış olmalıdır.

Dubai Ticari Vize Nasıl Alınır?

Dubai ticari vize işlemleri için öncelikle bir vize aracı firmadan hizmet almanız zorunludur. Birleşik Arap Emirlikleri devleti yapılacak olan vize başvurularını Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş vize firmaları aracılığıyla kabul etmektedir. Bu sebeple Dubai ticari vize başvuruları doğrudan konsolosluklara veya Göçmenlik Ofisi web sayfasında yer alan e-vize portalına yapılamayacaktır.

Türkiye’de Dubai vize işlemleri üzerine hizmet veren başta SaltVisa olmak üzere çok sayıda vize aracı firma bulunmaktadır.

Dubai ticari alabilmek için yapmanız gerekenler:

 1. Hizmet alacağınız vize aracı firmayı belirleyin.
 2. Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaportunuzun 2. Sayfasını renkli tarayarak PDF dosyası haline getirin.
 3. PDF dosyası haline getirdiğiniz pasaport görüntünüzü vize aracı firmaya gönderin.
 4. Vize ücretinizi ödeyin
 5. 2-3 iş günü arasında Dubai ticari vizenizi online ortamda alın.

Ticari vizenizi aldıktan sonra vizenizi herhangi bir bağlantıdan doğrulatmanız gerekmemektedir. Size gönderilen belgenin çıktısını aldıktan sonra pasaportunuzun arasına ekleyerek seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Ticari Vize Almak Zor Mu?

Dubai ticari vizesi Meksika vizesi ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en kolay aldıkları vizeler listesinde ilk sırada yer almaktadır. Dubai ticari vizesi bir elektronik vizedir ve iki ülke arası yapılan anlaşmalar nedeniyle Dubai vizeleri aksi bir karar alınıncaya karar ciddi bir ön koşul olmadan verilmektedir.

Dubai ticari vizesi için Schengen vizelerinde olduğu için çalışma ve banka evrakı gibi detaylı evrak hazırlığı yapılması gerekmemektedir.

18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin anne ya da babaları ile birlikte vize başvurusu yapılması tavsiye edilir.

Eğer geçerli bir Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahipseniz Dubai ticari vizenizi oldukça kolay bir şekilde online ortamda alabilirsiniz.

E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

1. E-vize başvurusu yapabilmek için öncelikle hizmet alacağınız bir vize aracı firma belirleyin.
2. Seyahat dönüş en az 6 ay geçerli bir pasaportunuzu renkli tarama yaprak dijital hale getirin.
3. Vize aracı firmanın çalışma şartlarını öğrenin.
4. Aracı firmaya dijitale hale getirdiğiniz pasaportunuzun renkli kopyasını ve talep edilen diğer evrakları gönderin.
5. Aracı firmanın banka bilgilerine vize ücretini ödeyin.
6. Aracı firmadan başvurunuzun tamamlandığına dair bildirimi bekleyin.

Dubai Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Neler?

 1. Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaportunuzun 2. Sayfasının renkli kopyası – Zorunlu belge.
 2. Varsa arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınızın dijital kopyası.
 3. Varsa gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
 4. Yabancı uyrukluysanız dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli Türkiye ikamet izni kopyası.
 5. Varsa davetiye veya fuar giriş kartı kopyası.
 6. Duruma göre teminat ve vize bilgi formu.
 7. Vize ücreti.

Daha detaylı bilgi için Dubai Vizesi Evrakları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai ticari vize ücreti hizmet alınacak aracı firmanın servis ücretine göre küçükte olsa farklılıklar gösterebilecektir. Bu sebeple tek tip bir Dubai ticari vize ücretlendirmesi yoktur. Dolayısıyla Dubai ticari vize fiyatları 2024 yılları arasında:

 • 2 ay, tek girişli 30 gün konaklamalı Dubai ticari vize fiyatı 115-150 $ +KDV
 • 2 ay, çok girişli, 30 gün konaklamalı Dubai ticari vize fiyatı: 250-275 $+KDV
 • 3 ay, tek girişli, 90 gün konaklamalı Dubai ticari vize fiyatı: 260-280 $+KDV
 • 3 ay, çok girişli, 90 gün konaklamalı Dubai ticari vize fiyatı: 550-600 $+KDV.
 • 2 ay tek girişli, 30 gün konaklamalı Dubai ekspres vize ücreti: 175 $+KDV.

Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için bkz: Dubai Vize Ücretleri

Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

Dubai ticari vizesi için seyahat tarihinden en geç 3 iş günü öncesinde vize başvurularının tamamlanmış olması gerekmektedir. Kış aylarında fuar aylarında yaşanacak yoğunluğu da göz önünde bulundurursak kış aylarında Dubai ticari vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 10 gün önceden tamamlanmış olması tavsiye edilir.

Eğer Türkiye’de yaşayan İran, Irak, Libya, Kuveyt, Afganistan, Gana, Burkina Faso, Somali veya vize gerektiren diğer ülkelerin vatandaşıysanız vize işlemlerinizi vakitlice başlatmanızı öneririz.

Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar?

