Dubai Fuar Ziyareti Vizesi

Dubai Fuar Ziyareti Vizesi

Dubai fuar ziyareti vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’n de düzenlenecek bir fuarda stand açacak, fuarı ziyaret edecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken vize türüdür.

Fuar ziyaretinde bulunacak umuma mahsus (bordo renkli) pasaporta sahip tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının BAE e-vizesi almaları zorunludur. Alınacak olan vize bir elektronik vizedir ve bu vize vatandaşlarımıza e-mail ortamında barkodlu bir belge olarak iletilecektir.

Dubai fuar vizesi, tamamen İnternet ortamında başvuru yapılan ve sonucu yine İnternet ortamında alınan bir vizedir. Bu vize işlemi için Konsolosluğa gidilmesi gerekmemektedir.

Ayrıca bu vize türüne başvuru yapacak vatandaşlarımızın hazırlayacak oldukları vize başvuru belgelerine ek olarak fuar sözleşmesi, fuar kroki fotokopisi, fuar organizatöründen alınmış davetiye veya fuar giriş kartı gibi ek belgeler sunmaları gerekmemektedir.

İki ülke arası vize kolaylaştırma anlaşması olması nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri fuar ziyaretleri için aşağıda vize türlerinden her hangi birine başvuru yapabileceklerdir. Her vize türü ayrıca ücretlendirilecektir.

 • 60 gün geçerli, 30 gün konaklamalı, tek girişli: UAE Tourist/Single-Short,
 • 60 gün geçerli, 30 gün konaklamalı, çok girişli: UAE Tourist/Multiple/Short,
 • 90 gün geçerli, 90 gün konaklamalı tek girişli: UAE Tourist/Single/Long,
 • 90 gün geçerli, 90 gün konaklamalı, çok girişli: UAE Tourist/Multiple/Long

Dubai Fuar Ziyareti Vizesi (Ticari Vize) Nedir?

Dubai fuar ziyareti vizesi: kış aylarında Birleşik Arap Emirliklerine aşağıdaki gerekçelerle seyahat edecek vatandaşlarımız alması geçerli bir vizedir:

 • Fuar standı açma,
 • Fuar ziyareti,
 • Şirket çalışanlarının Dubai’de ki fuara gönderilmesi,
 • Pazar araştırması,
 • Müşteri ziyareti,
 • Sözleşme/kontrat imzalama,
 • Numune götürme ve alma.
 • Dubai iş amaçlı fuar ziyareti vizesi ile kısa süreli bir vize olup, başvuru sahiplerine Birleşik Arap Emirlikleri topraklarında yaşama ve çalışma hakkı vermemektedir.

İş Amaçlı, Fuar Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai iş amaçlı, ticari, fuar ziyaret vizesi için hazırlanacak evraklar öncelikle Schengen, İngiltere veya diğer ülke vize başvurularında olduğu gibi kapsamlı bir evrak hazırlık süreci istememektedir.

Dubai vizesi İnternet’ten alınan bir vizedir ve vize süreci büyük oranda başvuru formunun online doldurulması ile oluşacaktır. Dolayısıyla kişisel ve seyahatinizi doğrulayan bilgileri paylaşmanızı yeterli olacaktır.

Bu doğrultuda Dubai ticari vizesi için gerekli evraklar:

 1. En az 6 ay geçerli, karşılıklı 2 boş sayfası olan renkli taranmış pasaport.
 2. Varsa 1 adet renkli taranmış biyometrik fotoğraf
 3. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
 4. Vize ücreti.
 5. Vize şirketine bağlı olarak: bilgi formu, teminat veya iş evraklarınız talep edilebilir.

Dubai Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai ticari vizesi almak için:

 1. Vize başvuru hizmeti alacağınız aracı firmayı belirleyin.
 2. Pasaportunuzun 2. sayfasını renkli tarama yaparak dijital hale getirin.
 3. Seyahat ile başvuru tarihiniz arasında en az 1 hafta süre bulunup-bulunmadığını kontrol edin.
 4. Dijital hale getirdiğiniz pasaportunuzun görüntüsünü hizmet alacağınız aracı firmaya ulaştırın.
 5. Vize başvuru ücretini ödeyin.
 6. Başvuru tarihi sonrası 2-3 iş günü içerisinde neticelenen vize onayını e-posta veya WhatsApp ortamında alın.

Yetkili Dubai Vizesi Alan Acentalar

Değerli ziyaretçilerimiz, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için hizmet veren 2024 yılı yetkili vize acentaları aşağıdaki gibidir:

 • SaltVisa,

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Dubai Vizesi Alan Firmalar ” yazımızı okumanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai fuar vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Vize uygulamaları hakkında güncel ve kapsamlı bilgiler için ” Dubai Turist Vizesi ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Dubai şirketleri ile güçlü ticari ilişkilere sahipseniz, ithalat, ihracat yapıyor numune gönderiyor ve fatura kesiyorsanız İstanbul ve Ankara Dubai Konsolosluklarında evraklarınızı tasdik ettirecekseniz Dubai evrak tasdik işlemleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dubai 45 yaş altı bekar erkeklere vize veriyor mu?

Evet. 2021 yılında 45 yaş altı, yalnız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olan bu uygulama 2022 yılında durdurulmuştur.  2024 yılında tüm yaş gurubundan bekar ya da evli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkekler Dubai vizesi alabilmektedir.

Dubai fuar vizesi için uçak bileti almak zorunlu mu?

Hayır. Dubai fuar vizesi başvuruları için uçak biletinin satın alınma zorunluluğu yoktur. Vize danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yapacak vatandaşlarımız uçak bileti rezervasyonu sunmadan vize başvurusu yapabilir ve vize onayı alabilirler. Ancak Emirates, Pegasus, THY vb. hava yolu şirketlerinden vize hizmeti alacak vatandaşlarımızın satın alınmış uçak bileti sunmaları zorunlu tutulabilir.

Dubai için aşı olmak zorunlu mu?

Hayır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai’ye giriş yapabilmek veya vize başvurusu yapabilmek için 2 doz Biontech, Sinovac, Astra Zeneca, Moderna aşısı olma zorunluluğu bulunmaz.

Vatandaşlarımız, yeni bir karar alınıncaya dek seyahatten maksimum 48 saat önce negatif test sonucu ibraz ederek ülkeye giriş yapabilecektir.

Ticari/fuar ziyareti vizesi nereden alınır?

Dubai ticari vize: Türkiye’deki Dubai vize danışmanlık şirketlerinden, seyahat edilecek Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, Emirates ve vize başvuru merkezi olarak bilinen VFS Global’den alınır.

En kolay Dubai fuar ziyareti vizesi, Dubai vize danışmanlık acentalarından alınabilmektedir. Danışmanlık firmalarının vize prosedürleri havayolu şirketlerine oranla daha kolaylaştırılmış bir prosedürdür.

Vize ücreti ne kadar?

Dubai ticari/fuar vizesi ücreti hizmet aldığınız vize acentasının servis bedeline göre 2024 yılında 125 ila 150 Amerikan Doları arasında değişiklik göstermektedir. En ucuz Dubai vizesi genel anlamda vize acentalarından temin edilir.

Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Dubai Vize Ücreti ” yazımızı okumanızı öneririz.

Dubai ticari/fuar vizesi kaç günde çıkar?

Dubai ticari/fuar ziyareti vizesi başvuruları Cuma, Cumartesi ve Pazar günü hariç 2 ila 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Daha hızlı işlem için 24 saatte çıkan Dubai acil/ekspres vize hizmeti alabilirsiniz.

Kısa süre içerisinde BAE’den ayrılmış veya yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları ön görülen sürelerden daha uzun sürebilir.

Dubai E-vize başvurusu nasıl yapılır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai e-vize başvurunuz için Göçmenlik Ofisi temsilcilikleri ile yapmış olduğu anlaşmalarla yetkilendirilmiş vize aracı şirketlerinden bir aracı şirketten hizmet almanız gerekmektedir. Türkiye’de bulunan Dubai Konsoloslukları veya BAE’de bulunan Göçmenlik Ofisleri münferit vize başvurularını kabul etmemektedir.

Yapılması gerekenler:

 1. Hizmet alınacak Dubai vize vize aracı şirketi belirleyin,
 2. Seyahat dönüşü en az 6 ay daha geçerli pasaportunuzun 2. sayfasını renkli görüntüsünü aracı şirkete iletin,
 3. Vize harç ücretinizi ödeyin.
 4. 2-3 iş günü içerisinde E-vize onayınızı Mail ortamında teslim alın.

Dubai E vizesi havaalanlarından veya kapıdan alınabilir mi?

Hayır. Birleşik Arap Emirlikleri devletinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır.

Dubai fuar vizelerinin seyahat öncesi Türkiye’de iken alınması ve pasaportla birlikte seyahat edilmesi zorunludur.

Yeşil pasaportlar için vize almak gerekir mi?

Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye devletinin yapmış olduğu anlaşmalar neticesinde Yeşil, Gri ve Siyah renkli resmi pasaportlara sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai vizesi almaları gerekmemektedir.

Yeşil, Gri ve Siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları seyahatler de Dubai vize uygulamalarından muaf tutulacaklardır.

Vize reddi sonrası yeniden Dubai vizesi alınabilir mi?

Evet. Vize red gerekçesine bağlı olarak vatandaşlarımız daha öne Dubai vize reddi almış olsa dahi doğru zamanda ve doğru danışmanla başvuru yaparak yeniden Dubai vizesi alabileceklerdir.

Ancak daha önce sınır dışı edilmiş, vize ihlalinde bulunmuş, vizesini amacı dışında kullanmış vatandaşlarımızın yeniden vize almaları mümkün olmayabilir.

Dubai fuar vizesi için seyahat sağlık sigortası gerekir mi?

Evet. Dubai fuar ziyareti vizesi işlemleri seyahat sağlık sigortası sunulması zorunlu değildir. Ancak uçak binişlerinde ve ülkeye girişlerde uluslararası geçerli BAE veya Tüm Dünya seyahat sağlık sigortası poliçesinin beyanı zorunlu tutulmaktadır.

Dubai turist vizesi ile fuar ziyaret edilebilir mi?

Evet. Dubai turist vizesi ile fuar ziyaretinden bulunabilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin sadece fuar ziyaretleri için tasarlanmış özel bir vize türü bulunmamaktadır.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader