Hindistan Vizesi

Randevulu İşlem: Evet
İşlem Süresi: 1-5 iş günü
Vize Süresi: konsolosluk belirler

Verdiğimiz Hizmetler

Değerli ziyaretçilerimiz, SaltVisa-Hindistan vizesi işlemleri sayfamıza hoş geldiniz.

Hazırlamış olduğumuz bu web sayfası, Hindistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın vize işlemleri hakkında en temel bilgileri edinebilmeleri için hazırlanmıştır.

Sayfamızın devamında 2024 yılında:

 • Hindistan vize işlemleri
 • Vizesi randevusu nasıl alınır,
 • Vize başvuruları için gerekli evraklar,
 • Turistik, ticari, konferans vizesi hakkında bilgiler.
 • Konsoloslukların vize ücretleri 2024,
 • Vize başvuru süreci nasıl başlatılır, vize nasıl alınır,
 • İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya Hindistan vize işlemleri hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hindistan Vizesi İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bordo ya da yeşil pasaport sahipleri Hindistan vizesi alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.

Yeşil pasaport sahibi olan ve Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat eden kişiler ne yazık ki yeşil pasaportları ile Hindistan’a vizesiz seyahat gerçekleştiremezler. Yeşil pasaport sahipleri ve bordo pasaport sahipleri aynı vize prosedürlerine tabidirler.

Hindistan vizesi sadece İstanbul ve Ankara’da bulunan Hindistan Konsolosluklarından alınabilmektedir. Vize alacak vatandaşlarımız başvurularını Hindistan Başkonsolosluğu İstanbul ve Hindistan Büyükelçiliği Ankara üzerinden gerçekleştirebilir.

Vize başvuru işlemleri için VFS Global veya İDATA benzeri yetkili vize aracı firma bulunmamaktadır.

Vize Başvuru sahipleri ikamet iline göre Ankara ya da İstanbul’dan başvurusunu gerçekleştirebilir.


Hindistan Vizesi için İstanbul Başkonsolosluğundan Başvuru Yapabilecek Şehirler:

Aşağıdaki illerde ikamet eden başvuru sahipleri vize başvuru işlemlerini Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapmak zorundadır. Bu illerde ikamet eden kişiler Ankara’dan vize başvurusu yapamazlar.

Aydın, Balıkesir, Bursa, Bolu, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Sakarya, Yalova.


Hindistan Vizesi için Ankara Büyükelçilikten Başvuru Yapabilecek Şehirler

Bu iller dışından başvuru yapacak tüm başvuru sahipleri Ankara’dan Hindistan vize başvurusu yapmalıdır. Ankara’dan ve İstanbul’dan yapılacak vize başvuruları için vize ücretleri, vize evrakları ve doldurulacak vize başvuru formu aynı olacaktır.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır? Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvuru adımları:

 • Hindistan vizesine başvuru yaparken öncelikle pasaport sürenizin seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerli olmasına dikkat edin ve pasaportunuzda boş sayfa var mı kontrol edin.
 • Vizeniz pasaporta basılacaktır, Türk vatandaşları için e-vize uygulaması yoktur.
 • Vize başvurusu için gitmeniz gereken ili kontrol edin. Örneğin İzmir’de yaşıyorsanız Hindistan vize başvurunuzu İstanbul’dan değil Ankara’dan yapmalısınız. Yani vize randevunuzu İzmir ikametli olarak Ankara’dan almalısınız. İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu vize başvurunuzu kabul etmeyecektir.
 • Hindistan vize randevusu alabilmeniz için vize başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Eksiksiz ve doğru bilgiler içeren formu doldurduktan sonra aynı sistem üzerinden vize randevunuzu ikamet ilinize göre almalısınız.
 • Hindistan vize başvuru formunuzu doldururken vize türünüzü doğru seçmelisiniz. Konsolosluk, vize türüne uygun vize süresi verecektir.
 • Hindistan vize randevunuza gitmeden önce Hindistan vize evraklarınızın tamamını hazırladığınızdan emin olun. Eksik evrak durumunda vize başvurunuz değerlendirilmeye alınmaz ve dosyanız iade edilerek yeni randevu almanız gerektiği iletilir.
 • Hindistan vize ücret ödemesi randevu günü yapılır. Randevu öncesi internetten ya da banka havalesi ile vize ücret ödemesi yapamazsınız.

Hindistan Konsolosluklarının Vize Türleri / Vize Çeşitleri

Yoga kampları için Hindistan’a seyahat edecek vatandaşlarımıza Yogacılar için Hindistan vizesi yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.


Verilecek Olan Hindistan Vize Süreleri Hakkında

Ticari Hindistan vizesi kategorisi dışında diğer kategoriler için Hindistan vize süresi 3 ay olacaktır. Örneğin Hindistan turistik vizesi tek girişli olarak verilir.

Ticari Hindistan vize süresi ise 6 aylıktır.

Ticari Hindistan vizesi çok girişli olarak verilir ve sık Hindistan ticari vizesi alan kişiler uzun süreli Hindistan vizesi talebinde de bulunabilirler. Uzun süreli Hindistan vizesi için Hindistan’dan davetiyenizin olması ve ticari vize kategorisine başvuru yapmanız gerekmektedir.


Hindistan Konsolosluklarının Vize Ücreti/ 2024 Yılında Hindistan Vize Fiyatı Ne Kadar?

Hindistan vize başvuru işlemleri için vize ücreti ödemesi zorunludur. Her yeni Hindistan vize başvurusu için ve tüm vize türleri için Hindistan vize ücreti ödenir. Ücret ödemesi Hindistan vize türlerine göre değişir.

Hindistan vize ücret ödemesi dolar olarak Hindistan randevu günü Hindistan Başkonsolosluğu İstanbul ya da Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ne yapılır.

İnternetten ya da bankadan Hindistan vize ücreti ödemesi yapılmaz. Randevu almış ve randevuya katılmış olsanız da Hindistan vize başvuru dosyanızın kontrolü ve kabul edilmemesi durumunda Hindistan vize ücretiniz iade edilir.

Vize Türlerine Göre 2024 Hindistan Vize Ücretleri:

 • Turistik Vizesi ücreti 103 dolar
 • Ticari Vizesi ücreti 123 dolar
 • Transit Vizesi ücreti 23 dolar
 • Medikal Vizesi ücreti 83 dolar
 • Gemici Vizesi ücreti 23 dolar
 • Konferans Vizesi ücreti 83 dolar

Hindistan Vizesi İşlemleri İçin Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? 

Hindistan vize başvuru formu Hindistan Konsolosluğu resmi web sayfası üzerinden doldurur. Hindistan vize başvuru formu İngilizce olarak ve eksiksiz doldurulmalı, form doldurulduktan sonra fotoğraf yüklemesi yapılmalıdır.

Vize başvuru formuna eklenen fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı, fotoğraf önden çekilmiş olmalı ve net olmalıdır.

Vize başvuru formunda seyahat amacına uygun doğru Hindistan vize kategorisi seçilmedir. Hatalı kategori seçimi vize başvurunuzun kabul edilmemesine neden olacaktır. Vize başvuru formunda yazacağınız seyahat tarihleri başvuru evrakları arasında sunacağınız otel ve uçak rezervasyonlarınızla aynı olmalıdır.

Hindistan Vizesi İşlemleri İçin Nasıl Randevu Alınır?

Hindistan vize randevuları 2024 yılında başvuru formu doldurulduktan sonra alınmaktadır. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra formun çıktısını almalı, çıktısı alınan formun üzerinde randevu tarihinin de bulunduğu unutulmamalıdır. Vize randevu günü başvuru formu çıktısı da diğer evraklarla beraber sunulmalıdır.

Önemli!

Vize randevularında randevu tarihi seçilmekte randevu saati ise seçilmemektedir. Konsolosluğun sistemi randevu saatini otomatik belirleyecektir.

Daha detaylı bilgi için ” Hindistan Vize Randevu Alma ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hindistan Vize Başvurularında Parmak İzi Uygulaması

Hindistan vize başvurularında her başvuru sahibinin parmak izi beyanında bulunması zorunludur. Parmak izi bilgilerini beyan etmeyen kişiler vize alamayacaktır.

Vize başvurularında parmak izi bilgileri randevu günü beyan edilirken, Schengen vize başvurularında verilen parmak izi uygulamalarının aksine Hindistan vizesi işlemleri için verilen parmak izi beyanları yapılacak yeni vize başvurularında muafiyetler tanımayacaktır ve her yeni vize başvurularında başvuru sahiplerinin parmak izini vermesi zorunludur.

Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Hindistan vizesi işlemlerinin sonuçlanma süresi 1 iş günüdür. T.C. vatandaşı olan vize başvurusu yapan kişiler pasaportlarını vizeli bir şekilde randevudan 1 gün sonra alabilirler. İstisnai durumlarda sonuçlanma süreleri uzayabilir.

Makaleler

Hindistan Vize Danışmanlık Firmaları İle Vize Alma

Hindistan Vize Danışmanlık Firmaları İle Vize Alma

Türk Vatandaşlarının vizesiz seyahat gerçekleştiremediği ülkelerden biri olan Hindistan için; vize danışmanlık hizmeti almanın faydaları, vize danışmanlık ücretleri, Hindistan vize şirketleri/acentaları ve işlemlere dair genel bilgiler vereceğimiz ‘’ Hindistan Vize…
Çalışmayanlar İçin Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar İçin Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz; Hindistan’a seyahat planlayan ve vize başvurusu yapması gereken fakat resmi olarak gelir belgeleyemeyen kişilerin vize başvuru sürecine ilişkin bilgiler vereceğimiz ‘’ Çalışmayanlar İçin Hindistan Vizesi ’’ başlıklı sayfamıza…
Hindistan Vize Başvuru Merkezi: İstanbul & Ankara

Hindistan Vize Başvuru Merkezi: İstanbul & Ankara

‘’ Hindistan Vize Başvuru Merkezi ’’ konu başlıklı yazımızla; başvuruya katılım ve biyometrik veri beyanı gerektiren Hindistan vize başvuru işlemlerinin yapılabileceği merkezler hakkında bilgiler vereceğiz. Hindistan vizesine başvuru yapmadan önce;…
Yeşil Pasaportlular İçin Hindistan Vizesi Şartları ve Ücreti

Yeşil Pasaportlular İçin Hindistan Vizesi Şartları ve Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz; Hindistan’a çeşitli amaçlarla seyahat etmeyi planlayan, yeşil pasaport sahibi olan T.C. vatandaşlarının Hindistan vize süreçlerine dair bilgi vereceğimiz ‘’ Yeşil Pasaportlular İçin Hindistan Vizesi ’’ başlıklı sayfamıza hoş…
Hindistan Vize Randevu Alma Sistemi (Online)

Hindistan Vize Randevu Alma Sistemi (Online)

Hindistan vize randevu alma sistemi (online) konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Hindistan vize randevusu alacak vatandaşlarımıza en temel bilgileri sağlamak üzere hazırlanmıştır. Sayfamızda yer…
Yogacılar İçin Hindistan Vizesi

Yogacılar İçin Hindistan Vizesi

Yogacılar için Hindistan vizesi yazımızı Hindistan Konsolosluğuna vize talebinde bulunmadan önce okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Hindistan vize işlemlerine dair merak ettiğiniz diğer konulara dair bilgileri de sayfamızın devamında bulabileceksiniz. Hindistan’a…
Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader