En Uzun Vize Veren Ülkeler, Uzun Süreli Schengen Vize

Türkiye’nin kanayan yarası en uzun vize veren ülkeler, uzun süreli Schengen vize almak için yapılması gerekenler ve uzun süreli vizenin hangi Konsolosluklardan alınabileceğine dair bir çalışma yapmak istedik. En uzun vize veren ülkeler, uzun süreli Schengen vize ve hangi ülkelerden uzun süreli vize alma konusunda yaptığımız çalışmaları sayfamızın devamında bulabilirsiniz…

Uzun süreli vize almak günümüz Türkiye’sinde oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Türkiye’nin Avrupa Birliği ile olan kültürel, ekonomik ve siyasi ortaklığı. Vatandaşlarımızın iş, eğitim, ziyaret ve turistik amaçlı yurt dışı seyahat sayılarının artması ve artan vize ücretleri vatandaşlarımızı uzun süreli vize veren ülkeler arayışına itmiştir. Öyle ki Türkiye 2018 yılında sadece Schengen vizesi için 53 milyon Euro başvuru ücreti ödemiştir.

En uzun vize veren ülkelerin listesini sayfamızın devamında bulabileceksiniz ancak öncesinde bilhassa uzun süreli Schengen vizesini nasıl alınabileceği konusunda bazı bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz. Çünkü uzun süreli Schengen vize onayı almak için sadece tek bir faktör yeterli olmayacaktır.

En uzun vizeler genel anlamda doğru ülkeye, doğru vize kategorisine başvuru yaparak alınabilirken, başvuru sahibinin durumu, seyahat geçmişi, eski vizelerini doğru kullanımı, banka ve birikim hesapları ve başvuru sahibinin yaşı verilecek olan vize sürelerinde belirleyici olmaktadır.

Ayrıca ilk vize başvurusunu yapan kişiler geçerli bir nedenleri yok ise uzun süreli vize onayı beklememelidir. Özellikle Schengen vize süreleri kademe kademe artış gösterirken başvuru sahipleri geçmiş vizelerini doğru kullanmaları halinde yeni vize süreleri bir kademe daha artış gösterecektir. Uzun süreli vize onayları genel anlamda ticari vize başvurularına verilirken turistik vize başvuruları daha kısa süreli onaylanır.

En Uzun Vize Veren Ülkeler

 1. Amerika.

  Amerika Konsolosluğu göçmen olmayan B1,B2 vizesini 10 yıllık Amerika vizesi olacak şekilde onaylamakta ve böylelikle en uzun vize veren ülkeler arasında listemizde ilk sırada yer almaktadır.
 2. Kanada.

  Kanada Konsolosluğu visitor vizeyi pasaport geçerlilik süresi kadar onaylamaktadır.
 3. İngiltere.

  İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibine 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık vize süresi seçenekleri sunmaktadır. İngiltere vize ücretleri başvuru sahibinin seçeceği süreye göre değişirken, İngiltere Konsolosluğunun başvuru sahiplerine sunduğu bu olanak İngiltere Konsolosluğunu en uzun vize veren ülkeler listesine sokmuştur.

En Uzun Schengen Vize Veren Ülkeler

 1. Almanya.

  Almanya uzun süreli vize veren Schengen ülkeler arasında yer almaktadır. Almanya ticari vize başvuruları ve emeklilerin Almanya aile ziyareti vizesi için yapacakları başvurularla uzun süreli schengen vizesi alınabilir. Almanya, en uzun vize veren Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır.
 2. Fransa.


  Fransa Konsolosluğu Türk vatandaşlarının en sık vize başvurusunda bulunduğu konsolosluktur. İlk vize başvurularında hiçte fena sayılmayacak vize onayları verebilirken bilhassa pasaportunuzda bulunan eski Schengen vizelerinizi doğru kullanmış ve bu vizelerinizle birkaç kez Fransa’ya giriş-çıkış yapmışsanız alacak olduğunuz vize süreniz daha uzun olacaktır.

  Fransa Ankara Konsolosluğu 2015-2016 yılları arasında Ankara’dan yapılacak vize başvurularında ve banka hesap dökümünde en az 100 bin TL ve üzeri bakiye bulunan başvuru sahiplerine 5 yıllık Schengen vize onayı vermekteydi. Ancak bu durum şimdilik geçerli değildir.
 3. Hollanda.

  Hollanda Konsolosluğu en uzun vize veren ülkeler arasında Almanya ve Fransa Konsolosluklarının ardından gelmektedir. Hollanda Konsolosluğu son dönem uzun süreli Schengen vizesi veren Konsolosluklar arasında yer almazken, Hollanda vize süreleri hakkında verilecek kararlarının artık Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Hollanda Dışişleri Bakanlığından çıkıyor olması kısa süreli vize verilmesine neden olduğu söylentisi artmaktadır. Dolayısı ile Hollanda uzun süreli Schengen vizesi veren Konsolosluklar listemizde alt sıralarda yer almamaktadır.

 1. İtalya.

  İtalya Konsoloslukları en uzun vize veren ülkeler arasında ilk 3 sıranın ardından gelen bir ülke olabilir. İtalya Konsolosluğu gençler için doğru bir ülke değildir. Bilhassa İlk defa yurt dışına çıkacak genç bayanlar, genç erkekler İtalya vize başvurularında uzun süreli Schengen vize alacaklarını beklememelidir. Ancak seyahat geçmişi olan 45 yaş üstü kişiler, emekliler, ticari amaçlı seyahat edenler uzun süreli Schengen vize onayı alabilirler.

 2. İsveç.

  İsveç Konsolosluğu ilk Schengen vize başvurularında son derece iyi tepkiler veren bir konsolosluktur. İlk Schengen vize başvurusunda bulunuyor ve maddi durumunuz iyi ise ilk Schengen vize başvurunuzda İsveç Konsolosluğundan 3 ay çok girişli, 6 ay çok girişli Schengen vizeleri alabilirsiniz.

En Uzun Schengen Vize Nasıl Alınır?

 1. İlk vizeniz de acele etmeyin Schengen vize süreleriniz kademe kademe artacaktır.
 2. İmkanınız var ise ticari veya davetiye sunarak vize başvurusu yapın,
 3. Geçmiş vizelerinizi doğru kullanma koşulu ile hep aynı ülkeden vize başvurusu yapın.
 4. Banka ve birikim hesaplarınızı detaylıca sunun.
 5. Emekli iseniz şirket sahibi olsanız bile emeklilik belgelerinizi Schengen vize başvurunuzda sunun.
 6. Uzun süreli Schengen vize talep edeceğini ülkenin fahri konsolosluğundan referans yazısı alın.
 7. Seyahat amacınız anlaşılır ve dolu dolu olsun.
 8. Uzun süreli Schengen vize için seyahat sağlık sigortanızı 1 yıllık yaptırın.
 9. Her zaman sonuç vermese de kısa süre içinde Schengen alanına birden daha fazla kez seyahat edeceksiniz bu seyahatleri ispat edin.
 10. Kendinize bir pilot ülke belirlediniz ve vizenizi hep aynı Konsolosluktan alıyorsanız 2. vizeden sonra davetiyeli başvuru yapın.
 11. Kendinize bir pilot ülke belirlediniz ve bu vizenizle hep aynı ülkeye giriş yapıyorsanız tavsiyemiz bu ülkede konaklama yapmanız. Vize aldığınız ülkeyi geçiş ülkesi olarak kullanmamalısınız.
 12. Bankada birikim hesabınız var ise müşteri temsilcinizden Konsolosluğa hitaben İngilizce vize referans yazısı temin edin.
 13. Yeşil pasaportu veya uzun süreli Schengen vizesi bulunan yakınınızın pasaport veya vize fotokopisini başvuru dosyanıza ekleyin.
 14. Uzun süreli Schengen vize almak için Konsolosluğa hitaben ilgili ülkenin anadilinde veya İngilizce neden uzun süreli vize talep ettiğinizi belirten samimi bir dilekçe yazın.
 15. Uzun süreli Schengen vize almak için vize başvurularınızda eski pasaportlarınızı sunmayı unutmayın.
vize danışmanlık
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader