Amerika Turistik Vize

Amerika Turistik Vize

Amerika Turistik Vize Amerika Birleşik Devletleri’ne turistik amaçla seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken Göçmen Olmayan vize kategorisidir. Bu kategoride başvuruda bulanacak kişilerin işlemler öncesi; kategori için gerekli şartları sağladığından emin olması, başvuru sürecini hatasız tamamlaması ve vize evraklarını dikkatle hazırlaması vize onayı için çok önemlidir.

Amerika turist vizesine başvuru yapacak kişilerin durumları göçmenlik ve vatandaşlık yasası çerçevesinde dosyayı inceleyen vize memuru tarafından değerlendirilecektir. Bu nedenle sağlanması gereken temel şartlara sahip olunsa da; vize reddi ile karşılaşılabilir, başvuru dosyası idari soruşturmaya alınabilir, ek destekleyici belge talep edilebilir. Başvurunun tüm olasılıklar düşünülerek tamamlanması süreçte sorun yaşanması riskini en aza indirecektir.

Yazımızın devamında 2024 Amerika turist vizesi için gerekli temel şartlar ve vize süreci için önemli tavsiyelerden bahsediyor olacağız.

Amerika vizesi işlemleri, vize danışmanlık hizmeti ve ücretleri hakkında detaylı bilgi için ‘’Amerika Vize Danışmanlık Şirketleri ve Ücretler’’ yazımızı okumanızı öneririz.

Amerika Turistik Vize Başvurusu

Amerika’ya turist olarak gitmek ve kısa süreli seyahat gerçekleştirmek isteyen, vize muafiyeti bulunmayan kişilerin İstanbul Amerika Başkonsolosluğu ya da Ankara Amerika Büyükelçiliği’nden randevu alarak Amerika turistik vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri ve sağlanması gereken şartlar Konsolosluk tarafından belirlenen vize başvuru prosedürleri dikkate alınarak tamamlanmalıdır.

ABD turist vizesi başvurusu için yapılması gerekenler:

 • DS-160 Amerika vize başvuru formu doldurulmalı.
 • Resmi vize randevu sistemine pasaport kaydı ve DS-160 numarası kaydı yapılmalı.
 • Amerika turistik vize ücreti ödenmeli.
 • Randevu alınmalı.
 • Randevu günü mülakata katılım sağlanmalıdır.

Bazı başvuru sahipleri Amerika turistik vize randevusuna katılım sağlamadan vize başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Turist vizesini mülakata katılmadan alabilecek kişiler;

 • Vizesi son 4 yıl içinde vizesi bitmiş vize yenileme hakkına sahip olanlar,
 • 14 yaş altı başvuru sahipleri,
 • 80 yaş üstü başvuru sahipleridir.

Amerika vize yenileme/uzatma işlem detayları hakkında bilgi için ‘’Amerika Vize Yenileme’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Amerika turistik vize başvurusu B1/B2 kategorisi kapsamındadır. Bu kategori için gerekli şartları sağlayan ve vizesi onaylanan kişiler 10 yıllık Abd vizesine sahip olacaklardır. Turistik vize onayları genellikle 10 yıllık olarak verilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri turist vizesi için; başvuru sahibinin çalışma durumu, finansal durumu, yaşadığı ülkedeki aile bağları ve geçmiş seyahatleri belirleyici olacaktır. Bu nedenle başvuru yapılırken belirleyici koşullar dikkate alınmalıdır ve turist vizesinin şartları incelenmelidir.

Ayrıca başvurunun doğru tamamlanması ve başvuruya doğru hazırlanılması da vize onay şansını arttırabilmektedir.

Amerika Turist Vizesi Şartları

Amerika turist vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin bazı temel şartları sağlamaları gerekmektedir. Başvuru ve onay için gerekli şartlar aşağıdadır:

 • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmak,
 • Online vize başvuru formu olan DS-160 formunu doldurmak ve onay sayfası (confirmation) çıktısını almak,
 • Amerika vize randevu sistemi üzerinden ödeme yapmak ve randevu almak,
 • Randevu onayı sonrası barkodlu talimatlar sayfasının çıktısını almış olmak,
 • Randevu muafiyeti yoksa Konsolosluk ya da Elçilikte şahsen mülakata katılmak,
 • İkamet edilen ülkede yeterli bağlara sahip olunduğunu kanıtlayabilmek (iş, eğitim, aile bağları gibi.)
 • Mümkünse seyahat geçmişine sahip olmak,
 • Banka hesapları ile yeterli finansal gelir kanıtı sağlamak.

Amerika’dan turist vizesi almak için kişinin temel şartları sağlaması her zaman yeterli olmayabilir. Başvuru hatasız yapılsa da, destekleyici vize evraklarının tümü hazırlansa da vize memuru değerlendirme sonucu olumsuz karar verebilir.

Amerika turistik vize başvurusu yapacak kişiler için tavsiyeler

Daha önce yurt dışına çıkmadıysanız, pasaportunuzda farklı ülkelere ait turistik vizeler yoksa Amerika turist vizesi almanız zor olabilir. Seyahat geçmişinizin olması Amerika vize onayını garantilemez fakat kolaylaştırabilir.

Vize başvurunuzu yaşadığınız ülkeye resmi bir bağınız varken yapmanız daha doğru olacaktır.

Örneğin; öğrenciliğiniz devam ederken ya da çalışma durumunuz resmi olarak belgelenebilirken. Yaşadığınız ülkede çalışmıyorsanız ya da emekli değilseniz vize almanız zor olabilir.

Finansal durumunuzun seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek durumda olduğunu kanıtlayan bakiyeli banka hesaplarına sahip olmanız önemlidir. Bankanızda ki paraların uzun süredir hesabınızda yer alması ve birikimlerinizi yansıtması Amerika vize onayını kolaylaştırabilir.

Çalışan durumundaysanız ve maaşınız asgari ücret ise ya da bordroda asgari tutar olarak görünüyorsa, banka hesaplarınızda uzun süredir bekleyen paranız yoksa ya da kira geliri vb. resmi ek gelirleriniz yoksa vize almanız zor olabilir. Güncel durumunuzu yakın zamanda değiştiremeyecekseniz ve seyahat geçmişiniz yoksa seyahat geçmişi oluşturduktan sonra Amerika turist vizesine başvuru yapmanız tavsiye edilebilir.

Düzenli gelir sahibi olmayan öğrenciler ya da ev hanımları başvurularını sponsor sunarak yapabilirler. Sponsorun birinci derece bir yakın olması ve düzenli gelir sahibi olması gerekmektedir.

Başvuru formu doldurulurken bilgiler eksiksiz ve hatasız girilmelidir. Evraklarla kanıtı sunulamayacak bilgilerin forma girilmesi vize başvurusunun değerlendirme sürecinde dezavantaja neden olabilir.

Amerika turistik vize mülakatında sorulan sorulara net ve doğru yanıtlar verilmelidir. Başvuru formunda verilen bilgilerle sözlü beyanlar eşleşmelidir. Çelişkili bilgiler vize onayını zorlaştırabilir.

Bahsettiğimiz Amerika turistik vize tavsiyeleri genel vize kuralları ve tecrübelerimiz ile ilettiğimiz tavsiyelerdir. Her başvuru sahibinin durumunun kendine özel olduğunu ve vize memurunun değerlendirme kriterlerinin kişinin özel durumlarına göre değişebileceğini hatırlatmak isteriz.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır 2024

Amerika Birleşik Devletleri turistik vizesi almak isteyen kişilerin gerekli vize şartları sağlamanın yanında bazı prosedürleri yerine getirmeleri gerekecektir.

Bu prosedürleri; online vize başvurusu yapmak, vize ücretini ödemek, randevu almak ve vize mülakatına katılmak olarak sıralayabiliriz. Özel bazı durumlar dışında Amerika vizesi alacak başvuru sahiplerinin bu adımların tümünü tamamlamaları vize başvurusu için zorunludur.

ABD vizesi başvuru sürecinin ilk ve önemli adımı vize başvuru formunun (DS-160) doldurulmasıdır. Form uygun başvuru kategorisi seçimi ile eksiksiz tamamlanmalı ve onaylanmış olmalıdır. Başvuru formunun doldurulması ile oluşturulan başvuru numarası ile birlikte sonraki aşama olan randevu aşamasına geçilerek randevu alınacak, randevu günü ise mülakata katılım sağlanarak işlemler başvuru sahibi tarafında tamamlanmış olacaktır.

Amerika Turistik Vize Randevusu

Amerika turist vizesi randevu işlemi için Amerika vize formu doldurulmalı ve başvuru numarası alınmalıdır. Randevular resmi ABD Dışişleri Bakanlığı vize randevu servisi üzerinden online olarak alınacaktır. Randevu için bu başvuru sitemine başvuru formunda kullanılan pasaport bilgisi girilmeli, başvuru numarası girilmeli ve doğru vize kategorisinde randevu talebi oluşturulmalıdır.

Amerika turistik vize başvurusu için randevular Ankara Amerika Büyükelçiliği ve İstanbul Amerika Başkonsolosluğu’ndan alınabilir. Bazı dönemlerde göçmen olmayan Amerika vize kategorisi olan turist vizeleri için randevu kabulü sadece İstanbul Amerika Başkonsolosluğu tarafından yapılır. Bu dönemlerde Ankara randevuları kapatılmakta, sadece İstanbul randevu takvimi açık tutulmaktadır.

Amerika turistik vize randevusu almak için vize ücretinin ödenmesi zorunludur. Vize ödemesi yapılmadan vize randevusu oluşturulamaz. Ödeme yapıldıktan sonra randevunun iptal edilmesi ve vize harç bedelinin geri iadesinin alınması mümkün değildir. Oluşturulan randevu gün ve saatinde değişiklik yapılması mümkündür. Başvuru sistemi üzerinden gün ve saat değişikliği yapılabilir.

‘’Amerika Vize Randevu Alma & Değiştirme’’ yazımızı okuyarak Amerika Birleşik Devletleri turist vizesi randevu işlemleri hakkında ayrıntı bilgi edinebilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Amerika Turistik Vize Ücreti

Amerika turistik vize ücreti 185 Dolar’dır. Vize başvurusu ve vize onayı için Konsolosluk 185 Dolar dışında vize ücreti almamaktadır. Bu tutara ek olarak sadece pasaport gönderi ücreti alınmaktadır. Bu ücret ise pasaportun PTT şubesinden teslim alınması durumunda 163 TL, pasaportun adrese tesliminin talep edilmesi durumunda 199 TL olacaktır.

Amerika vize ücretleri vize başvuru reddi durumunda iade edilmez. Ödenen vize ücreti başvurunun iptali durumunda iade edilmez, vize ödemesi başka bir başvuru sahibi için kullanılamaz.

Amerika vize ödemesi her başvuru sahibi için ayrı ayrı yapılır. Tutar başvuru sahibinin yaşına ya da vize başvurusu yaptığı şehre göre değişiklik göstermez.

Vize başvurusunun danışmanla tamamlanması durumunda ek danışmanlık ücreti talep edilir. Toplam tutar ve danışmanlık hizmet süreci hakkında bilgi için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Amerika Birleşik Devletleri vize başvurusu doldurulması zorunlu DS-160 formuna ek olarak hazırlanması gereken, başvuruyu destekleyen evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar vize başvuru sahibinin durumuna göre değişmektedir.

Ayrıca vize için önemli evraklara ek olarak; başvuru sahibi dosyasını güçlendireceğini düşündüğü tüm evrakları randevu günü yanında getirebilir.

ABD Turistik vize başvuru için hazırlanması gereken evrakların listesi şöyle:

 • İçerisinde en az 2 boş sayfa olan ve seyahat dönüşü en az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport ve varsa eski pasaportlar.
 • Randevu tarihinden maksimum son 6 ay içinde çekilmiş, 5X5 boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • DS-160 formu onay sayfası çıktısı. (Confirmation belgesi)
 • Randevu detaylarını ve başvuru sahibi bilgilerini gösteren talimatlar sayfası çıktısı.
 • Son 3 aylık, içinde seyahati finanse edecek miktarda bakiye bulunan, bankadan onaylı vadeli ve vadesiz banka hesap dökümleri.
 • Varsa tapu ve araç ruhsat fotokopileri ve diğer resmi gelir gösterir evraklar.
 • Seyahat detaylı olarak planlanmışsa otel ve uçak biletleri.

Öğrenci başvuru sahipleri için; öğrenci belgesi.

Ssk’lı olarak çalışan başvuru sahipleri için; çalışma ve izin yazısı, şirketin güncel tarihli resmi evrakları, son 3 aylık imzalı kaşeli maaş bordroları, işe giriş bildirgesi, Sgk Tescil ve hizmet dökümü.

Güncel tarihli şirket evrakları: Faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri.

Şirket sahibi başvuru sahipleri için; şirket antetli kağıdına yazılan turistik vize talep dilekçesi, şirketin güncel tarihli resmi evrakları, SGK Tescil ve hizmet dökümü.

Güncel tarihli şirket evrakları: Faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri.

Emekli başvuru sahipleri için; emekli tescil belgesi, emekli maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesabına ait son 3 aylık döküm.

Devlet memuru başvuru sahipleri için; kurumdan çalışma ve izin yazısı, son 3 aylık imzalı kaşeli maaş bordroları, Sgk Tescil ve Hizmet Dökümü, kurum kimlik kartı fotokopisi.

Ev hanımı, öğrenci ya da düzenli geliri resmi olarak belgeleyemeyen ve sponsorlu vize başvurusu yapacak kişiler; sponsorun durumuna uygun olarak yukarıdaki iş ve gelir evraklarını hazırlamalı, varsa kendilerine ait banka hesaplarını, tapu ve benzeri belgeleri sunmalıdırlar.

Amerika Turist Vizesi Formu DS-160

Amerika vize işlemlerinin en önemli aşamalarından biri DS-160 formu aşamasıdır. DS-160 formu başvuru sahibine ait pek çok bilgiyi içerir. Vize memurları vize değerlendirmesi esnasında DS-160 formunu inceleyeceklerdir. Bu nedenle formun doğru doldurulması vize süreci için büyük öneme sahiptir.

Amerika online vize formu doldurulurken seçilen vize türünün alınan vize randevu türü ile eşleşmesi önemlidir. Formda ya da randevu alım sayfasında hatalı vize kategorisi seçimi ABD vize reddine neden olabilmektedir. Bu nedenle DS-160 formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenlerden birinin doğru vize kategorisi seçimi olduğunu söylemek isteriz.

Amerika vizesi için başvuru formu seçilen kategoriye göre oluşur ve online olarak imzalanır. Formda kategoriye uygun tüm sorular eksiksiz ve hatasız yanıtlanmalıdır. Yanlış beyanda bulunma, sorulara kasıtlı ya da farkında olmadan hatalı yanıtlar verme durumunda vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Amerika turist vizesi başvurusu yapacak her başvuru sahibi kendi adına DS-160 formunu doldurmuş olmalıdır. Grup halinde yapılan başvurularda ya da ailece yapılan başvurularda her kişi için ayrı form oluşturulmalıdır.

Form doldurulduktan sonra istenen ölçülerde biyometrik fotoğraf sisteme yüklenmelidir. Fotoğrafın kabul edilmesi için uygun formatta ve ölçülerde fotoğraf yüklemesi yapılması önemlidir. Yükleme sonrası son aşama olan elektronik imza bölümüne geçilerek form onaylanmalıdır. Bu aşamadan sonra girilen bilgilerin değiştirilmesi mümkün olmayacaktır.

Ds-160 formu için danışmanlık almanız durumunda; başvuru formunuz uygun kategoride, hatasız, doğru bilgilerle tamamlanacaktır. Soruların yanıtları için onayınız alınacak ve form onayınızla doldurulacaktır. İlk defa vize başvurusu yapıyorsanız, işlemler için yeterli zamanınız yoksa ya da işlem süreçleri sizin için zorlayıcı ise DS-160 formunuzu danışman desteği ile doldurmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Turist Vizesi İçin Sıkça Sorulan Sorular

Turistik Vize Başvurusu İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Değerli ziyaretçilerimiz, Amerika turistik vize başvurusu için banka hesabınızdan bulunması gereken para konaklama, ulaşım ve özel harcamalarınızın tamamını finanse edebilecek şekilde olmalıdır. Ancak Amerika turistik vize için banka hesabında gösterilecek para miktarı başvuru sahibinin düzenli geliri ile uyum gösterecek şekilde olmalıdır.

Diğer bir deyişle 6000-7000 TL maaş alıyorsanız banka hesabınızda 1-2 haftalık seyahat için konaklama hariç kişi başı en az 45-50.000 TL para bulunması doğru olacaktır.

Sponsorlu Amerika turistik vize başvurularında ise sponsorun banka hesabında sponsor olacağı her kişi için en az 65-70.000 TL para bulunması tavsiye edilir.

Belirtilmekte olan bu tutarlar minimum tutarlardır. Artan döviz kurları, uçak bileti fiyatlarının yüksekliği vb. gerekçelerle banka hesabınızda düzenli gelirlerinizle çelişmeyen miktarda para bulundurabilirsiniz.

Öte yandan yüksek bakiyeli banka hesapları Amerika turist vizesini daha kolay almanızı sağlamamaktadır.

Amerika Turist Vizesi Veriyor Mu?

Amerika Birleşik Devletleri turistik vize işlemleri devam etmektedir. Pandemi döneminde uzun süre kapalı olan ve mülakat gerektiren başvuruları kabul etmeyen Amerika Konsolosluğu rutin vize işlemlerine başlamıştır fakat randevular yoğunluktan dolayı ileri tarihe verilmektedir.

Amerika turistik vize randevuları ileri tarihli alınmış olsa da Konsolosluk tarafından uygunluk durumuna göre öne çekilebilir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin sık sık randevu sistemini ve işlemlerde kullanılan e-posta adresini kontrolü tavsiye edilir.

Amerika turist vizesi randevusuna katılan ve vize için gerekli şartları sağlayan, Konsolosluk tarafından vize alımına uygun görülen kişiler bu dönemde Amerika vizesi alabilirler.

Amerika Turistik Vize Almak Zor Mu?

Amerika turistik vize almak, bazı kriterleri yerine getiren vatandaşlarımızın için alınması zor bir vize değildir.

Bilhassa düzenli geliri ve seyahat geçmişi olan vatandaşlarımız doğru bir seyahat planı ile Amerika turistik vizelerini kolay alma ihtimalleri yüksektir.

Ancak çalışmayan veya ortalama altı gelire sahip ve seyahat geçmişi olmayan vatandaşlarımız için Amerika turist vizesi almak daha zor olacaktır.

Amerika Turist Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Amerika turist vize başvuruları devam etmektedir fakat randevular yoğunluktan dolayı ileri tarihli olarak oluşturulabilmektedir. Turistik vize randevuları sadece İstanbul Amerika Başkonsolosluğu’ndan alınabilmektedir. Büyükelçilik bu dönemde göçmen olmayan vize kategorileri için vize randevusu vermemekte, başvuru kabul etmemektedir.

Amerika Turist Vizemi Uzatabilir Miyim?

Son 4 yıl içinde vizesi biten ya da vize süresi devam eden kişiler Amerika turist vizelerini uzatabilirler. Amerika vize yenileme işlemi olarak isimlendirilen bu işlem için başvuru sahibinin bazı şartları sağlaması gerekecektir.

Vize yenileme işlemleri hakkında bilgi için Amerika vize yenileme yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Geçerli Amerika Vizem Var Fakat Soyadım Değişti. Ne Yapmalıyım?

Vizenizin geçerliliği devam ettiği süreci soy isim değişikliğini kanıtlar belgeyi de yanınızda bulundurarak ABD vizeniz ile seyahat edebilirsiniz. Konuyla ilgili seyahat edeceğiniz dönemde Konsolosluk ’tan da ayrıca onay almanızı tavsiye ederiz.

Turistik Vizemin Olduğu Pasaportumu Kaybettim. Vize Yenileme Yapabilir Miyim?

Amerika vizenizin bulunduğu pasaportu kaybetmeniz durumunda vize yenileme hakkından faydalanarak mülakatsız başvuru yapamazsınız. Vize yenileme işlemi için önceki ABD turist vizenizin bulunduğu pasaport aslının sunulması zorunludur.

Amerika Turistik Vize Mülakatında Hangi Sorular Soruluyor?

Amerika turist vizesi mülakatında sorulan sorular mülakata katılan vize memura ve başvuru sahibinin durumuna ve seyahatin konusunda göre değişiklik gösterecektir. Amerika Konsolosluklarının 2024 turistik vize mülakatında en çok sorduğu sorular aşağıdaki gibidir:

 • ‘’Çalışma durumunuz?’’
 • ‘’ABD’de bir tanıdığınızın olup olmadığı?’’
 • ‘’Kaç gün kalacaksınız?’’
 • ‘’Hangi şehre gidiyorsunuz?’’
 • ‘’Amerika’da ne yapacaksınız?’’
 • ‘’Eğitim için Amerika’da bulunduysanız eğitim sonrası Amerika’da ne yaptınız?’’
 • ‘’İran, Afganistan, Suriye ve Irak gibi ülkelere giriş-çıkış yaptıysanız bu ülkelere ne amaçla seyahat ettiniz?’’
 • ‘’Daha önce vize reddi aldıysanız eski vize başvurularınızın hangi gerekçe ile reddedildiği? ’gibi sorular da Amerika turistik vize mülakatında en çok sorulan sorulardır.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere mülakat soruları başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilecektir. Konsolosluk bazı durumlarda başvuru sahiplerini sadece fiziksel olarak Konsoloslukta hazır bulunmasını ve biyometrik bilgilerini beyan etmesi için davet edebilir ve bu durumda başvuru sahibi herhangi bir mülakata tabi tutulmadan vize onayı alabilir.

Vize Mülakatından Önce Otel-Uçak Rezervasyonlarımı Yapmalı Mıyım?

Amerika turistik vize başvuru işlem sürecinde uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmak zorunlu değildir. Ancak satın alınmış biletiniz var ise vize başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu vize başvuru sahiplerinin durumunu bir bütün olarak değerlendirirken otel ve uçak bileti rezervasyonları genel anlamda önem sırasında yer almamaktadır.

Amerika Turist Vizesi Kaç Yıllık Verilir?

Amerika turist vizesi 10 yıllık verilir. Özel bir durum yoksa genellikle B1/B2 vizeleri 10 yıllık olarak düzenlenir. Bu süre, Göçmenlik politikası gereği 10 yıllık olarak belirlenmiştir. Başvuru sahipleri Amerika vize sürelerini kendileri seçememektedir.

Türkiye’de yaşayan yabancı pasaport sahiplerine (Bulgaristan, İran, Afganistan, Azerbaycan, Libya, Irak, Mısır vb.) 10 yıldan daha az süreli Amerika vizesi verilebilir.

İstisnai durumlar hariç 10 yıllık ABD vizesi Amerika’da uzatılamamaktadır.

Amerika Turist Vizesiyle Amerika’da Ne Kadar Kalınır?

Amerika turistik vize ile Amerika’da kalış süresi giriş sonrası 6 ayı geçmemelidir. Ayrıca ülkeye girişte sınır görevlisi tarafından pasaporta Amerika’da kalış süresini belirten kaşe basılır. Kişinin bu kaşedeki tarihi dikkate alması, kalış süresi için tanınan hak bitmeden ülkeden ayrılması gerekir. Ülkede kalış süresine sınır polisi karar verebilmektedir.

Amerika’ya Grup Olarak Başvuru Yapılabilir Mi?

Amerika vize başvurusu grup halinde yapılabilir. Bu durumda DS-160 formunun ilgili bölümü grup ismi girilerek tamamlanmalıdır.

Randevu Konsolosluk ‘tan grup randevusu olarak talep edilebilir. Başvuru grup başvurusu olarak değerlendirilirse Konsolosluk görevlisi talimatı ile işlemler tamamlanacaktır. Grup başvurusu olarak değerlendirilmemesi durumunda randevu başvuru sisteminden maksimum 10’ar kişilik gruplama yapılarak alınabilir.

Grup Başvurularında Vize Ücreti İndirimli Olur Mu?

Amerika grup başvurularında indirimli başvuru ücreti uygulaması bulunmaz. Başvuru ücreti her başvuru sahibi için ayrı ödenir.

Amerika turistik vize başvuru işlemleriniz için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret ederek temsilcilerimize ulaşabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vize Başvurumu İstanbul Konsolosluğuna Yapmak Zorunda Mıyım?

Amerika Ankara Büyükelçiliği uzun bir süre Göçmen olmayan vize kategorileri için yapılacak vize başvurularını kabul etmemiştir. Büyükelçilik sadece acil tıbbi müdahale gerektiren vize başvurularında, göçmen vize başvurularının kabulü konularında hizmet vermiş, turistik vize başvurularını kabul etmemiştir.

Güncel Amerika Konsolosluğu bilgilendirmesi ile Ankara Büyükelçiliği’nin de B1/B2 (10 yıllık Amerika vizesi) ve diğer göçmen olmayan vize başvuruları için İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte başvuru kabul edeceği açıklanmıştır. Sınırlı sayıda ve ileri tarihli olsa da Ankara ve İstanbul’dan Amerika turistik vize randevusu alınabilmektedir.

Amerika turistik vize işlemleri ve güncel randevu durumu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader