Almanya Fuar Vizesi

Almanya Fuar Vizesi

Almanya fuar vizesi: Almanya’da düzenlenen fuarlarda stand açacak, stand kurmaya gidecek veya fuarı ziyaret edecek vatandaşlarımız için düzenlenen kısa süreli bir vize türüdür.

Almanya fuar vizesi, C tipi bir vize olup Alman Konsoloslukları tarafından Schengen vize kapsamında değerlendirmeye alınır.

Almanya fuar vizeleri bazı durumlarda sadece fuar süresi, bazı durumlarda ise maksimum 90 günlük konaklama süreleri için düzenlenir.

Bu vize türüne başvuru yapabilmek için fuar organizasyon şirketi ile yapılan sözleşmenin fotokopisi, Alman iş ortaklarından alınan bir vize davetiyesi veya QR kodlu fuar giriş kartının (ticket) temin edilmesi zorunlu tutulur. Konsolosluk fuar vizesi etiketlerine ‘’ iş amaçlı seyahatler için düzenlenmiştir ’’ notu düştüğü için vatandaşlarımızın ülkeye girişler esnasında fuar davetiyelerini Alman sınır görevlilerine göstermeleri zorunlu tutulabilir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya fuar vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Almanya’da düzenlenecek fuarlara katılmak üzere vize başvurusu yapacak vatandaşlarımıza en temel vize başvuru bilgilerini sağlamak üzerine hazırlanmıştır.

Fuar için Almanya vizesi alacak vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak: Almanya Konsolosluklarının vize şartları hakkında bilgi sahibi olabilir, fuar vizesi için gerekli evrakları, vize ücretlerini, vize çıkış sürelerini ve dikkat edilmesi gereken hususları öğrenebilirler.

Almanya fuar vizesine başvurusu yapmak için lütfen Bize Ulaşın sayfamızı kullanınız.

Daha detaylı bilgi için okumaya devam edebilirsiniz.

Fuar Vizesi Nedir?

Almanya fuar vizesi: Alman Konsolosluklarının ve Schengen makamlarının tasarladığı Almanya’da düzenlenecek uluslararası fuarlarda stand kurarak ürünlerini sergileyecek veya sadece bu fuarları ziyaret edecek kişiler için düzenlenen bir ülkeye giriş vizesidir.

Almanya fuar vizesi aynı zamanda bir Schengen vizesi olup, fuar dışında 27 Schengen devletine ve Bulgaristan, Romanya gibi Avrupa ülkelerine giriş-çıkış yapma hakkı veren bir vizedir.

Almanya fuar vizesi sahibine Almanya’da yaşama çalışma ve iş kurma hakkı vermemektedir.

Almanya’da fuar standı açacak şirket sahiplerine, ortaklarına, müdürlerine ücretsiz fuar vizesi verilebilmektedir. Bu durumda verilecek olan Almanya fuar vizesi sadece fuar tarihlerine göre düzenlenecektir. Başvuru sahipleri vize ücretinden muaf kalmayı kabul etmemesi ve vize ücretini ödemesi durumunda ise vize süreleri Konsolosluk tarafından belirlenecektir.

Almanya Fuar Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya fuar vizesi 3 farklı şekilde alınabilmektedir:

 1. İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan Alman Konsolosluklarına başvuru yaparak.
 2. İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya, Trabzon, Denizli, Kocaeli ve Mersin’de bulunan Almanya vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak.
 3. Almanya vize danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yaparak.

Almanya fuar vizeleri ikamet ettiğiniz şehire hizmet veren Konsolosluktan veya Almanya vize başvuru merkezlerinden almanız gerekir.

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlarımız Almanya fuar vizelerini Ankara, Trabzon, Mersin veya Gaziantep’te bulunan İdata ofislerinden alabilirsiniz.

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da yaşayan vatandaşlarımız ise Almanya fuar vizelerini İstanbul (Avrupa ve Anadolu Yakası), Bursa ve Kocaeli’nden alabilirsiniz.

Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak’ta yaşayan vatandaşlarımız ise Almanya fuar vizelerini İzmir veya Antalya’dan alabilirsiniz.

Almanya fuar vize başvurusu yapmadan önce seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli pasaportunuzun olması zorunludur. Pasaportu olmayan vatandaşlarımız e-devletten randevu alarak Nüfus Müdürlüklerine pasaport başvurusu yapabilir.

Geçerli pasaportu olan vatandaşlarımız ise Almanya fuar vizesi almak için Konsolosluktan veya İdata’dan veya vize danışmanlık acentalarından randevu alarak vize süreçlerini başlatabilecekledir.

Vize başvurusu yaparken fuar katılım biletlerinin veya fuar sözleşmelerinin sunulması zorunludur. Davetiye ya da fuar bileti olmadan vize başvurusu yapılamaz veya yapılsa bile vize reddi gibi durumlarla karşılaşılabilir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra sunulmuş olan evraklara evrak eklemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple davetiyesiz başvuru yapıp, davetiye gelince Konsolosluğa gönderilen evraklar kabul edilmemektedir.

Almanya Fuar Vizeleri İçin Randevu Nasıl Alınır?

Almanya fuar vizesi başvuruları için randevu, 2024 Mart ayı itibariyle artık İdata web sitesinden değil, Alman Konsolosluklarının resmi randevu sistemine kayıt olunarak alınabilecektir.

Almanya fuar vizesi randevuları artık 2 aşamalık bir işlemden sonra alınabilecektir:

1. Alman Konsolosluğu’nun randevu sistemine kayıt olunmalı,

2. İdata’dan gelecek randevu tarihi ataması beklenmelidir.

Almanya fuar vizesi randevusu alabilmek için öncelikle Konsolosluğun vize randevu sistemine giriş yapılmalı ardından “İş Vizesi” menüsü ziyaret edilerek randevu formu doldurulup onaylanmalıdır. Ardından Alman Konsolosluğu’nun randevularını düzenleyen İdata’dan gelecek randevu tarihi ataması beklenmelidir.

Almanya fuar vizesi randevu atamalarının yapılma süresi ortalama bir kaç aydır.

Randevu ataması sonrası uygun ise atanan randevu tarihi onaylanmalı ve kredi kartı ödemesi ile randevu tarihi kesinleştirilmelidir.

Almanya’da düzenlenen fuarlarda stand açacak, ürünlerini sergileyecek şirketlerin temsilcileri ise fuarda stand açacaklarını detaylıca ispat etmeleri durumunda (ödeme belgesi, fuar krokisi, sözleşme, ticket vb.) Almanya fuar vizesi başvurularını İdata’ya randevusuz yapabileceklerdir.

Almanya Fuar Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

 • Vize randevu belgesi
 • Adınızı soyadınızı içeren QR kodlu fuar giriş belgesi varsa fuar sözleşmesi fotokopileri.
 • Seyahat dönüşü en az 3 ay daha geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlar.
 • 2 adet 35×45 mm ölçülerinde, eski vizelerinizde kullanılmış biyometrik vize fotoğrafı.
 • Online ortamda eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Almanya Schengen vize başvuru formu.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Vize ücreti.
 • Bağlı bulunulan şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı seyahatin konusu, tarihleri, ücretli/ücretsiz izinde olunduğu, sponsoru ve başvuru sahibinin pasaport bilgisini ve belgeyi hazırlayan yetkilinin adi, soyadı, unvanı ve iletişim bilgisini içeren kaşe ve ıslak imzalı dilekçe.
 • Şirketin geçmişe dönük son 3 aylık, randevu tarihinden maksimum son 10 gün içerisinde alınmış, yüksek bakiyeli bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti aslı.
 • Şirketin güncel tarihli vergi levhası, faaliyet belgesi, sicil gazete ve imza sirküsü fotokopileri. Ankara başvuruları için güncel tarihli ve orijinal oda sicil kayıt belgesi
 • Varsa başvuru sahibinin veya şirketin üzerine kayıtlı tapu, araç ruhsatı veya kira geliri fotokopileri
 • E-devletten alınmış barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü fotokopileri.
 • E-devletten alınmış tüm aile bilgilerinizi gösterir, düşünceler bölümü işlenmiş Nüfus-Aile kayıt örneği.

Çalışanlar, Müdürler ve Stand Kurmaya Gidecek Personeller İçin Ek Evraklar:

 • Bağlı bulunulan şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılmış çalışanın işe giriş tarihi, fuar görevlendirme tarihi, seyahat masraflarının şirket tarafından üstlenileceğini belirten firma yetkilisinin adı, soyadı ve unvanını içeren kaşe ıslak imzalı şirket vize yazısı.
 • E-devletten alınmış QR kodlu işe giriş bildirgesi.
 • Son 3 aylık kaşe ve ıslak imzalı maaş bordroları.
 • Maaşın yattığı banka hesabının geçmişe dönük son 3 aylık, içerisinde en az 40-45.000 TL bakiye olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.

Fuara Vizesi Alacak Kişi Çalışan ve Aynı Zamanda Emekli İse:

 • Emekli ise destek prim ödemelerini gösterir belgeler.
 • E-devletten alınmış barkodlu emeklilik belgesi.
 • Emekli maaşının yattığı banka hesabının geçmişe dönük son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.

Fuar Vizesi Alacak Kişi Sözleşmeli Çalışan ise:

 • Noter onaylı veya karşılıklı imzalanmış kaşeli iş sözleşmesi fotokopisi.
 • Görevlendirme yapan firmanın antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılmış seyahatin konusu, tarihleri, seyahat masraflarının şirket güvencesi altında olduğunu belirtir kaşe ve ıslak imzalı firma yetkilisi tarafından imzalanmış kaşeli, orijinal dilekçe.

Almanya Fuar Vizesi Alacak Kişi İşe Yeni Başlamış ve Maaş Bordrosu Çıkmamış ise:

 • Çalışılan şirketin antetli kağıdına yetkili tarafından kaşeli ve ıslak imzalı hazırlanmış, işe yeni başlayan kişinin şirketteki görevi, unvanı, işe başlangıç tarihi, net maaşı ve seyahatin şirket güvencesinde olduğun belirtir işyeri dilekçesi.
 • Varsa iş sözleşmesi fotokopisi.

Almanya Fuar Vizesi Alacak Kişi Çiftçi ise:

 • E-devletten alınmış barkodlu Çiftçi kayıt belgesi.
 • Varsa tapu, araç ruhsatı ve kira geliri belgelerinin fotokopileri.

Fuar Vizesine Eş ile Birlikte Başvuru Yapılacak ise:

Almanya fuar vizesine başvuru yapacak kişi bu seyahati eşi ile birlikte gerçekleştirecekse eş için Almanya turistik vizesine başvuru yapılması gerekecektir. Vize başvurusunda bulunacak eş çalışmıyorsa:

 • Başvuru sahibinin geçerli pasaportu ve varsa eski pasaportları.
 • 2 adet, eski vizelerde kullanılmamış 35×45 mm ölçülerinde biyometrik vize fotoğrafı.
 • Kimlik fotokopisi.
 • E-devletten alınmış aile bilgilerini gösterir Nüfus-Aile kayıt örneği.
 • Varsa evlilik cüzdanı fotokopisi.
 • Fuara katılacak eş tarafından Konsolosluğa hitaben yazılmış vize sponsorluğu dilekçesi.
 • Sponsor eşin son 3 aylık, bankadan kaşeli ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış seyahati finanse edecek yeterlilik bakiyesi olan banka hesap özeti.
 • Sponsor eşin eksiksiz işyeri evrakları.