Dubai ticari vize başvurularının çıkma süresi 2-3 iş günüdür. Fuar döneminde, her iki devletin resmi tatil günlerinde ve yabancı pasaportlarla yapılacak başvurularda Dubai ticari vizelerinin çıkma süresi daha uzun olacaktır.

Vize başvurularınızın daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız Dubai ekspres vize hizmeti seçeneğini kullanabilir veya aşağıda bilgilere göre vize başvurunuzu planlayabilirsiniz:

 • Geçerli bir pasaporta sahip olduğunuzdan emin olunuz.
 • Vize başvurunuzu pazartesi ve Salı günleri sabah erken saatlerde yapınız.
 • Yabancı uyrukluysanız geçerli çalışma izninizin kopyasını vize aracı firma ile paylaşınız.
 • Varsa geçerli Amerika vizenizin kopyasını vize aracı firma ile paylaşınız.
 • Evliyseniz evlilik cüzdanınızın kopyasını vize aracı firma ile paylaşınız.

45 Yaş Altı Bekar Erkekler Ticari Vizesi Alabilir mi?

Evet. 2024 yılında aksi bir karar alınıncaya kadar 45 yaş altı Türk vatandaşı bekar erkekler herhangi bir ön koşul olmadan Dubai ticari vizelerini alabileceklerdir.

45 Yaş altı bekar erkeklere vize verilmeme uygulaması 2021 yılının son çeyreğinde iptal edilmiştir ve böylelikle başvuru sahibinin yaşı ve medeni durumu ne olursa olsun Türk vatandaşlarının Dubai vizesi almalarının önünde her hangi bir engel kalmamıştır.

Ticari Vize İçin Banka’da Ne Kadar Para Olmalı?

Dubai ticari vize işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından banka hesap dökümü sunulması talep edilmemektedir. Bu sebeple vize başvuruları sırasında banka hesabınız da belirli bir miktarda para bulundurmanıza gerek yoktur.

Vize İçin Çalışma Evrakı Sunmak Gerekir mi?

Dubai ticari vize işlemleri için çalışan kişilerin iş yerlerinden maaş bordrosu, izin yazısı, faaliyet belgesi, vergi levhası gibi evrakları temin etmeleri gerekmemektedir. Söz konusu bu belgeler genel anlamda Schengen, İngiltere ve Kanada vize başvurularında talep edilen evraklardır.

Dubai ticari vizesi bir elektronik vizedir. Vize süreci daha çok form doldurma işlemi ile sınırlı olacaktır. Evrak hazırlama ya da vize mülakatı Dubai vizesi için geçerli değildir.

Dubai Ticari Vize Davetiyesi Nasıl Olmalı?

Dubai ticari amaçlı vize başvuruları için davetiye belgesi sunmanız gerekmemektedir. BAE Göçmenlik Ofisi ülkeye girişler için genellikle tek tip vize vermektedir. Bu vizeler kısa ve uzun süreli olmak üzere 1 giriş ve çok giriş olarak verilir. Bunun dışında Dubai vizeleri ticari vize, turistik vize, aile-arkadaş ziyareti veya kültürel vize olarak verilmemektedir.

Ancak yine de Dubai’de bulunan iş ortaklarınızdan vize davetiyesi almak için Dubai şirketinin antetli kağıdına içerisinde seyahat tarihlerinizi, pasaportu numaranızı ve kimlik bilgilerini içerecek şekilde kaşe ve imzalı düzenlenmiş davetiye mektubunun dijital kopyasını e-mail olarak alabilirsiniz.

Dubai’de düzenlenen fuarları ziyaret edecekseniz fuar organizasyonundan kare kodlu fuar giriş kartı alabilirsiniz.

Dubai ticari vize başvurularınız için ıslak imzalı davetiye belgesi almanız gerekmemektedir. Elektronik ortamda temin ettiğiniz davetiyeyi gerekli olması halinde ülkeye girişte gösterebilir, ticari seyahat amacınızı belgeleyebilirsiniz.

Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Dubai ticari vize fotoğraf boyutları 35×45 mm olmalıdır. Dubai vize fotoğrafı ile Schengen vize fotoğraf ölçüleri ve özellikleri aynıdır.

Vize fotoğrafınız sizin güncel halinizi temsil etmeli, arka fonu beyaz olmalı fotoğrafınızı gözlüksüz, şapkasız ve dişlerinizin görünmeyeceği şekilde çektirmiş olmalısınız.

Dubai Ekspres Vize Nasıl Alınır?

Eğer Dubai’ye acil seyahat etmek istiyorsanız ve vizenizi en kısa süre almak istiyorsanız Dubai ekspres hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ekspres Dubai vizesi için standart vize ücretine ek olarak ekspres vize hizmet ücretini de ödemeniz gerekecektir.

Yapmanız gereken Dubai vize danışmanlık firmasına ekspres başvuru yapmak istediğinizi hatırlatmak olacaktır.

Ekspres Dubai ticari vizesi (Dubai business visa) başvuruları başvuru günü akşamında veya en geç 24 saat sonunda sonuçlanacaktır.

Uzun Süreli Dubai Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun süreli Dubai vizesi alabilmek için yine ekspres vize de olduğu gibi vize danışmanlık firmasına uzun süreli Dubai vizesi almak istediğinizi hatırlatmak olacaktır.

Uzun süreli Dubai ticari vizesi alabilmek için daha önce Dubai vizesi almış olma şartı aranmamaktadır. Dubai vizesine ilk defa başvuru yapan biri de olsanız uzun süreli vize onayı alabilirsiniz.

Uzun süreli Dubai ticari vizeleri 3 ay 1 girişli ve 3 ay çok girişli olmak üzere maksimum 3 aylık olarak düzenlenmektedir.

Dubai Vize Numarası Nerede Yazar?

Değerli ziyaretçilerimiz, Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapabilmek veya uçak bileti işlemlerini tamamlayabilmek için Dubai ticari numaranıza ihtiyacınız olacaktır. Dubai vize numarası biricik bir numaradır ve vatandaşlarımızın ülkeye giriş yapmasını sağlayan numara bu numara olacaktır.

Dubai vize numarası vize belgesinin ortasında ‘’ U.I.D No: ‘’ yazan bölümde belirtilmiştir. Bu bölümde vize başvurusunun yapıldığı yılın son 2 rakamı, başvuru yapılan ayı ve başvuru günü belirtilmektedir.

Biletleme işlemi sırasında veya ülkeye girişler esnasında vize belgeniz üzerinden Dubai vize numaranızı edinebilirsiniz.

Vize Reddi Alanlar Ne Yapmalı?

Dubai vizesi reddi alan vatandaşlarımız bir süre sonra hizmeti aldığı vize aracı firmayı değiştirerek ve standart vize başvuru evraklarına ek olarak evlilik cüzdanı fotokopisi ve varsa geçerli Amerika ya da Schengen vizelerinin fotokopilerini ekleyerek yeni vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz.
Ancak burada önemli olan vize başvurusunun ne gerekçe ile reddedildiği de olacaktır. Örneğin vizeniz eski BAE çıkışlarınız görünmediği için reddedilmiş olabilir veya aynı anda 2 farlı birimden başvuru yaptığınız için reddedilmiş olabilir.

Bu sebeple alınan vize retleri ciddi retler değildir ve doğru bir vize danışmanlık hizmeti ile vize reddi sonrası Dubai vizelerinizi yeniden alabilirsiniz.

Ticari Evrakların Dubai Konsoloslukları’nda Tasdiki

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai şirketleri ile ticari ilişkilerinizin gelişmiş ve ithalat-ihracat işlemleriniz için menşei şehadetnamesi, invoice / fatura, satış sözleşmesi, vekalet gibi evraklarınızı Dubai Konsoloslukları’nda tasdik ettirmeniz sizden veya şirketinizden talep edilebilir. Bu işlem kesmiş olduğunuzun faturaların, verecek olduğunuz vekaletnamelerin Emirlikte geçerli kabul edilebilmesi için zorunlu bir işlemdir. Ancak bu işlemi yapabilmek için yani kesmiş olduğunuz faturalarınızı, invoicelarınızı, menşei şehadetnamalerinizi Konsoloslukta onaylatmak için öncelikle bu evraklarınızı bağlı bulunduğunuz Ticaret Odasından onaylatmanız gerekecektir. Kesmiş olduğunuz faturalar büyük oranda İngilizce olacağı için ayrıca İngilizce tercüme ettirmenize gerek yoktur. Burada önemli olan ikamet ettiğiniz şehre hizmet veren Dubai Konsolosluğu’nun tespitidir. Türkiye’de bulunan Dubai Konsoloslukları (İstanbul, Ankara) belirli şehre hizmet vermektedir.

İstanbul Dubai Başkonsolosluğu evrak tasdik işlemi için toplamda 14 şehre hizmet vermektedir. Bu şehirler: İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Çanakkale, Manisa, Kütahya ve İzmir’dir.

Ankara Dubai Büyükelçiliği evrak tasdik işlemi için Ankara, Afyon, Amasya, Aksaray, Antalya, Ardahan, Ağrı, Burdur, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Iğdır, Isparta, İzmir ve Karabük şehirlerine hizmet vermektedir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Dubai Evrak Tasdik yazımızı okumanızı öneririz.

Dubai Vizesi Alan Firmalar

İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Gaziantep, Kayseri ve diğer şehirler de Dubai vizesi alan firmalar bulunmaktadır. Ancak Dubai vize işlemleri genel olarak İstanbul’da bulunan vize firmaları aracılığıyla yürütülmektedir.

Daha az aracı firma kullanarak hızlı ve daha ucuz Dubai vizesi alabilmek için Dubai vizesi alan danışman firmaları sizler için derledik:

 • SaltVisa
 • VFS Global
 • Viking Turizm
 • Setur
 • Vista
 • Vize Merkezi
 • Praxis Visa Solutions
 • Vizem
 • Euroasia Global Visa Services

Değerli ziyaretçilerimiz Dubai ticari vize yazımızın burada sonuna geldik. Eğer Birleşik Arap Emirlikleri’ne ticari amaçlı değil de turistik amaçlı seyahat edecekseniz Dubai Turistik Vize yazımızı okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader