Bahreyn Vizesi

Randevulu İşlem: Hayır
İşlem Süresi: 1 hafta
Vize Süresi: konsolosluk belirler

Verdiğimiz Hizmetler

Vize hizmetleri için iletişime geçin.

Bahreyn Krallığı’na seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları Bahreyn E-Vize uygulaması ile vize alabilirler. Bu uygulama elektronik bir vize sistemidir ve Bahreyn’e seyahat edecek kişilere vize başvurusu yapabilecekleri online bir platform sağlar. Başvurusunu tamamlayan ve gerekli şartları sağlayan kişiler Bahreyn’e giriş için e-vize belgesi alabilirler.

Bahreyn vizesi almak için başvurucuların pasaportlarının geçerli olması ve diğer gerekli evrakları sunmaları gerekir. Vizenin sorunsuz onaylanması için e-vize işlemlerinin prosedüre uygun tamamlanması gerekecektir.

Bahreyn elektronik vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak isterseniz ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-vize uygulaması ve işlem sürecine dair ayrıntılı bilgi için ise yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bahreyn Vize İstiyor Mu?

Bahreyn’e seyahat edecek umuma mahsus pasaport sahipleri, yani bordo pasaport sahipleri vize almalıdırlar. Yeşil pasaport (hususi pasaport) sahipleri ve diğer resmi pasaport sahipleri ise ülkede kalış süresi 90 günü geçmemek koşuluyla Bahreyn’e vizesiz seyahat edebilirler.

Bahreyn’e turistik, ticari, kısa süreli eğitim, ziyaret gibi amaçlarla gitmesi gereken ve vizeye tabi olan bordo pasaport sahibi T.C. Vatandaşları Bahreyn e-vize başvurusu yoluyla seyahat öncesi vizelerini almalıdırlar. Resmi pasaport sahibi olmayan T.C. Vatandaşları vizesiz Bahreyn’e giriş yapamazlar.

Bahreyn E-Vize Var Mı?

Bahreyn vizesi e-vize uygulaması ile alınabilir. Bahreyn ve Türkiye arasında tam bir vize muafiyet uygulaması yoktur. Umuma mahsus pasaport sahipleri kısa süreli seyahat için de olsa vize almadan Bahreyn’e giriş yapamazlar. Seyahat etmesi gereken kişiler geçerli pasaporta sahip olmak koşulu ile Bahreyn E-Vize başvurusu yaparak giriş izni alabilirler. Bahreyn için e-vize uygulaması vardır ve gerekli şartları sağlayan kişiler ilgili portaldan başvuru yaparak kısa sürede vizelerini alabilirler

Bahreyn E-Vize Nasıl Alınır?

Bahreyn’e vizesiz seyahat edemeyen ve e-vize alması gereken kişiler Bahreyn e-vize nasıl alınır yazımızı okuyarak işlemleri gerçekleştirebilirler. E-vizenizi aracılığımızla almak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.
Bahreyn e-vize başvurusu Bahreyn Krallığı resmi web sitesi üzerinden yapılır. Bu resmi site üzerinden Bahreyn vize formu doldurulur, evraklar sisteme yüklenir, Bahreyn vize ücreti ödenir ve başvuru takibi yapılır. Vizenin onaylanması durumunda e-vize çıktısı da yine bu başvuru sitesinden görüntülenecektir.

Bahreyn e-vize başvurusu işlem adımları:

 1. E-vize başvuru portalına giriş yapılır.
 2. Vize hizmetleri sekmesi ve ardından vize başvurusu sekmesi tıklanır.
 3. Bahreyn seyahat amacı ve başvuru sahibi uyruk bilgisi girilir.
 4. Listelenen vize tiplerinden istenen vize süresine uygun seçim yapılır ve başvur butonu tıklanır.
 5. Başvuru sahibinin pasaport bilgileri, çalışma bilgisi ve iletişim bilgileri sisteme girilir.
 6. E-vize için istenen evraklar taranarak ilgili vize evrak sekmesine yüklenir.
 7. Bahreyn e-vize ücreti kredi kartı ile ödenir.
 8. Başvuru numarası not alınır ve başvuru takibi bu numara ile vize portalından yapılır.
 9. Başvurunun onaylanması sonrası ödenmesi gereken diğer tutar ödenir ve işlem tamamlanır.

Bahreyn e-vizesi işlemleri için formun hatasız doldurulması çok önemlidir. Yukarıda sıralı işlemlere başlamadan önce pasaportunuzun süresini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Pasaportunuz geçerliyse işlemlere başlamalı, pasaport bilgilerini sisteme eksiksiz girmelisiniz.

Bahreyn E-Vize Kalış Süreleri

Bahreyn e-vize talepleri ülkede kalınacak süre ve talep edilen giriş-çıkış sayısına göre yapılabilir. Online başvuru esnasında vize tipi seçimi ardından kalış süresi ve giriş çıkış sayısı seçilecektir. Vize ücretleri vize süresi ve giriş-çıkış sayısına göre değişmektedir.

Bahreyn online vize (e-vize) süresi vizenin sonuçlandığı gün başlar. Onaylanan Bahreyn vizesi 90 gün geçerlidir.

Ülkeye giriş sonrası ise vizenin geçerlilik süresi talep edilen ve onaylanan e-vize süresi kadar geçerli olacaktır. Bahreyn elektronik vize; 2 haftalık tek girişli, 1 yıllık çok girişli ve 3 aylık çok girişli olarak verilmektedir.

2 haftalık tek girişli Bahreyn vizesi çıktığı gün başlar ve 90 gün geçerlidir. 90 gün içinde ülkeye giriş yapılmalıdır. Giriş sonrası ülkeden kalış süresi 14 gündür. Bu vize uzatma işlemi şartlar uygunsa İkamet İşleri Ofisi-Göç İdaresi (NPRA) aracılığıyla ya da çevrimiçi başvuru yoluyla yapılabilir.

1 yıllık çok girişli Bahreyn vizesi çıktığı gün başlar ve giriş sonrası 1 yıl geçerlidir. Tek girişte ülkede kalış süresi 90 gündür. Bu vize ile ülkeye birden fazla giriş çıkış yapılabilir. Vize uzatma işlemi şartlar uygunsa İkamet İşleri Ofisi-Göç İdaresi (NPRA) aracılığıyla ya da çevrimiçi başvuru yoluyla yapılabilir.

3 aylık çok girişli Bahreyn vizesi sonuçlandığı gün başlar ve 90 gün geçerlidir. Tek girişte ülkede kalış süresi 30 gündür. Vize çok girişli olduğu için ülkeye birden fazla giriş çıkış hakkı tanır. Şartlar uygunsa İkamet İşleri Ofisi-Göç İdaresi (NPRA) aracılığıyla ya da online başvuru yoluyla bu vize uzatılabilir.

Yukarıdaki vize tiplerinden birine sahip başvurucu Bahreyn Krallığı’nda ücretli ya da ücretsiz bir işte çalışma hakkına sahip olmaz. Bahreyn’de çalışmak için Bahreyn çalışma vizesi alınmalıdır.

Bahreyn E-Vize Ücreti

Bahreyn E-Vize ücreti seçilen vize türü ve vize süresine göre değişmektedir. Ödemeler başvuru ücreti ve vize ücreti olmak üzere 2 aşamada alınır.

Bahreyn e-vize başvurusu için her başvuru sahibinin başvuru ücretini ödemesi zorunludur. Başvuru ücretinin ödenmesi vizenin onaylanacağı anlamına gelmez. Vize reddi durumunda bu ücret iade edilmez. Vize ücreti ise başvurunun onaylanması durumunda ödenir.

Bahreyn vize ücretleri Bahreyn Dinarı (BD) olarak ödenmektedir.

Kalış süresi ve giriş sayısına göre 2024 Bahreyn e-vize ücretleri aşağıdadır:

 • 2 Haftalık Tek Girişli Bahreyn Vizesi Ücreti: 9.000 BD (Başvuru ücreti 4.000 BD + Vize ücreti 5.000 BD)
 • 1 Yıllık Çok Girişli Bahreyn Vizesi Ücreti: 44.000 BD (Başvuru ücreti 4.000 BD + Vize ücreti 40.000 BD)
 • 3 Aylık Çok Girişli Bahreyn Vizesi Ücreti: 16.000 BD (Başvuru ücreti 4.000 BD + Vize ücreti 12.000 BD)

Bahreyn vize ücretleri kredi kartı ile İnternet başvuru esnasında ödenir. Bu nedenle online Bahreyn vize başvuru işleminize başlamadan önce kredi kartınızın limiti ve İnternet işlemlerine açık olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Bahreyn E-Vize İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn E-Vize başvurusu için gerekli evraklar:

 1. En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport fotokopisi.
 2. Otel rezervasyonu.
 3. Dönüş uçak bileti.
 4. Son 3 aylık, bitiş bakiyesi en az 1000 $ olan banka hesap dökümü.

Bahreyn e-vize için gerekli evraklar okunaklı bir şekilde, mümkünse renkli olarak taranarak sisteme yüklenmelidir. Yüklenecek evraklar Pdf formatında olmalıdır.

Başvuruda kullanılan pasaportun en az 6 geçerli olduğundan emin olunmalıdır.

Başvuruda sunulan otel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler eşleşmelidir.

Banka hesap dökümü son 3 aya ait olmalı, mümkünse bankadan imzalı kaşeli olarak alındıktan sonra taranarak sisteme yüklenmelidir.

Vize evrakları Bahreyn e-vize değerlendirme sürecinde çok önemlidir. Bu nedenle istenen evraklar eksiksiz hazırlanmalıdır ve sistemde doğru kategoriye eklenmelidir.

Bahreyn E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn E-Vize başvurusu 3 iş gününde sonuçlanır. Başvurunun sonuçlandığına dair bilgilendirme, başvuru esnasında girilen e-posta adresine gönderilir. Başvuru onayı geldikten sonra vize harç ücreti ödenir. Vize ödemesi sonrası aynı gün e-vize hazır olur.

Vize çıkış süreleri belirli dönemlerde uzayabilir. Bu nedenle vize başvurunuzu mümkün olduğunca erken tamamlamanızı öneririz.

E-Vize Başvuruları Reddedilir mi?

Bahreyn e-vize başvuruları başvuru sahibinin gerekli şartları sağlamaması ya da hatalı başvuru yapılması durumunda reddedilebilir. Ayrıca evrakların eksik taranması, okunaklı olmaması gibi durumlarda da vize onayı verilmeyebilir.

Online başvuru için uygun olmayan kişilere bilgilendirme e-mail yoluyla yapılır. Kişi onay alınamaması durumunda NPRA (göçmenlik ofisi) ile iletime geçebilir ya da [email protected] e-mail adresi üzerinden bilgi talep edebilir.

E-Vize Başvurusundan Önce Uçak Otel Satın Alınmalı mı?

E-vize işlemi ve vize onayı için otel ya da uçak biletinin satın alınmış olması zorunlu değildir. Gerekli olması halinde bazı başvuru sahiplerinden Bahreyn Konsolosluğu satın alınmış otel uçak talep edebilir.

Bahreyn E-Vize ile Çalışılır mı?

Bahreyn E-vize ile Bahreyn Krallığı’nda çalışılamaz. Çalışmak için Bahreyn çalışma vizesi alınmalıdır.
Kısa süreli Bahreyn vizeleri ülkeye giriş sonrası çalışma vizesine çevrilemez.

Bahreyn Kapı Vizesi Var Mı?

Bahreyn’e turistik, ticari, ziyaret gibi amaçlarla seyahat edecek kişiler için kapı vizesi uygulaması da bulunmaktadır. Türk Vatandaşları Bahreyn için ülkeye girişte kapı vizesi de alabilirler. Tavsiyemiz seyahat öncesi e-vizenizi almanızdır fakat dileyen kişiler kapıda vize uygulamasından da faydalanabilirler.

Bahreyn’e girişte kapı vizesi 3 ay çok girişli ya da 2 hafta tek girişli olarak alınabilir. 2 haftalık tek girişli kapı vizesi için 5.000 BD, 3 aylık çok girişli kapı vizesi için 12.000 BD ödeme alınmaktadır.

Kapıda vize uygulamasında sınır görevlisi ziyaretçiden konaklama belgelerini talep edebilir. Bu nedenle kapı vizesiyle Bahreyn Krallığı’na giriş yapmak isteyen ziyaretçi yanında konaklama belgeleri ve geçerli pasaportunu mutlaka bulundurmalıdır.

Yeşil Pasaportla Bahreyn’e Vizesiz Gidilir mi?

Yeşil pasaportla Bahreyn’e vizesiz giriş yapılabilir. Yeşil pasaportla ülkede kalış süresi maksimum 90 gündür.

Bahreyn E-Vize işlemleri başvurunun onaylanması için gerekli vize şartları incelenerek tamamlanmalıdır. İşlemlerinizi danışmanlık hizmeti alarak tamamlamak isterseniz iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Makaleler

Bu ülke için henüz makalemiz bulunmamaktadır.
Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader