Dubai Vize Reddi Sonrası Ne Yapmalı? 2024 Son Durum

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Dubai vize reddi sonrası ne yapmalı? 2024 son durum ” konusu üzerine üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai, Abu Dhabi) e-vize başvurusu reddedilen vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Dubai vize reddi alan vatandaşlarımız vize ret nedenleri ve yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgileri sayfamızın devamında bulabilirler.

Vize reddi sonrası tekrar başvuru yapmak için Bize Ulaşın sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz.

Dubai Vizesi Neden Reddedilir?

Değerli ziyaretçilerimiz, Dubai diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları bir çok gerekçe ile reddedilebilmektedir. Dubai vize retleri özellikle 2024 yılının ilk çeyreğinde oldukça artmıştır. Vize başvurularının neden reddedildiğine dair resmi bir açıklama yapılmamaktadır ancak tecrübelerimizden ve edindiğimiz bilgilerden yola çıkarak vize başvurularının reddedilme sebeplerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Türkiye’nin son yıllarda en çok göç veren ülkeler arasında yer alıyor olması,
 • Doğu Akdeniz olayları sonrası Türkiye ile Körfez ve Arap ülkeleri arasında yaşanan diplomatik kriz,
 • Vize başvuru sahibinin kamu güvenliğine tehdit oluşturabilecek yaşta olması,
 • Vize başvuru sahibinin Afganistan, İran, Filistin, Irak, Suriye ve Türkmenistan gibi yasaklı ülkelerin vatandaşı olması,
 • Başvuru sahibinin geçmişte Overstay (vize süresini ihlal) durumuna düşmüş olması,
 • Başvuru sahibinin Birleşik Arap Emirlikleri’n de Overstay durumuna düşmesi sonrası para cezası ödemesi veya gözaltında tutulması,
 • Geçmişte Dubai’ye seyahat edilmiş ve bu seyahatin giriş-çıkışları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi sisteminde görünmüyorsa Dubai e-vize başvurularınız reddedilebilir.

Dubai Vize Reddi Almamak İçin Ne Yapmalı?

Değerli ziyaretçilerimiz, bildiğiniz üzere Dubai vizesi elektronik ortamda değerlendirilen bir vizedir ve işlem sürecinde UAE Göçmenlik Ofisi görevlileri ile görüşme gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Dolayısıyla yapacak olduğunuz vize başvurularında elektronik bir sistemle muhatap olacağınızı unutmamalısınız.

Dubai vize reddi almamak için yapılması gerekenler her ne kadar kesin bilgilerden oluşmasa da sektörde edindiğimiz tecrübe ve bilgiler Dubai vize reddi alan vatandaşlarımızın yeniden vize almasına katkı sağlamıştır.

Bu doğrultuda Dubai vize reddi almamak için yapılması gerekenler:

 • Daima sizi anlayan, uluslararası gelişmeleri ve Emirlik’te ki güncel gelişmeleri takip eden Dubai vize acentaları aracılığıyla vize başvurusu yapın.
 • Vize başvuru evraklarınıza ek olarak varsa geçmiş veya geçerli Schengen, İngiltere, ABD ve Kanada vizelerinizin fotokopilerini de ekleyin.
 • Başvuru evraklarınıza ek olarak varsa Avrupa Birliği, Schengen, Japonya, Kanada veya ABD oturum izni belgelerinizin fotokopilerini de ekleyin.
 • Avrupa Birliği, Rusya Federasyonu, İsviçre, Norveç, Çin, Suudi Arabistan veya Emirlik vatandaşları ile evli iseniz evlilik cüzdanınızın fotokopilerini vize başvuru evraklarınıza ek olarak sunun.
 • Evli ve çocuk sahibiyseniz vize başvurunuzu mümkün olduğunca eşinizle birlikte seyahat ediyormuş gibi 2 kişi olarak yapın ve aile bilgilerinizi gösterir tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini vize başvuru evraklarınızın arasına ekleyin.
 • Bir organizasyonun parçası olarak Dubai veya Abu Dabi’ye seyahat ediyorsanız Birleşik Arap Emirlikleri onaylı davet yazınızı vize başvurularınızda kullanın.
 • Dubai’ye fuar amacıyla seyahat edecek ve stand açacaksanız fuar sözleşmesi, ziyaretçi olarak seyahat edecekseniz fuar giriş kartınızı vize başvuru evraklarınızın arasına ekleyin.
 • Dubai’ye toplantı, müşteri ziyareti, pazar araştırması amacıyla seyahat edecekseniz imkanınız varsa mutlaka Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı olan müşterinizden davetiye almaya özen gösterin.
 • Firma sahibi olarak çalışanlarınızı Dubai’deki bir iş için görevlendirecekseniz çalışanlarınızı mümkün olduğunca 55 yaş üzeri kişiler arasından belirlemeye çalışın.
 • Firma sahibi olarak seyahat edecekseniz vize başvuru evraklarınıza ek olarak firmanızın faaliyet belgesi, vergi levhası gibi evraklarını da ekleyin.
 • Varsa tapu veya araç ruhsatı gibi ek gelir belgelerinizin fotokopilerini de yine vize başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

Vize Reddi Sonrası Yeni Başvuru Ne Kadar Süre Sonra Yapılmalı?

Dubai vize reddi sonrası yeni başvuru yapabilmek için Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları veya Göçmenlik Ofisi tarafından belirtilmiş herhangi bir süre bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri vize reddi sonrası kısa süre içerisinde yeni vize başvurusunu yapabilecektir. Ancak başvuru sahiplerine tavsiyemiz 2 veya 3 kez Dubai vize reddi almamak için BAE ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkileri takip etmenizi yeni başvurunun en uygun zamanda yapılmasıdır.

Vize Reddi Alanlar Yeniden Dubai Vizesi Alabilir Mi?

Dubai vize başvurularının reddedilmesi başvuru sahiplerine verilen uzun süreli bir vize başvuru yapma yasağı veya ülkeye giriş yasağı değildir. Vize başvurusu reddedilen vatandaşlarımız uygun zaman da başvuru yapmaları halinde tekrardan vize onayı alabilirler. Dolayısıyla Dubai veya Abu Dhabi vize reddi başvuru sahiplerinin vize sicilini bozmamaktadır.

Kimler Covid-19 Sürecinde Dubai Vizesi Alabilir?

Bildiğiniz üzere Covid-19 sürecinde vize başvurularının ret oranı artmıştır. Dolayısıyla Türk vatandaşları geçmişe oranla daha zor vize onayı alabilmektedir. Ancak bazı durumlarda Coronavirüs süreci de olsa Dubai vize onayı alınabilmektedir.

İşte Dubai vize alma ihtimali yüksek başvuru sahipleri:

 • 55 yaş üstü vize başvuru sahipleri,
 • Çocuk ve kadın vize başvuru sahipleri,
 • Orta yaş ve üzeri evli olup çift olarak başvuru yapan vize başvuru sahipleri,
 • Avrupa Birliği vatandaşları ile evli olan vize başvuru sahipleri,
 • Geçmiş veya geçerli AB, Schengen, ABD, İngiltere ve Kanada vizesi olan başvuru sahipleri,
 • AB, Schengen, ABD, Kanada ve İngiltere oturum izni olan vize başvuru sahipleri,
 • Rus vatandaşı ile evli olup çift olarak başvuru yapan vize başvuru sahipleri nispeten daha kolay vize onayı alabileceklerdir.

En Kolay Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, en kolay Dubai vizesi genel anlamda vize danışmanlık acentaları aracılığıyla alınabilmektedir. Dubai vize acentalarının gerek başvuru sahiplerinden daha az evrak talep ediyor olması, gerekse motivasyonunun büyük bölümünü vize uygulamalarına ayırıyor olması nedeniyle vize acentaları Dubai vizesi almak daima daha kolay olacaktır.

Dubai vize acentaları sizlerden genel anlamda sadece pasaportunuzun fotokopisi talep eder ve böylece vize işlemlerinin katı prosedürlerinden muaf olursunuz.

Evet, değerli ziyaretçilerimiz, Dubai vize reddi sonrası ne yapılmalı? 2024 son durum ‘konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik.

BAE vize işlemleri hakkında güncel bilgiler için “ Dubai Turist Vizesi “ sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader