Kenya Vizesi

Randevulu İşlem: Hayır
İşlem Süresi: 1-2 hafta
Vize Süresi: konsolosluk belirler

Verdiğimiz Hizmetler

Vize hizmetleri için iletişime geçin.

Değerli ziyaretçilerimiz; Kenya’ya seyahat edecek Türk Vatandaşlarını bilgilendirmek üzere hazırladığımız ‘’ Kenya Vize İşlemleri ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Kenya’ya vize alım işlemlerine dair detaylı bilgi ve danışman desteği ile başvuru için ‘’Bize Ulaşın ’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Danışmanlığımız desteği ile; İzmir, Ankara, İstanbul, Adana, Kocaeli, Bursa, Konya, Gaziantep ve diğer tüm illerden Kenya vize başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk Vatandaşları Kenya vize prosedürlerine tabidirler. Bordo pasaport ile Kenya’ya vizesiz seyahat mümkün değildir.

Hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (siyah) ve hususi pasaport (yeşil) sahipleri ise 90 günü aşmayan turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla Kenya’ya vizesiz girebilirler.

Kenya vizesi alması gereken T.C. pasaport sahipleri gerekli vize prosedürlerini seyahat öncesi e-vize başvurusu yaparak tamamlayabilirler.

Ayrıca Kenya kapıda vize uygulaması ile Kenya’ya varışta havalimanında vize alınabilmektedir.

Kenya’ya seyahat etmiş olmak kapı vizesi başvurusu ile ülkeye alınacağınızı garantilememektedir. Ülkeye girişte seyahat belgeleriniz uygun görülmezse, geçerli seyahat nedeniniz uygun bulunmazsa ülkeye alınmayabilirsiniz. Ülkeye girişinizin kabulüne dair karar sınır polisi inisiyatifindedir. Bu nedenle Kenya’ya seyahat öncesi e-vize başvurusu yapmanız ve Kenya elektronik onay çıktısı ile uçuş yapmanız tavsiye edilir.

Hatırlatmak isteriz; vize onayları ülkeye girişi garantilememektedir fakat; onay çıktınızın olması ve vize için gerekli şartları sağlıyor olmanız ülkeye alınma ihtimalinizi arttırabilir. Ayrıca Kenya kapı vizesi işlemleri için havalimanlarında oluşabilecek yoğunluklardan dolayı da seyahat öncesi vize alımı tavsiye edilmektedir.

Kenya vize politikasına dair bilgiler vereceğimiz sayfamızın devamında;

 • Kenya elektronik vize işlemleri,
 • Vize ücretleri ve evrakları,
 • Kenya vize formu,
 • Kenya vize türleri,
 • Kenya vize başvurularının çıkış süreleri,
 • Kenya vize başvuru sürecinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz.

Kenya E-Vize Başvurusu

Kenya’ya seyahat öncesi vize almak isteyen, havaalanında sıra beklemek istemeyen Türk Vatandaşları resmi Kenya elektronik vize başvuru sistemi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. İşlemlerin tamamlanması sonrası onay elektronik ortamda başvuru sahibine iletilecektir. Onay çıktısı ile Kenya’ya seyahat edilecektir, vize pasaporta basılmayacaktır.

E-vize başvurusu için sistem üzerinden online Kenya vize formu doldurulacak, başvuru için gereken belgeler sisteme yüklenecek ve kredi kartı/banka kartı ile vize ücreti ödenecektir. Tüm işlemler tek başvuru sisteminden online olarak tamamlanacaktır.

Kenya vize işlem adımları eksiksiz tamamlandığında vize onayı 48 saat içinde alınabilmektedir. Başvuru esnasında hata yapılması durumunda ise ek belge talepleri gelebilir, vize sonuçlanma süreleri uzayabilir. Vize onayının belirtilen sürede alınabilmesi için Kenya elektronik vize işlemlerinin hata yapılmadan tamamlanması gerekmektedir. Formda hata yapılması ya da yüklenmesi gereken belgelerin uygun formatta olmaması Kenya vize çıkış süresini uzatabilmektedir.

Kenya Kapı Vizesi

Kenya vizesi Kenya’ya varışta kapıda alınabilmektedir. Kenya kapı vizesi uygulamasın olması Kenya’ya girişi garantilememektedir.

Ülkeye girişte; en az 6 geçerliliği bulunan pasaport, seyahat programına dair detaylar ve otel rezervasyonları, ziyaret edilecek kişi ya da yerler varsa davet mektupları talep edilebilmektedir. Bu nedenle Kenya’ya girişte seyahat amacını kanıtlayan ve seyahati detaylandıran belgelerin bulundurulması önemlidir.

Havalimanında oluşabilecek yoğunluktan dolayı pek çok kişi uçuş öncesi e-vize başvurusu yaparak Kenya’ya seyahat etmeyi tercih etmektedir. Vize başvurusu ve sonucunu beklemek için yeterli vaktiniz varsa uçuş öncesi Kenya vizenizi almanız tavsiye edilir.

Kenya Vize Türleri

E-vize başvurusu yaparak aşağıdaki vize türleri için başvuru yapılabilmektedir:

 • Kenya aile ziyareti vizesi (tek girişli ve çok girişli)
 • Kenya turistik vize (tek girişli ve çok girişli)
 • Kenya ticari vize (tek girişli ve çok girişli)
 • Kenya transit vize
 • Doğu Afrika turist vizesi

Tek Girişli Kenya Vizesi

Turizm, ticari, tedavi gibi amaçlarla Kenya’ya seyahat edecek kişiler tek girişli Kenya vizesi alabilirler. Başvuru için kişinin 6 ay geçerliliğe bulunan pasaporta sahip olması gerekmektedir.

Vize süresi onay tarihi sonrası 3 ay olacaktır.

Tek girişli Kenya vize ücreti 51 Dolar’dır.

Turistik tek girişli Kenya vizesi için; seyahat programı, otel rezervasyonları ve dönüş uçak bileti istenmektedir.

Ticari tek girişli Kenya vizesi için; Kenya’daki firmadan davetiye ve firma tescil belgeleri, dönüş uçak bileti.

Aile ziyareti tek girişli Kenya vizesi için; davet eden aile yakından davetiye ve pasaport fotokopisi, dönüş uçak bileti.

Çok Girişli Kenya Vizesi

Kenya’ya turistik, ticari, ziyaret, tedavi gibi amaçlarla çok sık seyahat eden kişiler çok girişli Kenya vizesi alabilirler.

Çok girişli Kenya vizesi veriliş tarihi sonrası 3 ila 12 ay geçerliliğe sahip olacaktır.

Çok girişli Kenya vize ücreti 101 Dolar’dır.

Turistik çok girişli Kenya vizesi için; seyahat programı, otel rezervasyonları ve dönüş uçak bileti istenmektedir.

Ticari çok girişli Kenya vizesi için; Kenya’daki firmadan davetiye ve firma tescil belgeleri, dönüş uçak bileti.

Aile ziyareti çok girişli Kenya vizesi için; davet eden aile yakından davetiye ve pasaport fotokopisi, dönüş uçak bileti.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya Cumhuriyeti vizesini kısa sürede ve güvenli bir şekilde almak isteyen kişiler aşağıdaki işlem aşamalarını tamamlamalıdırlar:

 1. Resmi Kenya e-vize sistemine giriş yapılarak hesap açılır.
 2. Kenya e-vize türü seçimi yapılır.
 3. Kenya vize formu doldurulur.
 4. Talep edilen evraklar başvuru sistemine yüklenir.
 5. Kenya vize kategoride Kenya vize başvuru ücreti online olarak ödenir.
 6. Vize onayı sonrası Pdf vize onayı yazdırılır.

Kenya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kenya vize başvuru formu Kenya vize türü seçimi ile başlayacaktır. Doğru kategoride başvuru için forma başlamadan önce vize türünün doğru seçildiğinden emin olunmalıdır.

Kenya vize başvuru formu; başvuru sahibinin pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, seyahat amacı, adres iletim bilgileri, aile üyeleri bilgilerini içerir. Formdaki bu soruların tümüne eksiksiz cevap verilmesi gerekmektedir.

Özellikle pasaport bilgilerine dair sorular mutlaka sunulan pasaporttaki bilgilerle birebir aynı olmalıdır.

Kenya vize formu İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Kenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kenya’ya seyahat edecek ve elektronik Kenya vize başvurusu yapacak kişiler seyahat gerekçelerine uygun evrakları hazırlayarak Kenya e-vize sistemine yüklemelidirler.

Vize başvurularının değerlendirilme sürecinde doldurulan vize başvuru kadar hazırlanması gereken evraklar da önemlidir. Formda verilen bilgilerin evraklarla desteklenmesi gerekmektedir.

Kenya e-vize başvurusu yapacak tüm başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport.

E-vize başvurusu için pasaport biyometrik bilgilerinin olduğu sayfa taranacaktır.

 • Kenya’dan dönüş uçak bileti.
 • Pasaporttaki fotoğraf boyutunda, net ve arka fonu beyaz dijital fotoğraf.

Kenya ticari vize için hazırlanması gereken evraklar:

 • Kenya’daki firmadan davet mektubu.
 • Davet mektubu alınan firmanın şirket tescil belgeleri.

Kenya turistik vize için hazırlanması gereken evraklar:

 • Otel rezervasyonu.
 • Ziyaret edilecek yerler hakkında bilgiler verilecek seyahat programı listesi.

Kenya aile ziyareti vizesi için hazırlanması gereken evraklar:

 • Kenya’daki yakından davet mektubu.
 • Davet eden kişi pasaport, kimlik, oturum kartı fotokopileri.

Kenya Vize Ücreti

Kenya vize ücretleri vize türüne ve vize giriş çıkış sayısına göre değişmektedir. Tutarlar vize reddi ya da Kenya seyahatinden vazgeçilmesi gibi durumlarda iade edilmemektedir.

 • Kenya tek girişli turistik vize ücreti: 51 Dolar
 • Kenya tek girişli ticari vize ücreti: 51 Dolar
 • Kenya tek girişli aile ziyareti vize ücreti: 51 Dolar
 • Kenya çok girişli turistik vize ücreti: 101 Dolar
 • Kenya çok girişli ticari vize ücreti: 101 Dolar
 • Kenya çok girişli aile ziyareti vize ücreti: 101 Dolar
 • Kenya transit vize ücreti: 21 Dolar
 • Abd vatandaşları için 5 yıllık çok girişli vize ücreti: 201 Dolar

Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Normal koşullarda Kenya vize başvurusu sonuçlanma süresi 48 saattir.

Hızlı Kenya Vizesi Alma

Kenya vize çıkış süresi 48 saattir. Daha kısa sürede Kenya vizesi almak için uygulanan hızlı vize uygulaması henüz başlamamıştır fakat resmi e-vize sistemi üzerinden çok yakında hızlı vize uygulamasının başlayacağına dair duyuru yapılmıştır. Uygulamanın başlaması ile birlikte Kenya vizesi 1 günde alınabilecektir.

Kenya Vize İşlemlerine Dair Önemli Notlar

 • Kenya Cumhuriyeti’ne seyahat edecek Türk Vatandaşları için kapı vizesi uygulaması mevcuttur fakat seyahat öncesi kısa sürede vize alımı için e-vize hizmeti de sunulmaktadır.
 • Kenya’ya seyahat öncesi e-vize almak yerine kapıda Kenya vizesi almak istemeniz halinde havalimanında yoğunlukla karşılaşabilirsiniz, değerlendirme için sunulan belgelerin sınır polisi tarafından kabul edilmemesi durumunda ülkeye alınmama riskiniz olabilir.
 • Kenya e-vize başvurusu için kullanılan pasaport geçerliliği devam eden, Kenya’ya giriş yaparken kullanacağınız pasaport olmalıdır.
 • Kenya e-vizesi için sisteme yüklenen gerekli evraklar okunaklı olmalı, istenen formatta ve boyutta olmalıdır.
 • Kenya e-vize ücreti online başvuru esnasında kredi kartı ya da banka kartı kullanarak ödenecektir. Ücretin havale/eft yoluyla ya elden ödenmesi mümkün değildir.
 • Kenya vize başvuru formuna girilen bilgilerin tamamının doğru olduğundan emin olunmalıdır.
 • Kenya e-vize sistemine yüklenecek fotoğraf pasaporttaki fotoğrafla aynı olmamalıdır ve son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf renkli scan edilmelidir.
 • Kenya vize işlemleri veye Afrika ülkelerinin vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Afrika Vize İşlemleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Makaleler

Bu ülke için henüz makalemiz bulunmamaktadır.
Google Değerlendirme Notu
4.9
905 yoruma göre
js_loader