Almanya Fuar Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Almanya fuar vizesi ücreti 2024 yılında 90 € + 32,81 Euro’dur. 90 € Almanya Konsolosluklarının vize haç ücreti, 32,81 € ise aracı kurum İdata hizmet ücretidir. İdata hizmet ücreti TL olarak günlük Euro kuru baz alınarak tahsil edilir.

Fuar’da standart açacak şirketlerin sahipleri, ortakları, müdürleri, şirket imza yetkililerine ve standı kurmaya ve sökmeye gidecek kişilerden Almanya Konsoloslukları vize harç ücreti almayabilir. Bu durumda başvuru sahiplerine sadece fuar süresi kadar vize verilebilir.

Fuar için uzun süreli Almanya vizesi almak istiyorsa vize harç ücretini ödemeleri gerekecektir.

Daha detaylı bilgi için Almanya Vize Ücreti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Fuar Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya fuar vizesi başvuruları randevu tarihi sonrası eksik evrak yoksa 15 ila 25 iş günü arasında çıkmaktadır. İzmir, Antalya, Gaziantep, Trabzon ve Bursa gibi Konsoloslukların bulunmadığı ya da bulunan Konsoloslukların tam kapasite çalışmadığı şehirlerden yapılacak başvurularda Almanya fuar vizelerinin sonuçlanma süresi 3 aya kadar uzayabilir.

Eksik evrak durumunda, yabancı pasaportlarla başvuru yapılması durumunda veya bayram, Noel gibi yoğun dönemlerin öncesinde Almanya fuar vizesi başvurularının çıkma süresi daha uzun olacaktır.

Vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 1 ay önce yapmış olmaya özen gösteriniz. Aksi takdirde seyahat tarihine yetişmeyen vize başvurunuz ‘’Vize başvurunuz gecikmeli yapılmıştır‘’ gerekçesi ile reddedilebilir.

Almanya Fuar Vizesi Almak Zor Mu?

Almanya fuar vizesi: aynı işyerinde en az 1 yıldır çalışıyorsanız, çalıştığınız şirket ile katılacağınız fuar sektör olarak benzer ise ve işyerinizde müşteri temsilcisi, ithalat-ihracat sorumlusu, satın alma veya müdür gibi unvanlara sahipseniz ve vize başvurunuzu şirket güvencesi ile yapıyorsanız Almanya fuar vizesi almanız kolay olacaktır. Ancak işyerinizde geçerli bir unvana sahip değilseniz, bekârsanız, yabancı uyruklu olup Türk vatandaşlığı almışsanız ve ilk defa Schengen vizesi alacaksanız Almanya fuar vizesi almanız daha zor olacaktır.

Almanya fuar vizesi almak Almanya turistik vize almaya oranla daha kolaydır. Daha kolay Almanya fuar vizesi alabilmek için mutlaka çalışmakta olduğunuz şirketin yüksek bakiyeli banka hesap özetini sunmaya özen gösteriniz.

Almanya Fuar Vizesi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Değerli ziyaretçilerimiz Almanya fuar vizesi için yazacağınız dilekçede bazı bilgilere yer vermeniz, bazı konulardan bahsetmeniz zorunludur. Almanya fuar vizesi başvuruları için yazacak olduğunuz dilekçede yer vermeniz gereken konular:

 • Vize talep edeceğiniz Konsolosluğun tam adı
 • Dilekçenin düzenlenme tarihi
 • Katılım gerçekleştirilecek fuarın tam adı
 • Seyahatin tarihleri
 • Başvuru sahibinin adı, soyadı, pasaport bilgisi
 • Başvuru sahibinin unvanı
 • Başvuru sahibi işe yeni girmiş ise işe giriş tarihi, maaşı
 • Seyahat masraflarının şirket tarafından karşılanacağı
 • Belgeyi imzalayan firma yetkilisinin adı, soyadı ve unvanına vize dilekçesinde mutlaka yer verilmelidir.

Bu doğrultuda Almanya fuar vizesi dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir:

Almanya Başkonsolosluğu’na İstanbul

Konu: İnterpack fuar ziyareti için vize talebi.

Sayın İlgili,

Şirketimizde İthalat-İhracat sorumlusu olarak görev yapan Sayın Ahmet Ahmet (U00000), 4-10 Mayıs 2025 tarihlerinde (7 gün) düzenlenecek İnterpack 2025 fuarına katılım gerçekleştirecektir.

Sayın Ahmet’in ülkenizde bulunacağı süre zarfında tüm ulaşım, konaklama, sağlık ve özel harcamaları şirketimizin garantisi altında olacaktır.

Çalışanımıza fuar ziyareti için gerekli olan vizeyi vermeniz konusunda nazik yardımlarınızı rica ederiz.

Saygılarımızla

Ceo

Mehmet Mehmet

Telefon

E-mail

Almanya Fuar Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Almanya fuar vizesi için şirket banka hesabında bulunması gereken para miktarı 2024 yılında kişi başı en az 45-48 Bin TL olmalıdır. İmkan varsa Almanya fuar vizesi başvurularında daha yüksek meblağlı şirket banka hesap ekstraları sunulmalıdır.

Varsa vize başvurularında şirketin TL banka hesap özetine ek olarak USD ve Euro banka hesap özetleri de eklenmelidir.

Uzun süredir banka hesaplarında bulunan yüksek meblağlar Konsolosluğun başvuru sahibine güven duymasını sağlayacaktır.

Vize İçin Şirket Güvenlik Gerekçesiyle Banka Hesap Ekstresini Vermiyorsa

Almana fuar vizesi başvurularında bazı şirketler çalışanlarının personel maaşlarını görmemesi veya çeşitli güvenlik gerekçeleri nedeniyle banka hesap özetlerini paylaşmamaktadır. Vize kuralı gereği çalışanını fuara gönderen şirket bu seyahati finans etmelidir ve vize başvurusunda sponsorluk gereği banka hesabını paylaşmalıdır. Ancak şirket bahse geçen gerekçelerle banka hesap özetini paylaşamıyorsa bu durumu şirket vize yazısında dile getirmeli ek olarak başvuru sahibinin özellikle maaşının yattığı banka hesap özetini başvuru sırasında sunulmasını sağlaması gerekmektedir.

Eğer banka hesabının paylaşılmamasının nedeni personel maaşlarının görünmemesi ise bu durumda bankadan sadece varlık yazısı veya hesap hareketliliğinin görünmediği ancak sadece son bakiyenin göründüğü hesap özetleri alınabilir.

Almanya fuar vizesi başvurularında şirket banka hesabının sunulması zorunlu değildir. Bunun yerine durumu anlatır dilekçe ve personel banka hesap özetini sunarak vize başvurusu yapılabilir. Ancak kural gereği şirket banka hesap özetini sunmanızı önemle tavsiye ederiz.

Almanya Fuar Vizesi Davetiyesi Nasıl Alınır?

Almanya fuar vizesi davetiyesi fuar organizasyonunu yapan şirketten kaşe imzalı mektup şeklinde veya fuar organizasyonun resmi web sayfasında bulunan Tickets bölümüne üye olunarak alınabilmektedir. Almanya fuar davetiyelerinin aslının temin edilmesine gerek yoktur. PDF çıktılarını alarak vize başvurularınız da kullanabilirsiniz. Fuar davetiyesi bir e-mail yazışmasının çıktısı veya fuara kayıt olunduğunu gösterir bir ekran görüntüsü olmamalıdır.

Almanya fuar ziyareti vizesi için davetiye başvuru sahibinin adına düzenlenmiş QR kodlu yazdırılabilir resmi bir belge veya organizasyon şirketinin antetli kağıdına kaşe imzalı düzenlenmiş ve scan edilerek başvuru sahiplerine iletilmiş olmalıdır.

Almanya fuar davetiyelerinizi web sayfadan bilet olarak alacaksanız davetiye ücreti ödemeniz gerekecektir. Almanya fuar davetiyeleri ziyaret edilecek gün sayısına göre farklı farklı ücretlendirilmektedir. Almanya fuar davetiyesi ücret ödemelerini kredi kartınızla yapabilir, e-mailinize gelen vize için yazdırılabilir versiyonunu yazdırarak başvuru belgelerinizin arasına ekleyebilirsiniz.

Fuar Vizesi İle Almanya’ya Turistik Seyahat Edilir mi?

Almanya fuar vizesi almış ve bu vizenizle fuara giriş yapmışsanız ve vizenizin geçerliliği hala devam ediyorsa bu vizenizle Almanya’ya turistik ya da aile-arkadaş ziyareti gibi amaçlarla seyahat edebilirsiniz. Eğer Schengen bölgesine ilk defa seyahat ediyor ve fuar için aldığınız vize ile Almanya’ya hiç giriş yapmadan farklı bir tarihte ülkeye giriş yapacaksanız Alman sınır görevlileri ülkeye girişlerde sizleri bazı sorgulamalara tabi tutabilir. Bu sebeple fuar için almış olduğunuz vizeyi önce fuara giriş yaparak kullanmanızı önemle hatırlatırız.

Almanya Fuar Vizesi İle Başka Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Fuar ziyaretinde bulunmak üzere Almanya Konsolosluğu’ndan vize almış ve vizenizi uzun süreli ve çok girişli (multiple) olarak düzenlenmişse Almanya’ya giriş yaptıktan sonra bu vize ile: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Hırvatistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovenya, Slovakya, İspanya, İtalya, İsviçre, İsveç, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Lihtenştayn, Macaristan, Malta, Norveç ve Yunanistan’a giriş yapabilirsiniz.

Fuar Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Almanya fuar vizesi Konsolosluğa bağlı olarak sadece fuar süresi kadar ya da başvuru sahibinin Schengen ve Almanya seyahat geçmişlerine bağlı olarak 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık, 2 yıllık, 3 ve 5 yıllık olarak verilebilmektedir.

Almanya fuar ziyareti için ücretsiz (gratis) vize başvurusunda bulunuyorsanız vize süreniz sadece fuar süresi kadar verilmektedir.

2024 Almanya Fuar Takvimi

 • Baumesse Essen 6-8 Ocak 2024
 • Hochzeitstage Hannover 7-8 Ocak 2024
 • Trendset Münih 7-9 Ocak 2024
 • Bau (VERSCHOBEN) Münih 9-14 Ocak 2024
 • PSI Düsseldorf 10-12 Ocak 2024
 • Heimtextil Frankfurt 10-13 Ocak 2024
 • BOE International (VERSCHOBEN) Dortmund 11-12 Ocak 2024
 • DOMOTEX Hannover 12-15 Ocak 2024
 • Opti Münih 13-15 Ocak 2024
 • Jobmesse Berlin (ABGESAGT) 14 Ocak 2024
 • Hochzeitstage Münih 14-15 Ocak 2024
 • IKA – Internationale Kart-Ausstellung Dortmund 14-15 Ocak 2024
 • Nordstil Winter Hamburg 14-16 Ocak 2024
 • CMT Stuttgart 14-22 Ocak 2024
 • HOGA Nürnberg 15-17 Ocak 2024
 • İmm Cologne (VERSCHOBEN) Köln 16-21 Ocak 2024
 • PREMIUM Berlin 17-19 Ocak 2024
 • Berlin Fashion Week Berlin 17-21 Ocak 2024
 • ANIM 2024 Berlin 19-21 Ocak 2024
 • Internationale Grüne Woche Berlin 20-29 Ocak 2024
 • BörsenTag Dresden 21 Ocak 2024
 • THERMIK Stuttgart 21 Ocak 2024
 • Hochzeitstage Hannover 21-22 Ocak 2024
 • Boot Düsseldorf 21-29 Ocak 2024
 • Munıch Fabrıc Start Sprıng Münih 24-26 Ocak 2024
 • IPM Essen 24-27 Ocak 2024
 • JAGD & HUND Dortmund 24-29 Ocak 2024
 • HORIZON Stuttgart 27-28 Ocak 2024
 • Reisemesse Dresden 27-29 Ocak 2024
 • Six Day Berlin 27-29 Ocak 2024
 • Supreme Women & Men Düsseldorf 27-30 Ocak 2024
 • Jobmesse Leipzig Frühjahr 28 Ocak 2024
 • HochzeitsMesse Rostock 28-29 Ocak 2024
 • Gallery FASHION Düsseldorf 28-30 Ocak 2024
 • GASTRO IVENT Bremen 28-30 Ocak 2024
 • Spielwarenmesse Nürnberg 1-5 Şubat 2024
 • Bremen Classic Motorshow Bremen 3-5 Şubat 2024
 • Ambiente Frankfurt 3-7 Şubat 2024
 • Christmasworld Frankfurt 3-7 Şubat 2024
 • Spoga Horse Köln 4-6 Şubat 2024
 • Creativeworld Frankfurt 4-7 Şubat 2024
 • Fruıt Logıstıca Berlin 8-10 Şubat 2024
 • Winzer-Service Messe Karlsruhe 8-10 Şubat 2024
 • FOTOHAVEN HAMBURG 8-12 Şubat 2024
 • REISEN HAMBURG 8-12 Şubat 2024
 • Jobmesse Dresden Frühjahr 09 Şubat 2024
 • EKB Endoprothetikkongress Berlin 9-11 Şubat 2024
 • Motorrad Messe Leipzig 10-12 Şubat 2024
 • Supreme Women & Men Münih 11-14 Şubat 2024
 • Pferd & Jagd 2022 Hannover 8-11 Aralık 2024
 • Spielemesse Stuttgart 23-26 Kasım 2024
 • Munich Indoors Münih 23-26 Kasım 2024
 • Ja, ich will Friedrichshafen 18-19 Kasım 2024
 • Productronica Münih 14-17 Kasım 2024
 • SPS 2024 Nürnberg 14-16 Kasım 2024
 • Agritechnica Hannover 12-18 Kasım 2024
 • Tonmeistertagung Düsseldorf 8-11 Kasım 2024
 • STUVA Expo Münih 8-9 Kasım 2024
 • 16. Blechexpo Stuttgart 7-10 Kasım 2024
 • Marathonmall Frankfurt 27-29 Ekim 2024
 • AIRTEC Münih 25-27 Ekim 2024
 • FSB Köln 24-27 Ekim 2024
 • A+A Düsseldorf 24-27 Ekim 2024
 • iba Münih 22-26 Ekim 2024
 • SÜFFA Stuttgart 21-23 Ekim 2024
 • Jobmesse Frankfurt Herbst 21 Ekim 2024
 • Berlin Stadion An der Alten Försterei Herbst (ABGESAGT) 18 Ekim 2024
 • Fakuma Friedrichshafen 17-21 Ekim 2024
 • eMove360° Europe Münih 17-19 Ekim 2024
 • Insights-X Nürnberg 11-13 Ekim 2024
 • eroFame Hannover 11-13 Ekim 2024
 • Motek Stuttgart 10-13 Ekim 2024
 • Inter Airport Europe Münih 10-13 Ekim 2024
 • Anuga Köln 7-11 Ekim 2024
 • SPIEL’23 Essen 5-8 Ekim 2024
 • EXPO REAL Münih 4-6 Ekim 2024

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya fuar vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Almanya Ticari Vize yazımızı okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Popüler Yazılar

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader