Cezayir Turist Vizesi

Cezayir Turist Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Cezayir turist vizesi işlemleri ” üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa Cezayir’e gezi, tatil gibi turizm amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken vize türü hakkında bilgi sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Cezayir’de herhangi bir tanıdığı olmayan veya Cezayir’den davetiye almadan vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Cezayir turistik vize işlemleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirler.

Cezayir turist vizesi başvuru işlemlerinizi başlatmak için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için ise okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Cezayir Turist Vizesi Nedir?

Cezayir turist vizesi, Cezayir Dışişleri Bakanlığının veya Türkiye’de bulunan Cezayir Konsolosluklarının ülkeye giriş yapmak isteyen turistlere yönelik tasarladığı vize türüne verilen isimdir.

Cezayir turist vizesi, ülkeye kısa süreli tatil, görüşme, gezi, tur gibi amaçlarla seyahat edecek yabancılara verilen bir giriş iznidir.

Bu vize türüne başvuru yapacak yabancılardan Konsolosluk herhangi bir davetiye belgesi talep etmemektedir. Ancak konaklama yapılacak otelden kaşe ve ıslak imzalı otel voucher belgesi veya kaşe ve imzalı tur programı sunulması talep edilir. Booking.com, hotels.com vb. konaklama ve seyahat sitelerinden yapılan geçici otel rezervasyonları ile yapılacak Cezayir turistik vize başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak konaklama ödemesi yapılmış Booking, Airbnb rezervasyonlarının ödeme makbuzlarını vize başvurularında sunan vatandaşlarımızın vize başvuruları kabul edilmektedir.

İstisnai durumlar dışında Cezayir turistik vizeleri maksimum 90 günlük olarak düzenlenir. 30 gün tek girişli ve 90 gün çok girişli olarak Cezayir turistik vizeleri 2 farklı şekilde düzenlenir. Ancak vize süreleri hakkında son karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

Düzenlenen vize füme renkte, üzerinde vizenin seri numarası, başvuru sahibinin pasaport ve kimlik bilgileri, vizenin başlangıç ve bitiş tarihi, giriş sayısı ve vizeyi onaylayan Vize Konsolosunun adı, soyadı, mührü ve imzası bulunur. Schengen veya birçok ülkenin vizesinde olduğu üzere başvuru sahiplerinin fotoğrafı Cezayir vize etiketine basılmaz.

Vize üst başlığı ‘’ Visa Touristique’’ veya ‘’Visa Tourisme’’ dir.

Düzenlenen vize başvuru sahibinin seyahat dönüşü en az 1 yıl geçerli pasaportuna basılır. Bu vize Konsolosluktan çıktığı anda geçerliliği başlar. Mücbir sebepler dışında Cezayir turistik vizeleri ileri tarihe düzenlenecek seyahatler için düzenlenmez. Bu sebeple vizenin seyahate yakın bir tarihte alınması tavsiye edilir. Vize geçerlilik süresi dolmadan ülke topraklarından çıkış yapılması zorunludur.

Sağlık, cenaze gibi mücbir sebeplerde vize süreleri Cezayir Belediyelerinde ya da Yabancılar Şube’de uzatılabilir.

Bahsi geçen bu durumlar dışında alınacak olan vizeler sizlere vize süresi dışında Cezayir’de kalma, yaşama ve çalışma hakkı vermeyecektir.

Kimler Cezayir’e Vizesiz Seyahat Edebilir?

 • Türkiye Cumhuriyeti hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız,
 • Libya,
 • Malezya,
 • Mali,
 • Moritanya
 • Fas,
 • Seyşeller,
 • Tunus vatandaşları ve bu ülkede resmi ikameti olan mülteci ve vatansız olan kişiler Cezayir’e 90 güne kadar vizesiz seyahat edebileceklerdir.

Kimler Cezayir Turistik Vizesine Başvuru Yapabilir?

 • Cezayir’e turizm amaçlı seyahat edecek vize muafiyeti olmayan yabancılar,
 • Cezayir’e iş amaçlı seyahat edecek ancak iş ortaklarından davetiye alamayan kişiler,
 • Çalışmayan, düzenli geliri olmayan vize başvuruları sırasında iş evrakı sunamayacak kişiler Cezayir turistik vizesine başvuru yapabilirler.

Cezayir Turistik Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapılmalı?

Cezayir turistik vizesi için seyahat tarihinden en geç 1 hafta önce başvuru yapılmış olmalıdır. Başvuru sahipleri yabancı pasaport sahibi olmaları veya Türkiye pasaportuna sahip olup Afganistan, Suriye, Türkmenistan uyruklu olmaları halinde uzun işlem sürelerini ön görerek seyahat tarihlerinden en geç 2-3 hafta başvuru işlemlerini tamamlamış olmaları tavsiye edilir.

Öte yandan Cezayir Konsoloslukları verilecek olan vize sürelerini ileri tarihten başlatmamaktadır. Yani vizelerinin geçerlilik tarihi Konsolosluktan çıktıktan sonra başlayacaktır. 1 aylık vize için başvuru yapacaksanız başvuru günü konsolosluk memurunu veya danışmanlık hizmet alacaksanız danışman firmayı seyahat tarihiniz hakkında bilgilendirmenizi tavsiye ederiz.

Cezayir vize işlemleri ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Örneğin: birkaç ay sonra seyahat edecek ve 30 gün tek girişli Cezayir turistik vizesi için başvuru yapacaksanız işlemi erken tamamlanan vizeniz seyahat sürelerini kapsamayabilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Cezayir Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir turist vizesi Türkiye’de 2 farklı şekilde alınabilecektir:

 1. Sadece İstanbul ve Ankara’da bulunan Cezayir Büyükelçiliğine ve Başkonsolosluğuna şahsi müracaat ederek,
 2. SaltVisa veya Cezayir vize danışmanlık firmaları aracılığıyla müracaat ederek alınabilecektir.

Bu iki durum dışında Cezayir vizesi alınmamaktadır. Cezayir Konsoloslukları kargo ile yapılacak vize başvurularını, evrak gönderimlerini kabul etmemektedir.

Ayrıca Antalya, Gaziantep, İzmir, Edirne, Trabzon vb. şehirlerde bulunan VFS Global ve İDATA benzeri vize başvuru merkezleri Cezayir turist vizesi başvuruları üzerine hizmet vermemektedirler.

Cezayir turist vizesi başvurusu yapabilmek için Konsolosluklardan randevu alınması gerekmemektedir. Vize başvurularınız resmi tatil günleri hariç hafta için 09.30/12.00 saatleri arasında Başkonsolosluğa veya Büyükelçiliğe yapabilirsiniz.

Vizenizi Cezayir vize danışmanlık firmaları ile alacak olmanız halinde ise başvuru belgelerinizi danışmanlık firmalarına kargo-kurye veya elden ulaştırmanız yeterli olacaktır. Vize başvuruları sırasında hazır bulunmanız gerekmeyeceği için danışman firmalar vizenizi Konsolosluğa gitmeden almanızı sağlayacaktır.

Daha hızlı Cezayir turistik vize işlemleri için hizmet alacağınız danışman firmaları mümkün olduğunca İstanbul ve Ankara merkezli firmalar arasından seçmenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Cezayir Vizesi Alan Firmalar ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Cezayir Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • 2 adet eksiksiz şekilde doldurulmuş ve imzalanmış Cezayir vize başvuru formu.
 • Seyahat dönüşü en az 1 yıl geçerli pasaport.
 • 2 adet 35×45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport ve varsa eski Cezayir vizelerinin bulunduğu sayfalarının fotokopileri.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Türkiye’de yaşayan yabancılar için en az 6 ay daha geçerli T.C. İkamet izni aslı ve fotokopisi.
 • Kaşe ve ıslak imzalı orijinal otel voucher belgesi.
 • Varsa kaşe ve ıslak imzalı orijinal tur programı.
 • Seyahat dönüşünden önce başlayan ve dönüş tarihinden sonra devam eden en az 30.000 € teminatlı orijinal Cezayir seyahat sağlık sigortası.
 • İçerisinde en az 10.000 TL bakiye olan son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış orijinal banka hesap dökümü.
 • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu.
 • Varsa çalışılan iş yerinin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben kaşe ve ıslak imzalı hazırlanmış İngilizce vize talep dilekçesi.
 • Başvuru yapılacak vize süresine göre Euro cinsinde vize ücreti.

Ailece yapılacak vize başvurularında sponsor olacak baba ya da annenin tüm evrakları diğer aile fertlerinin başvuru dosyalarına fotokopi çekilerek eklenir. Sponsor olacak aile ferdi vize talep edecek tüm aile bireyleri için Konsolosluğa hitaben İngilizce sponsorluk dilekçesi yazmalıdır.

Ailece yapılacak Cezayir turist vizesi başvurularında vize başvuru dosyaları mümkün olduğunca bölünmemeli ve tüm vize başvuruları aynı anda yapılmalıdır.

18 yaş altı çocuklar için yapılacak Cezayir turistik vize başvurularında seyahat etmeyen ebeveynin noter onaylı muvafakatname belgesi hazırlaması zorunludur.

Cezayir Turist Vizesi Ücretleri

Cezayir Ankara Büyükelçiliğinin ve Başkonsolosluğunun 2024 yılı tek girişli vize harç ücreti: 40 €, çok girişli vize harç ücreti ise 100 Euro’dur.

Başvuru sahipleri şahsi vize müracaatı yapmaları halinde bu ücret dışında herhangi bir ödeme yapmaları gerekmektedir.

Vize başvurularını aracı firmalar ile yapacak vatandaşlarımız ise Konsolosluğun vize harç bedeline ek olarak 40 ila 80 € arasında değişen aracı kurumun hizmet bedelini de ödemeleri gerekecektir.

Tek tip vize danışmanlık ücreti yoktur. Her firmanın danışmanlık ücreti farklıdır.

Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Ancak Cezayir Konsoloslukları istisnai durumlar dışında vize başvurularını genel anlamda reddetmemektedir.

Eksik evrakı olan vatandaşlarımızın başvuruları genel anlamda iade edilir. Bu durumda başvuru sahibi eksik evraklarını tamamlayarak yeni vize başvurusu yapabilir. Bu işlem bir vize reddi değildir ve konsolosluk iade ettiği başvuruların ücretini başvuru sahiplerine veya aracı acentalara iade etmektedir.

Dolayısıyla Cezayir Konsolosluklarında genel anlamda vize reddi uygulamasının bulunmadığını bilmenizi isteriz.

Cezayir Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir turist vizesi başvurularının sonuçlanma süresi 2-5 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

Bu süre vize başvurusunun yapıldığı günden sonra sayılmaya başlar. Resmi tatil günleri, hafta sonu ve Konsoloslukta yaşanabilecek sorunlar bu süreye dahil değildir.

Yine yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvuruları da normal değerlendirme sürelerine dahil değildir. Yabancı pasaportların vize çıkış süresi Konsolosluk tarafından belirlenecektir. Yabancı pasaportlarla (Avrupa Birliği, Azerbaycan, Irak, Suriye, Afganistan vb.) yapılacak vize başvurularında başvuru sahiplerinin pasaportları başvuru tarihi sonrası iade edilecektir.

Konsolosluk soruşturma sürecini tamamladığında 3 iş günlüğüne pasaportları vize basım işlemleri için talep edecektir. Ancak vize başvuruları sırasında pasaportların aslının beyan edilmesi zorunludur.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? ” yazımızı okumanızı öneririz.

Cezayir Turist Vizesi Almak Zor Mu?

Cezayir turist vizesi almak vize şartlarını yerine getirebilen vatandaşlarımız için alınması oldukça kolay bir vizedir. Turistik vizeyi kolay alabilmek için en temel 3 evrakı hazırlayabiliyor olmanız gerekmektedir. Bu evraklar:

 • Geçerli T.C pasaportu,
 • Kaşe ve ıslak imzalı orijinal otel voucher belgesi,
 • İçerisinde yeterli bakiye bulunan orijinal banka hesap dökümüdür.

Bu evraklar turist vizesi alabilmeniz için en önemli evraklardır. Bu evrakların dışında kalan evraklar başvuru sahibinin kişisel ve daima yanına bulunan evraklardır ve temin edilmesi önünde herhangi şart, engel olmayan evraklardır.

Otel voucher belgesi temin edemiyorsanız Cezayir vize danışmanlık şirketlerinden evraksız Cezayir vizesi işlemleri hakkında destek alabilirsiniz.

Evraksız Cezayir vizesi acentaların sunduğu sadece pasaport ve 2 adet fotoğrafla alınan bir vize kolaylığı hizmetidir. Bu hizmette davetiye veya otel voucheri belgeniz sizin adınıza temin edilir ve vizenizi daha kolay almanızı sağlar.

Çocuklar İçin Cezayir Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti devletinin umuma mahsus pasaportuna sahip kişilerin yaşı kaç olursa olsun Cezayir turist vizesi almaları zorunludur.

Bebek ya da 18 yaş altı çocuklara Cezayir Konsolosluğunda tanınan herhangi bir kolaylık yoktur. Dolayısıyla bebek ve çocuklarında Cezayir için vize almaları zorunludur.

Vize başvurusunda bulunacak çocukların öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir. 18 yaş altı çocuklar artık annelerinin pasaportlarına kaydedilememektedir. Geçerli bir pasaporta sahip çocukların Cezayir turistik vize başvurularında sponsor olacak ebeveynin evrakları kullanılacaktır. Sponsor ebeveyn kişisel banka hesap dökümlerini, sponsorluk dilekçelerini ve akrabalık bağını ispat eden belgeleri çocuklarının vize başvuru dosyasına eklemelidir. Ek olarak seyahate katılmayacak ebeveyn çocukları için vize noterden onaylı çocuklarının yalnız seyahat edebileceklerine dair muvafakatname belgesi çıkartmaları gerekecektir.

Bu belgeler çocukların vize başvuru dosyasına eklenerek çocuklar için Cezayir turistik vize başvurusu yapılabilir.

İşlem sonuçlanma süresi yetişkin bireylerde olduğu üzere 2-5 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

Vize ücreti ise yine yetişkin bireylerde olduğu üzere tam ücret alınacaktır.

Türkiye’de Bulunan Yabancılar İçin Cezayir Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’de yasal oturumla bulunan İtalyan, Fransız, Alman, Azeri, Irak, Suriye veya diğer ülkelerin vatandaşları en az 6 ay geçerli T.C yaşama ve çalışma izinleri var ise Türkiye’de bulunan Cezayir Konsolosluklarından turistik vize talep edebileceklerdir.

Türkiye’de bulunan yabancılar için Cezayir turist vizesi şartları küçük farklılık gösterse de Türk vatandaşlarının vize şartları ile aşağı yukarı aynıdır.

Cezayir turist vizesine başvuru yapacak Azerbaycan vatandaşları kendi ülkelerinde Cezayir Konsolosluğu olmaması ve Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan Cezayir Konsolosluklarına akredite olması nedeniyle vize başvurularını Türkiye’den herhangi bir geçerli ikamet iznine sahip olmadan gerçekleştirebileceklerdir. Ancak sunulacak olan belgelerin İngilizce ’ye tercüme edilmesi tavsiye edilir. Onun dışında Türkiye’den vize başvurusu yapacak yabancıların standart vize başvuru evraklarına ek olarak uluslararası geçerli seyahat sağlık sigortası sunmaları gerekecektir.

Bu belge sadece Cezayir için düzenlenmiş olmalı ve tıbbi nedenlerle, acil tıbbi bakım ve/veya acil hastane bakımı nedeniyle ülkeye geri gönderilme masraflarını karşılamayı üstlenmelidir. Cezayir seyahat sağlık sigortasını dilerseniz SaltVisa’dan satın alabilirsiniz. Sigorta ücretleri yaşınıza ve seyahat sürenize göre değişiklik gösterecektir.

Bunun dışında bir diğer farklı unsur ise işlem sürelerinin uzunluğudur. Cezayir Konsoloslukları T.C pasaportu ile başvuru yapan başvuru sahiplerinin vizelerini ortalama 2-5 iş günü arasında sonuçlandırırken yabancılar için bu süre verilmemektedir. Yabancılar vize başvurularında pasaportlarının aslını gösterdikten sonra pasaportlarını geri alabilir ve soruşturma süresi tamamlandıktan sonra pasaportlarını vize basımı için Konsolosluğa teslim etmeleri gerekir. Soruşturma işlem süresi Konsolosluk ziyaret edilerek veya telefonla Konsolosluğa ulaşılarak öğrenilebilir.

Çalışmayan Kişiler Nasıl Cezayir Turistik Vize Alır?

Değerli ziyaretçilerimiz, düzenli geliriniz yok, sigortanız yatmıyor, freelance çalışıyor veya hiç çalışmıyor ancak Cezayir’e turistik amaçlı seyahat etmek istiyorsanız banka’da para göstermeniz ve otel voucher belgesi temin etmeniz turistik vizesine başvuru yapabilmek için yeterli olacaktır.

Cezayir Konsoloslukları turistik vize başvurularında sizlerden şirket evrakları, sigorta hizmet dökümleri, maaş bordroları veya iş yerinden alınmış antetli kağıda hazırlanan vize talep dilekçesi talep etmemektedir. Dolayısıyla Cezayir turistik vize alabilmek için bir şirkette düzenli sigortanız yatmasına gerek yoktur.

Ayrıca yaşınız küçük veya evli olup banka hesabınızda para gösteremiyorsanız anne ya da babanızı veya eşinizin banka hesap dökümlerini kullanarak sponsorlu Cezayir turist vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Her iki şartı da yerine getiremiyorsanız Cezayir vize danışmanlık şirketlerinden evraksız Cezayir vizesi hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet ile vize almak için sadece geçerli bir pasaporta sahip olmanız ve 2 adet biyometrik vize fotoğrafı hazırlamanız yeterli olacaktır.

Cezayir Turist Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Cezayir turistik vize başvurularında başvuru sahibinin banka hesabında Cezayir’de konaklama yapılacak her gün için en az 50 € veya TL karşılığı bakiye bulunması gerekecektir.

Cezayir’e maksimum 3-5 günlüğüne gidecekseniz banka hesabınızda en az 5.000 TL bakiye bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Ailece vize başvurusu yapacak ve eşinize veya çocuğunuza sponsor olacaksanız her iki için söz konusu tutarı banka hesabınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Cezayir Turist Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Cezayir turistik vize başvurularında kullanılacak fotoğraf ölçüsü 35×45 mm’dir. 50×50 mm ölçülerinde çekilmiş arka fonu beyaz biyometrik fotoğraflarınızı da küçülterek turistik vize başvurularınızda kullanabilirsiniz. Vize başvurusu sırasında Konsolosluğa vereceğiniz her iki fotoğrafta aynı olmalıdır. Dolayısıyla sunacak olduğunuz 2 adet fotoğrafınız takım olmalıdır.

Ayrıca Cezayir turist vizesi fotoğrafınız aşağıdaki kriterleri de taşıyor olmalıdır:

 • Gözlüksüz, üniformasız ve şapkasız çekilmiş fotoğraf olmalı,
 • Başörtülü vize başvuru sahiplerinin alın, çene ve kulaklar görünmeli,
 • Yüzde gülümseme ifadesi bulunmamalı,
 • Dişler görünmemeli,
 • Mümkün ise kullanacak olduğunuz fotoğraflarınız eski vizelerde kullanılmamış olmalıdır.

Cezayir Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Cezayir Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış Cezayir vize başvuru formu tam 41 sorudan oluşan tek sayfa bir formdur. Bu formdan 2 adet doldurulması ve vize işlemleri sırasında sunulması zorunludur.

Doldurmuş olduğunuz 1 adet Cezayir formunu imzanızı atmadan çoğaltabilir ve son aşamada ıslak imzalarını atarak vize işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Başvuru formunda sorulan sorulara vize başvuru çıktısını aldıktan sonra mavi renkli tükenmez kalemle veya bilgisayar ortamında PDF düzenleyici uygulamaları kullanarak doldurabilirsiniz.

Cezayir turistik vize başvuru formları mutlaka eksiksiz doldurmalıdır. Sorulan her soruya evraklarda bulunan bilgilerden yola çıkılarak yorum yapmadan cevap verilmelidir.

Bilhassa kimlik ve pasaport bilgilerinin bulunduğu bölüm ve ‘’Girişler’’ ve ‘’Kalış Süresi ‘’bölümlerinde doğru bilgiler verildiğinden emin olunmalıdır.

Girişler bölümünde ‘’ Tek Giriş ‘’ kutucuğunu işaretlerseniz 40 €, ‘’ Çoklu Giriş ‘’ kutucuğunu işaretlerseniz 100 € vize harç ödemeniz olacaktır.

Yine Kalış Süresi bölümünde ‘’30 Gün’’ ü seçerseniz 40 €, ‘’90 Gün’’ seçerseniz 100 € Cezayir turistik vize harç ücreti ödemeniz olacaktır.

‘’Gidiş Tarihi’’ bölümün de Konsolosluğun seyahat tarihinizi öğreneceği bölüm olacaktır. Bu bölümünde eksiksiz bir şekilde doldurulması zorunludur.

Form doldurma işlemini tamamladıktan sonra 2 adet çıktısını alabilir, ‘’ Veuillez coller votre photo ici’’

Bölümüne arka fonu beyaz biyometrik fotoğraflarınızı yapıştırabilir ve en az sağ alt köşede bulunan ‘’ Tarih ve Saat ‘’ bölümüne başvuru yapılacak tarihi atarak doldurmuş olduğunuz formlar imzalayabilirsiniz.

Unutmayın! Vize başvurunuzda sunacağınız formların ıslak imzalı olarak sunulması zorunludur.

Cezayir Turistik Vize İçin Seyahat Sigortası Nasıl Olmalı?

Cezayir turistik vize başvurularında kullanacağınız seyahat sağlık sigortaları en az 30.000 € veya 41.000 $ teminatlı uluslararası geçerli seyahat sağlık sigortası olmalıdır. Bireysel emeklilik sigortaları Cezayir vize işlemlerinde geçerli kabul edilmemektedir.

Cezayir vizesi seyahat sigortaları seyahat tarihinden 1 gün önce başlamalı, dönüş tarihinden sonra en az 1 gün daha geçerli olmalıdır. 90 günlük çok girişli

Cezayir turist vizesine başvuru yapacaksanız seyahat sigortalarınızın geçerlilik süresi ilk seyahat tarihiniz kapsaması yeterlidir. Ancak tavsiyemiz 90 gün geçerli seyahat sigortası sunmanızdır. Sunacak olduğunu poliçe sadece Cezayir veya Tüm Dünya olarak seçilmiş olmalıdır. Schengen bölgesini kapsayan seyahat sağlık sigortaları vize başvurularında geçerli değildir.

Ayrıca Cezayir turistik vize seyahat sağlık sigortaları kaza, ayakta tedavi ve cenaze nakli gibi durumları kapsamalıdır.

Vize için seyahat sigortalarınızı SaltVisa’dan veya seyahat sigortası acentalarında temin edebilirsiniz. Poliçeleriniz kaşe ve ıslak imzalı veya ödeme makbuzu ile birlikte Konsolosluğa sunulmalıdır.

Cezayir Turist Vizesi İçin Otel Voucher Belgesi Nereden Alınır?

Cezayir turist vizesi başvuruları için otel voucher belgelerinizi (kaşe ve imzalı onay belgesi) gerçek anlamda konaklama yapacağınız otelden temin edebilirsiniz.

Eğer Batı sahra bölgesine seyahat edecekseniz veya başkent Cezayir’de konaklama yapacaksanız bu otel yönetimi ile iletişime geçerek ve gerekli şartları yerine getirerek voucher belgelerini edinebilirsiniz.

İmkanınız var ise voucher belgelerinizin aslını temin ediniz.

Alacak olduğunuz voucher belgesinde mutlaka adınızın, soyadınızın bulunduğundan emin olunuz.

Cezayir Turist Vizesi Kapıdan Alınabilir Mi?

Cezayir turist vizesi ülkeye varışta, kapıdan alınmamaktadır. Cezayir ile Türkiye devleti arasında kapı vizesi uygulamaları hakkında yapılmış herhangi bir anlaşma yoktur. Dolayısıyla vatandaşlarımız turistik vizelerini seyahat etmeden önce Türkiye’de bulunan Konsolosluklarından almaları zorunludur.

Cezayir Turistik E-Vize Var Mı?

Hayır. Cezayir devleti ülkeye yapılacak kısa süreli seyahatleri kolaylaştırmak ve turizmi geliştirme amacıyla e-vize uygulamasına geçileceğini belirtmiştir. Ancak henüz bu durum resmiyet kazanmamıştır. Dolayısıyla şimdilik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Cezayir turistik e –vize uygulaması yoktur.

Vatandaşlarımız Cezayir vizelerini Konsolosluktan pasaporta basılan etiket vize şeklinde almaları gerekecektir

Cezayir’e Gitmek İçin Ne Gerekli?

Cezayir’e gidecek Türk vatandaşlarından aşağıdaki belgeler talep edilmektedir:

 • Seyahat dönüşü en az 1 yıl daha geçerli bordo renkli umuma mahsus pasaport.
 • Eksiksiz şekilde doldurulmuş ve imzalanmış 2 adet Cezayir vize başvuru formu.
 • 2 adet 35×45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz, eski vizelerde kullanılmamış biyometrik vize fotoğrafı.
 • Geçerli, orijinal sadece Cezayir’i kapsayan uluslararası geçerli seyahat sağlık sigortası.
 • Konaklama yapılacak otelden kaşe ve imzalı otel voucher belgesi.
 • Son 3 aylık, içerisinde en az 10.000 TL bakiye bulunan bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap şahsi banka hesap dökümü.
 • Üzerinde PNR numarası ve ad-soyad bilgilerini içeren gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu.
 • Ticari amaçlı vize başvurularında Cezayir belediyesi onaylı davetiye, Cezayir şirketinin vergi levhası ve faaliyet belgesi fotokopileri.
 • Ticari vize başvurularında başvuru sahibinin SGK işe giriş bildirgesi, barkodlu SGK hizmet dökümü, iş sözleşmesi, şirketi antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı İngilizce dilekçe ve şirketin vergi levhası ve faaliyet belgesi fotokopileri.

Turistik Vize İle Cezayir’de İşçi Olarak Çalışılabilir Mi?

Hayır. Turistik vize ile Cezayir’de işçi olarak çalışılamamaktadır. Cezayir’de çalışmak için ” Visa de Travail ” veya ” Visa de Travail Temporaire ” vize türlerine başvuru yapılması gerekir.

Daha detaylı bilgi için ” Cezayir Çalışma Vizesi ” yazımızı okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader