İnternetten Vize Alınan Ülkeler

İnternetten vize alınan ülkeler konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Türk vatandaşları için internetten vize alınan ülkeleri sizler için derledik. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının internetten vize alabilecekleri ülke sayısı sayıca çok fazla değildir. Ancak yine de e-vize alınan ülkeler arasında Türk vatandaşlarının en fazla seyahat ettiği ülkeler arasında yer almaktadır.

Örneğin: Dubai e-vizesi, Rusya e-vizesi vatandaşlarımızın internetten en çok aldığı vizeler arasında yer almaktadır.

Yine Meksika e-vizesi Türk vatandaşlarının internetten en çok aldığı vizeler arasında yer almaktadır.

E-vize işlemlerinizi başlatmak için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türk vatandaşlarının 2024-2024 yılında internetten en çok aldığı e-vizeler hakkında daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Türk Vatandaşları İçin İnternetten Vize Alınan Ülkeler

  • Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi (Dubai/Abu Dabi Vizesi)

Türk vatandaşları için internetten vize alınan ülkeler listesinin ilk sırasında Birleşik Arap Emirlikleri e-vizesi gelmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vizesinin Türkiye’de yaygın kullanımı Dubai e-vizesidir. Dolayısıyla vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirlikleri e-vizesi yerine Dubai e-vizesi demektedir. Bizde yazımızın devamında BAE vizesinden Dubai vizesi olarak bahsedeceğiz.

Dubai e-vizesi tam anlamıyla internetten diğer bir deyişle bilgisayardan alınan bir vizedir. Vizenizin sonucu e-mail ortamında 2-5 iş günü arasında gelecektir.

Dubai e-vizesi için Konsolosluğa ya da vize başvuru merkezine gidilmesi gerekmemektedir. Güvenilir Dubai vize acentaları aracılığıyla vizenizi internetten alabilirsiniz.

  • Rusya E-Vizesi

Rusya’ya maksimum 16 güne kadar turistik, ziyaret, kültürel, ticari amaçlı seyahat edecek vatandaşlarımız 1 Ağustos 2024 tarihinden itibaren Rusya vizelerini internetten diğer bir deyişle web ortamında alabileceklerdir.

Rusya Elektronik vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 4 gün önceden tamamlanmış olması gerekir. Vize başvurularının sonuçlanma süresi ise 2-4 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

Vize uygulaması hakkında daha detaylı bilgi için ” Rusya E-Vize ” yazımızı okuyabilirsiniz.

  • Meksika E-Vizesi

Türk vatandaşlarının evden çıkmadan internetten alabilecekleri bir diğer vize ise  Meksika E-vizesidir.

Yeşil pasaport sahipleri Meksika E-vizesi kolaylığından yararlanamayacaklardır ve yeşil pasaport sahiplerinin Meksika Büyükelçiliği ile iletişime geçerek vizelerini edinmeleri gerekir.

Meksika vize başvuruları genel anlamda aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak teknik sorunların da çıkabileceğini ön görerek vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç bir hafta önce tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca umuma mahsus /bordo renkli pasaportlara sahip Türk vatandaşları için Meksika e-vizesi ücretsizdir.

Pasaportunda geçerli Amerika, İngiltere, Kanada ve Schengen oturum izni olan Türk vatandaşının Meksika e-vizesi almaları gerekmemektedir.

Daha detaylı bilgi için ” Meksika Vize İşlemleri ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  • Etiyopya E-Vizesi

Türk vatandaşlarının 2024-2024 yılında evden çıkmadan internetten alabileceği bir diğer e-vizede Etiyopya vizesidir.

Etiyopya, Türk vatandaşlarının Afrika kıtası ülkeleri arasında en sık seyahat ettiği ülkedir.

Etiyopya vizesi için Konsolosluğa ya da vize başvuru merkezlerine gitmenize gerek yoktur. E-vizeniz, online Etiyopya vize sisteminde kayıtlı olan e-posta hesabınıza gelecektir.

Online Etiyopya vizesine başvuru yapabilmek için pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması zorunludur.

Etiyopya e-vizesi ücretlidir. Vize ücreti kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Ayrıca vize başvuru evraklarınızı tarama yaparak online vize sistemine yüklemeniz gerekecektir.

Etiyopya e-vizesinin sonuçlanma süresi 3 iş günüdür. Hafta sonları bu sürelere dahil değildir.

  • Pakistan E-Vizesi

Türk vatandaşlarının internetten vize alabilecekleri bir diğer vize de Pakistan vizesidir.

Türk vatandaşları Pakistan’a yapacakları kısa süreli seyahatler için Pakistan e-vize kolaylığından yararlanabileceklerdir.

Pakistan e-vize başvuruları için vatandaşlarımızın yine etiket vize başvurularında da olduğu üzere davetiye belgesi temin etmeleri zorunludur. Vize başvuruları Online Pakistan vize sistemine yapılacaktır.

Vize başvuru evrakları renkli tarama yapılacak ve Konsolosluğun vize sistemine yüklenecektir.

Vize ücretleri yine kredi kartı ile ödenecektir.

Pakistan online vize başvuruları 4-5 iş gününde sonuçlanacaktır. Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 7 iş günü önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz.

  • Kuveyt E-Vizesi

Kuveyt, Türk vatandaşlarının iş amacıyla en fazla seyahat ettiği bir körfez ülkesidir. Vatandaşlarımız vizelerini ülkeye girişlerde veya internetten alabileceklerdir.

Kuveyt e-vizesi için Konsolosluğa veya vize başvuru merkezini ziyaret etmeniz gerekmeyecektir.

Kuveyt e-vizesi ücretsizdir.

İşlem sonuçlanma süresi 2-5 iş günü arasında değişmektedir.

Kuveyt online e-vize portalı için evisa.moi.gov.kw web adresini ziyaret ediniz.

  • Kenya E-Vizesi

Türk vatandaşlarının 2024-2024 yılında internetten vize alabildikleri bir ülkede Kenya’dır.

Kenya e-vizesi için vatandaşlarımız Büyükelçiliğe veya vize başvuru merkezlerine gitmeleri gerekmeden vizelerini internetten alabilecektir.

Kenya e-vize başvuruları ücretlidir. Vize ücretleri kredi kartı ile tahsil edilecektir. Vize onayınız gelmemesi halinde vize ücretinin ödendiğini gösterir belge barkodlu belge ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Kenya vize başvurularının sonuçlanma süresi: 4-7 iş günüdür.

Kenya online e-vize portalı için evisa.go.ke web adresini ziyaret ediniz.

  • Romanya E-Vizesi

Romanya e-vizesi bilinen anlamda bir e-vize değildir. Romanya vize başvuru süreci e-vize portalında başlayıp konsoloslukla devam etmektedir ve akabinde Romanya vizesi pasaporta basılan etiket vize olacaktır.

Romanya vize başvurularında başvuru belgelerinin taranarak sisteme yüklenmesi ve online Romanya vize başvuru formunun doldurulması işlemine Romanya e-vizesi denilmektedir. Ancak Romanya vizesi için Konsolosluğa gidilmesi ve evrakların Konsolosluğa verilmesi zorunludur.

Romanya e-vizesi hakkında daha detaylı bilgi için Romanya vize işlemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  • Hindistan Online Vize

Online Hindistan vize süreci Romanya vize sürecine benzerlik gösteren bir vize sürecidir.

Türk vatandaşları için Hindistan e-vize uygulaması bulunmamaktadır. Sadece Hindistan vize başvuru formu online ortamda doldurulacaktır. Bu uygulama birçok vatandaşımız tarafından e-vize olarak isimlendirilmektedir ancak bu isimlendirme yanlıştır.

Hindistan vizesi için vatandaşlarımızın Hindistan Konsolosluklarına gitmeleri, parmak izi vermeleri ve vize basım işlemler için pasaportlarını teslim etmeleri gerekecektir. Ancak Ab vatandaşları Hindistan e-vize uygulamalarından yararlanabileceklerdir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Türk vatandaşları için internetten vize alınan ülkeler (E-Vize) konusu üzerine hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Vize danışmanlık hizmeti talepleriniz için yetkililerimizle görüşerek süreç ve ücretlendirme hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-vize
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader