Dubai Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

İÇİNDEKİLER
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Dubai Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

2024 Dubai turist vizesi (Dubai tourist visa) diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri turistik vizesi işlemleri hakkında bilgi verdiğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en gözde şehirleri Dubai ve Abu Dhabi’ye turistik gezi, tatil, fuar, müşteri ziyareti, toplantı, sınav, şirket kurulumu, çalışma vizesine başvuru yapmak için ülkeye giriş veya Emirlikte yaşayan aile-akraba-arkadaş ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yasal oturma müsaadesi ile bulunan yabancıların vize başvuruları hakkında bilgi vermek hazırlanmıştır.

Sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Dubai’ye diğer bir deyişle BAE topraklarına giriş izni olan kısa dönem Dubai turist vizesi (Short Term Dubai Tourist Visa) ve uzun dönem Dubai turistik vize (Long Term Single And Multiple Dubai Tourist Visa) uygulamaları hakkında bilgi edinebilir ve vize başvurusu yapabilirsiniz.

Dubai turistik vizeye başvurusu için lütfen “ BİZE ULAŞIN “ sayfamızı ziyaret edin.

Daha detaylı bilgi için okumaya devam edebilirsiniz.

Dubai Turist Vizesi Nedir?

Dubai turist vizesi, BAE topraklarına kısa süreli seyahat amaçları olan tur, tatil, iş toplantısı, müşteri ziyareti, fuar, aile-arkadaş ziyareti, doktorluk vb. eğitim ve mesleki sınav, konferans, kongre gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken bir vize türüdür.

Bu vize türüne başvuru yapacak vatandaşlarımızın Dubai veya BAE’de yaşayan tanıdıklarından herhangi bir davetiye veya taahütname onayı almaları gerekmemektedir.

Dubai turist vizesi süreleri: 2 ay içinde 30 gün konaklamalı tek giriş ve 3 ay içinde 90 gün konaklamalı tek ve çok girişli olmak üzere birden fazla seçenekle alınabilen bir vizedir.

Dubai Tourist Vizesi alabilmek için Emirlik vatandaşı bir kişiden veya Emirlik’te yaşayan bir yabancıdan her hangi bir davetiye belgesi alınması gerekmez.

Dubai turist vizesi bir ülkeye giriş kolaylığı olarak tanınmış evraksız, prosedürsüz bir uygulamadır.

Dolayısıyla BAE topraklarında bir yakınınız yaşasa da veya BAE’de bir iş ortağınız olsa da bu kişilerden herhangi bir davetiye mektubu almanız gerekmez.

Alınacak olan Dubai turistik vizeleri A4 kağıdına basılmış üzerinde seri numarası / barkod ve sponsor bilgisi bulunan bir elektronik vize olacaktır. Diğer bir deyişle alacak olduğunuz vize etiket vize yani pasaportunuza basılan bir vize olmayacaktır. Tarafınıza A4 kağıdına basılı 3-4 sayfa PDF formatında gönderilen elektronik vizenin çıktısını almanız ve seyahat süresince pasaportunuzun arasına eklemeniz yeterli olacaktır.

Alınacak olan bu vizeler sizlere BAE’de yaşama, çalışma, eğitim alma, iş yeri açma vb. haklar vermeyecektir.

Alınacak olan vizelerin süresi ihlal edilmeden ülke topraklarından ayrılmak zorunludur. Vize süresinin ihlal edilmesi (overstay) durumunda göz altı, sınırdışı, para cezası ve gelecekte ülkeye giriş yapma yasağı gibi ağır uygulamalarla karşılaşılabilmektedir.

Bu sebeple bir Dubai turist vizesi almış vatandaşımıza vize süreleri dolmadan en geç 2 gün önce ülke topraklarından ayrılmış olmalarını önemle hatırlatırız.

Dubai Turist Vizesi Açık Mı?

2024 Covid-19 pandemisi sürecinde Dubai turistik vize başvuruları açıktır ve başvuru yapılmasının önünde her hangi bir engel bulunmamaktadır. Ancak Covid-19 sürecinde özellikle 45 yaş altı genç ve bekar erkeklerin vize başvuruları genel anlamda reddedilmektedir.

Fakat evli olup, evliliğini ispat ederek çift halinde vize başvurusu yapan vatandaşlarımız büyük oranda vize onayı alabilmektedir.

Pasaportunda geçerli ABD, Kanada, İngiltere ve Schengen vizesi olan 45 yaş altı bekar erkekler ise doğru vize başvurusu yapmaları durumunda vize onayı alabilmektedirler.

Lütfen Dikkat!

07.09.2021 tarihinde yapılan güncelleme ile Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’nin de içinde bulunduğu ve 1 yıldır devam eden 19-50 yaş arası tek erkek gruba uyguladığı vize kısıtlaması veya vize yasağını kaldırmıştır.

Bu doğrultuda 07.09.2021 tarihinden itibaren Dubai vizesi için başvuru yapacak tek ya da bekar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkekler artık vize başvurusu yapabilecek ve vize onayı almaları durumunda Dubai’ye yalnız seyahat edebileceklerdir.

Kısıtlamanın devam ettiği dönemde Dubai vize reddi alan vatandaşlarımız ise yeni dönemde tek erkek olarak vize başvurusu yapabileceklerdir.

Yeşil Pasaport Sahipleri Dubai Turistik Seyahat Edebilir Mi?

Evet. 2024 yılları arasında yeşil pasaportu olup ülkeye giriş kurallarını yerine getiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai’ye turistik amaçlı seyahat edebilmektedir. Ancak yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımıza ülkeye seyahat etmeden önce ülke giriş kuralları hakkında bilgi edinmeleri, karantina kurallarının öğrenmeleri ve yanlarında bulundurmaları gereken evrakların bilgisini son kez teyit etmelerini tavsiye ederiz.

30 Gün, Tek Girişli Dubai Turist Vizesi (Short Term Single Entries Dubai Tourist Visa)

Short term single entries Dubai tourist visa diğer bir deyişle kısa süreli Dubai turistik vize vatandaşlarımızın en çok başvuru yaptığı vize türüdür.

Bu vize 2 ay geçerli olacak şekilde düzenlenir ve başvuru sahiplerinin ülkede maksimum 30 gün kalmasına izin verir. Ancak başvuru sahibi 30. gün dolmadan 28., 29. gün BAE topraklarını terketmiş olmalıdır. Aksi takdirde vize başvuru sahibi overstay (vize süresi aşımı) durumuna düşmüş olacak ve idari ve maddi cezalarla karşı karşıya kalacaktır.

Vize süresini ihlal eden vatandaşlarımız para cezasından, hapis cezasına veya ülkeye giriş yasağına kadar çok ciddi cezalarla karşılaşabileceklerdir. Bu sebeple vize sürelerinizi ihlal etmemenizi bir kez daha önemli hatırlatırız.

Öte yandan 30 gün, tek girişli Dubai tourist visa için başvuru yapacak vatandaşlarımızın seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerli pasaport sunmaları zorunludur.

Vize işlem sonuçlanma süresi başvuru tarihi sonrası 2-5 iş günü arasında değişir.

Tek girişli Dubai turist vizesi ücreti hizmet alınacak firmanın servis bedeline göre 115 ila 150 € arasında değişiklik gösterecektir.

Vize geçerlilik süresi 2 ay yani 60 gündür. Alınacak olan vize ile 2 ay içinde ülkeye giren vatandaşlarımız 30 gün konaklama hakkına sahip olacaktır.

90 Gün, Çok Girişli Dubai Turistik Vize (Long Term Multiple Entries Dubai Tourist Visa)

90 gün çok girişli Dubai turistik vize Dubai’de uzun süreli konaklama yapacak, çalışma vizesine başvuru yapacak veya kısa süre içerisinde birden fazla kez Dubai’ye giriş-çıkış yapacak vatandaşlarımızın başvuru yaptığı bir vize türüdür. Bu vize istisnai durumlar hariç alınabilen en uzun süreli Dubai elektronik vize türüdür.

Alınacak olan vize 90 gün geçerlidir ve bu vize başvuru sahibine 90 günlük süre boyunca Dubai’ye sınırsız giriş-çıkış hakkı verir.

İhtiyaç halinde bu vize süresi sona ermeden Dubai’den uzatılabilir.

90 gün geçerli UAE tourist visa alabilmek için başvuru sahibinin daha önce Dubai turistik vize almış olma ön şartı aranmaz. 90 günlük vize harç ücretini ödeyen her vatandaşımız bu vize süresine başvuru yapabilir.

Uzun süreli tek ve çok girişli vize alan vatandaşlarımızın bu vizeleri ile BAE’de yaşama ve çalışma hakkı bulunmamaktadır.

Dubai Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai turistik vizelerinizi birden fazla seçenekle alabilirsiniz. Ancak turistik vizelerinizi her zaman size daha kolaylaştırılmış ve sizin adınıza güvence veren Dubai vize danışmanlık firmaları ile daha kolay alabilirsiniz.

Bu doğrultuda turistik vizelerinizi:

 1. Dubai vize takip ve danışmanlık acentalarına başvuru yaparak,
 2. VFS Global ofislerine başvuru yaparak,
 3. Emirates, Etihad, THY, Pegasus vb. ülkeye uçacağınız hava yolu şirketlerinin vize departmanlarına başvuru yaparak,
 4. BAE’de konaklama yapacağınız otelin vize departmanına başvuru yaparak,
 5. BAE’de bulunan iş ortaklarınızdan vize göndermelerini talep ederek Dubai turist vizelerinizi alabilirsiniz.

Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da bulunan BAE Konsoloslukları ise Dubai turist vizesi işlemleri üzerine hizmet vermemektedir. Dolayısıyla Dubai turistik vizeleri İstanbul Dubai Başkonsolosluğu’ndan veya Ankara Dubai Büyükelçiliğinden alınamayacaktır.

Vize verme yetkisi Birleşik Arap Emirlikleri İkamet ve Yabancılar İşleri Müdürlüğü (GDRFA- D) sorumluluğundadır.

Türkiye’de bulunan BAE Konsoloslukları daha çok evrak tasdik işlemleri, pasaport ve kimlik yenileme, oy kullanma, Türkiye’de yaşayan BAE vatandaşlarının hak ve menfaatlerinin korunması, Türkiye ile BAE devleti arasında bulunan diplomatik ilişkilerin geliştirilmesi gibi konularda çalışmalar yürütmektedir.

Dubai Turist Vizesi İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Lütfen Dikkat! Bu ülke vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın Dubai vize aracı firmalarından destek almaları zorunlu tutulabilir.

 1. Hizmet alacağınız güvenilir Dubai vize başvuru ve danışmanlık merkezini belirleyin.
 2. Vize alacağınız seyahat dönüşü en az 6 ay daha geçerli pasaportunuzun 2. sayfasını renkli tarayarak dijital hale getirin ve PDF formatında bilgisayarınıza kaydedin.
 3. Üzerinde kimlik bilginiz ve PNR numaranız olan gidiş-dönüş uçak biletinizi PDF formatında bilgisayarınıza kaydedin.
 4. Evliyseniz evlilik cüzdanınızın kişisel bilgilerinizi içeren bölümünü tarayarak dijital hale getirin ve PDF formatında kaydedin.
 5. Varsa geçerli ABD, İngiltere, Kanada ve Schengen vizelerinizi renkli taramasını yapın ve dijital gel getirerek PDF formatında kaydedin.
 6. Vize danışmanlık firmasının ücretini ödeyin ve ödeme dekontunu PDF formatında bilgisayarınıza kaydedin.
 7. Dijitalleştirdiğiniz vize başvuru belgelerinizi hizmet alacağınız firmaya e-posta olarak iletin ve başvuru kabulünüzün yapıldığını gösterir onay mailini veya telefonun bildirimini bekleyin.

Dubai Vize Türleri

Değerli ziyaretçilerimiz, Birleşik Arap Emirlikleri devleti veya Dubai ve Abu Dabi’ye yapacağınız seyahatlerde seyahat amacınıza yönelik farklı farklı amaçlarda düzenlenmiş elektronik vizeler alabilirsiniz.

İşte 2024 yılında verilen kısa süreli Dubai vize türleri:

 • 14 Günlük, Tek Girişli Dubai Ziyaret Vizesi
 • Festival İçin Tek Girişli Dubai Ziyaret Vizesi
 • Konferans İçin Tek Girişli Dubai Ziyaret Vizesi,
 • Sergi İçin Tek Girişli Dubai Ziyaret Vizesi,
 • Kısa Süreli, Tek Girişli Dubai Turist Vizesi,
 • Kısa Süreli, Tek Girişli Dubai Ticari Vizesi,
 • Festival İçin Kısa Süreli, Çok Girişli (Multi) Dubai Turist Vizesi
 • Konferans İçin Kısa Süreli, Çok Girişli (Multi) Dubai Turist Vizesi
 • Sergi İçin Kısa Süreli, Çok Girişli Dubai Ziyaret Vizesi
 • Seminer İçin Kısa Süreli, Çoklu Girişli Dubai Ziyaret Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Tek Girişli Dubai Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Çok Girişli Dubai Vizesi
 • Refakatçiler İçin Tek Girişli Dubai Tıbbi Tedavi Vizesi
 • Refakatçiler İçin Çok Girişli Dubai Tıbbi Tedavi Vizesi
 • Transit Geçişler İçin 96 Saatlik Dubai Transit Vizesi

Dubai Turist Vizesi Almak Zor Mu?

Dubai turist vizesi almak ülkeler arası yaşanan diplomatik krizler hariç alınması zor bir vize değildir. Öyle ki Dubai turist vizesi Türk vatandaşlarının en kolay vize aldığı ülkeler sıralamasında Meksika vizesi ile birlikte ilk sıralarda yer almaktadır.

Dubai turistik vizesini en kolay şekilde alabilmek için:

 1. Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaporta sahip olmalı,
 2. Evliyseniz çift olarak ve evlilik cüzdanınızın fotokopisini de vize işlemleri sırasında sunarak vize başvurusu yapmalısınız.

Dubai Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Dubai turistik vize başvurusu için gerekli belgeler:

 • Seyahat dönüşü en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaportunuzun 2. sayfasının PDF formatında renkli taraması.
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınızın renkli taraması.
 • 18 yaş altı kişiler için ön ve arka yüz kimlik kartı kopyası.
 • Varsa otel ve uçak bileti rezervasyonu.
 • Vize başvuru hizmeti alınan aracı firmanın başvuru formu.
 • Vize ücreti.
 • Yabancı uyruklu iseniz en az 6 ay geçerli Türkiye oturum izni kartınızın fotokopisi.
 • Bazı durumlarda teminat.

Evet değerli ziyaretçilerimiz, Dubai turistik vize başvurularında Schengen vize başvurularında olduğu üzere banka hesap dökümü, iş yeri evrakları vb. kapsamlı evrak hazırlığı yapmanız gerekmemektedir. Daha öncede belirttiğimiz üzere bir teşvik vizesi olan Dubai turistik vizelerinizi çoğu zaman sadece pasaportunuzun görüntüsü ile kolayca alabilirsiniz.

Vize başvuru işlemlerinde pasaportunuzun aslını ibraz etmeniz gerekmez. Yine fuar katılım belgesi, davetiye gibi evraklarda Dubai e-vize başvurusu yapabilmek için sunulması zorunlu bir evrak değildir.

Daha detaylı bilgi için Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar yazımızı okumanızı öneririz.

Dubai Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Dubai turistik vize ücreti 2024 yılları arasında aracı firmaya göre:

 • 48 saatlik Dubai transit vize: 40-50 $ + KDV
 • 96 saatlik Dubai transit vize: 80-90 $ + KDV
 • 30 gün tek girişli Dubai turistik vize: 115-150 $ + KDV,
 • 30 gün çok girişli Dubai turistik vize: 240-250 $ + KDV,
 • Çok girişli Dubai Cruise vizesi: 125-140 $ + KDV,
 • 14 gün tek giriş Dubai servis vizesi: 150-165 $ + KDV,
 • 90 gün tek girişli Dubai turistik vizesi: 280-300 $ + KDV
 • 90 gün çok girişli Dubai turist vizesi: 580-600 $ + KDV olarak değişmektedir.
 • Dubai ekspres vize ücreti: 175 $>

Belirtilmekte olan bu fiyatlar Dubai İmmigration Office ve danışmanlık acentası ücretlerini içermektedir ve toplam tutardır. Bu fiyatlar olası vize harç zamlarını kapsamamaktadır.

Ücret dolar üzerinden hesaplanır ancak Türk Lirası olarak tahsil edilir. Bazı vize aracı firmaların servis ücretleri daha yüksek olabilir. Bebek ve çocuklardan da istisnai durumlar dışında aynı ücret alınır.

Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Daha detaylı bilgi için ” Dubai Vize Ücreti ” yazımızı okumanızı öneririz.

Dubai Turistik E-Vize Nedir?

BAE ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında yapılan vize kolaylaştırma anlaşma nedeniyle BAE, Dubai veya Abu Dabi’ye seyahat edecek umuma mahsus (bordo renkli) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Dubai turistik e-vize verilecektir.

Verilecek olan vize vatandaşlarımızın pasaportuna sticker/etiket vize olarak basılmayacaktır. Vizeler A4 kağıdına basılı matbu bir belge şeklinde olacaktır.

E-vize almak istemeyen vatandaşlarımıza pasaporta basılan etiket vize verilmeyecektir.

Verilecek olan vizede:

 • Başvuru sahibinin kimlik ve pasaport bilgileri,
 • Barkod numarası,
 • Sponsor firma bilgisi,
 • BAE devletinin logosu ve bayrağı olacaktır.

Bu vize başvuru sahiplerine hizmet alınan aracı firma tarafından e-posta ya da WhatsApp bildirimi olarak iletilecektir.

PDF formatında gönderilen Dubai turistik e-vizesinin ve doldurulan deklarasyon formunun çıktısı alındıktan sonra belgeler geçerli pasaportunun arasına eklenmelidir.

Sadece bu vize ile ülkeye giriş yapılamamaktadır. Vatandaşlarımızın ülkeye Dubai turistik e-vizelerinin çıktısı ve pasaportları ile birlikte seyahat etmesi zorunludur.

Daha detaylı bilgi için “ Dubai E-Vize ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Çocuklar İçin Dubai Turist Vizesi Nasıl Alınır?

18 yaş altı çocukları için Dubai turistik vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımız vize işlemleri sırasında herhangi bir ek sunmadan çocukları için başvuru yapabileceklerdir.

Bazı durumlarda 18 yaş altı çocuklar için seyahat etmeyen ebeveynden noter onaylı muvafakatname alınması zorunlu tutulabilir.

Yine vize işlemleri için sizden noter onaylı muvafakatname belgesi talep edilmese de Türkiye’den çıkışta veya Dubai’ye varışta seyahat etmeyen ebeveynden noter onaylı muvafakatname belgesinin sunulması zorunlu tutulabilmektedir.

Çalışmayan, İşsiz Kişiler İçin Dubai Turist Vizesi İşlemleri

Çalışmayan, işsiz veya düzenli geliri olmayan vatandaşlarımız önlerinde her hangi bir engel olmadan veya düzenli gelirlerini gösteren iş ve maaş bilgilerini paylaşmadan Dubai turistik vize başvurusunda bulunabilecek ve eğer ülkeler arası herhangi bir sorun yoksa da vize onayı alabileceklerdir.

Dubai diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi vize başvuru sahiplerinden Schengen Konsoloslukları’nda olduğu gibi çalışma, maaş ve içerisinde yüklü miktarda para bulunan banka hesap dökümü gibi belgelerin sunulmasını zorunlu tutmamaktadır. Bu sebeple vize başvuru sahibi ister işsiz, çalışmayan kişi olsun isterse devlet memuru ya da firma sahibi olsun eşit şartlarda vize başvurusu yapacaklardır.

Dolayısıyla çalışmayan, işsiz kişiler vize başvurularında her hangi bir sponsor göstermeden bir kaç basit evrakla Turistik Dubai vizesine başvuru yapabileceklerdir.

Dubai Turist Vizesi İçin Pasaport Nasıl Olmalı?

 • Dubai turistik vize işlemlerinde kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış bordo renkli, umuma mahsus pasaport olmalı,
 • Dubai seyahati dönüşü en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalı,
 • Giriş-çıkış kaşelerinin basılabilmesi için pasaportunuzda karşılıklı en az 2 boş sayfa bulunmalı,
 • Yeni evlenmişseniz pasaport ve kimliğinizdeki soyisim aynı olmalı,
 • Pasaportunuz yıpranmamış, ıslanmamış, deforme olmamış ve sayfaları eksiksiz olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin güncel durumunu temsil etmeyen, geçerlilik süresi bulunmayan, yıpranmış pasaportlara vize başvurusu yapılmamalıdır. Başvuru sahipleri bu durumdaki pasaportları ilke vize onayı alsa dahi ülkeye giriş yapmalarına izin verilmeyebilir.

Dubai Turistik Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Dubai turistik vize için fotoğraf ölçüsü 35×45 mm’dir.

50×50 mm ölçülerinde olan fotoğraflarla yapılacak vize başvuruları kabul edilmektedir. Vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar aynı zamanda aşağıdaki kriterleri de karşılıyor olmalıdır:

 • Dubai turistik vize fotoğrafı biyometrik özellikte ve arka fonu beyaz olmalı,
 • Fotoğraflar üniformasız, gözlüksüz, şapkasız çektirilmiş olmalı,
 • Yüzde gülümseme ifadesi olmamalı ve dişler görünmemeli,
 • Başörtülü vize başvuru sahiplerinin alınları, şakakları, çene ve kulakları görünür olmalıdır.
 • Arka fonu renkli fotoğraflar BAE turistik vize başvurularında kabul edilmemektedir.

Dubai Turist Vizesi İçin Seyahat Sigortası Nasıl Olmalı?

Dubai turistik vize başvurularında Göçmenlik Ofisi başvuru sahiplerinden seyahat sağlık sigortası poliçesi talep etmemektedir. Ancak vize onayı sonrası ülkeye varışta veya Türkiye’den uçağa binişte en az 30.000 € veya 41.000 $ teminatlı seyahat sağlık sigortası poliçesinin ibrazı zorunlu tutulmaktadır.

Dubai turistik gezileri için seyahat sigortası yaptıracak vatandaşlarımız poliçelerini aşağıda belirtilen bilgilere göre hazırlatabilirler:

 • Vize poliçesi seyahat tarihinden 1 gün önce başlamalı ve dönüş tarihinden 1 gün sonra sona ermeli.
 • Vize poliçesi en az 30.000 € veya 41.000 $ teminatlı olmalı.
 • Vize poliçesinin kapsam alanı Birleşik Arap Emirlikleri veya Tüm Dünya olmalı.
 • Vize poliçesi ayakta tedaviyi, kaza ve cenaze naklini ve Covid-19 tedavisini kapsamalı.
 • Poliçe orijinal ve vize sahibinin kimlik bilgilerine göre İngilizce düzenlenmiş olmalıdır.

Turistik Dubai Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Turistik Dubai veya Birleşik Arap Emirlikleri vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın banka hesabında para bulunmasına gerek yoktur. Göçmenlik Ofisi vize başvuru sahiplerinden finansal durumlarını belgelemelerini talep etmemektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın vize başvuru işlemleri sırasında banka hesaplarında en az 20.000 veya 25.000 TL gibi rakamları banka hesaplarında bulundurmaları gerekmemektedir. Ancak ülkeye girişler sırasında BAE gümrük görevlileri yanınızda veya banka hesabınızda bulunan para miktarını öğrenmek isteyebilir.

Ülkeye girişler sırasında her zaman yanınızda yeterli miktarda para bulundurmaya özen gösteriniz.

Dubai Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai turistik vize başvuru tarihi sonrası 2-8 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Acil durumlarda ekspres Dubai vize başvurusu 24 saatte sonuçlanmaktadır.

Bu süre bazı durumlarda uzayabilmektedir.

 • Vize başvuru sahibinin uyruğu,
 • Covid-19 süreci,
 • Perşembe ve Cuma günü yapılan başvurular,
 • Resmi tatil günleri,
 • Elektronik vize sisteminde yaşanan teknik problemler Dubai turistik vizelerinin sonuçlanma süresinin uzamasına neden olacak faktörlerdir.

Dubai Turistik Vize Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Dubai turistik vize başvuru takibini başvuru numaranızı Göçmenlik Ofisi web sitesinde yer alan sorgulama ekranına yazarak yapabilirsiniz.

Başvuru numaranızı hizmet aldığınız aracı firmadan talep edebilirsiniz.

Dubai 45 Yaş Altı Bekar Erkeklere Vize Vermiyor Mu?

Dubai diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri devleti iki ülke arasında son yıllarda yaşanan diplomatik problemler nedeniyle 45 yaş altı bakar erkeklere vize onayı vermemekteydi. Ancak 2024 yılına geldiğimiz şu günlerde bu sorun ortadan kalktı ve Dubai’ye seyahat edecek 45 yaş altı erkekler sorunsuz bir şekilde vize onayı alabilmektedir.

Dubai Turist Vizesi Reddi

Dubai vize retleri özellikle 2022-2024 yılları arasında çeşitli gerekçelerle artış göstermektedir.

Vize başvurularının en çok reddedilme gerekçesi:

 • İki ülke arasındaki diplomatik problemler,
 • Türkiye’nin en çok göç veren ülkeler arasında yer almasıdır.

Vize başvurusu reddedilen vatandaşlarımıza üzerinde “ Visa Rejected “ notu olan bir belge verilecektir.

Verilen bu belgede Dubai turistik vize başvurularının hangi gerekçe ile reddedildiği belirtilmemektedir. Dolayısıyla vatandaşlarımız Dubai vize reddi almaları halinde Schengen vize redlerinde olduğu üzere kapsamlı bir vize red bildirimi alamayacaklardır.

Alınacak olan vize reddi başvuru sahiplerinin sicilini olumsuz anlamda etkilememektedir. Vatandaşlarımız iki ülke ilişkilerinin normalleşmesi halinde veya Dubai vize danışmanlık firmaları ile doğru başvuru yapmaları durumunda yeniden vize onayı alabileceklerdir.

Daha detaylı bilgi için ” Dubai Vize Reddi ” yazımızı okumanızı öneririz.

Geçerli ABD Vizesi Olanlar İçin Dubai Turist Vizesi

Pasaportunda geçerli göçmen ya da göçmen olmayan Amerika Birleşik Devletleri vizesi olan vatandaşlarımız vize başvurusunda pasaportlarının vize görüntüsünü ve geçerli vizelerinin görüntüsünü sunarak vize onayı alma ihtimallerini arttırabilirler.

Pasaportunda geçerli Amerika vizesi olup Dubai turist vizesi başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza başvuru evraklarına ek olarak Amerika’dan BAE için yapılmış gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu da sunmalarını tavsiye edilir.

Dubai Turist Vizesi İle Ülkeye Girerken Sunulması Zorunlu Evraklar

Dubai turistik vize ile ülkeye girerken veya uçağa biniş esnasında sunulması zorunlu evraklar:

 • Geçerli ve vize işlemlerinde kullanılmış pasaportun aslı,
 • Vize onayının renkli ya da siyah beyaz çıktısı,
 • Geçerli ve orijinal Dubai seyahat sağlık sigortası,
 • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu,
 • Otel rezervasyonu,
 • Varsa davetiye,
 • Varsa yeterli miktarda nakit para,
 • Aşı kartı

Dubai Turistik Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

En az 2 ay geçerli ve 30 gün konaklamalı (short term Dubai tourist visa) Dubai turistik vizesi olan vatandaşlarımız 30 günlük vize süreleri dolmadan önce BAE’de bulunan vize ofislerine veya Dubai vize danışmanlık firmalarına müracaat ederek vizelerini ek 30 ya da 90 günlük olacak şekilde uzatabileceklerdir.

Dubai Turistik Vize İle Fuar Ziyareti Yapılır Mı?

Dubai turistik vize alan vatandaşlarımız bu vizeleri ile Dubai’den düzenlenen fuarlara her hangi bir engel olmadan giriş yapabilecekler veya fuarda stand açabileceklerdir.

Dubai’ye fuar ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvurularında herhangi bir fuar katılım belgesi, fuar sözleşmesi, fuar giriş kartı gibi ek belgeler sunmadan standart turistik vize başvurusu yaparak bu vizeleri ile fuar ziyaretlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Dubai Fuar Ziyareti Vizesi ” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dubai Turistik Vize İçin Konsolosluğa Gitmek Gerekir Mi?

Dubai turistik vize başvurusu için mücbir sebepler dışında Konsolosluğa gidilmesi gerekmemektedir. Dubai vize başvurularında Konsolosluk görüşmesi, mülakat gibi uygulamalar bulunmamaktadır.

Alınacak olan Dubai turist vizesi bir elektronik vizedir ve vize verme yetkisi UAE İmmigration Services sorumluluğundadır. Dolayısıyla başvuru sahiplerinin Türkiye’de bulunan Dubai Konsoloslukları ile özel durumlar hariç ilişkisi olmayacaktır.

Dubai Turist Vizesi Alan Yetkili Acentalar, Firmalar

2024 yılında Dubai turist vizesi alan yetkili firmalar:

 • SaltVisa

Dubai Turist Vizesi Ülkeye Varışta Kapıda Alınabilir Mi?

Hayır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai turist vizelerini ülkeye varışta havaalanlarında alamamaktadırlar. Aşağıda belirtilen ülkelerin pasaportlarına sahipseniz Dubai kapı vizesi kolaylığından yararlanabilirsiniz:

 • Andorra,
 • Avustralya,
 • Brunei,
 • Kanada,
 • Çin,
 • Hong Kong,
 • Çin,
 • Japonya,
 • Kazakistan,
 • Makao,
 • Çin,
 • Malezya,
 • Mauritius,
 • Monako.
 • Yeni Zelanda,
 • İrlanda Cumhuriyeti,
 • San Marino,
 • Singapur,
 • Ukrayna,
 • Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda,
 • Amerika Birleşik Devletleri,
 • Vatikan Şehri,
 • Arjantin,
 • Avusturya,
 • Bahama Adaları,
 • Barbados,
 • Belçika,
 • Brezilya
 • Bulgaristan,
 • Şili,
 • Kolombiya
 • Kosta Rika,
 • Hırvatistan,
 • Kıbrıs Rum Kesimi
 • Çek Cumhuriyeti,
 • Danimarka,
 • El Salvador,
 • Estonya,
 • Finlandiya,
 • Fransa,
 • Almanya,
 • Yunanistan,
 • Honduras,
 • Macaristan,
 • İzlanda,
 • İtalya,
 • Kiribati,
 • Letonya,
 • Liechtenstein
 • Litvanya,
 • Lüksemburg,
 • Maldivler,
 • Malta,
 • Karadağ,
 • Nauru,
 • Hollanda,
 • Norveç,
 • Paraguay,
 • Peru,
 • Polonya,
 • Portekiz
 • Romanya,
 • Rusya Federasyonu,
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • San Marino
 • Sırbistan,
 • Seyşel Adaları
 • Slovakya,
 • Slovenya,
 • Solomon Adaları
 • Güney Kore,
 • İspanya,
 • İsveç
 • İsviçre,
 • Uruguay.

Değerli ziyaretçilerimiz, 2024 Dubai turist vizesi şartlarının anlatıldığı yazımızın sonuna geldik. Vize onayı aldıktan sonra lütfen seyahat edeceğiniz hava yolu şirketinden ülkeye giriş şartları hakkında güncel gelişmeleri teyit etmeyi unutmayınız.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader