2024 Meksika E-Vize Ücretleri

İÇİNDEKİLER
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

2024 Meksika E-Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının diğer ülkelere kıyasla çok daha kolay vize alabileceği Meksika için; en sık sorulan sorulardan biri olan ‘’ Meksika E-Vize Ücreti Ne Kadar? ’’ sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Meksika vizesi bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşları için alınması kolay vizelerden biridir. Başvuru yapan tüm kişilerin vize alabileceğini söylemek çok doğru olmayacaktır fakat başvuru sahibi; bordo pasaporta sahipse, daha önce Meksika’ya girişte ülkeye alınmama durumu ile karşılaşmadıysa, Meksika’dan sınır dışı edilmediyse, uluslararası güvenlik tehdidi oluşturacak sabıka kaydı bulunmuyorsa, Meksika vize başvuru formu kurallara uygun doldurulursa Meksika vizesini çok kısa sürede alabilecektir. Şartları sağlamayan kişiler Meksika vize reddi alabilmektedirler.

Meksika elektronik vize başvurusu Konsolosluk web sitesi üzerinden doldurulacaktır. Başvuru formu başvuranın kimlik ve pasaport bilgilerine dair sorular içerir.

Ayrıca e-vize formunda Meksika seyahat nedeni, seyahat tarihleri, kalış süresi gibi sorular bulunur. Meksika’ya girişte ülkeye alınmama, sınır dışı edilme gibi durumlarla karşılaşılmaması için formda tüm bilgiler doğru girilmelidir. Ne yazık ki pek çok Türk Vatandaşı Meksika’dan vize onayı alsa da kapıda sorun yaşamakta, başvuruda verilen bilgilerle ülkeye girişte sunulan bilgilerin çelişmesi nedeni ile sınır dışı edilmektedir.

Daha detaylı bilgi için ‘’Meksika vizesi nasıl alınır?’’ yazımızı okuyarak dikkat edilmesi gerekenlere dair bilgi edinebilirsiniz.

Meksika e-vizesi ücretsizdir. E-vize başvuru işlemi esnasında, vize onayı sonrasında ya da Meksika’ya girişte vize ücreti ödenmeyecektir. Ancak Konsolosluktan alınan tüm milletler için Meksika etiket vize harç ücreti 40 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir. Online başvurunun tamamlanması sonrası sistem barkodlu vizenizi oluşturacaktır. Seyahat öncesi barkodlu belgenin okunaklı çıktısını almanız yeterli olacaktır.

Vize onayı ekrana düştükten sonra isim-soyisim, pasaport bilgileri, seyahat bilgileri gibi önemli sorulara verdiğiniz yanıtları tekrar kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Meksika turistik vize ücreti, Meksika ticari vize ücreti, ziyaretçi vizesi ücreti ve yerleşim kategorisi olmayan diğer tüm kategoriler için Meksika elektronik vize ücretsizdir.

‘’ Online Meksika e-vize ücreti ne kadar? ’’ başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ediyoruz. Başvuru sürecinizde Meksika vize danışmanlık hizmeti için lütfen ” BİZE ULAŞIN ”sayfamızı kullanınız.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader