Randevusuz Vize Başvurusu

Randevusuz vize başvurusu genel anlamda Avrupa Birliği, Schengen ve AET ülkeleri dışında kalan ülke Konsolosluklarına yapılacak vize başvurular için mümkün olmaktadır. Ancak yoğun seyahat destinasyonlar arasında yer almayan Schengen devletlerinin bazı Konsoloslukları randevusuz vize başvurularını kabul edebilmektedir.

Ayrıca vize başvurularını randevulu kabul eden Konsolosluklar acil durumlarda yapılacak vize başvurularını randevusuz kabul edebilmektedir. Bazı Schengen Konsoloslukları ise randevusuz yapılacak vize başvurularını Vip vize başvuru hizmeti ile tamamlanmasını talep edebilmektedir.

Vize Başvuruları Randevusuz Kabul Edilen Schengen Konsoloslukları / Vize Merkezleri

 • Danimarka Schengen Vize Randevuları

Danimarka vize başvuru merkezi acil durumlarda veya ticari amaçlı yapılacak Schengen vize başvuruları randevusuz yapılabilmektedir.

 • Finlandiya Schengen Vize Randevuları

Finlandiya vize başvuru merkezi VFS Global Schengen vizesi için yapılacak vize başvurularını randevulu olarak kabul etmektedir. Ancak yoğunluk olmaması durumunda veya uzun bekleme sıralarını bekleyebilen başvuru sahiplerine randevusuz Schengen vize başvuru olanağı tanımaktadır.

 • Estonya Schengen Vize Randevuları

Estonya vize başvuru merkezi Schengen vize başvurularını randevusuz kabul etmektedir. Randevusuz vize başvurularının yapılabileceği saatler hafta içi her gün: 08.30 / 12.00 – 13.00 / 14.30

 • Slovenya Schengen Vize Randevuları:

Slovenya Schengen vize başvuruları randevusuz olarak yapılabilmektedir. Vize başvuru merkezinin çalışma saatlerini dikkate alarak Schengen vize başvurunuzu randevusuz olarak tamamlayabilirsiniz.

 • Letonya Schengen Vize Randevuları:

Letonya Schengen vize başvuru merkezi vize başvuruları için randevu alınmasını talep etmektedir. Ancak randevu alınmasını zorunlu tutmamaktadır. Olası bekleme sıralarını göze alan başvuru sahiplerinin yapacak oldukları Letonya Schengen vize başvurularını randevusuz kabul edebilmektedir.

Letonya Schengen vize randevusu alacak vatandaşlarımızı randevularını çağrı merkezini arayarak alabileceklerdir.

 • Litvanya Schengen Vize Randevuları:

Litvanya vize başvuru merkezi yapılacak olan Schengen vize başvuruları için yoğun dönemlerde vize randevusu oluşturulmasını talep edebilmektedir. Ancak normal zamanlarda yapılacak Schengen vize müracaatları randevu alınması zorunlu tutulmamaktadır.

 • Lüksemburg Schengen Vize Randevuları:

Lüksemburg Schengen vize başvuruları için vize merkezi randevu alınmasını zorunlu tutmamaktadır ancak Antalya, İzmir ve Gaziantep gibi şehirlerden yapılacak Schengen vize başvurularında başvuru kotası bulunması nedeniyle Schengen vize başvuruları için randevu alınması zorunlu tutulabilir.

VİP / Premium / Walk-in Hizmet ile Randevusuz Vize Başvurusu Yapılan Vize Başvuru Merkezleri

 • Almanya Schengen Vize Randevuları:

Almanya Schengen vizesi için randevu bulamadınız ve önemli bir seyahat gerekçeniz yok ise vize başvuruları genel anlamda Vip vize başvuru hizmet alma koşuluyla kabul edilmektedir. Bu hizmet için vize başvuru merkezine ek servis ücreti ödemeniz gerekecektir. Almanya randevusuz vize başvuru ücreti vize ücretine ek olarak: 571 TL.

 • Avusturya Schengen Vize Randevuları:

Avusturya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevu yoğunluğu durumunda Vip vize başvuru hizmeti alarak vize başvurunuzu belirli bir ücret karşılığında randevusuz yapabilirsiniz.

Randevusuz Avusturya Vip vize başvuruları için, normal vize başvuru ücretine ek olarak 160 TL ödemeniz gerekecektir.

 • Belçika Schengen Vize Randevuları:

Belçika Schengen vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Belçika vize başvuru merkezi başvuru kotası en az olan başvuru merkezleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla vize randevuları bulmakta güçlük çekebilirsiniz. Ancak nadirde olsa Vip vize başvuru hizmet alarak randevusuz vize başvurusu yapabilirsiniz.

Randevusuz Belçika Vip vize başvuruları için normal vize ücretlerine ek olarak: 385 TL’dir.

 • Çek Cumhuriyeti Schengen Vize Randevusu:

Randevu bulmakta güçlük çekilen bir diğer Konsoloslukta Çek Cumhuriyeti Konsolosluğudur. Acil durumlarda Çek Cumhuriyeti Vip vize başvuru hizmetinden yararlanarak randevusuz Çekya vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Randevusuz Çek Cumhuriyeti Vip Schengen vize başvuruları için normal ücrete ek olarak 50 € ödenmesi gerekmektedir.

 • İtalya Schengen Vize Randevusu:

İtalya vize başvuruları esnasında randevu yoğunluğu sorununu yine İtalya Vip vize başvuru hizmeti alarak aşabiliyorsunuz ancak bu hizmet için pasaportunuzda geçmişte aldığınız Schengen, İngiltere, Amerika, Kanada veya Japonya vizenizin olması talep edilebilir.

Ayrıca randevu bulamadığınız durumlarda istisnai olarak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerden yapacağınız vize başvurularında bazı durumlarda erken saat vize başvuru hizmeti ile (prime time) randevusuz vize başvuru yapma imkanınız olabilir.

Randevusuz İstanbul, Bursa ve Trabzon İtalya Vip vize başvuru hizmet için normal vize başvuru ücretine ek olarak: 876 TL.

Randevusuz Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya İtalya Vip vize başvuru hizmeti için normal vize ücretine ek olarak 50 € daha ödemeniz gerekecektir.

 • İspanya Schengen Vize Randevuları:

Randevusuz İspanya Schengen vize başvuruları için İspanya vize başvuru merkezinin Premium vize başvuru hizmeti almanız gerekecektir.

Randevusuz İspanya Premium vize başvuru hizmeti için normal vize ücretinin yanı sıra ek 300 TL ödemeniz gerekecektir.

 • İsviçre Schengen Vize Randevuları:

İsviçre Schengen vize randevu yoğunluğu durumunda sabah erken saatlerde olmak üzere Premium vize başvuru hizmeti alabiliyorsunuz ancak bu hizmet kesinliği olan bir hizmet değildir.

Şöyle ki randevusuz İsviçre vize başvuruları başvuru merkezinde yoğunluk olmaması veya randevusuna gelmeyen başvuru sahipleri olduğunda söz konusu olabilmektedir.

İsviçre vize randevusuna gelmeyen veya sabah erken saatlerde vize başvurusuna kabul edilmeniz durumunda vize ücretinin yanı sıra ek 198 TL’dir.

 • İngiltere Vize Randevusu:

İngiltere vize randevuları genel anlamda aynı hafta içinde verilebilmektedir ancak acil durumlarda randevusuz vize başvurusu yapabileceğiniz hizmetler İngiltere Konsolosluklarında da mümkündür.

Randevusuz İngiltere vize başvurusu yapmayı planlıyorsanız öncelikle ileri tarihe de olsa formalite gereği kendiniz bir randevu oluşturmanız gerekecektir. Ardından ise sabah erken saatlerde İngiltere vize başvuru merkezinde vize başvuru ücretine ek, ücretini nakit olarak ödeyebileceğiniz

Walk-İn servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İngiltere randevusuz vize başvuru hizmeti Walk-İn vize başvurusu için ek 530 TL ödemeniz gerecektir.

Daha detaylı bilgi için 2020 İngiltere vize fiyatları  yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Fransa Vize Randevusu

Fransa Schengen vizesi vatandaşlarımızın en çok talep ettiği Schengen vizesidir. Dolayısıyla Fransa vize başvuruları sırasında en sık karşılaşılan sorunlar arasında neredeyse ilk sırada randevu bulamama konusu yer almaktadır.

Fransa vize randevu sorunu genel anlamda Vip vize başvuru hizmeti satın alınarak çözülmektedir.

Randevusuz Fransa Vip vize başvuru hizmeti için normal vize ücretine ek olarak 50 € daha ödemeniz gerekecektir.

 • Hollanda Vize Randevusu:

Schengen vize başvurularında randevu bulmakta zorlanılan bir diğer Konsolosluk Hollanda Konsolosluğudur. Hollanda vize randevusu bulunulamadığı durumlarda Hollanda Vip vize başvuru hizmeti alınması gerekmektedir.

Randevusuz Hollanda Schengen vize başvuruları için normal vize başvuru ücretine ek olarak 300 TL ödemeniz gerekecektir.

 • Macaristan Vize Randevusu:

Macaristan Konsoloslukları iletişime açık nadir Konsolosluklardan biridir. Acil ve önemli seyahatiniz var ve bu durum ispat edebiliyorsanız randevusuz yapacağınız vize başvuruları genel anlamda kabul edilebilmektedir. Ancak seyahatinizin aciliyetini ispat edemiyorsanız Vip vize başvuru hizmetinden yararlanarak vize başvurunuzu randevusuz olarak tamamlayabilirsiniz.

Randevusuz Macaristan Schengen vize başvuruları için normal vize ücreti dahil 180 € ödemeniz gerekecektir.

Ayrıca randevusuz Schengen vize başvurusu yapmayı planlıyorsanız sabah 06.30/08.15 saatler arasında erken saat vize başvuru hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet için vize ücretine ek olarak 50 € ödemeniz gerekecektir.

 • Yunanistan Vize Randevusu:

Schengen üye ülkeler arasında bilhassa yaz aylarında randevu bulmakta güçlük çekilen bir diğer Konsoloslukta Yunanistan Konsolosluklarıdır.

Acil durumlarda Yunanistan Schengen vize başvurunuzu Vip başvuru hizmeti atın alarak yapabilirsiniz. Bu hizmet için ek olarak 40 € ödemeniz gerekecektir.

İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Kuşadası, Marmaris, Edirne, Bodrum, Çeşme ve Ayvalık randevusuz Yunanistan vize başvuruları için ise ek 50 € ödemeniz gerekecektir. (Bkz: detaylı 2020 Schengen vize ücretleri)

Vip, Premium Lunch, Walk-İn Vize Başvuru Nedir?

Schengen Konsolosluklarına yapılacak randevusuz vize başvuruları genel anlamda Vip, Premium Lunch veya Walk-in vize başvuru hizmetleri altında ile kabul edilmektedir. Bu hizmetler daha çok vize başvuru merkezlerinin sunmuş olduğu hizmetlerdir. Konsolosluklara yapılacak vize başvurularında randevusuz vize başvuru hizmetleri alamayabilirsiniz. (Bkz: Türkiye’de bulunan vize başvuru merkezleri)

Premium Lunch, Walk-in veya Vip vize başvuruları Konsolosluk ve vize başvuru merkezi servis ücretlerine ek olarak ödenir.

Randevusuz vize başvuru hizmeti her şehirde bulunmayabilir. Bilhassa vize başvurularını Gaziantep, Antalya, İzmir, Bodrum ve Edirne’den gerçekleştirecek vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Randevusuz vize başvuru yapma hakkı tanıyan hizmetler vize başvurularının sonuçlanma süresine, vize başvuruları hakkında verilecek kararlara etki etmemektedir.

Vize başvurularının reddedilmesi halinde ödenmiş olan vize ücretlerinin iade edilmesi söz konusu değildir. (bkz: vize reddi)

Randevusuz Vize Başvurusu Kabul Eden Konsolosluklar

Değerli ziyaretçilerimiz 2020 yılında vize başvuruları için randevu şartı aramayan Konsolosluklar şöyle: Mısır, Suudi Arabistan, Cezayir, Gana, Nijerya, Senegal, Etiyopya, Birleşik Arap Emirlikleri, İrlanda.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader