Avustralya Vizesi

Randevulu İşlem: Evet
İşlem Süresi: 2-6 hafta
Vize Süresi: konsolosluk belirler

Verdiğimiz Hizmetler

SaltVisa-Avustralya Vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

Avustralya seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız pasaport türleri fark etmeksizin vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Avustralya Vizesi Nedir?

Avustralya’ya seyahat edecek yabancıların Avustralya’ya giriş yapabilmek için aldıkları seyahat iznine Avustralya vizesi denilmektedir.

Avustralya vizeleri ikamet edilen ülkede bulunan Avustralya Konsolosluklarına veya online ortamda yapılan vize başvuruları ile alınabilmektedir. Ülkeye girişlerde, havalimanlarında Avustralya vizesi şimdilik alınamamaktadır.

Öte yandan Avustralya bir Schengen ülkesi değildir. Alınmış olan Avustralya vizesi ile Schengen alanına veya geçerli, çok girişli vize ile Schengen alanına giriş yapılamayacaktır.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını online ortamda yapmalı ardından Avustralya vize merkezi olan VFS Global’e evraklarını teslim ederek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Avustralya Büyükelçiliklerine veya Konsolosluklarına doğrudan vize başvuruları yapılamamaktadır.

Yeşil Pasaportlar İçin Avustralya Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti ile Avustralya devleti arasında vize kolaylığı anlaşması bulunmamaktadır. Dolayısı ile Yeşil pasaport ve gri pasaporta sahip vatandaşlarımızın vize almaları mecburidir.

Yeşil Pasaportlar sahiplerine tanınan herhangi bir kolaylık veya bir avantaj bulunmamaktadır. Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımızın Avustralya vize işlemleri konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Avustralya Vize Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Avustralya vizesi için gerekli evraklar Schengen vize başvurularında sunulan evraklarla aynıdır. Ancak Avustralya vize başvuru evrakları renkli scan edilerek Konsolosluk sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Bu bakımdan Avustralya vize uygulamaları, İngiltere vize uygulamalarına benzemektedir.

Avustralya online vize başvuru formunu başarılı şekilde doldurmuş vatandaşlarımız e posta hesaplarına gelen barkodlu belgenin çıktısı ve pasaportları ile birlikte VFS Global’de parmak izi vermelerinin ardından vize başvuru sürecini tamamlayabileceklerdir.

Avustralya Vize Ücreti 2024

Avustralya Konsolosluğu vize ücreti 190 Avustralya Dolarıdır. (AUD) Konsolosluk vize ücreti yurt dışı ödemelerine açık kredi kartı ile online ortamda ödenecektir. Bu ücrete ek olarak vize başvuru merkezi VFS Global servis ücreti ödenmesi gerekecektir.

Avustralya vize başvuru merkezi Vfs Global servis ücreti ise 132 TL,dir. Vfs ücretini nakit ve parmak izi verme sırasında ödeyebilirsiniz.

Avustralya Vize Randevusu

Avustralya vize başvuruları randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımız konsolosluk sitesinde işlemlerini tamamlamalarının ardından VFS Global Avustralya web sayfasından randevu oluşturmaları gerekmektedir. Randevusuz yapılacak vize başvuruları büyük oranda kabul edilmemektedir ancak yoğunluk olmayan durumlarda randevusuz vize başvuruları da kabul edilmektedir.

Avustralya Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize başvuruları 3 iş günü ile 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır.

Bu süreler başvuru dosyasının durumuna, Türkiye ve Avustralya devletlerinin resmi tatil günlerine göre uzayabilmektedir.

Makaleler

Avustralya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Avustralya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

‘’Avustralya vizesi ne kadar sürede çıkar?’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz. Avustralya vize başvuruları 1-4 haftada sonuçlanmaktadır. Sonuçlanma süreleri; Avustralya Büyükelçiliği’nin yoğunluğu, başvuru dosyasının durumu, başvuru yapılan vize türü gibi…
Avustralya Vize Danışmanlık

Avustralya Vizesi İçin Davetiye Nasıl Yazılır?

Avustralya vizesi için davetiye İngilizce dilinde yazılmalıdır. Seyahatin başlangıç bitiş tarihlerini ve amacını içermelidir. Avustralya’ya aile ziyareti, arkadaş ziyareti ya da ticari amaçlarla seyahat edecekseniz başvuru esnasında mutlaka davetiye sunmalısınız.…
Avustralya Vize Danışmanlık

Avustralya Vize Danışmanlık

‘’Avustralya Vize Danışmanlık’’ konu başlıklı yazımızla, Avustralya’ya seyahat etmek isteyen ve başvuru sürecinde danışmanlık hizmeti almayı planlayan kişileri bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Avustralya vize danışmalığı alınması durumunda sağlanacak hizmetler, vize danışmanlık hizmeti…
Çalışmayanlar İçin Avustralya Vizesi Şartları

Çalışmayanlar İçin Avustralya Vizesi Şartları

Avustralya’ya turistik, ticari, eğitim, ziyaret gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan; fakat halihazırda çalışmadığı için vize gerekliliklerini sağlayamayacağını düşünen başvurucular için hazırlamış olduğumuz ‘’ Çalışmayanlar İçin Avustralya Vizesi ’’ konu başlıklı…
Avustralya Vize Şartları 2024: Son Durum

Avustralya Vize Şartları 2024: Son Durum

Değerli ziyaretçilerimiz, ‘’ Avustralya Vize Şartları 2024 ‘’ konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Avustralya Konsolosluğunun vize şartları 2024 yılı için başvuru yapılan vize çeşidine ve başvuru yapan kişinin durumuna göre değişmektedir. Vize…
Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader