Uzun Vize Almak İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Uzun vize almak için bankada ne kadar para olmalı?

Uzun vize almak için başvuru sahibinin banka hesabında bulunması gereken para konusunda Konsoloslukların resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. Diğer bir deyişle Konsolosluklar başvuru sahibine verecek oldukları vize sürelerini başvuru sahiplerinin bankasında bulunan para miktarından bağımsız belirlemektedir.

Dolayısıyla banka hesabında yüklü miktarda para gösteren/bulunduran vatandaşlarımızın uzun süreli Schengen vizesi alacağı garanti edilmez.

Ancak uzun vize almak için bankada olması gereken para bir kaç farklı faktöründe bir araya gelmesi ile veya doğru Konsolosluklara vize başvurusu yapılması ile anlamlı olabilecek ve başvuru sahiplerinin uzun süreli Schengen vize alma ihtimalleri artmış olacaktır.

Öncelikle vize başvuru sahiplerinin başvurudan önce banka hesaplarına yüklü miktarda para transfer etmeleri doğru değildir ve bu durum Konsolosluk tarafından çoğunlukla olumsuz karşılanmaktadır.

Konsolosluğun vize başvuru sahibinin banka hesabında bulunan yüksek miktardaki paraya inanabilmesi için söz konusu paranın en az 6 aydır başvuru sahibinin banka hesabında bulunması, ve başvuru sahibinin banka hesabında bulunan bu paranın aylık veya yıllık gelirinden dolayı edinilmiş olması gerekmektedir.

Veya başvuru sahibinin banka hesabında bulunan yüklü miktardaki bu paranın, miras ya da gayrimenkul satışı karşılığında edinildiği Konsolosluğa gayrimenkul satış sözleşmeleri ile ispat edilmelidir. Aksi takdirde vize başvurusu için banka hesabınıza yatırdığınız yüklü miktardaki paralar mülakatına girmenize, konsolosluğa dilekçe ile açıklama yapmanıza ve hatta bankanızda bulunan bu para gelirinizle örtüşmüyorsa vize başvurunuzun 3. madde ile reddedilmesine yol açacaktır. (bkz: vize reddi hakkında bilgiler)

Bu sebeple uzun süreli Schengen vizesi alabilmek için bankanıza yatırdığınız yüklü miktardaki paralar dikkatli olmadığınız takdirde başvurunuza olumsuz yansıyacaktır.

Uzun Vize Almak İçin Bankada Gösterilen Çok Para Avantaj Sağlar mı?

Uzun süreli Schengen vize almak için bankada gösterilen çok para bir kaç farklı faktöründe bir araya gelmesi ile başvuru sahiplerine avantaj sağlayacaktır.

Banka hesabınızda bulunan para kaynağı ispat edilebilen ve özellikle yaptığınız işlerin karşılığında edindiğiniz bir para ise uzun vize almanız için avantaj sağlayacaktır.

Küçük, orta ve büyük ölçekli sanayiciyseniz ve daha çok ticari vizeler için başvuruda bulunuyorsanız şirket banka hesabınızda bulunan yüksek para 2, 3 ya da 5 yıllık gibi uzun süreli Schengen vizesi almanızı sağlayabilecektir.

Freelance çalışansanız ve şirketlere danışmanlık hizmeti vererek geçiminizi sağlıyor ve bunun karşılığında kazancınız oldukça iyi ise içerisinde yüksek miktarda bakiye olan vadeli, vadesiz banka hesap dökümleriniz ve varsa üzerinize kayıtlı gayrimenkuller ile uzun Schengen vizesi alma ihtimalinizi arttırmış olursunuz.

Türkiye’de zengin sayılabilecek biriyseniz, çalıştığınız bankalarda size özel hizmet veren müşteri temsilcileriniz var ise ve çalıştığınız bu bankalarda içerisinde yüklü miktarda para olan vadeli, vadesiz, euro, altın, dolar ve sterlin hesaplarınız var ise bankanızdan Konsolosluğa hitaben antetli kağıda aldığınız İngilizce referans yazısı ve banka hesap özetleriniz ile uzun Schengen vize alma olasılığını arttırmış olursunuz.

Emekliyseniz orta üst bir gelire sahipseniz ve kelimenin tam anlamıyla gerçek bir turistseniz, eski ve yeni pasaportlarınızla birlikte içinde yüklü miktarda para olan banka hesap özetlerinizle uzun süreli vize onayı alma ihtimaliniz kuvvetle muhtemeldir.

Uzun Schengen Vizesi Almak İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Uzun süreli Schengen vizesi alabilmek için kaynağını ispat edebilmeniz durumunda banka hesabınızda en az 100.000 TL bakiye bulunması genel anlamda uzun Schengen vizesi alınabilmesi konusunda yardımcı bir unsurdur.

Hatta 2015-2016 yılları arasında Ankara Fransa Büyükelçiliği banka hesabında en az 100.000 TL para bulunan vatandaşlarımıza 5 yıllık Fransa Schengen vize onayı vermekteydi.

Dolayısıyla vize başvurularında kullanılacak banka hesaplarında kaynağı belli olacak şekilde en 100.000 TL bakiye bulundurulması uzun süreli Schengen vizesi alabilmeniz için önemli bir yardımcı faktör olacaktır.

Banka Hesabında Çok Para Olanlar Uzun Süreli Vize İçin Hangi Konsolosluklara Başvuru Yapmalı?

Banka hesabında yüklü miktarda bakiye bulunan vatandaşlarımızı uzun süreli Schengen vizesi alabilmek için aşağıdaki Konsolosluklara başvuru yapabilirler:

  • Fransa,
  • İsviçre,
  • Hollanda,
  • Yunanistan,
  • Letonya,
  • Litvanya,
  • İtalya,
  • Polonya.

Uzun Süreli Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun süreli Schengen vizesi almak tek başına başvuru sahiplerinin elinde olan bir durum değildir. Dolayısıyla uzun Schengen vizesi almak için birden fazla faktörün bir araya gelmesi gerekecektir:

Vize talep edeceğiniz Schengen ülkesi ile Türkiye arasında bulunan diplomatik ilişkiler iyi olmalı.

Schengen vize geçmişleriniz olmalı ve eski vizeleriniz doğru kullanılış olmalıdır.

Ticari vize başvurusunda bulunun ve varsa iş ortağınızla ilişkinizi ispat eden fatura, invoice ve gümrük beyannamesi gibi evraklarınız başvurusu sırasında Konsolosluğa verin.

Fahri Konsolosluklardan referans yazısı alın.

Şirket sahibiyseniz bağlı bulunduğunuz meslek odasından referans yazısı alın.

Kullandığınız banka da müşteri temsilciniz var ise Konsolosluğa hitaben ıslak imzalı vize referans yazısı tep edin.

Pilot ülke belirleyin vize vizelerinizi belirlemiş olduğunuz ülkeden alın.

Banka hesabınızda, kaynağını ispat edebileceğiniz yüklü miktarda para vara ile vize başvurusu yapın.

Ticari amalı seyahat ediyorsanız davetiye gönderen kişiden davetiye belgesinde uzun süreli Schengen vize talebinin belirtilmesini talep edin.

Uzun vize veren ülkeler hakkında daha detaylı bilgi alma için: ” en uzun vize veren ülkeler ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader