2024 Dubai Vize Ücretleri

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

2024 Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücreti konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: 2024 yılında Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) vizesi başvurularında geçerli olan ücret hakkında bilgi verme üzerine hazırlanmıştır.

Sayfamızın devamında Birleşik Arap Emirlikleri yaygın kullanımla Dubai vizelerinin sürelerine göre hazırlanmış güncel ücret tarifelerini bulabilirsiniz.

Dubai vize başvuru işlemlerinizi başlatmak için lütfen ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı kullanınız.

Daha detaylı bilgi için okumaya devam edebilirsiniz.

2024 Yılında Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize ücretleri başvuru yapılacak vize süresine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir.

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih ettiği vize türü olan: 2 ay geçerli, 30 gün konaklamalı Dubai vizesinin 2024 yılı ücreti 115 – 150 USD,

* Dubai çalışma ve oturum vizesine başvuru yapacak Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının en çok tercih ettiği 90 gün geçerli, 1 girişli Dubai vizesinin 2024 yılı ücreti: 250-300 USD,

* Dubai’ye fuar, müşteri ziyareti gibi gerekçelerle kısa süre içerisinde sık seyahat edenlerin başvurduğu 90 gün geçerli, çok girişli (multiple) Dubai vizesinin 2024 yılı ücreti: 550-600 USD fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. Bebek ve çocuklarda aynı vize ücretine tabidir.

Dubai acil vize (ekspres başvuru) ücreti: 175 $

İstisnai durumlar hariç Dubai vize başvurularında öğrenciler için tanınan herhangi bir ücret indirimi veya harç muafiyeti gibi durumlar söz konusu değildir.

Belirtilmekte olan bu fiyatlar 2021, 2022 ve 2023 yılında ki Dubai vize ücretleri ile aynıdır. BAE Göçmenlik Ofisi 2024 yılında Dubai vize ücretlerine zam yapmamıştır. Dolayısıyla bu fiyatlar zamsız Dubai vize fiyatlarıdır.

Bu ücretlere ek olarak %20 KDV tutarı ilave edilir. KDV tutarı Dubai vize aracı şirketinin hizmet bedeline kesilir. BAE Göçmenlik ofisinin ücreti için makbuz düzenlenir veya faturaya KDV siz olarak yansıtılır.

2024 Dubai Vize Ücretlerinin Tam Listesi şöyle:

Dubai Vize Ücretleri

Detaylı Ücretlendirme Tablosu
VİZE TÜRÜHARÇ ÜCRETİHİZMET BEDELİ
48 Saatlik Dubai Transit Vize Harç Ücreti35 USD25 - 50 USD + KDV
96 Saatlik Dubai Transit Vize Harç Ücreti 65 USD25 - 50 USD + KDV
30 Günlük Kısa Dönem Dubai Tek Girişli Vize Ücreti90 USD25 - 50 USD + KDV
Çok Girişli Dubai Cruıse Vizesi Ücreti105 USD40 - 90 USD + KDV
14 Günlük Servis Vizesi Ücreti140 USD25 - 50 USD + KDV
30 Günlük, Kısa Dönem Dubai Çok Girişli Vize Ücreti225 USD25 - 50 USD + KDV
90 Günlük, Uzun Dönem Dubai Tek Girişli Vize Ücreti225 USD40 - 90 USD + KDV
90 Günlük, Uzun Dönem Dubai Çok Girişli Vize Ücreti515 USD40 - 90 USD + KDV

Dubai Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai elektronik vize ücretleri hizmet alınacak aracı firmaya bağlı olarak banka havalesi, EFT veya kredi kartı ile ödenebilmektedir. Dubai vize danışmanlık firmaları vize ücretlerini genel anlamda EFT ile tahsil etmektedir. Kredi kartları ile Dubai vizesi hizmeti veren acenta sayısı azdır. Dubai e-vizesini acentaya giderek alacak vatandaşlarımız ise vize ücretini nakit ve USD olarak ödeyebilirler.

Vize ücretini banka havalesi yöntemi ile ödeyecek vatandaşlarımızın ücreti USD olarak ödeme zorunluluğu yoktur. Türk Lirası olarak da Dubai vize ücretini ödeyebilirsiniz. Bu durumda serbest döviz kurları dikkate alınacaktır. Vize danışmanlık sektöründe bazı alınan döviz kuru Garanti Bankası alış döviz kurları dikkate alınır. Kurların hareketli olduğu dönemlerde vize ücretini ödemeden önce mutlaka vize aracı firma ile ön görüşme yapmanızı tavsiye edilir.

Bebek ve Çocuklar İçin Vize Ücretlerinde İndirim Var Mı?

BAE Göçmenlik Ofisinin yabancı bebek ve çocuklar için yapılacak Dubai vize başvurularında herhangi bir ücret muafiyeti veya indirimli ücreti tarifesi uygulaması bulunmamaktadır. Dolayısıyla tüm yaş gurupları Dubai vize başvurularında aynı ücrete tabidir. Bebek ve çocuklar için indirimli vize ücreti ile genellikle Schengen vize başvurularında karşılaşılır. Schengen Konsoloslukları genellikle 12 yaş altı çocuklardan vize harç ücreti almaz. Ancak İngiltere, ABD, Kanada, Rusya, BAE Konsoloslukları tüm vize başvuru sahiplerinden yaş fark etmeksizin aynı ücreti almaktadır.

Öte yandan BAE Hükümetinin Temmuz 2018 yılında aldığı karar doğrultusunda 15 Temmuz-15 Eylül tarihleri arasında ebeveynleri ile birlikte seyahat edecek 18 yaş altı çocuklardan vize haç ücreti alınmayacağı bildirilmiştir. Kararın tam metni aşağıdaki gibidir:

ABU DABİ 15 TEMMUZ 2018 WAM BAE Kabinesi,

 

BAE’nin aile turizminde lider bir destinasyon olarak rekabet gücünün ulusal ekonomiyi desteklediğini ve turizm sektöründeki yerli ve yabancı yatırımları artırdığını onayladı. Bu, Bakanlar Kurulu’nun, her yıl 15 Temmuz’dan 15 Eylül’e kadar, 18 yaşından küçük yabancı turistlerin bakmakla yükümlü oldukları kişilerin vize ücretlerinden muaf tutulması kararını onaylaması sırasında geldi.

 

Kabine’nin kararı, BAE’nin küresel turizm sektöründeki konumunu, dünyanın her yerinden ziyaretçileri ve aileleri çeken ana destinasyon olarak yansıtıyor. Ülkenin havalimanlarından seyahat eden yolcu sayısı bu yılın ilk çeyreğinde 32,8 milyon yolcuya ulaştı. Ziyaretçiler, yıl boyunca tarihi yerlerin, otel ve turizm hizmetlerinin ve bir dizi festival ve etkinliğin tadını çıkarmak için BAE’ye geliyor.

 

Bakanlar Kurulu kararı, transit turistlerin ilk 48 saat vize ücretinden muaf tutulmasının ardından ülkedeki turizm sektörünün büyümesine paralel gidiyor. Turistler artık her yıl 15 Temmuz – 15 Eylül arasındaki yaz döneminde 18 yaşından küçük çocuklar için ücretsiz vize alabilirler.

WAM/Nur Salman/Rasha Abubaker

İndirimli Vize Ücreti Hangi Durumlarda Geçerli Olur?

İndirimli Dubai vize ücreti genel anlamda nota ile BAE devletine seyahat eden resmi heyetler, resmi görevlendirme ile BAE’ye seyahat eden AB ve BM’ye bağlı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, BAE’de düzenlenecek dünya kupası veya olimpiyat gibi uluslararası etkinliklere bileti olan kişiler Dubai vize ücretlerinden muaf tutulabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda resmi davetlerinizi BAE vize danışmanlık firması ile paylaşmaya özen gösterin.

Ayrıca grup halinde Dubai vizesi başvurusu yapacaksanız hizmet alacağınız Dubai vize danışmanlık şirketinden indirim talep edebilirsiniz.

Vize Reddi Durumunda Ücret İade Edilir Mi?

Hayır. Tahsil edilen alınan Dubai vize ücreti, bir başvuru ücreti olduğu için vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize ücretleri vize sonucundan bağımsız olarak tahsil edilir ve Konsolosluklar bu ücreti vize başvurularını değerlendirmek, hizmet sağlayıcı personeli ve teknolojiyi finanse etmek üzere tahsil etmektedir. Bu sebeple ödenen ücret vize onayı almak için değil vize başvurusu yapabilmek için gerekmektedir. Vize ücreti ödenmeden Dubai vize işlemleri başlamaz.

Öte yandan Türkiye ile BAE devleti arasında her hangi bir diplomatik problem, siyasi kriz yoksa Dubai vize başvuruları genel anlamda reddedilmemektedir. Dubai vize ücretleri genel anlamda 45 yaş altı tek ve bekar erkekler için 2021 yılında söz konusu olmuştur. 2024 yılına geldiğimizde ise BAE ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında bulunan sorunlar artık ortadan kalkmıştır. Bu sebeple aynı anda 2 farklı yerden Dubai vizesi başvurusu yapmamışsanız, daha önceki seyahatlerinizde ‘’Overstay’’ (vize süresi ihlali) durumuna düşmemişseniz vize başvurunuzun reddedilmesi düşük bir ihtimal olacaktır.

En Ucuz Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai vize ücretleri hizmet alınan firmaya göre değişiklik gösterse de firmalar arası ücretlendirme de büyük bir farklılık yoktur. Tüm vize aracı firmalar Dubai vize işlemlerinde genel anlamda piyasa ücretini dikkate alır. Dubai vizesinin piyasa ücreti 2024 yılında 115 ile 150 $ arasında değişiklik göstermektedir. Aracı firma kullanmadan vize almak istemeniz halinde ise Türkiye’de bulunan Dubai Konsolosluklarının vize başvuru hizmeti vermediğini hatırlatmak isteriz.

Türkiye’de bulunan BAE Konsoloslukları (Ankara ve İstanbul) daha çok Türkiye’de bulunan BAE vatandaşları için Konsolosluk hizmeti, diplomatik ilişkiler ve Konsoloslukta yapılacak evrakların tasdiki üzerine hizmet vermektedir. Bu sebeple BAE Konsolosluklarına doğrudan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Dubai vize işlemleri için yetkili birim Birleşik Arap Emirlikleri Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü’dür. (G.D.R.F.A) BAR Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü yine Konsolosluğa benzer uygulama ile bireysel vize müracaatlarını kabuk etmemektedir. Bu sebeple vize başvurularında aracı firma kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

En ucuz Dubai vizesi bir ihtimal Emirates’ten satın alınmış Dubai uçak biletiniz var ise veya BAE’de konaklama yapacağınız otel ile görüşerek veya uluslararası bir fuara katılacaksanız fuar organizatörü ile temas kurarak Dubai vizelerinizi daha uygun fiyattan alabilirsiniz.

Turistik Vize ile Ticari Vize Ücreti Aynı Mı?

Evet. Dubai turistik vize ile Dubai ticari vize ücreti aynıdır. her iki amaçla da seyahat edecek vatandaşlarımıza genel anlamda aynı vize verilir. Bu sebeple ücrette bir farklılık yoktur. Vize kategorilerinde ki ücret farklılığı Mısır vize başvurularında veya bazı Afrika ülkelerinin vize başvurularında karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla Dubai turist vizesi ile ticari vize ücretlendirmesi yeni bir karar alınıncaya kadar şimdilik aynıdır.

Turistik vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Dubai Turist Vizesi ” yazımızı okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader