2024 Mısır Vize Ücretleri

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

2024 Mısır Vize Ücretleri

Mısır vize ücretleri, başvuru yapılacak vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Mısır vize ücretleri 2020 yılında turistik, ticari, tek girişli ve çok girişli vize ücreti olarak değişecektir.

Mısır köklü ekonomik ve siyasi ilişkiler nedeniyle vatandaşlarımızın en sık seyahat ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Vatandaşlarımız Mısır’a en çok ticari/iş amaçlı seyahatler gerçekleştirirken, turistik gezi amaçlı seyahatler ise yaz aylarında en yüksek seviyelere ulaşmaktadır. Bilhassa Sharm El-Şeyh ve Hurghada vatandaşlarımızın yaz aylarında en çok ziyaret ettiği destinasyondur.

Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımız umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip olmaları halinde vize alarak seyahat etmek mecburiyetindedir.

Hususi (yeşil) pasaport sahipleri, hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise Mısır’a vizesiz seyahat edebileceklerdir.

Mısır vizesi alacakların dikkatine!

Mısır kapı vizesi uygulaması 2021 yılında geçerli bir uygulama değildir. Geçmiş yıllarda 45 yaş üstü vatandaşlarımızın kapıdan aldığı Mısır vizesi günümüzde geçerli değildir.

Vatandaşlarımız Mısır vizelerini Ankara’da bulunan Mısır Büyükelçiliğinden veya İstanbul’da bulunan Mısır Başkonsolosluğundan alarak seyahat planı yapmaları gerekecektir. (bkz: 45 yaş üstü kişiler için Mısır vize şartları)

Mısır Konsolosluğunun online ortamda alınan Mısır e-vize uygulaması bulunmamaktadır.

Mısır Vize Ücretleri 2021 /Mısır Konsolosluğunun Eylül 2021 Yeni Vize Fiyatları

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Mısır Konsolosluklarının vize ücretlerine Eylül 2021 yılı itibariyle zam gelmiştir.

Bu doğrultuda, Mısır vize başvurusunu zam gelmeden yapmış ancak vize onayı Eylül 2020 tarihinde gelen vatandaşlarımız Mısır Konsolosluğunun yeni, zamlı vize ücretini ödemeleri gerekecektir.

Öte yandan Mısır Konsolosluklarının kısa süreli turistik, ticari, ziyaret vizesi ücretlerine ve Konsolosluğun ticari evrak tasdik işlemlerine ciddi oranda zam geldiği görülmüştür. Mısır Konsolosluklarının vize ücretleri genel anlamda dolar kurlarından etkilenen bir vize ücretidir. Dolayısıyla dolar kurlarındaki önemli artışlarda Mısır vize ücretlerinde de artış görünmektedir.

Bu doğrultuda Mısır Konsolosluklarının Covid-19 sürecinde turistik, ticari, aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize Konsolosluk evrak tasdik ücretleri aşağıdaki gibidir.

Mısır Konsoloslukları sadece nakit ve TL olarak tahsil edilecektir.

2021 Yılında Mısır Vize Ücreti Ne Kadar?

  • 3 ay 30 gün konaklamalı turistik tek giriş vize ücreti: 250 TL.
  • 3 ay 30 gün konaklamalı ticari tek giriş vize ücreti: 600 TL
  • 3 ay 30 gün konaklamalı tek giriş entry vize ücreti: 600 TL.
  • 3 ay 30 gün konaklamalı çok girişli ticari vize ücreti: 850 TL.
  • Mısır Aiesec vize ücreti: 600 TL
  • Mısır transit vize ücreti: 550 TL
  • Mısır Konsolosluğu sayfa başı ticari evrak tasdik ücreti: 1250 TL.
  • Mısır Konsolosluğu sayfa başı şahsi evrak tasdik ücreti: –

İstanbul Mısır Vize Ücretleri Nereye Yatırılır?

Mısır Konsolosluğu 2021 yılında yapılacak vize başvurularında vize ücretlerini başvuru sırasında tahsil edecektir.

Dolayısıyla Mısır Konsolosluğu, turistik, ticari, transit, aiesec, ziyaret vizesi, tek girişli ve çok girişli vize ücretinin tahsilini Mısır Konsolosluğunun banka hesabı üzerinden kabul etmeyecektir.

Mısır Konsolosluğuna yapılacak vize ücreti ödemeleri vize başvuruları sırasında başvuru sahibinden veya Mısır vize acentasından Türk Lirası ve nakit olarak tahsil edilecektir.

45 yaş altı kişiler için Mısır Konsolosluğunun vize ücreti, vize sonuçları geldiğinde tahsil edilecektir.

45 yaş üstü kişilerin vize ücreti ise başvuru günü başvuru sahibinden veya aracılık hizmeti veren Mısır vize firmasından tahsil edilecektir.

Mısır vize ücretini alan Konsolosluk görevlisi vize ücretinin alındığını ve vize başvurusunun yapıldığı tarihi gösterir kare şeklinde küçük bir makbuz verilecektir.

Bu makbuz vize ücretinin ödendiğini vize başvurusunun hangi tarihte yapıldığını gösterecektir. İşlemi tamamlanan vize başvurularında pasaportların geri iadesi bu zarf karşılığında sağlanacaktır.

Ankara Mısır Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Ankara Mısır Büyükelçiliğine yapılacak turistik, ticari, aile, akraba ve arkadaş ziyareti, Aiesec, transit vizesi başvurularında vize ücreti ödemeleri Mısır Konsolosluğunun banka hesabı üzerinden ödenmeyecektir.

Mısır Ankara Konsolosluğu kısa süreli vize ücretlerini nakit, Türk Lirası ve vize başvuruları sırasında tahsil edecektir.

45 yaş altı kişiler için vize ücreti ödemesi vize sonuçları açıklandığı zaman tahsil edilecektir.

45 yaş üstü kişiler için Mısır vize ücreti ise başvuru tarihinden Mısır Konsolosluğunun vize görevlisi tarafından tahsil edilecek ve vize ücreti ödemesinin alındığına dair başvuru sahiplerine Mısır vize takip fişi verecektir.

Euro, Dolar, Sterlin, kredi kartı veya banka havalesi yoluyla yapılacak Mısır vize ücreti ödemeleri 2021 yılında yeni bir karar alınıncaya dek kabul edilmeyecektir.

2021 Mısır Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadar?

Mısır vize danışmanlık ücreti, vize takip ve danışmanlık acentasının almış olduğu ücrete göre değişiklik göstermektedir.

Mısır vize danışmanlık firmalarının Mısır turistik, ticari, transit, Aiesec, aile ve akraba ziyareti, transit, tek giriş ve çok giriş vize danışmanlık fiyatı 250 TL ile 500 TL arasında değişebilmektedir.

Vize Ücretleri Hakkında Önemli Notlar

Çocuklar için Mısır vize ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

Mısır Konsoloslukları vize başvuru merkezleri ile çalışmamaktadır. Dolayısı ile ek olarak vize başvuru merkezi ücreti ödemeniz gerekmeyecektir. Ancak Mısır Konsolosluğu ile koordineli olarak çalışan Mısır vize acentalarından destek alabilirsiniz.

Vize ücretleri 2021 yılında TL olarak tahsil edilmektedir. Döviz ile yapılacak vize ücret ödemeleri kabul edilmeyecektir.

Kredi kartı ile yapılacak vize ücreti ödemesi yapılmamaktadır.

Vize başvuru ücretinizi tam ve eksiksiz olarak yanınızda bulundurmaya özen gösteriniz. Konsolosluk civarında para bozdurabileceğiniz yer bulamayabilir veya uzun bekleme süresi sonrası vize başvurunuzu bozuk para olmaması nedeniyle yapamayabilirsiniz.

Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi 15 ila 45 iş günü arasında değişiklik gösterebilmekte hatta vize başvurularının sonuçlanma süresi ile ilgili kesin süreler belirtilmemektedir.

Konu hakkında deha detaylı bilgi için Mısır vizesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader