Vize Acentası İle Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Vize acentası ile Dubai vizesi nasıl alınır? konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, ziyaret etmekte olduğunu bu sayfa: Birleşik Arap Emirliklerine (Dubai, Abu Dabi) seyahat edecek ve bu ülke vizesi için acentalarından destek alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de ikamet izni olan yabancılar için hazırlanmıştır.

Bilindiği üzere Dubai vize başvuruları vize aracı şirket kullanılması zorunludur. Birleşik Arap Emirlikleri devleti kısa süreli Dubai elektronik vize başvuruları için BAE Göçmenlik Ofisini (UAE İmmigration Offices) yetkilendirmiştir. BAE göçmenlik ofisi ise yapılacak olan Dubai e-vize başvurularını BAE vatandaşlarının şirketleri aracılıyla kabul etmektedir. Dolayısıyla Dubai kısa süreli turistik, ticari, fuar ziyareti, konferans, eğitim, toplantı, aile, akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla yapılacak e-vize başvuruları doğrudan Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluklarına veya BAE göçmenlik ofislerine yapamayacaklardır.

Ayrıca vatandaşlarımız veya Türkiye’de resmi izinle bulunan yabancılar Dubai e-vize başvurularını BAE vatandaşlarının sahip olduğu şirketler aracılığıyla yapmaları pek mümkün değildir. Ancak Dubai veya Abu Dabi için vize talep edecek vatandaşlarımız söz konusu emirlik şirketleri ile iş birliği yapan akredite Türkiye kökenli şirketler üzerinden Dubai vizelerini alabileceklerdir.

Emirlik şirketleri ile Türkiye’de iş birliği yapan yetkili şirket VFS Global’dir ancak VFS Global dışında Dubai e vize başvuru hizmeti verme yetkisine çok sayıda sahip vize acentalarıda bulunmaktadır. Üstelik vize acentası ile Dubai vizesi almak oldukça kolay ve hızlı olacaktır.

Vize acentası ile Dubai vizesi alacak vatandaşlarımız seyahat tarihlerinden en geç 7 iş günü önce başvuru yaparak vizelerini web ortamında e-posta üzerinden alabileceklerdir.

Vize acentaları aracılığıyla alacağınız Dubai elektronik vizeleri: tek girişli, çok girişi, 15, 30 ve 90 gün konaklama süreli olmak üzere farklı özelliklerde alınabilecektir.

En az 30 gün konaklamalı Dubai e vizesi almış vatandaşlarımız ihtiyaç duymaları halinde vize süreleri sona ermeden mevcut vizelerini 1 ay daha BAE’den uzatabilirler.

Alınacak olan Dubai online vizeleri genel anlamda 2 aylık, maksimum 29 gün konaklama süreli ve tek girişli olacaktır. Bu vize ile BAE’ye seyahat edecek vatandaşlarımız 29 günlük konaklama sürelerini ihlal etmeden en geç 28. günde BAE topraklarından ayrılmış, çıkış yapmış olmalıdır. Aksi takdirde vize sürelerini İhlal etmiş vatandaşlarımız para ve hapis cezası gibi durumlarla karşılaşabilirler.

Diğer yandan Pegasus, Türk Havayolları Emirates, FLY Dubai gibi BAE uçuşu yapan hava yolu şirketleri de Dubai e vize başvuruları içinde hizmet vermektedir ancak söz konusu hava yolu şirketleri ile vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızdan satın alınmış Emirates uçak bileti sunulması zorunlu tutulabilir. Aynı durum Dubai vizesini VFS Global aracılığıyla alacak vatandaşlarımız içinde geçerlidir.

Dubai E-vize hizmet veren VFS Global vize başvurularında Emirates hava yollarından satın alınmış uçak bileti veya bu biletin PNR numarasının vize başvuruları sırasında gösterilmesini zorunlu tutmaktadır. Dolayısıyla bu ben benzeri prosedürler hem Dubai uçak biletini daha pahalıya almanıza neden olacak hem de daha katı bir vize prosedürünü geride bırakmanız gerekecektir.

Dubai vizesini vize acentaları ile alacak vatandaşlarımızda ise büyük oranda böyle bir sınırlama yapılmayacaktır.

Dubai vize acentaları yapmış oldukları anlaşmalar ile Dubai e-vize başvurularında özel bir şart koşmamaktadır. Dolayısıyla vatandaşlarımız Dubai e-vizelerini vize takip ve danışmanlık şirketleri aracılığıyla almaları halinde dilediği hava yolu şirketi ile seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

dubai-vizesi-vizeci
dubai-vizesi-vizeci

Vize Acentası İle Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesini acentalar aracılığıyla alacak vatandaşlarımız aşağıdaki süreçleri takip ederek vizelerini kolaylaştırılmış prosedürler alabileceklerdir:

 • Hizmet alınacak Dubai vize şirketi ile görüşme yapılır,
 • Dubai vize acentasının çalışma koşulları uygun bulunmuş ise:
 • Dubai vize acentasının sözleşmesi,
 • Başvuru sahibin seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaportun PDF veya JPG formatında renkli taranmış hali,
 • Kimlik fotokopisi
 • 1 adet renkli tarama yapılmış arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf,
 • Yabancılar için seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli ikamet izni fotokopisi ve
 • Dubai e-vize ücreti mail ortamında vize acentasına iletilir.

Vize Acentası ile Dubai Vizesi Daha Hızlı Çıkar mı?

Dubai vize başvurularının daha hızlı sonuçlanabilmesi için vize başvurularının en doğru günde, en doğru saatte ve en hatasız şekilde yapılması gerekmektedir. Dubai e-vize başvuruları göçmenlik ofisinin durumuna bağlı olarak kadınlar ve çocuklar için yapılan vize başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir, öğleden önce yapılan Dubai vize başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir veya Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan vize başvuruları daha geç sürede sonuçlanabilir. Dolayısıyla dönem dönem değişen bu durumları yakından takip eden vize acentaları ile yapılacak Dubai vize başvuruları daha hızlı sonuçlanacaktır.

Vize Acentası İle Dubai Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize acentası ile yapılacak Dubai vize başvuruları 2 ila 4 iş günü arasında değişmektedir. Bazı durumlarda Online Dubai vize başvuruları 1 iş gününde sonuçlanabilmektedir.

Dubai Vizelerinin Acentalar Aracılığıyla Alınması Zorunlu mu?

Hayır. Zorunlu değildir. Dubai e vizeleri aynı zamanda hava yolu şirketleri veya VFS Global aracılığıyla da alınabilecektir.

Güvenilir Dubai Vize Acentaları Hangileri?

 • Güvenilir Dubai e-vize acentaları için Web’de titiz bir araştırma yapmalı,
 • Var ise Dubai vize danışmanlık acentanızı referanslar aracılığı ile edinmesiniz.
 • Ayrıca vize acentası hakkında google, ekşi sözlük, forum ve şikayetvar sayfalarının karşılaştırmasını yapınız.
 • Dubai vizesi için çalışacağınız vize takibi ve danışmanlık acentasını seçerken holdinglere bağlı vize acentalarına öncelik vermeye çalışınız. (Setur, vista, Viking turizm vb)

Vize Acentası ile Dubai Vizesi Almanın Avantajları

 • Vizenizi zamanında alırsınız.
 • Yanlış vize türü için başvuru yapmazsınız,
 • Dubai e vizenizi daha az evrakla alırsınız.
 • Vize başvurusu yapabilmeniz için Emirates’ten uçak bileti satın almanız gerekmez.
 • Süreç boyunca muhtemel sorularınız için muhatap bulursunuz.

SaltVisa İle Dubai Vizesi Alınır mı?

Evet. SaltVisa aracılığıyla Dubai tek giriş ve çok giriş turistik vizenizi (UAE Entry Visa) alabilirsiniz.

SaltVisa aracılığıyla yapacağınız Dubai vize başvurularında vizenizi sadece pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren 2. sayfasını renkli scan ederek vizenizi mail ortamında alabilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için ”Dubai vize danışmanlığı” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader