Vize Danışmanlığı

Vize danışmanlığı, vize için ilk defa başvuru yapacak kişilerin başvurduğu bir hizmettir. Düzenli bir geliriniz yok veya yaygın bir mesleğe sahip değilseniz vize danışmanlık hizmeti almanız gerekebilir.

Vize Danışmanlığı Nedir?

Vize danışmanlığı, bir işlem hizmetidir. Bu hizmet ile tüm vize sürecinin yönetimi danışmanlık şirketine bırakılmaktadır.
Vize danışmanlığı alınması zorunlu bir hizmet değildir. Başvuru sahipleri durumlarına bağlı olarak danışmanlık hizmeti alması gerekebilir.

Vize danışmanlığı en çok vize uyum koşullarını sağlayamayan daha önceki vize başvuruları reddedilmiş kişilerin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Alınacak vize danışmanlık hizmetinin kapsamına göre vizenin alınacağı Konsolosluğu bile danışmanın belirlemesi gerekebilir.

Vize Danışmanlığı Neden Önemli?

Vize danışmanlığı esasen sorunsuz bir vize süreci geçirme üzerine kurulu bir hizmettir.
Vize danışmanlık hizmetine başvuran kişilerin büyük çoğunluğu vize sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlama düşüncesiyle bu hizmeti almaktadır. Diğer bir büyük çoğunluk ise vize reddi sonrası yapılacak yeni vize başvuruları için bu hizmeti almaktadır. Dolayısı ile her iki gerekçe de danışmanlığın önemini gösteren durumlardır.

Çünkü vize retleri doğrudan maddi ve manevi zararlara yol açmakta, bir çok şirketin planlarını değişmesine veya bir çok öğrencinin ise uzun uğraşlar sonucunda hak kazandığı okulda eğitim alamamasına neden olmaktadır.
İş, eğitim ve sağlık planlarınızın sekteye uğramaması için vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

vize-danismanlik-ucretleri

Vize Danışmanlık Ücretleri

Vize danışmanlık ücreti durumunuza, hangi konuda danışmanlık hizmeti alacağına, danışmanlık şirketine ve vize başvurusunda bulunulacak ülkeye göre değişiklik gösterecektir.

Vize danışmanlık ücretleri ile alakalı serbest piyasa ekonomisi tarafından belirlenen ücretleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu ücret bilgileri resmi açıklamalar değildir ve bir piyasa araştırmasıdır.

Bu ücretler: Konsoloslukların vize harçları ve vize başvuru merkezi ücretleri hariç tutularak belirtilmiştir. Danışmanlık ücretlerine ek olarak konsolosluk ve başvuru merkezi ücretlerinin ekleneceğini unutmayınız!

Schengen Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadar?

Schengen vize danışmanlık ücretleri genel anlamda Konsoloslukların çalıştığı para birimine bağlı olarak € bazında tahsil edilmektedir. Ancak TL olacaksa danışmanlık ücretlerini ödeyebilirsiniz.

Acil Schengen vize başvuruları için danışmanlık ücreti: 50-100 € arasında değişmektedir.

Schengen vize reddine itiraz için danışmanlık ücreti: 60-100 € arasında değişmektedir.

İlk Schengen vize başvuruları için danışmanlık ücreti: 25 ila -100 € arasında değişilik gösterir.

İngiltere Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadar?

İngiltere konsoloslukları vize ücretlerini dolar olarak tahsil etmektedir. Bu sebeple danışmanlık ücretini $ olarak ödemeniz gerekebilir.

İngiltere vize danışmanlık ücretleri 50 ila 200 $ arasında değişiklik göstermektedir.

İngiltere vize başvuru formu doldurma danışmanlık ücreti: 50-80 $ arasında değişiklik gösterir.

İngiltere vize başvuru evraklarının taranarak sistemi yükleme işlemi için danışmanlık ücreti: 50-80 $ arasında değişik gösterir.

İngiltere vize reddine itiraz için danışmanlık ücreti: 100-300 $ arasında değişiklik gösterir.

Danışmanlık Hizmeti Almak Zorunlu mu?

Vize danışmanlığı hizmet almak zorunlu değildir. Böyle bir koşul bulunmamaktır. İhtiyacınıza bağlı olarak vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Danışmanlık Şirketleri Konsolosluklara mı Bağlı?

Hayır. Vize danışmanlık şirketlerinin Konsolosluklarla bir bağı bulunmamaktadır. Danışmanlık şirketleri ticari işletmelerdir.

Danışmanlık Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Ödediğiniz ücretin neleri kapsadığını öğrenin.
  • Tam olarak hangi konuda danışmanlık hizmeti almak istediğinizi net olarak anlatmaya çalışın.
  • Güvenilir, köklü şirketlerden danışmanlık hizmeti almaya çalışın.
  • Uzun süreli vize, garantili vize gibi vaatlerde bulunan danışmanlık şirketlerine karşı dikkatli olun.
  • Vize randevuları ücretsizdir. Randevu için ücret talep eden şirketlerden uzak durun.
  • Danışmanlık hizmeti alacağınız şirketin google my business hesabında bulunan organik yorumları ve varsa şikayetvar sayfasını incelemeyi unutmayın. (Bkz: vize takip şirketleri)
  • Danışmanınızın sorununuzu ve önceliklerinizi iyi anladığına emin olun.

Burası önemli!

Vize başvuru hizmeti ile vize danışmanlık hizmeti aynı hizmet değildir. Vize takip şirketleri doğrudan yönlendirme yapmayabilir. Dolayısıyla başvuru hizmeti ve danışmanlık hizmeti ücretlerinin farklı olabileceğini unutmayın.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar