Bulgaristan Vizesi

Randevulu İşlem: Evet
İşlem Süresi: 2-3 hafta
Vize Süresi: konsolosluk belirler

Verdiğimiz Hizmetler

Bulgaristan vizesi işlemleri, Bulgaristan’a seyahat edecek vatandaşlarımız için zorunlu bir seyahat prosedürüdür. Bulgaristan vize işlemleri konusu üzerine hazırladığımız en temel vize bilgilerini sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Nedir?

Bulgaristan vizesi: Bulgaristan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın alması gereken bir seyahat iznidir. Bulgar vizeleri Türkiye’de bulunan Bulgar  Konsolosluklarından alınmakta olup sınır kapılarında veya ülkeye girişlerde alınamamaktadır.

Türk Vatandaşları İçin Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan seyahatinde bulunacak umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımız vize işlemlerine tabidir.

Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız Bulgaristan vize işlemlerinden muaftır.

Ayrıca Gri ve Siyah pasaporta sahip vatandaşlarımız yine 180 gün içerisinde 9, günlük konaklama süreli haklarını ihlal etmeden vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizenizi 3 farklı şekilde alınabilirsiniz:

  • Türkiye’de bulunan Bulgar Konsolosluklarına başvuru yaparak,
  • Bulgaristan vize başvuru merkezlerine (VFS Global) başvuru yaparak,
  • SaltVisa veya diğer Bulgaristan vize acentalarına başvurusu yaparak.

Bulgaristan Vize Başvuruları İçin  Gerekli Evraklar

Bulgaristan vize başvuruları için gerekli evraklar başvuru yapılacak vize kategorisine, ilgili konsolosluğa ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca Bulgaristan Konsoloslukları vize başvuru sahiplerinden evrak listesinde yer almayan yeni evraklar talep edebilir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için Bulgaristan vize başvurusu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluklarının Vize Ücreti 2024

Bulgaristan Konsolosluklarının vize ücretlerine 2024 yılında zam gelmemiştir ve 2024 yılında Bulgaristan Konsolosluklarının C tipi kısa süreli vize başvuru ücreti 80 € olarak belirlenmiştir.

0-11 yaş arası çocuklar Bulgaristan Konsolosluğu vize harç ücreti ödemelerinden muaftır.

0-6 yaş arası çocuklar Bulgaristan vize başvuru merkezi ücreti ödemelerinden muaftır.

Bulgaristan vize işlemlerinde Konsolosluk vize harç ücretine ek olarak 25 € vize merkezi ücreti ödenecektir.

Konsolosluk vize harç bedeli ve vize merkezi ücreti Euro cinsinde tahsil edilmektedir. Kredi kartı ile yapılacak vize ücret ödemeleri şimdilik kabul edilmemektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Bulgaristan Vize Ücreti sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Bulgaristan Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vize başvuruları 10 ila 21 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İşlem süreleri konsoloslukların yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre uzayabilmektedir.

Bulgaristan Vizesi Schengen mi?

Bulgaristan devleti henüz Schengen üye ülkeler arasında yer almamaktadır. Dolayısı ile alınacak olan Bulgar vizesi Schengen kapsamında değildir ve bu vize ile Schengen alanına seyahat edilemeyecektir.

Yunanistan Vizesi İle Bulgaristan’a Giriş

Geçerli çok girişli Schengen vizesi ile Yunanistan sonrası Bulgaristan’a giriş yapılabilmektedir. Bulgaristan girişleriniz için yanınızda sadece Bulgaristan’ı kapsayan orijinal seyahat sigortanızı bulundurmanızı ederiz.

Makaleler

Bulgaristan Vizesi Almak Kolay Mı?

Bulgaristan Vizesi Almak Kolay Mı?

Bulgaristan vizesi almak kolay mı? Sorusu özellikle Schengen bölgesine yeni girmiş Bulgaristan’dan vize alacak veya  Bulgaristan’dan transit geçiş yapacak vatandaşlarımızın cevabını yakından merak ettiği soruların başında gelmektedir. Özelikle Ukrayna-Rusya savaşı…
Bulgaristan Vize Acentaları İle Vize Alma

Bulgaristan Vize Acentaları İle Vize Alma

Değerli ziyaretçilerimiz, Bulgaristan vize acentaları konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Bulgaristan vizesini acentalar aracılığıyla alacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır. Bulgaristan vizesini yetkili acentalar aracılığıyla alacak vatandaşlarımız…
Bulgaristan Vizesi Kadıköy ve Anadolu Yakası'ndan Nasıl Alınır?

Bulgaristan Vizesi Kadıköy ve Anadolu Yakası’ndan Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Bulgaristan vizesi Kadıköy ve Anadolu Yakası ’ndan nasıl alınır? ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunu bu sayfa: Kadıköy, Kozyatağı, Üsküdar, Ataşehir, Bostancı, Ümraniye, Pendik,…
Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader