İngiltere Vizesi

Randevulu İşlem: Evet
İşlem Süresi: 2-4 hafta
Vize Süresi: satın alınabilmektedir

Verdiğimiz Hizmetler

İngiltere Vizesi konu başlıklı yazımızla, Birleşik Krallık topraklarına çeşitli gerekçelerle seyahat etmesi gereken kişileri vize işlemlerine dair bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Sayfamızda bu ülke vizesi hakkında en çok sorulan soruları yanıtlayarak, vize sürecinde bilinmesi gereken önemli bilgileri paylaşacağız. İngiltere vizesi nasıl alınır, vize başvuru adımları nelerdir, süreçte nelere dikkat edilmeli gibi soruların yanıtları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Genel bilgilere ek olarak; vize kategorileri hakkında detaylı ve güncel bilgiler için sayfanın sol sekmesinden ilgili kategoriyi tıklayarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

SaltVisa İngiltere vize departmanı desteği ile vize başvurunuzu tamamlamak isterseniz ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret ederek İngiltere vize temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

‘’İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?’’ sorusunu yanıtlayarak; vizeye başvuru yapmak isteyen fakat vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmayan kişileri bilgilendireceğiz.

İngiltere vizesi, internet üzerinden başvuru oluşturulması ve ardından yetkili vize merkezine gidilerek parmak izi verilmesi yoluyla alınır. İngiltere vizesinin alınabilmesi için önce online işlemlerin tamamlanması, ardından yetkilendirilmiş kuruma parmak izi verilmesi şarttır.

İngiltere vizesine başvuru yapacak, çeşitli seyahat gerekçelerine sahip tüm kişilerin bu işlemleri tamamlanması gerekmektedir. Örneği; turist vizesi alacak kişi de aynı işlemlere tabidir, uzun dönem çalışma ya da eğitim vizesi alacak kişiler de. Vize türüne göre vize evrakları, vize ücretleri, vize çıkış süreleri değişebilir; fakat İngiltere vize işlem aşamaları ve vizeye başvuru için yapılması gerekenler aynıdır.

İngiltere’ye vize nasıl alınır sorusunu sizin için 3 adımdan bahsederek yanıtlamak isteriz.

 • İngiltere Konsolosluğu resmi web sitesine giriş yapın.

Bu site İngiltere vize başvurunuzu tamamlayabileceğiniz tek sitedir. Online işlemler bu site dışında başka bir siteden tamamlanamaz. Bu siteye giriş sonrası dil seçimi yapın, vize türünüzü seçin, başvuru yapacağınız ülkeyi seçin ve parmak izi verebileceğiniz ülkeyi onaylayın. Ardından e-mail adresinizle kayıt oluşturarak seçtiğiniz vize türünüze uygun oluşan çevrimiçi formu doldurmaya başlayın.

 • İngiltere Vize Başvuru Merkezi TLS Contact sitesine geçiş yapın ve vize randevunuzu oluşturun.

İngiltere vize formunuzu dikkatle tamamladıktan sonra başvuruyu onaylayıp vize harç ödemenizi kredi kartı kullanarak ödeyin ve ödeme onayı sonrası randevu sayfası olan Tls Contact Vize Merkezi sayfasına geçiş yapın.

Uygun gün ve tarihleri gösteren takvimden size uygun gün ve saati seçin ve onaylayın.

İngiltere vize randevunuzu başvuru merkezi olan her şehirden alabilirsiniz. İkamet ettiğiniz yerden randevu almanız gerekmiyor. Randevu yerine göre vize çıkış süresi ya da istenen evraklarda da değişiklik olmuyor fakat randevu yerine göre harç ücretinde değişiklik olabilir.

Randevu alırken size 2 farklı seçenek sunulacaktır ve randevu uygunluk durumu bu seçeneklere göre değişecektir.

İlk seçenek vize evraklarınızı kendinizin taraması ve sisteme yüklemesi, ikinci seçenek ise bu işlem için randevu günü Tls’den ek ödeme yaparak hizmet almaktır. Evraklarınızı kendiniz tarayıp sisteme yükleyecekseniz Self Service randevu alın.

Evrakları Tls Contact sizin yerinize tarayacak ise Assisted Service vize randevusu seçin. Evraklarınızı kendiniz tarayacaksanız; gerekli evrakları sistemde ilgili bölümlere ayrı ayrı tarayarak yüklemelisiniz ve yükleme sonrası onay verip evrakları yüklediğinizi onaylar belge çıktısını almalısınız.

 • Randevu günü TLS Contact’a gidin ve parmak izi verip pasaportunuzu teslim edin.

Randevu saatinizden 15 dakika önce başvuru merkezinde olun. İngiltere vize randevunuza sadece online başvuruda seçtiğiniz merkezde katılabilirsiniz. İşlemleri tamamladıktan sonra bu merkezi değiştirmek için başvuruyu iptal etmeniz ve tüm işlemleri yeniden yapmanız gerekir bilginize. Vize ücretini de iade alıp yeniden ödemeniz gerekiyor.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde fotoğrafınız çekilecek, parmak iziniz alınacak. Ek bir hizmet satın almadıysanız (evrak taratma, vip hizmet, öncelikli randevu gibi) randevu günü sizden bir ödeme alınmayacak. Evraklarınızı Tls Contact tarayacaksa evraklar randevu günü eksiksiz yanınızda olmalı ve görevliye teslim etmeniz. Taramaları yapıp evrakları size teslim edeceklerdir.

İngiltere vize randevunuzdan sonra başvurunuzu İnternet’ten, başvuru hesabınızdan takip edebilirsiniz. İşlem sonuçlandığında pasaportunuzu başvuru esnasında verilen Check List belgesi ile teslim alabilirsiniz.

İngiltere vize işlemlerinizi kendiniz tamamlayabileceğiniz gibi bir danışmanlık firmasından da destek alabilirsiniz. İngiltere vizesi ekşi sözlük ya da diğer forumlarda yer alan yorumlarla değil, kişiye özel tamamlanmalıdır. Bu nedenle doğru firmadan hizmet almanız çok önemli.

Birleşik Krallık vizesi almak için yukarıda adımların hata yapılmadan tamamlanması gerekir. Formu yanlış doldurmak, evrakları eksik sunmak gibi nedenlerle vize reddi alınabilir. Bu nedenle tüm sürecin dikkatli bir şekilde, detaylı araştırma yapılarak tamamlanması tavsiye edilir.

İngiltere Konsolosluğu vize sonucuna dair karar verirken evrakları detaylı inceleyerek doldurulan formda verilen bilgilerle teyit eder. Kafa karıştırıcı ya da çelişkili bilgiler vize reddine neden olabilir. Bu nedenle ilk defa İngiltere’den vize alıyorsanız; İngiltere Vizesi Nasıl Alınır sorusunun yanıtı hakkında danışmanlık şirketleriyle görüşebilir, şartlar uygunsa vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

SaltVisa’dan hizmet almak için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilir, dilerseniz İngiltere vize işlemleri ve danışmanlığına dair bilgiler verdiğimiz yazımızı okuyabilirsiniz. Bkz. İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti

İngiltere Vizesi Almak Zor Mu?

Birleşik Krallık vize başvuru işlemleri ve vize başvurusu değerlendirme kriterleri diğer ülkelerden farklıdır. Vize için istenen evraklar Avrupa ülkeleriyle hemen hemen aynıdır; fakat vize onayı için sağlanması gereken şartlar farklıdır.

Vize evraklarının eksiksiz olması, hesapta yeterli para olması, seyahat geçmişi gibi vize şartları İngiltere vizesinin  çıkması için her zaman yeterli olmayabilir.

İngiltere Başkonsolosluğu vize bölümü her başvuru dosyası için detaylı inceleme ve değerlendirme yapar. Belirli şartlar vardır ve onay için bu şartların sağlanması beklenir. Gerekli temel şartları sağlayan kişiler kolay bir şekilde İngiltere vizesi alabilirler. Bilinenin aksine İngiltere Konsolosluğu Türk Vatandaşlarına değerlendirme yapmadan ret vermez.

Diğer ülkelerle kıyasladığımızda İngiltere’nin vize şartlarının daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca başvurunun doğru tamamlanması da vizenin kolay alınması için önemlidir. Başvuru sürecinin zor olması ve vize formunda çelişkili bilgi verilmesine neden olabilecek pek sorunun olması da İngiltere vizesi alımını zorlaştırmaktadır.

İngiltere vizesi için doğru başvuru, eksiksiz evrak sunumu, doğru bilgi beyanı, beyan ve evrakların tutarlı olması çok önemlidir. Ek olarak banka hesaplarının kişinin gerçek finansal durumunu yansıtması ve varsa düzenli gelir dışı gelirlerin resmi açıklamasının yapılması İngiltere vizesinin kolay alınmasını sağlamaktadır.

‘’İngiltere Vizesi Almak Zor Mu?’’ yazımızı okuyarak; kimler için İngiltere vizesi almak zor, kolay vize almak için neler yapılmalı gibi soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu, Türkiye’de İngiltere Konsolosluğu’nun belirlediği Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla tamamlanır. Başvuru işlemleri; online başvuru aşaması ve parmak izi aşaması olmak üzere 2 önemli aşamadan oluşur.

İngiltere için vize almak isteyen başvuru sahibinin öncelikle vize türü netleşmelidir. Seyahat amacına göre vize kategorisi belirlenmeli, başvuru bu kategoriye uygun olarak tamamlanmalıdır.

İngiltere vize tipi belirlendikten sonra, bu kategori için gerekli evrak listesi ve ücret listesi incelenerek işlemlere başlanmalıdır. Hazırlanacak vize evrakları her başvuru sahibi için standart değildir.

İngiltere vize evrakları aşağıdaki kriterlere göre belirlenmelidir:

 • Başvuru sahibinin çalışma durumu,
 • Varsa özel durumları,
 • Ek gelirleri,
 • Masrafların kim tarafından karşılanacağı.

İngiltere vize başvurusu online olarak tamamlanır. Online başvuru işlemlerine başlamadan önce tüm evrakların hazır olması, başvurunun daha kolay ve resmi belgelerle uyumlu tamamlanmasını sağlar. Bu nedenle online İngiltere vize başvuru formunu doldurmadan önce evraklarınızı hazırlamış olmanızı öneririz.

İngiltere için vize başvurusu İngiliz Hükumeti İç İşleri Bakanlığı resmi web sayfası vize işlemleri bölümünden yapılır. Bu resmi site dışında vize başvurusunun yapılması mümkün değildir. Başvuru işlem adımları:

 • Online vize formunun doldurulacağı siteye giriş yapılarak dil seçimi yapılır. İngiltere vize formu Türkçe dil seçimi ile de doldurulabilmektedir.
 • Uygun kategoride form doldurulduktan sonra vize ücreti aynı web sitesi üzerinden online olarak ödenir ve yetkili başvuru merkezi sitesine geçilerek İngiltere vize randevusu alınır.
 • Hazırlanan vize evrakları başvuru sistemine yüklenir. (Evraklar taranarak kategorilere ayrılır ve sisteme eklenir.) İsteyen başvuru sahipleri bu tarama işlemi için başvuru merkezinden destek alabilir ve evrak tarama işlemini randevu günü görevlilere yaptırabilirler. Bu işlem için ek ödeme talep edilir. Yazımızın devamında ek hizmetler ve ücreti hakkında ayrıca bilgiler vereceğiz.

Evrak tarama işlemini başvuru sahibi kendisi yaptıysa; evraklar sisteme eklendikten ve onaylandıktan sonra, yani submit edildikten sonra yeni evrak eklenemez. Yeni evrak eklemek isterseniz İngiltere vize randevu günü başvuru merkezine ek ödeme yaparak eksik evraklarınızı taratabilirsiniz.

İnternet’ten İngiltere vize işlemleri tamamlandıktan sonra randevu günü başvuruya gidilir ve parmak izi verilir. Evraklar online başvuru esnasında sisteme yüklendiyse başvuru esnasında evrak istenmez. Yüklenmediyse tüm evrakları eksiksiz, varsa zımbaları çıkarılmış, okunaklı bir şekilde görevliye teslim etmeniz gerekir.

İngiltere vize başvurusu online ve başvuru merkezi aşamaları tamamlandıktan sonra işleme alınır ve değerlendirme süreci başlar. Başvuru takibi online sistem üzerinden yapılır. Ayrıca vize sonucuna dair bilgilendirme vize başvurusu esnasında forma girilen e-posta adresine de gönderilmektedir.

İngiltere Vize Türleri

‘’Hangi vize türüne başvuru yaparsam İngiltere vizem kolay çıkar?’’ sorusu bu ülkeden vize almak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri. Bu sorunun maalesef net bir yanıtı yok, alınması kolay İngiltere vize türleri gibi bir bilgilendirme yapmak doğru değildir.

İngiltere vize çeşitleri İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir ve her vize tipi için sağlanması gereken şartlar vardır. Kişi seyahat gerekçesine, İngiltere’de kalış süresine uygun vize tipini seçmelidir.

En çok başvuru yapılan İngiltere vize kategorisi standart ziyaretçi vizesi kategorisidir. Ve bu kategori; turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlar için başvuru yapılması gereken kategoridir.

İngiltere vize türlerini aşağıda sıralamak isteriz.

 • İngiltere Turist Vizesi
 • İngiltere Ticari Vize
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi
 • İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi
 • İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi
 • İngiltere Transit Vize
 • Tıbbi Tedavi Vizesi
 • İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi
 • İngiltere Staj Vizesi
 • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
 • İngiltere Evlilik Vizesi (Marriage Visitor Visa)
 • İngiltere Plab Testi Vizesi
 • İngiltere Start-Up Vizesi
 • İngiltere Tek Temsilci Vizesi
 • İngiltere Scale Up Vizesi
 • Ab Vatandaşı Eş Başvurusu (EU Settlement Scheme)
 • Tier 1 Yatırımcı Vizesi
 • Tier 1 Girişimci Vizesi-sadece bağımlılar için
 • Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi
 • Yüksek Potansiyelli Kişi Vizesi
 • Nitelikli Çalışan Vizesi (Skilled Worker Visa)
 • İngiltere Geçici Çalışma Vizesi- Gönüllü (Temporary Work-Charity Work)
 • İngiltere Geçici Çalışma Vizesi- Yaratıcı Çalışan (Temporary Visa-Creative Worker Visa)
 • Geçici İşçi-Mevsimlik İşçi Vizesi
 • İngiltere Geçici Çalışma Vizesi-Din Görevlisi

İngiltere Vize Türleri; kısa süreli vize türleri ve uzun süreli vize türleri olarak sınıflandırılabilir. Bazı vize türleri İngiltere’de çalışma, eğitim alma, yaşama imkanı sunarken, bazı vize türleri sadece kısa süreli seyahatler için geçerlidir ve İngiltere’de çalışma hakkı tanımaz.

Yukarıda sıralı vize türlerinden bazıları alt kategoriler de içermektedir. Size uygun İngiltere vize kategorisi için temsilcilerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Aşağıda en çok başvuru yapılan İngiltere vize türleri hakkında bilgi vereceğiz.

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere’ye gezmek amacıyla gitmek isteyen, herhangi bir kişi ya da kurumdan davetiyesi olmayan kişilerin İngiltere turist vizesi alması gerekir. İngiltere turistik vize en az 6 aylık verilir. Ayrıca turist vizesi 2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık da talep edilebilmektedir. Vize ücretleri talep edilen vize süresine göre artış gösterir.

Turistik vize her zaman çok girişli yani multiple olarak düzenlenir ve tek girişte en fazla 6 aya kadar kalış hakkı tanır.
İngiltere turist vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için ‘’İngiltere Turistik Vize Başvurusu: Şartlar, Evrak ve Ücret’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize ve Fuar Vizesi

İngiltere’de gerçekleşecek bir toplantıya katılmak, fuar organizasyonuna katılmak, röportaja katılmak, seminere katılmak ya da işle ilgili kısa süreli eğitime katılmak isteyen ve davetiyesi bulunan kişiler İngiltere ticari vize başvurusu yapmalıdırlar. Bu vize türü için Birleşik Krallık’tan bir davetiye olması zorunludur. Davetiye bir şirketten ya da bir fuar organizasyonundan gelebilir. Yani fuar katılım belgesi de ticari vize başvurusu için yeterli olmaktadır.

Ticari vizeler kısa süreli vize türüdür ve Birleşik Krallık’ta çalışma, para kazanma hakkı tanımaz.

Ticari vize 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık talep edilebilir. Vize ücretleri talep edilen süreye göre artar. Çok girişli olarak onaylanan vize ile İngiltere’de kalış süresi maksimum 180 gündür.

İngiltere ticari vize (Business Visa) hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ‘’İngiltere Ticari Vize’’ yazımızı inceleyebilirsiniz.

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Birleşik Krallık’ta yaşayan aile yakınlarını, akrabaları ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişiler davetiye alarak İngiltere ziyaretçi vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vize kategorisi için davet mektubu sunulması gerekmektedir.
Davet mektubunun orijinal olmasına gerek yoktur. Elektronik ortamda davet mektubu gönderilmesi yeterlidir.

Davetiye alarak İngiltere vizesine başvuru yapacaksanız ‘’İngiltere Ziyaret Vizesi’’ yazımızı okumanızı öneririz.

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere’ye dil eğitimi almak için, üniversite okumak için ya da eğitim kursuna katılmak için gidecek kişilerin İngiltere öğrenci vizesi almaları gerekir. Bu vize türü için Birleşik Krallık’ta bulunan bir kurumdan okul kabul belgesi alınması şarttır. Bu belge türü, başvuru yapılan öğrenci vizesi türüne göre değişir.

Örneğin; kısa süreli, yani 6 aya kadar ya da 11 aya kadar olan bir eğitim için İngiltere’ye gidiyorsa okuldan kabul mektubu başvuru davetiyesi olarak yeterlidir. Uzun dönem eğitimler için ise CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) belgesinin alınması zorunludur.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle vize türünüze uygun olan kabul belgesini almanız, daha sonra vize işlem sürecinizi başlatmanız gerekir.

İngiltere öğrenci vizesi işlemlerine dair daha ayrıntılı bilgi almak için ‘’İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hizmeti 2024’’ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızda hem kısa dönem öğrenci vizeleri hem de uzun dönem öğrenci vizelerine dair ayrıntıları bulabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi

Birleşik Krallık’ta bir şirkette çalışacak olan ve çalışacağı kurumdan sponsorluk belgesi almış kişiler İngiltere çalışma vizesi başvurusu yapabilirler. Çalışma vizesine başvuru için sponsorluk belgesi olarak da isimlendirilen Cos (Certificate of Sponsorship) belgesinin alınmış olması gerekmektedir.

İngiltere çalışma vizesi İngiltere’de oturum hakkı veren bir vize türüdür. Vize ve oturum süreleri çalışma vizesi türüne göre değişmektedir. Vize ücretleri de vize tipi ve çalışma aşuresine göre değişmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaret Vizesi

İngiltere’de akademik araştırma yapacak vakıf üniversitesi ya da devlet üniversitesinde çalışan akademisyenler Akademik Ziyaretçi Vizesine başvuru yapabilirler.

İngiltere akademisyen vizesi olarak da adlandırılan bu vize 6 aya kadar ve 1 yıllık araştırmalar için geçerlidir. Akademisyen vize onayı alması halinde İngiltere’de araştırma ve gözlem yapabilir. Bu vize türü İngiltere’de çalışma hakkı tanımaz.

Akademik vizeye başvuru yapan kişiler aileleri için de bağımlı vizesi (dependent visa) başvurusu yapabilirler. Böylece aile üyeleri de araştırma süreci boyunca İngiltere’de kalabilirler.

Bu vize türünün detayları hakkında bilgi almak için ‘’İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi İşlemleri’’ yazımızı inceleyebilir, sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere Vize Merkezi; İngiltere vize başvurusunun Konsolosluğa iletilmek üzere teslim edildiği merkezdir. Türkiye’de Birleşik Krallık vize işlemleri için yetkilendirilmiş firma Tls Contact firmasıdır. İngiltere başvurularının teslim alınması ve İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na iletilmesi sürecinden bu firma sorumludur. Her başvuru sahibinin süreci tamamlamak için bu merkeze şahsen gitmesi zorunludur.

İngiltere vize başvurusu için hizmet veren TLS Contact tüm şehirlerde bulunmamaktadır. İngiltere vizesi alacak kişiler Tls Contact İngiltere Vize Merkezi’nin hizmet verdiği şehirlerden birinden randevu almalıdır.
İngiltere vize başvurusu Tls Contact merkezleri; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, İzmir illerinde bulunmaktadır. Vize başvuru sahibi kendisine en yakın olan dilediği şehirden randevusunu alarak başvurusunu tamamlayabilir.

Tls Contact’ta randevu günü parmak izi verilir, pasaport teslimi yapılır. İngiltere vize sürecinde mülakat uygulaması yoktur. Bu nedenle randevu günü Tls Contact’ta mülakat yapılmamaktadır. Bu merkez sadece biyometrik veri alım işlemlerini tamamlar ve başvuru dosyasını Konsolosluğa iletir. İşlemi tamamlanan, yani vize basılan ya da reddedilen başvuru sahipleri pasaportlarını tekrar bu merkezden alırlar.

Tls Contact vize değerlendirme sürecinde yetki sahibi değildir. Başvuru işlemleri esnasında başvuru sahibini yönlendiremez, tavsiyede bulunmaz. Vize türü belirleme ya da evrakları kontrol etme yetkisi yoktur.

İstanbul Tls Contact ve Ankara Tls Contact en aktif, en çok başvurunun kabul edildiği merkezlerdir. Bu merkezler haftanın her günü çalışmaktadırlar. Bursa, Antalya gibi merkezler ise haftanın belirli günleri hizmet verirler. Tüm şehirlerden yapılan başvurular aynı yerden, İstanbul İngiltere Konsolosluğu tarafından incelenir ve tek karar verici İngiltere Konsolosluğu’dur.

İngiltere vize başvurusu için Konsolosluğa gidilmesine gerek yoktur. Konsolosluk şahsi vize başvurularını randevulu ya da randevusuz kabul etmemektedir. Başvurular Konsolosluğa sadece Tls Contact vize merkezleri aracılığıyla iletilebilir.

İngiltere vize danışmanlık hizmeti alan ve İngiltere vize acentesi tarafından işlemi yapılan kişiler de son aşamada bu merkeze gitmek durumundadırlar. Vekaletle, Tls Contact’a gitmeden İngiltere vize başvurusunun tamamlanması mümkün değildir. İngiltere vize randevusuna başvuru sahibi şahsen gitmelidir.

İngiltere Vize Merkezi randevu işlemleri için öncelikle online vize başvurusunun doldurulması ve vize ücretinin ödenmesi gerekecektir. Vize ücret ödemesi yani vize harç ödemesi yapılmadan bu merkezlerden randevu alınamaz. Merkez vize ücreti dışında isteğe bağlı ek hizmetler de sunmaktadır. Hizmetler ve ücretler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İngiltere Vize İstiyor Mu?

Birleşik Krallık vizesi; Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden biri olan İngiltere adıyla anılır ve İngiltere vizesi olarak isimlendirilir. İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallık topraklarını kapsar ve bu ülkelere seyahat edecek T.C. vatandaşlarının Birleşik Krallık vizesi yani İngiltere vizesi alması gerekir. İngiltere’ye ve diğer Birleşik Krallık topraklarına vizesiz seyahat mümkün değildir.

Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri seyahat öncesi vize almalıdırlar. Sadece diplomatik pasaport sahibi Türk Vatandaşları, 90 günü aşmamak koşulu ile, İngiltere’ye vizesiz seyahat gerçekleştirebilirler.

İngiltere Vizesi Kaç Yıllık Verilir?

İngiltere standart ziyaretçi vizeleri talebe göre; 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık verilir. Seçilen süre için belirlenmiş ücretler farklıdır. Uzun süreli için daha fazla vize ödemesi yapılır. Şartları sağlayan kişilere başvuru esnasında seçilen süre kadar vize onayı verilir. Ziyaretçi vizeleri ile ülkede kalış süresi 1 yılda en fazla 6 aydır.

İngiltere çalışma vizesi, öğrenci vizeleri ya da uzun süreli diğer vize türleri için kalış süreleri vize tipine göre değişir. Yerleşim kategorilerinde kalış süreleri farklıdır ve vize etiketi yerine İngiltere oturum kartı süresine göre belirlenir.

Vize Başvuru Formu Doldurulurken Nelere Dikkate Edilmeli?

İngiltere vize başvurusu için diğer ülke vizelerine başvurularda da olduğu gibi vize formunun doldurulması gerekmektedir. İngiltere vize başvuru formunun diğer ülkelerin formları ile kıyasladığımızda daha detaylı olduğunu söyleyebiliriz.

Vize formları başvuru yapan kişilerin pasaport bilgilerini, adres ve iletişim bilgilerini, seyahat gerekçe ve tarihlerini öğrenmek ve teyit etmek için istenen belgelerdir. İngiltere Konsolosluğu vize başvuru formu da yine bu bilgileri almayı hedefler; fakat hem formdaki bazı sorular hem de formun vize değerlendirme sürecine etkisi diğer ülkelerden farklıdır. İngiltere vize başvuru formu vize karar aşamasında çok önemlidir. Bu nedenle sadece şahsi bilgilerin alındığı bir form olarak düşünülmemelidir.

İngiltere vize ret mektupları İngiltere Konsolosluğunun değerlendirme yaparken nelere dikkat ettiğini göstermesi açısından önemlidir. Ret mektuplarındaki gerekçeler; banka hesabındaki para, eksik evrak, geri dönüleceğinin düşünülmemesi gibi nedenlerdir. Ayrıca mektuplarda sunulan gerekçelerden biri de formda verilen bilgilerdir.

Formda sorulan bazı sorulara verilen yanıtların çelişkili ve inandırıcı bulunmaması durumunda Konsolosluk vize başvuru formundan dolayı ret verebilmektedir. Bu nedenle ret alınmaması için formun kusursuz doldurulması çok önemlidir.

İngiltere vize başvurunda dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda sizler için sıraladık:

 1. Pasaport bilgilerinizi eksiksiz girin. Pasaportta yanıtı olan tüm soruları pasaporttaki gibi yazın. Örneğin; doğum yeriniz.
 2. Başvuru formundaki e-mail bölümüne kullandığınız, ulaşabileceğiniz bir adres girin. Bilgilendirmeler sadece forma girdiğiniz bu adrese yapılacaktır. Örneğin; ret alırsanız mektup bu adres üzerinden size iletilecek.
 3. Vize türünüzü doğru seçtiğinizden emin olun. Seçiminize göre formdaki sorular oluşacak ve vize için ödeyeceğiniz harç bedeli de vize türü seçimine göre alınacak.
 4. Tüm bilgileri güncel durumunu dikkate alarak doldurun ve evraklarla onay verebileceğiniz, kanıtlayabileceğiniz bilgileri girmeye özen gösterin.
 5. Seyahat tarihlerinizi doğru yazın. Ay/gün/yıl olarak eksiksiz girdiğinizden emin olun.
 6. Seyahat amacınızı kısa net anlaşılır cümlelerle İngilizce olarak özetleyin. Belgeyle kanıtlayamadığınız amaçlar yazmayın. Örneğin; Londra’da fuara katılacağım yazarsanız dosyanızda bir fuar katılım belgesinin olması gerektiğini unutmayın.
 7. En önemli bölüm olan gelir gider bölümünü belgeleri dikkate alarak doldurun. Örneğin; maaşınız maaş bordrosu ya da banka hesabınızda ne kadarsa forma o tutarı yazın. Aylık harcamalarınızı ve İngiltere’de yapacağınız harcamaları da yine belgeleri dikkate alarak yazın ve belgelerle çelişmeyen gerçekçi tutarlar yazın. Tutarları TL, Pound (GBP) olarak yazabilirsiniz. Yanıtlarken hangi para birimine göre yazdığınıza ve günlük kurlara dikkat edin.
 8. Ek gelirleriniz varsa formda belirtin. Kanıtlanabilir gelir değilse yazmanızı önermiyoruz.
 9. İngiltere vize formunun en sonunda açıklama kısmı vardır. Eklemek istediğiniz bir bilgi varsa, sorularda bu bilgiyle ilgi bir bölüm yoksa açıklama kısmında ayrıntılı bilgi verebilirsiniz. Bu bölümü de İngilizce olarak yanıtlamanızı öneririz.

İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vizesi için ödeyeceğiniz ücretler başvuru yapacağınız vize tipi ve süresine göre değişir. Vizeniz reddedilirse ücret iadesi alamazsınız. İngiltere vize ücreti geri alma ret durumunda mümkün değildir. Parmak izine gitmeden önce başvurunuzu iptal ederseniz ücreti geri alabilirsiniz.

İngiltere vizesi için ödemeniz gereken tutarı öğrenmek için güncel İngiltere vize ücret sayfamızı ziyaret edin. Bkz. İngiltere Vize Ücreti

TLS Contact İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize başvurusu için Konsolosluk vize harç ücretinin ödenmesi zorunludur. Harç ücreti online vize başvurusu tamamlandıktan ve onaylandıktan sonra gov.uk üzerinden ödenir. TLS Contact ücretleri vize başvurusunun tamamlanması için ödenmesi mecburi ücretler değildir. TLS Contact’a ek bir hizmet alınması durumunda ödeme yapılır.

İngiltere Konsolosluğu anlaşmalı kurumu olan Tls İngiltere; form doldurma, vip hizmet (premium lounge), randevusuz başvuru (flexi), erken saat randevusu (prime time appointment), evrak tarama, ekspres vize başvurusu gibi hizmetler sağlar. Başvuru sahipleri faydalanmak istemeleri durumunda ek ödeme yaparak bu hizmetlerden satın alabilirler.

İngiltere’ye acil gitmesi gereken ve hızlı vize almak isteyen kişiler Ekspres vize başvuru seçeneklerini kullanarak vize çıkış süresini hızlandırabilirler. 5 iş gününde İngiltere vizesi almak için Priority olarak isimlendirilen hizmet, 24 saatte vize almak için ise Super Priority olarak isimlendirilen hizmet en çok satın alınan hizmetlerdir.
TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezinin sunduğu hizmetler ve ücretleri hakkında detaylı bilgilendirme için vize ücret sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tls Contact’a ödenen ücretler; vize çıkış süresini hızlandırmak, erken tarih ya da saatte randevuya katılmak, vip hizmetten faydalanmak gibi avantajlar sağlar. Bu ödemeler vize sonucuna dair kararı etkilemez.

Ek olarak; Tls Contact vize danışmanlık hizmeti sunmaz, başvuru sahibini vize türü, evraklar, form doldurma gibi konularda yönlendirmez. Vize danışmanlığı almak istiyorsanız İngiltere vize işlemi yapan vize acenteleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

İngiltere vizesi için gerekli evraklar; seyahat amacını belgeleyen evraklar, kişisel evraklar, iş ve eğitim durumunu gösteren evraklar, finansal durumu gösteren evraklar ve diğer destekleyici evraklar olarak sınıflandırılabilir.

Hazırlanacak evraklar seyahatin amacı ve başvuru yapan kişinin durumuna göre değişiklik gösterir. İngiltere vizesi için standart, herkes için geçerli bir evrak listesi yoktur.

Evraklar hazırlanmadan önce seyahatin gerekçesine uygun olan zorunlu İngiltere vize evrak listesine ulaşılmalıdır. Bu listeye seyahati gerçekleştirecek kişinin durumuna göre ek evraklar eklenecektir. Örneğin; sigortalı bir işte çalışan kişi ile öğrenci olan kişinin ya da devlet memuru olan kişinin hazırlaması gereken belgeler farklıdır. Güncel ve eksiksiz evrak listesine ulaşmak doğru bir başvuru dosyasının hazırlanması için önemlidir.

İngiltere vize belgeleri güncel tarihli olmalıdır. Özellikle banka hesapları, işyeri evrakları mutlaka güncel tarihli olarak sunulmalı.

Evrakların İngilizce olması, dosyaya tüm evrakların İngilizce tercümesinin eklenmesi gibi bir zorunluluk yoktur. Kısa süreli vizeler; yani turistik, ticari, aile ziyareti vizeleri için evrakların tümünün İngilizce olması zorunlu tutulmaz.

Yerleşim kategorisi vizeleri, uzun dönem öğrenci vizeleri, çalışma vizeleri gibi bazı kategoriler için ise İngilizce evrak sunmak zorunludur.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesi için temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Telefon görüşmesi sonrası tarafınıza size özel güncel evrak listesi iletilecektir.

İngiltere Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere vizesi almak için banka hesabında gösterilmesi gereken para başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik gösterir. Turist vizesi, çalışma vizesi ya da öğrenci vizeleri için hesapta olması gereken para aynı değildir.

Kısa süreli ziyaretçi vizeleri için başvuru yapacak kişilerin hesabında minimum 18.000.00 TL olması tavsiye edilebilir. Fakat bu tutar kalış süresi, kalınacak otel ücreti gibi durumlara göre değişir. Dolayısıyla net bir rakam vermek doğru olmayacaktır.

Konuyla ilgili detaylı bilgiler verdiğimiz ‘’İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?’’ yazımızı okumanızı öneririz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere vize başvuruları 21 günde sonuçlanmaktadır. Bu çıkış süresi standart vize türleri için geçerlidir. Turist vizesi, ticari vize, ziyaret vizesi, kısa dönem ve uzun dönem öğrenci vizeleri, akademik ziyaretçi vizeleri, ev hizmetlisi vizesi, evlilik vizesi, çalışma vizeleri gibi kategoriler randevu tarihi sonrası 3 haftada sonuçlanır.

İngiltere vizesi çıkış süresi belirli dönemlerde uzayabilir. Yoğun dönemlerde, resmi tatil dönemlerinde İngiltere vizesinin çıkma süresi uzayabilir. Başvuru sahibinin durumunun karmaşık olması halinde de vize çıkış sürelerinde gecikmeler yaşanabilir. Bu nedenle İngiltere vize başvurusunun mümkün olduğunca erken yapılması tavsiye edilir.

Vize çıkma süreleri ek hizmetlerle hızlandırılabilir. Ek hizmet için ek ödeme yapılır 5 iş gününde ya da 24 saatte vize sonucu alınabilir. Bu ek hizmetler maliyeti yüksek hizmetlerdir.

Acil İngiltere vizesi almak istiyorsanız ek ödeme yaparak hızlı vize hizmeti satın almalısınız.

İngiltere vize çıkış süreleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ‘’İngiltere Vizesi kaç Günde Çıkar?’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Londra Vize Başvurusu

Birleşik Krallık’ı oluşturan ülkelerden biri olan İngiltere’ye seyahat edecek kişiler daha çok başkent Londra için seyahat planı yapmakta ve vize işlem sürecinde ‘’Londra Vize Başvurusu’’ araması yapmaktadırlar.

Londra’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Birleşik Krallık vizesi, daha sık kullanımı ile İngiltere vizesi almaları gerekecektir. Seyahat edilecek başvuru şehri ya da Birleşik Krallık’ı oluşturan diğer ülkeler için farklı vize politikaları bulunmamaktadır.

İngiltere Vizesi İçin Fotoğraf Gerekiyor Mu?

İngiltere vizesi için hazırlanması gereken evraklar arasında fotoğraf yoktur. İngiltere vize etiketinizde kullanılacak fotoğraf randevu günü başvuru merkezi görevlileri tarafından çekilir. Bu nedenle İngiltere vizesi için fotoğraf çektirmenize gerek yoktur.

İngiltere Vize Başvurusu Reddedilirse Ne Yapılır?

‘’İngiltere vize reddi aldım, tekrar başvuru yapmak istiyorum’’ ya da ‘’İngiltere vizem reddedildi itiraz etmek istiyorum’’ diyen kişilerin öncelikle başvuru yaptıkları vize kategorisi kontrol edilmelidir. İngiltere Konsolosluğu tüm vize türleri için itiraz hakkı vermemektedir. Örneğin; turist vizesi reddi alan kişiler itiraz başvurusu yapamazlar. Vize başvurusunun tekrar değerlendirilmesini isterlerse yeniden vize başvurusu yapmaları gerekir.

İngiltere’de oturum hakkı veren vize tiplerine başvuru yapan kişilerin ise itiraz hakkı olabilir. Yine vize türünün kontrol edilmesi gerekir.

Vize reddi aldığınızda detaylı ret mektubu verilecektir. Bu mektupta İngilizce olarak başvurunuzun neden reddedildiği açıklanmaktadır. Mektup kişiye özel, başvuru dosyasının detaylı incelendiğini kanıtlayan bir mektuptur. Standart ret maddelerinden ulaşmaz. Bu mektubun sonunda itiraz hakkınız vardır ya da yeniden değerlendirme için yeni başvuru yapabilirsiniz ibareleri yer alır. İngiltere vize reddi aldıktan sonra itiraz hakkınız olup olmadığını ret mektubunuzun 2.sayfasını kontrol ederek öğrenebilirsiniz.

İngiltere vize reddi ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz İngiltere Vize Reddi Sonrası Tekrar Başvuru yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yeşil Pasaportlulara İngiltere Kolay Vize Verir Mi?

Yeşil pasaport sahipleri İngiltere’ye vize almadan giriş yapamazlar. Yeşil pasaportu olan ve İngiltere vizesine başvuru yapacak kişiler vize onayını kolay alırlar şeklinde net bir genelleme yapamayız. Yeşil pasaportunu kullanmış ve seyahat geçmişi bulunan kişiler daha kolay İngiltere vizesi alabilirler fakat Yeşil pasaporta sahip olmak vize onayı için tek başına yeterli olmayacaktır.

İngiltere Vizesiyle Avrupa’ya Gidilir Mi?

İngiltere vizesi ile Avrupa ülkelerine seyahat edilemez. Schengen bölgesinde bu vizenin geçerliliği yoktur. İngiltere vizesi sadece Birleşik Krallık toprakları için geçerlidir. İngiltere’ye giriş yapmış olmak koşulu ile İrlanda Cumhuriyeti’nde de geçerli olabilir.

İngiltere Vizesiyle İrlanda’ya Gidilir Mi?

İngiltere vizesi ile direkt İrlanda’ya uçuş yapılamaz. İngiltere vizesi yani Birleşik Krallık vizesi ile İrlanda Cumhuriyetine gidilemez. Bu vize Kuzey İrlanda’yı kapsar fakat İrlanda Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilerin İrlanda vizesi alması gerekir.

İngiltere vizesi olan ve İrlanda Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişiler önce İngiltere’ye giriş yapmış olmak koşuluyla İrlanda’ya girebilirler. Son 6 ay için İngiltere’ye gitmiş, yani vizesini kullanmış kişiler de bu vize ile İrlanda Cumhuriyeti’ne direkt uçuş gerçekleştirebilirler.

İngiltere Vizesi İçin Uçak Biletini Satın Almak Şart Mı?

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce uçak biletinin satın alınmış olması gerekmez. Uçak biletinizi vizeniz onaylandıktan sonra satın alabilirsiniz. İngiltere vizesi için gerekli olan zorunlu evraklarda satın alınmış uçak bileti ya da otel rezervasyonu yoktur.

İngiltere transit vize başvurusu yapacaksanız bilet satın almış olmanız gerekebilir. Transit vize başvurusu için asıl seyahat edeceğiniz ülke için satın aldığınız bileti başvuru esnasında sunmanız beklenir.

İngiltere Vizesi İçin Dilekçe Nasıl Yazılmalı?

Birleşik Krallık topraklarına seyahat etmesi gereken ve vize başvurusu yapacak kişilerin durumlarını anlatan bir vize dilekçesi (iyi niyet dilekçesi) yazmaları tavsiye edilir. Şahsi vize talep dilekçesi olarak adlandırabileceğimiz bu dilekçede başvuru sahibi seyahat niyetini anlatmalı, masraflarını nasıl karşılayacağı belirtmeli, varsa özel durumlarına dair bilgiler vermelidir. Dilekçe İngilizce yazılmalıdır ya da İngilizce tercüme yaptırılmalıdır. Çok uzun bir dikelce yazılması tavsiye edilmez. Kısa ve net bir şekilde seyahat nedenini ve tarihleri belirtilmelidir. Başvuru evrakları ve formla anlatılamayan özel bir durum söz konusu ise dilekçede bu durum açıklanabilir.

Şahsi İngiltere vize talep dilekçesine ek olarak bir de çalışanların işyerinden almaları gereken dilekçe vardır. Bu dilekçe ise işyeri izin dilekçesi olarak da isimlendirilebilir. Dilekçe kişinin şirketteki pozisyonu, işe alınma tarihi, İngiltere seyahat tarihi ve vize masraflarının nasıl karşılanacağına dair bilgileri içermelidir. Yine şirket dilekçesi de İngilizce düzenlenmeli, şirkette imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmalıdır.

İngiltere vizesi dilekçe örnekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Parası Nereye Ödenir?

İngiltere vize parası online vize başvurusu tamamlanırken ödenir. Vize ücreti banka havalesi yoluyla, banka kartıyla, kredi kartıyla ya da nakit kabul edilmez.

Akrabamdan İstek Alırsam İngiltere’den Vize Almam Kolaylaşır Mı?

Seyahatiniz asıl amacı akraba ziyareti ise mutlaka davetiye alın fakat vize almak için herhangi bir yakından davetiye almak vize onayı almayı kolaylaştırır diyemeyiz. İlk yurtdışı çıkışınızsa ve İngiltere’de bulunan kişi yakın bir akrabanızsa davetiye alabilirsiniz.

Davet mektubunuzun olması seyahat giderlerinizin azalmasını sağlar ve seyahatinizin net bir amacı olduğunu gösterir.

Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

İngiltere vizelerinde uzatma yapılmaz. Vizesi biten kişilerin yeniden başvuru yapmaları gerekir. Yeni başvuru için tekrar ödeme yapılması ve parmak izi verilmesi gerekecektir.

İngiltere Vizemin Olduğu Pasaport Kayboldu, Ne Yapmalıyım?

Geçerliliği devam eden İngiltere vizeniz kaybolabilir, çalınabilir ya da vize etiketi su dökülmesi vb. nedenler zarar görebilir.

Vizenizin olduğu pasaport kaybolduysa yeniden vize başvurusu yapmanız gerekir. Vize etiketi zarar gördüyse vize etiket yenilemesi yapılabilir.

Pasaport süreniz bittiyse fakat İngiltere vizeniz devam ediyorsa eski pasaporttaki İngiltere vizeniz ve güncel pasaportunuzla İngiltere’ye giriş çıkış yapabilirsiniz.

İngiltere vizesi aldıktan sonra isim soy isim bilgilerinizde değişiklik olduysa, sahip olduğunuz vize 6 aydan kısa kalış hakkı tanıyan bir vize ise, vize etiketini değiştirmenize gerek yoktur.

Geçerliliği Davam Eden Vizem Eski Pasaportumda Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Eski pasaportunuzda geçerliliği devam eden İngiltere vizeniz varsa, yeni pasaportunuzu da yanınıza almak koşulu ile bu vizeyi kullanmaya devam edebilirsiniz. Örneğin; 10 yıllık İngiltere vizesi ya da 5 yıllık İngiltere vizesi aldıysanız, vize süreniz devam ederken pasaport süreniz bittiyse İngiltere vizenizin geçerliliği bitmez. Yeni pasaport çıkararak eski pasaporttaki vizenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Eski pasaporttaki vizeyi yeni pasaporta aktarmaya gerek yoktur.

İngiltere Vizesine Başvuru Yapmak İçin Kaç Ay Sigortalı Çalışan Olmak Gerekir?

İngiltere’den vize almak için finansal yeterlilik şartı aranır. Bu şartı sağlamak için kişinin düzenli bir gelire sahip olması beklenir. Sigortalı bir işte çalışan bir kişinin düzenli resmi gelirini kanıtlaması daha kolaydır. Bu nedenle sigortalı bir işte çalışma İngiltere vizesi almayı kolaylaştırabilir diyebiliriz.

Sigorta girişi yani işe giriş tarihi yeni olan kişiler için durum riskli olabilir. Bu nedenle aynı işte en az 6 ay boyunca sigortalı çalışma sonrası İngiltere vizesine başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce sigorta geçmişiniz varsa, iş değişikliği yaptıysanız ve son işyeri işe girişiniz yeniyse İngiltere vizesine başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası Gerekiyor Mu?

İngiltere’ye kısa süreli amaçlarla seyahat etmek üzere vize başvurusu yapan kişiler için seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir. Vize için gerekli evraklar arasında sigorta yoktur. Dileyen kişiler seyahat öncesi sigorta yaptırabilirler.

Uzun süreli İngiltere vizesine başvuru yapan kişilerin ise sağlık ek ücreti (Healthcare Surcharge) ödemeleri ve başvurunun zorunlu adımı olarak sigorta satın almaları gerekir. Bu sigortanın kapsamı seyahat sağlık sigortasından farklıdır. Sigorta için ödenecek tutar vize süresi, vize türü, kişinin yaşı gibi durumlara göre değişir ve sistem tarafından belirlenir.

İngiltere vize sonucunuzun olumlu olması için başvurunun özenle yapılması gerekmektedir. Vize almanın zor olduğunu bildiğimiz Birleşik Krallık için profesyonel bir başvuru yapılarak vize alınabilir. Başvurunun kişiye özel yapılması, temel evraklara ek olarak vize alma şansını arttıracak ek belgelerin hazırlanması vizenin onaylanmasını kolaylaştıracaktır. İngiltere vizesi nasıl alınır, işlem adımları nelerdir, evraklar nasıl hazırlanır, ret almamak için neler yapılmalı gibi pek çok önemli sorunun yanıtı için bize ulaşabilir, sürecinizde destek alabilirsiniz.

İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz yazımızı sonlandırıyoruz. Durumunuzu anlatmak ve başvurunuzu aracılığımızla tamamlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemlerinde Banka Hesabının Önemi

İngiltere vize işlemlerine başlayacak vatandaşlarımız öncelikle kayıt dışı ekonomi konusunda çok ama çok hassas olmaları zorunludur. Vatandaşlarımız maaşları dışında banka hesaplarına yatan ortalamanın üstünde bir meblağları mutlaka ispat edebilir olmaları gerekir.

Gelir ve gider konusu İngiltere Konsolosluğunun en hassas olduğu konudur ve dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere seyahatine ayırdığınız bütçenin banka hesabınızda bulunması zorunludur.

Yeni açılmış sadece kapanış bakiyesi görünen banka hesaplarıyla İngiltere vize başvurunuz reddedilebilir.

İngiltere vize işlemleri için maaşınızın yattığı banka hesabınızı başvuruda sunmayı unutmayınız.

Ek gelirleriniz varsa mutlaka belgelerle ispat edin.

İngiltere Vize Başvurularının Sonuçlanma Süreleri

İngiltere vize başvuru işlemleri 2024 yılında 1-2 ay arasında sonuçlanmaktadır. İşlem devam ederken başvurunuzu ekspres başvuruya çeviremezsiniz.

Antalya, Bursa, Gaziantep ve Adana’dan yapılacak İngiltere vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilir.

İngiltere ekspres vize hizmetleri her zaman belirtilen sürelerde sonuçlanmayabilir, vize çıkış süreleri doğrudan Konsolosluğun yoğunluğu ve başvuru sahibinin karışık durumu olması gibi unsurlar tarafından belirlenecektir.

İngiltere Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir

İngiltere vizesi ile İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’ya seyahat edilebilir. İrlanda Cumhuriyeti’ne seyahat edecek vatandaşlarımızın geçerli İngiltere vizesiyle İrlanda’ya seyahat edebilmeleri için önce İngiltere’ye giriş yapmaları gerekecektir.

İngiltere vizesi ile Schengen alanına giriş yapılamaz.

İngiltere vizesi konu başlıklı yazımızda Birleşik Krallık seyahati planlayan ve vize başvuru işlemleri hakkında bilgi edinmek isteyen kişileri bilgilendirmeye çalıştık. Durumunuza uygun şartlar, evrak listesi ve tüm adımlar için temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

[/vc_column_text]

Makaleler

İngiltere Vize Şartları

İngiltere Vize Uzatma

Birleşik Krallık vizesi almış, bu vizeyle seyahat gerçekleştirmiş ya da vizesini henüz kullanmamış olan kişiler İngiltere vize uzatma yaparak yeniden vize alabilirler. Tekrarlanan vize başvurusunda randevu alınması, ücret ödemesi yapılması…
İngiltere Vizemin Kesin Çıkması İçin Ne Yapmalıyım?

İngiltere Vizemin Kesin Çıkması İçin Ne Yapmalıyım?

‘’İngiltere Vizemin Kesin Çıkması için Ne Yapmalıyım?’’ sorusu başvuru yapmak isteyen fakat olumsuz yanıt almaktan korkan müşterilerimizin en çok sorduğu soruların başında geliyor. Bu soru için net bir yanıt verebilmemiz,…
Plab Sınavı İçin İngiltere Vizesi Almak

Plab Sınavı İçin İngiltere Vizesi Almak

Plab sınavı için İngiltere vizesi almak isteyen tıp doktorlarının ya da tıp fakültesinden yeni mezun olmuş kişilerin kısa süreli ziyaretçi vizesi kategorilerinden olan Plab testi vizesine başvuru yapmaları gerekecektir. Bu…
İngiltere Vize Görüşmesi

İngiltere Vize Görüşmesi

Birleşik Krallık vizesi almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği ve bilgi sahibi olmak istediği konulardan biri İngiltere Vize Görüşmesi 2024 yılı uygulamalarıdır. Vize mülakat uygulaması vize başvuru sürecinin önemli…
Premier Lig Maçı İçin İngiltere Vizesi

Premier Lig Maçı İçin İngiltere Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Premier Lig Maçı İçin İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? Konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. İngiltere’ye gidip Premier Lig maçı izlemek, Boxing Day haftasında orada olmak, maç öncesi coşkusunu…
İngiltere Vize Şartları

İngiltere Vize Şartları

Birleşik Krallık vizesi almak isteyen kişiler için ‘’ İngiltere Vize Şartları ’’ konu başlıklı yazımız ile bilgiler vermeye, sık sorulan soruları yanıtlamaya ve vize sürecini kolaylaştıracak tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız. İngiltere…
Kurumsal Firma Çalışanları İçin İngiltere Vizesi

Kurumsal Firma Çalışanları İçin İngiltere Vizesi

Kurumsal firma çalışanları için İngiltere vizesi konu başlıklı yazımızla; bu gruba dahil başvuru sahiplerini bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Birleşik Krallık seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahiplerinin pek çoğu ne yazık ki vize…
İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi; Birleşik Krallık’taki bir kurumdan araştırma yapmak üzere kabul almış, Türkiye’de bir akademik kurumda çalışmakta olan akademisyenlerin başvuru yapabileceği vize kategorisidir. Birleşik Krallık dışında bir akademik kurumda…
İngiltere’ye Yerleşmek İçin Vize Türleri

İngiltere’ye Yerleşmek İçin Vize Türleri

İngiltere’ye yerleşerek; kendi işi yapmak, kendi fikrini hayata geçirmek isteyen ya da var olan şirketin İngiltere şubesini açmak isteyen kişiler İngiltere’ye yerleşmek için vize türleri ve şartları, işlem süreçleri hakkında…
Şirket Sahipleri İçin İngiltere Vizesi

Şirket Sahipleri İçin İngiltere Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz; Birleşik Krallık vize başvurusu yapacak ve işveren/şirket sahibi olarak vize işlemelerine dair bilgi almak isteyen kişiler için hazırladığımız ‘’ Şirket Sahipleri İçin İngiltere Vizesi ’’ başlıklı sayfamıza hoş…
Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi

Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz; İngiltere’ye seyahat etmek isteyen devlet memurları/kamu personellerinin vize işlemleri hakkında bilgiler vereceğimiz ‘’ Devlet Memurları İçin İngiltere Vizesi ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz. İngiltere’ye turistik seyahat, aile…
İngiltere Vize Ret Maili Kaybolursa Ne Yapılmalı?

İngiltere Vize Ret Maili Kaybolursa Ne Yapılmalı?

İngiltere vize başvuru işlemleri resmi başvuru sistemi üzerinden online olarak yapılmakta, vize sonucuna dair karar ise İngiltere vize ret maili ile ulaştırılmaktadır. Ret kararı başvuru sahibinin online başvuru esnasında belirttiği…
İngiltere Start-Up Vizesi Başvuru Şartları ve Evraklar

İngiltere Start-Up Vizesi Başvuru Şartları ve Evraklar

İngiltere Start-Up vizesi için uygun olup-olmadığınızı merak ediyorsanız formu doldurun, sonuçları kısa sürede öğrenin. Start-up Vizesi Formu Doldur. Sonuçları Öğren!Değerli ziyaretçilerimiz; İngiltere’de iş kurma imkanı sağlayan Ankara Anlaşması vizesinin sona…
Çalışmayanlar İçin İngiltere Vizesi Alma Şartları

Çalışmayanlar İçin İngiltere Vizesi Alma Şartları

Birleşik Krallık’a turistik, ticari, ziyaret, eğitim vb. amaçlarla seyahat etmek isteyen; fakat çalışmadığı için vize gerekliliklerini sağlayamayacağını düşünen kişiler için hazırladığımız ‘’ Çalışmayanlar İçin İngiltere Vizesi Alma Şartları’’ konu başlıklı…
İngiltere Vize Randevu Ankara: İptal & Değiştirme

İngiltere Vize Randevu Ankara: İptal & Değiştirme

Değerli ziyaretçilerimiz; İngiltere vize başvurusu yapmayı planlayan ve Ankara İngiltere vize randevu işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için hazırladığımız ‘’İngiltere Vize Randevu Ankara’’ başlıklı sayfamıza hoş geldiniz. İngiltere…
En Kolay İngiltere Vizesi: En Önemli Bölümler

En Kolay İngiltere Vizesi: En Önemli Bölümler

Alınması en zor vizelerden biri olan İngiltere vizesini almanızı kolaylaştıracak, vize ret riskini azaltabilecek tavsiyelerde bulunacağımız ” En kolay İngiltere vizesi nasıl alınır? ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.…
İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize işlemlerine dair en çok sorulan sorulardan biri olan ’’ İngiltere vizesi için banka hesabında ne kadar para olmalı? ’’ konusu üzerine sizi bilgilendirmeye çalışacağız. İngiltere vizesi…
İngiltere Vizesi Kalış Süresi Nasıl Hesaplanır?

İngiltere Vizesi Kalış Süresi Nasıl Hesaplanır?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, ” İngiltere vizesi kalış süresi nasıl hesaplanır? ”konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık’ta konaklama yapma sürenizi sayfamızın devamında bulunan bilgilerden öğrenebilirsiniz. Vize işlemleri…
İngiltere Vizesi Alan Firmalar: Vize Başvuru Hizmeti

İngiltere Vizesi Alan Firmalar: Vize Başvuru Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz, “ İngiltere vizesi alan firmalar ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: İngiltere turistik, ticari, fuar, aile-arkadaş ziyareti, öğrenci, dil okulu, Tier2, Tier4, ve…
Yeşil Pasaportlar İçin İngiltere Vizesi: Şartlar & Avantajlar

Yeşil Pasaportlar İçin İngiltere Vizesi: Şartlar & Avantajlar

Değerli ziyaretçilerimiz, Yeşil pasaportlar için İngiltere vizesi şartları üzerine hazırlığımız sayfamıza hoş geldiniz. Birleşik Krallık’a seyahat etmek T.C. pasaportuna sahip kişilerin pasaport türü fark etmeksizin vize almaları zorunludur. Bordo pasaport…
Bursa İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır? (TLS Contact)

Bursa İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır? (TLS Contact)

Bursa İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır? İngiltere vize başvuru işlemleri diğer illere gitmeye gerek kalmadan Bursa’dan tamamlanabilir. Bursa’dan İngiltere vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için vize randevusunun başvuru sistemi üzerinden Bursa’dan alınması…
Bursa İngiltere Vizesi & Bursa Vize Danışmanlık Hizmeti

Bursa İngiltere Vizesi & Bursa Vize Danışmanlık Hizmeti

İngiltere vizesi almak isteyen, Bursa’da ya da çevre illerde ikamet eden ve Bursa İngiltere Vizesi süreçleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler için; vize türleri, başvuru merkezi işlemleri ve hizmetleri, vize…
Londra Vizesi Nasıl Alınır: Gerekli Evrak, Ücret, Danışmanlık

Londra Vizesi Nasıl Alınır: Gerekli Evrak, Ücret, Danışmanlık

Londra Vizesi Nasıl Alınır? Londra vizesi, Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından yetkilendirilmiş TLS Contact Teleperformance’a başvuru yapılarak alınmaktadır. Londra vizesi için Birleşik Krallık (UK), diğer bir deyişle İngiltere…
Ankara Anlaşması Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ankara Anlaşması Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Değerli ziyaretçilerimiz; ‘’İngiltere Ankara Anlaşması vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunu yakın zamanda yapılan başvurular ve işlem aşamaları hakkında bilgi vererek iletmeye çalışacağız. Çok talep gören Ankara Anlaşmasına başvurmayı düşünen pek…
İngiltere Vizesi Fotoğraf Ölçüleri Nasıl Olmalı?

İngiltere Vizesi Fotoğraf Ölçüleri Nasıl Olmalı?

İngiltere vizesi fotoğraf ölçüleri nasıl olmalı? 2020-2021 yılında yapılacak İngiltere vize başvurularında kullanılacak fotoğrafları aşağıdaki kriterler karşılamalıdır. İngiltere vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar İngiltere vizesi aracı kurumu TLS Contact’ta çekilecektir. İngiltere…
İngiltere Vizesi Almak Zor mu?

İngiltere Vizesi Almak Zor mu?

İngiltere vizesi almak zor mu? İngiltere vizesi almak; İngiltere Diplomatik misyonlarının vize şartlarının zor olması, vize başvurularının detaylı bir şekilde incelenmesi nedeniyle Türk vatandaşları için zordur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yeşil,…
İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvurusu yapmayı planlayan, İngiltere seyahati acil olan ya da pasaportunun işlemde uzun süre kalmasını istemeyen kişilerin en çok sorduğu soru olan ‘’İngiltere vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunu yanıtlayacağımız…
İngiltere Vizesi Alacaklara Tavsiyeler

İngiltere Vizesi Alacaklara Tavsiyeler

Merhaba! Bu yazımızın konusu “İngiltere vizesi alacaklara tavsiyeler” olacak. Tavsiyelerimiz gördüğümüz pek çok İngiltere vize ret mektubundan ve yaptığımız vize başvurularından edindiğimiz tecrübeleri içerecek. Aynı zamanda İngiltere Konsolosluğu’nun belirlediği, başvuru…
İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımız ile İngiltere Ankara Antlaşması vizesi başvurusu üzerine bilgi vererek; Ankara Antlaşması için uygun olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olmayı ve başvuru için gerekli koşulları sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz.…
Online İngiltere Vize Başvurusu

Online İngiltere Vize Başvurusu

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, online İngiltere vize başvurusu işlemleri üzerine hazırladığımız yazımız ile; internet üzerinden İngiltere vize başvuru aşamalarının nasıl tamamlanacağı ve online İngiltere işlemleri sırasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi…
TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma

TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize başvurusu yapmayı planlayan ve randevu almak isteyenler için hazırladığımız “TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma” başlıklı sayfamıza hoş geldiniz. TLS Contact İngiltere Vize Randevusu Alma İşlemi…
İngiltere Vizesine Danışmanla Başvuru Nasıl Yapılır?

İngiltere Vizesine Danışmanla Başvuru Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesine danışmanla başvuru nasıl yapılır? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere ne yazık ki hala vize ret oranları en yüksek olan ülke. Hem başvuru aşamalarının zorluğu…
Bebekler İçin İngiltere Vizesi Almak Gerekli Mi?

Bebekler İçin İngiltere Vizesi Almak Gerekli Mi?

Bebekler İçin İngiltere Vizesi Değerli SaltVisa ziyaretçileri, bu yazımızda İngiltere vize işlemlerine dair en çok merak edilen ve kafa karıştıran konulardan biri olan ‘’Bebekler İçin İngiltere Vizesi’’ konusu üzerine sizi…
Davetiyeli İngiltere Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Davetiyeli İngiltere Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Davetiyeli İngiltere vizesi başvurusu nasıl yapılır? konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. İngiltere’ye seyahatleri için davetiye temin eden ve vize başvurularında davetiye kullanacak vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız yazımızda aşağıda…
İngiltere Vize Durumu Sorgulama

İngiltere Vize Durumu Sorgulama

İngiltere Vize Durumu Sorgulama İngiltere vize başvuru işlemlerini tamamlamış, parmak izi vererek pasaportunu teslim etmiş başvuru sahipleri başvurularının her aşamasının takibi için İngiltere vize durumu sorgulama yapabilir, değerlendirme aşamalarını takip…
Frelance Çalışanlar İçin Vize İşlemleri [REHBER]

Frelance Çalışanlar İçin Vize İşlemleri [REHBER]

Freelance çalışanlar için vize şartları diğer meslek gruplarının vize şartları ile temel olarak aynıdır. Ancak freelance çalışanların vize başvuruları için hazırlamaları gereken evraklar diğer meslek gruplarının hazırlaması gereken vize başvuru…
Freelance Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Freelance Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Freelance çalışanlar için İngiltere vizesi konusu üzerine hazırladığımız  sayfamıza hoş geldiniz. İngiltere vize başvurusunda bulunacak serbest çalışanlar, öğrenci olup aynı zamanda freelance çalışanlar, müzisyenler, sanatçılar, ressamlar, işsizler veya proje bazlı…
Emekliler İçin İngiltere Vizesi

Emekliler İçin İngiltere Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Emekliler için İngiltere vizesi işlemleri üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Birleşik Krallık’a (İngiltere, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda) seyahat etmek üzere vize başvurusunda bulunacak Türkiye…
İngiltere Fuar Ziyareti Vizesi

İngiltere Fuar Ziyareti Vizesi

İngiltere fuar ziyareti vizesi işlemleri üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoş geldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası vize işlemleri üzerine 10 yıla yakın bir süredir kapsamlı ve titiz bir çalışma…
5 Yıllık İngiltere Vize Ücreti

5 Yıllık İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize başvurularında ücretlendirme vize sürelerine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vizeleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık olarak satın alınabilmektedir. Yazımız 5 yıllık İngiltere vize ücreti konusu hakkında…
İngiltere Vize Şartları

İngiltere Vize Şartları

Değerli ziyaretçilerimiz, 2022-2024 İngiltere vize şartları üzerine hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: en zor alınan vizelerden biri olan İngiltere vizesi alma şartları konusu üzerine hazırlanmıştır. İngiltere…
İstanbul İngiltere Vizesi 2024

İstanbul İngiltere Vizesi 2024

İstanbul İngiltere vizesi başvuruları hakkında hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoşgeldiniz. Sayfamızın devamında 2024 yılı İngiltere vize işlemlerine dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz. İstanbul İngiltere Vizesi İşlemleri 2024 Değerli SaltVisa ziyaretçileri, bu sayfamızı…
İngiltere Vizesi Self Servis

İngiltere Vizesi Self Servis

İngiltere vize başvurularında evrak tarama ve yükleme sistemi başlamıştır. Bu sistem ile her vize başvuru sahibi İngiltere vize başvuru evraklarını renkli tarayarak Konsolosluk sistemine yüklemeli. Bu işlemi kendisi yaparsa İngiltere…
İngiltere Vizesi Evrak Tercüme

İngiltere Vizesi Evrak Tercüme

İngiltere vizesi evrak tercüme sorusu oldukça önemli bir sorudur. Bu soru yıllar geçse de hala güncel bir konudur ve vatandaşlarımızı yakından ilgilendirmiştir. Birleşik Krallık vizesi için başvuru yapacaklar, İngiltere vize…
İngiltere Dil Okulu Vizesi

İngiltere Dil Okulu Vizesi

Değerli SaltVisa Ziyaretçileri merhaba, İngilizce öğrenmek için eğitim almak isteyenlerin ilk aklına gelen ülke olan Birleşik Krallık için ‘’ İngiltere dil okulu vizesi nasıl alınır? ’’ konusuna değinmeye çalışacağız. Özellikle…
Kadıköy'den İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Kadıköy’den İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Kadıköy’den İngiltere vizesi nasıl alınır ? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: İstanbul Anadolu Yakası veya Kadıköy’den yürütülecek İngiltere vize başvuru işlemleri üzerine…
Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Hızlı İngiltere vizesi nasıl alınır, Hızlı İngiltere vize ücreti ne kadar, hızlı vize kaç günde çıkar, İstanbul, Ankara, İzmir, Kadıköy hızlı vize işlemi

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti

İngiltere 6 aylık vize ücreti 2020 yılında ne kadar, İngiltere 6 aylık vize ücreti ile 2 yıllık vize ücreti, turistik ve ticari vize ücreti ne kadar

İngiltere Vizesi Detaylı Anlatım

İngiltere Vizesi Detaylı Anlatım

İngiltere vizesi detaylı anlatım, İngiltere vizesi hakkında herşey, vize nedir, vize ücreti, randevu, tls contact, evrak yükleme ve tarama işlemleri

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere vize merkezi, TLS Contact İngiltere vize merkezi hakkında bilgiler, vize merkezi ücretleri, çalışma saatleri, randevu ve konsolosluk hakkında…

Londra Vize İşlemleri

Londra Vize İşlemleri

Londra vize işlemleri, Londra vizesi hakkında güncel bilgi… Londra vizesi nedir, nasıl alınır, gerekli evraklar, online form ve vize ücreti hakkında bilgi

İngiltere Vize Danışmanlık

İngiltere Vize Danışmanlık

İngiltere vize danışmanlık, İngiltere vize danışmanlığı hakkında bilgiler. Vize danışmanlığı nedir, danışmanlık ücreti ve TLS Contact hakkında bilgiler

TLS İngiltere Vizesi

TLS İngiltere Vizesi

TLS İngiltere Vizesi hakkında bilgiler.. TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi adres, telefon, çalışma saatleri, randevu ve pasaport dağıtım saatleri

10 Yıllık İngiltere Vizesi

10 Yıllık İngiltere Vizesi

10 yıllık İngiltere vizesi, 10 yıllık İngiltere vizesi nasıl alınır, 10 yıllık vize ücreti ne kadar, uzun süreli vize başvurusu hakkında detaylı bilgiler

İngiltere Ekspres Vize

İngiltere Ekspres Vize

İngiltere ekspres vize, İngiltere ekspres vize ücreti.. Ekspres vize nasıl alınır, hangi şehirlerde bu hizmet var, ekspres başvuru kaç günde çıkar

İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere öğrenci vizeleri, gerekli evraklar, vize ücreti, vize reddi ve öğrenci vizesi başvurularında bankada ne kadar para olmalı hakkında 2020 bilgileri

Yurtdışı Göç

Yurtdışı Göç

Yurtdışı göç, Ankara anlaşması, Yurtdışına göç etme yolları, Nasıl göç edilir, Aile birleşimi vizesi, Greencard, Bluecard, Aile birleşimi vizesi hakkında

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme

İngiltere vizesi evrak ve tarama ve yükleme işlemi hakkında bilgiler… İngiltere vizesi evrak yükleme işlemi zorunlu mu, Evrak yükleme ücreti ne kadar…

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader