Mısır Vizesi

Randevulu İşlem: Hayır
İşlem Süresi: 1 iş günü
Vize Süresi: 3 ay

Verdiğimiz Hizmetler

Mısır vizesi vatandaşlarımızın en çok aldığı vizeler arasında yer almaktadır. Türkiye ile Mısır devleti arasında tarihi ve ekonomik ilişkiler oldukça köklü bir geçmişe sahip olurken, en fazla başvuru yapılan vize tipi ticari vizedir.

Değerli ziyaretçilerimiz Mısır vizesi başvuru prosedürlerinin anlatıldığı web sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Mısır Konsoloslukları ve vize işlemleri hakkında en temel bilgileri edinebileceksiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen Bize Ulaşın.

İyi okumalar diliyoruz…

Mısır İçin Vize Gerekiyor mu?

Mısır ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında iki ülke vatandaşlarını geniş kapsamlı temsil eden vize kolaylığı anlaşması bulunmamaktadır. Bu sebeple Umuma mahsus yani Bordro renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız vize alarak gitmek mecburiyetindedir. Ancak Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacaklar seyahatler de vize almalarına gerek yoktur.

Vize alacak vatandaşlarımızı vizelerini Türkiye’den alarak seyahat etmek zorundadırlar. Mücbir bir sebep olmadığı sürece ülkeye girişler sırasında Mısır kapı vizesi alınamayacaktır.

Yeşil Pasaportların Mısır Vizesi Alması Gerekiyor mı?

Türkiye Cumhuriyeti yeşil renkli pasaportuna sahip vatandaşlarımızın Mısır’a yapacakları seyahatlerde vize almalarına gerek yoktur. Üst bölümde de belirttiğimiz üzere yeşil pasaport sahipleri herhangi bir vize işleminde bulunmalarında gerek kalmadan seyahat edebilir ve maksimum 180 gün içerisinde 90 gün konaklama yapabilirler. Ancak nadirde olsa iki ülke arasında bulunan diplomatik ilişkilerin kötü olması nedeniyle yeşil pasaportlar için de vize talep edilebilmektedir.

2015-2016 yılları arasında Mısır Konsolosluğu yeşil pasaportlar için vizelerin Türkiye’den alınması gerektiğini duyurmuştur. Bu ülkeye yapacağınız seyahatlerden önce güncel bilgi edinmeyi unutmayınız.

Sharm Ek Sheikh İçin Mısır Vizesi

Vatandaşlarımızın en çok sorduğu sorular arasında: ‘’Sharm El Sheikh için vize almak gerekir mi?’’ sorusu yer almaktadır. Evet gerekmektedir.

Sharm El Sheikh’e seyahat edecek vatandaşlarımızın vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Sharm El Sheikh için düzenlenecek olan vize standart turistik vize olacaktır. Sharm El Şeyh vizesi için standart vize başvuru evraklarını hazırlayarak vize başvurularınızı Konsolosluklara veya vize işlemi yapan acentalara yapabilirsiniz.

Hurghada İçin Mısır Vizesi

Hurghada seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız Hurghada’ya yine vize alarak seyahat etmeleri gerekecektir.

Mısır Konsolosluğunun Hurghada için hazırlanmış özel bir vize kategorisi bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız standart vize başvuru koşullarını tamamlamaları gerekecektir.

Mısır Konsolosluğun Vize Çeşitleri

 • Turistik vize
 • Ticari vize,
 • Aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Çok girişli vize,
 • Entry vize
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim, Dil okulu vizesi
 • Aiesec vizesi
 • Mısır vatandaşlarının eşleri için vize

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Mısır Konsolosluğu vize başvurularında Schengen vize başvurularında olduğu gibi detaylı bir evrak talebinde bulunmamaktadır. Ancak talep edilen evrakların sayısı az olsa da hazırlanacak evrakların doğru ve istenilen özelliklerde olması zorunludur.

Mısır Vize Başvuruları İçin 2024 Yılı Gerekli Evrak Listesi

 1. En az 9 ay geçerli pasaport
 2. Pasaport fotokopisi
 3. 2 adet 35×45 mm ölçülerinde, biometrik, arka fonu beyaz vize fotoğrafı.
  Ankara Mısır vize başvurularında 50×50 mm ölçülerinde fotoğraf talep edilebilir.
 4. Kimlik kartı fotokopisi / Geçici kimlik belgesi fotokopisi / Yabancılar için geçerli ikamet izi fotokopisi
 5. Eksiksiz adres, telefon ve iletişim bilgilerinin eksiksiz doldurulduğu Mısır vize başvuru formu
  İstanbul Başkonsolosluğu ile Ankara Mısır Büyükelçiliğinin vize başvuru formları farklıdır.
 6. Başvuru sahibinin iş yerinin antetli kağıdına İngilizce yazılmış detaylı, kaşe ve ıslak imzalı vize dilekçesi.
 7. Otel ve uçak bileti rezervasyonları – vize başvuru sahiplerinin ad, soyadı görünür olmalıdır.
 8. Ankara’da yapılacak vize başvurularında muhtardan alınmış ikametgah belgesi

Ticari seyahatlerde:

Mısır şirketinin antetli kağıdına düzenlenmiş şirketin açık adres ve iletişim bilgilerini içeren davetiye fotokopisi.

Mısır Vizesi Başvuru Evrakları İle İlgili Önemli Notlar

Ev hanımları, çalışmayanlar veya öğrenciler vize başvurularını birinci derece yakın akrabalarını sponsor göstererek tamamlayabilirler.

Vize başvuruları için birinci derece yakın akrabalarının (anne, baba, eş) sponsorluğunda vize başvurularını tamamlayabilirler. Evrakların eksiksiz hazırlanması zorunludur. (Bkz: vize sponsorluğu)

Herhangi bir işte çalışmayan veya gelirlerini ispat edemeyen vatandaşlarımız vize başvuruları için şirket dilekçelerinin yerine A4 kağıdına geçimin nasıl sağlandığını belirten detaylı dilekçe yazmalı ek olarak son 3 aylık en az 30 bin TL bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri alınmış hesap özeti de sunmaları gerekecektir. (bkz: antetli kağıda vize dilekçesi)

Vize başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise anne ve babalar tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatname belgesi sunmaları gerekmektedir. Başvuru sahibi 18 yaşından büyük ise en az 30 bin TL bakiyesi olan geçmişe dönük son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri alınmış şahsi banka hesap özeti sunmaları gerekir.

İstanbul’dan yapılacak vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar ile Ankara’dan yapılacak vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar küçükte olsa farklılıklar gösterebilmektedir. Başvuru öncesinde bu bilgiyi gön önünde bulundurmayı unutmayınız.

Vize başvuru evrakları hakkında daha detaylı bilgi için ” Mısır vizesi için gerekli evraklar ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Mısır Konsoloslukları kargo veya kurye ile gönderilecek vize başvuru evraklarını kabul etmemektedir. Vize başvuruları sırasında hazır bulunmak istemiyorsanız vize takip şirketlerinden destek alabilirsiniz.

2024 Mısır Vize Başvuru Ücretleri

 • Mısır turistik tek girişli 90 gün geçerli 30 gün konaklamalı vize ücreti: 30 $
 • Mısır transit vize ücreti: 65 €
 • Ticari tek girişli 90 gün geçerli 30 gün konaklamalı vize ücreti: 65 €
 • Ticari çok girişli 90 gün geçerli 30 gün konaklamalı vize ücreti: 850 TL
 • Tek girişli 45, 60 veya 90 gün konaklamalı 90 gün geçerli Aiesec vize ücreti: 65 €
 • Mısır ticari evrak tasdik ücreti sayfa başı: 1250 TL
 • Mısır vatandaşı eşi için 3, 6 ay veya 1 yıl geçerli multiple vize ücreti: Ücretsiz / Gratis.

Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için Mısır vize ücreti yazımızı okuyabilirsiniz

Mısır Vizesi Nereden Alınır?

Mısır vizesi için Konsolosluğa bireysel başvuru yapacak vatandaşlarımız başvurularını sadece İstanbul ve Ankara’da bulunan Konsolosluklara yapmaları gerekecektir.

Trakya, Ege ve Marmara bölgesi şehirlerinde ikamet eden vatandaşlarımız vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğuna gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İstanbul Mısır Başkonsolosluğu Adres:

Bebek, Cevdet Paşa Caddesi, No:12, 34342 Beşiktaş/İstanbul

İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde ikamet eden vatandaşlarımız vize başvurularını Ankara Mısır Büyükelçiliğine yapmaları gerekecektir.

Ankara Mısır Büyükelçiliği Adres:

Remzi Oğuz Arık Caddesi 06540 Çankaya/Ankara

Vize başvuruları hafta için her gün: 09.00 / 11.30 saatleri arasında,

İşlemi tamamlanmış pasaportlar hafta içi her gün 15.00 / 16.00 saatleri arasında dağıtılmaktadır.

Ramazan ayında Konsoloslukların çalışma saatleri değişiklik gösterecektir.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, Mısır vizelerinizi 2 farklı şekilde alabilirsiniz:

 1. İstanbul ve Ankara’da bulunan Mısır Konsolosluklarına bireysel başvuru yaparak,
 2. Vize işlemi yapan firmalar aracılığıyla başvuru yaparak alınabilecektir.

Acentalar aracılığıyla vize alacak vatandaşlarımız prosedürler hakkında detaylı bilgi için ” Mısır Vize Acentaları ” yazımızı okumanızı öneririz.

Önemli!

Mısır vize başvuruları veya Orta Doğu ülkelerinin vize başvuruları için hizmet veren Orta Doğu vize merkezi veya Mısır vize merkezi gibi vize başvuru merkezleri bulunmamaktadır. Vize başvuruları genel anlamda vize işlemi yapan acentalar aracılığıyla veya şahsi yapılan başvurularla tamamlanmaktadır.

Vize acentaları aracılığıyla vize başvurularınızı tamamlamayı planlıyorsanız vize takip şirketleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Vize başvurunuzu İstanbul Konsolosluğuna yapacaksanız İstanbul’da vize işlemi yapan firmalar yazımıza göz atabilirsiniz.

Mısır Vizesi Fotoğraf Ölçüleri

Vize başvurularında kullanılacak olan fotoğraflar vesikalık veya biyometrik olmak üzere iki farklı şekilde de kabul edilmektedir. Ancak vize başvurularında kullanacağınız fotoğraflarda bazı özelliklerin bulunması zorunludur.

Öncelikle vize başvurularında kullanacağınız fotoğraflar cepheden çekilmiş ve arka fonu beyaz olması gerekmektedir.

 • Vize fotoğrafınız fotokopi olarak çoğaltılmamalı ve yüz hatlarınız net olmalıdır.
 • Baş örtülü bayanların çene, alın, kulak ve şakaklar görünür olmalıdır.
 • Ankara’dan yapacağınız vize başvurularında fotoğraf ölçüleri 50 x50 mm ölçülerinde olması talep edilmektedir. Ancak İstanbul’dan yapılacak vize başvurularında böyle bir durum söz konusu değildir.

Esas itibariyle vize başvurularında kullanacak olduğunuz fotoğraflarınızın biometrik vize fotoğrafı olmasını tavsiye ederiz. Böylelikle vize başvuruları sırasında daha sorunla karşılaşmış olursunuz.

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vize başvuru formu: Mısır Konsoloslukları tarafından hazırlanmış vize taleplerinde bir standart oluşturabilmek ve vize başvuru sahipleri hakkında en temel bilgileri edinebilmek için oluşturulmuş bir formdur.

Vize başvurularınızın kabul edilebilmesi için vize başvuru formlarının eksiksiz şekilde doldurulması ve imzalanması zorunludur.

İstanbul Başkonsolosluğuna yapılacak vize başvurularında doldurulması gereken formlar ile Ankara Büyükelçiliği vize başvurularında doldurulacak vize başvuru formları büyük oranda aynı olsa da aslında farklıdır.

Vize başvuru formlarının en üst bölümünde Büyükelçilik veya Başkonsolosluğa yönelik formlar olduğunu görebilirsiniz.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz vize başvuru formu 2024 yılında İstanbul’dan yapılacak vize başvurularında kullanılması gereken yeni vize başvuru formudur.

Yeni vize başvuru formunu doldurma konusunda en önemli bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Konsolosluğun vize başvuru formunda en çok dikkat ettiği olası hatadan dolayı vize başvuru formunu yeniden doldurmanızı istediği bölümler ise şöyle:

 • Mavi renkli tükenmez kalemle veya web ortamında doldurarak çıktısını alabilirsiniz. Vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız zorunludur.
 • Vize başvuru formunda bulunan imzalar ile pasaportunuzda bulunan imzaların aynı olması zorunludur.
 • ‘’İşi’’ veya ’’Occupation’’ yazan bölüme net olarak mesleğinizi yazmanız istenmektedir. Yani şirket çalışanı yazmak yerine muhasebe, müşteri temsilcisi gibi daha spesifik bilgiler vermeye özen gösteriniz.
 • Pasaportunuzun başlangıç ve bitiş tarihini hatta pasaport bilgilerinizin tamamının doğruluğundan emin olunuz.
 • Telefon numaralarınızı ve e-posta hesabınızı eksiksiz yazmaya özen gösterin. Konsolosluk burada yazan bilgileriniz üzerinden sizlerle iletişime geçecektir.
 • Ziyaret sebebi veya ” Purpose Of Visit ” bölümüne turistik ise turistik vize, müşteri ziyareti ise ticari vize gibi bilgiler veriniz.
 • Giriş sayısı bölümüne ilk Mısır vize başvurunuz ise yazı veya rakamla 1 yazmanız yeterlidir. Pasaportunuzda geçmişte aldığınız 2 ticari Mısır vizesi var ise çok girişli veya multiple yazabilirsiniz.
 • Mısır’daki adres yani ” Address in Egypt” bölümüne ticari vize başvurusunda bulunuyorsanız otel veya davetiye belgesinde bulunan Mısır şirketinin açık adres bilgilerini yazabilirsiniz. Turistik vize başvurularında otelin açık adresi ve adı yazılması gerekecektir.
 • Formda bulunan bölümleri ise eksiksiz olarak doldurmaya ve forma atacağınız imzanız ile pasaportunuz da bulunan imzaların aynı olmasına özen gösteriniz.

Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Mısır vizesi başvurularının en sıkıntılı bölümü ne yazık ki vize başvurularının sonuçlanma süresidir. Vize sonuçlanma süresi konusunda kesin bilgi verilemeyen az sayıdaki Konsoloslukların arasında Mısır Konsolosluğu bulunmaktadır. Ancak vize başvurularının sonuçlanma süresi konusunda öngörülerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Vize başvuruları en iyimser tahmin ile başvuru tarihinden sonra 15 günde sonuçlanmaktadır ancak bu ihtimal %40 seviyelerindedir.

En kötü tahminde ise vize başvuruları 4 ila 6 hafta arasında sonuçlanacaktır. Bu ihtimal ise yüzde 70 seviyelerindedir.

Bazı durumlarda vize başvurularının sonuçlanma süresi 2, 3 ay bulabilmektedir. Bu durumlarda vize başvurunuzu geri çekebilir tekrar yeni vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Makaleler

Balayı İçin Mısır Vizesi Nasıl Alınır? Şartlar & Ücret

Balayı İçin Mısır Vizesi Nasıl Alınır? Şartlar & Ücret

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Balayı için Mısır vizesi nasıl alınır? ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: evlilik sonrası balayı için Sharm El Sheikh, Hurghada veya Kahire’ye…
Çalışmayanlar İçin Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar İçin Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, çalışmayanlar için Mısır vizesi nasıl alınır? konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: çalışmayan, işsiz veya SSK’sı olmayan vatandaşlarımız nasıl Mısır vizesi alır konusu üzerine…
Mısır Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri Ücreti

Mısır Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Mısır Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri ve ücreti ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunu bu sayfa: Mısır Arap Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliğinde ticari…
Mısır Vizesi 2024 Son Durum

Mısır Vizesi 2024 Son Durum

Mısır vizesi 2024 son durum konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: 2024 yılında Mısır vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımıza temel vize bilgilerini sağlamak üzere hazırlanmıştır. Yazımızdan…
Mısır Vize Başvuru Merkezi ve Danışmanlık Hizmeti

Mısır Vize Başvuru Merkezi ve Danışmanlık Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz, “ Mısır Vize Başvuru Merkezi “ konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Mısır vize başvuru merkezi hakkında merak edilen sorulara yanıt vermek amacıyla hazırlanmıştır.…
Uzun Süreli Mısır Vizesi Nasıl Alınır? (Multiple Vize)

Uzun Süreli Mısır Vizesi Nasıl Alınır? (Multiple Vize)

Değerli ziyaretçilerimiz, Uzun süreli Mısır vizesi nasıl alınır? Konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Mısır Konsolosluğunun uzun süreli vize uygulamaları hakkında bilgi vermek üzere hazırlanmıştır. Vize…
Mısır Vizesi Alan Firmalar: Şartlar ve Ücretler

Mısır Vizesi Alan Firmalar: Şartlar ve Ücretler

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Mısır vizesi alan firmalar ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Mısır vizesini aracı firmalar ile alacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır. Mısır vizesini danışman…
Mısır Vizesi Almak Zor mu?

Mısır Vizesi Almak Zor mu?

Mısır vizesi almak zor mu? Mısır vizesi, 45 yaş altı başvuru sahipleri için alınması zor bir vizedir. 45 yaş üstü kişiler ise Mısır vizesini daha kolay ve daha hızlı alabileceklerdir.…
Mısır Vize İstiyor mu?

Mısır Vize İstiyor mu?

Mısır vize istiyor mu? Veya diğer bir deyişle Sharm El Sheikh’e vize gerekiyor mu? sorusu Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımızın en sık sorduğu vize soruları arasında yer almaktadır. Mısır’a vize gerektiği…
Mısır Vizesi Neden Geç Çıkıyor?

Mısır Vizesi Neden Geç Çıkıyor?

Mısır vizesi neden geç çıkıyor? Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Mısır vizesi neden geç çıkıyor? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Mısır vizesi, Türkiye’de en az Yeni Zelanda vize başvuruları kadar uzun…
Mısır Vizesi Bursa

Mısır Vizesi Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, SaltVisa – Mısır vizesi Bursa konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası: özellikle ticari ilişkilerimizin gelişmiş olduğu Mısır’a turistik, ticari, aile, akraba…
Mısır İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Mısır İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgesi konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası: İstanbul’da bulunan Mısır Başkonsolosluğuna: Vize başvurusu yapacak, Evrak tasdik işlemi…
En Hızlı Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

En Hızlı Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

En hızlı Mısır vizesi nasıl alınır? Konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, SaltVisa olarak uzun süredir vize başvuru prosedürleri üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapmaktayız. Her konsolosluğun vize…
Mısır Vize Durumu Sorgulama

Mısır Vize Durumu Sorgulama

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, bu yazımızı kanayan yaralarımızdan biri olan Mısır vize durumu sorgulama konusu üzerine hazırladık. Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi oldukça uzun ve Mısır Konsolosluklarının vize başvuru durumunun sorgulanması…
Vize Acentası İle Mısır Vizesi

Vize Acentası İle Mısır Vizesi

Vize acentası ile Mısır vizesi alma işlemi konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Değerli ziyaretçilerimiz, bilindiği üzere Mısır vizesi prosedürleri karmaşık ve başvuru sürecinde başvuranların önemli bir zaman ayırmasını gerektiren…
Mısır Vize Danışmanlığı Nasıl Alabilirim?

Mısır Vize Danışmanlığı Nasıl Alabilirim?

Mısır vize danışmanlığı, vatandaşlarımızın belki de en çok ihtiyaç duyduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Mısır vize prosedürlerinin karmaşık olması, Mısır Konsoloslukları ile zor iletişim kuruluyor olması vatandaşlarımızın Mısır vize başvuruları…
Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Şartlar Nelerdir?

Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Şartlar Nelerdir?

Mısır vizesi 45 yaş üstü şartlar nelerdir? konusu üzerine hazırladığımız sayfamızda hoş geldiniz. Mısır vize başvuru prosedürleri diğer ülkelerin vize başvuru prosedürlerine oranla oldukça farklıdır. Schengen, İngiltere, Amerika, Bulgaristan, Romanya…
Kadıköy'den Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Kadıköy’den Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri merhaba, Kadıköy’den Mısır vizesi nasıl alınır? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Mısır ile Türkiye ilişkileri oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Bir çok gerekçe ile bu ülkeye…
Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader