Vize Acentası İle Mısır Vizesi

Vize acentası ile Mısır vizesi alma işlemi konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, bilindiği üzere Mısır vizesi prosedürleri karmaşık ve başvuru sürecinde başvuranların önemli bir zaman ayırmasını gerektiren bir vize başvurusudur.  Mısır vizesi prosedürleri sadece evrakların toparlanıp konsolosluğa teslim edilmesinden oluşacak kadar zahmetsiz bir süreç değildir.

Mısır vize başvurularında vatandaşlarımızın en zorlandığı bölümler genel anlamda Mısır vize başvurularını takip edememeleri ve güncel bilgiye ulaşamadıkları için başvuru sırasında vize kurallarının değişiklik gösterdiğinin öne sürülmesidir.

Ayrıca Mısır konsolosluklarının sadece İstanbul ve Ankara’da bulunması ve bölgelerde hizmet veren Mısır vize başvuru merkezinin olmaması nedeniyle Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İzmit, Bursa, İzmir, Trabzon, Artvin, Zonguldak, Konya, Kayseri, Gaziantep, Kars, Diyarbakır, Urfa, Adana, Antalya, Mersin gibi şehirlerde ikamet eden vatandaşlarımızın vize başvuruları ve vize başvurularının durumunu takip etmek için İstanbul ve Ankara’ya kolay gelip-gidememeleri de yine Mısır vize başvurularında vatandaşlarımızı en zorlayan bölümler olmuştur.

Bu durum genel anlamda Mısır konsolosluğunun güncel bilgiler sunan resmi web adresinin (internette Mısır konsolosluğuna benzer web siteleri mevcuttur), sosyal medya hesaplarının olmamasından hatta genel olarak iletişimi kapalı bir konsolosluk olmasından kaynaklanmaktadır diyebiliriz. Ancak yine de Mısır Konsolosluğuna telefonla ulaşırsanız: vize başvuruları için hazırlamanız gereken evraklar, vize başvurunuzu yapacağınız saat ve pasaportlarınızı teslim alacağınız saatleri bir bant kaydı olarak dinleyebileceksiniz.

Paylaşılmakta olan bu bilgi ve uyarılar en genel, geçer haliyle paylaşılmıştır. Dolayısıyla örneğin klasik anlamda çalışan yani bordrolu çalışan biri değilseniz Konsolosluğun belirttiği evrakları temin edemeyebilir ve meslek grupları için vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar hakkında bilgi edinemeyebilir, hatta işlemde olan Mısır vize başvuru durumunu sorgulayamazsınız. (bkz: meslek gruplarına göre Mısır vizesi için gerekli evraklar)

Çoğu zaman ise Mısır Konsolosluğu vize bölümü görevlileri ile doğrudan iletişim kuramayabilirsiniz. Mısır vize başvuru işlemleri ile alakalı özel bir durumunuz var bu konuya yönelik bilgi almak istiyorsanız bu durumda Mısır konsolosluklarını vize başvuru saatlerinde ziyaret etmeli ve vize bölümü ile görüşmeniz gerekecektir.

Dolayısıyla vatandaşlarımız Mısır vize başvuruları ile alakalı bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurarak Mısır vize başvurularını acentalar aracılığıyla yapmak istemektedir.

Mısır vize acentaları: Mısır Konsolosluklarına akredite olmuş, vize talep eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye ikamet izni olan yabancılara vize başvurularının yapılması ve işlemi tamamlanan pasaportların Konsolosluktan alınması konusunda hizmet veren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) A ve B grubu seyahat acentalarıdır.

Mısır vize başvuruları için hizmet veren vize takibi ve danışmanlığı yapan acentalar Mısır Konsolosluklarının harç ücretlerine ek olarak kendi hizmet bedeli talep etmektedir. Mısır vize başvuruları üzerine Türkiye’de uzun süredir hizmet veren başarılı ve güvenilir vize acentaları bulunmaktadır ancak vize başvurularında hizmet veren bir o kadar güvenilmez ve sorunlu çalışan vize acentaları da bulunmaktadır.

Dolayısıyla Mısır vize başvurunuz için güvenilir ve konsolosluğa direk giren vize acentalarından yardım almaya dikkat ediniz.

Dilerseniz konumuzla alakalı “güvenilir vize acentası nasıl bulunur?” konusu üzerine yazdığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Vize Acentası İle Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesini vize acentaları ile alacak vatandaşlarımız vize başvurularında büyük oranda vize acentası ile muhatap olacaklardır.

Mısır vize işlemleri için vize takip acentasını belirledikten sonra bize danışmanınızın e-mail veya whatsapp ortamında tarafınıza gönderdiği vize başvuru evraklarını hazırlayın,

Mısır vize acentasının banka hesabına vize ve danışmanlık ücretini ödeyin.

Mısır vize takip ve danışmanlık acentasının adresine evraklarınızı kargo, kurye veya asistanınızla ulaştırın. Bu süreçte vize danışmanınızla iletişimi güçlü tutun ve evraklarınızın teslim alınıp, alınmadığını ve vize başvurunuzun ne gün yapılacağını öğrenin.

45 yaşın üstündeyseniz başvuru sonrası Mısır vize başvuru takip fişinin görüntüsünü talep edin,

45 yaşın altındaysanız Mısır vize başvurunuzun hangi tarihte konsolosluğa yapıldığını ve başvuru sırasında konsolosluk tarafından verilen belgenin görüntüsünü talep edin.

Vize başvuru tarihinizden ortalama 12-13 iş gün sonra vize acentanıza Mısır vize durumunuzu sorun.

Vize başvurunuz sonuçlanmamışsa bekleme süresinin 2 aya kadar çıkabileceğini unutmayın ve belirli sürelerde Mısır vize acentanızla iletişimde kalın.

Vize Acentası Mısır Vize Başvurularında Hangi Konularda Hizmet Verir?

 • Vize başvuru süreci hakkında ön bilgi,
 • Vize danışmanlığı, (bkz: Mısır vize danışmanlığı nedir?)
 • Doğru vize türünün belirlenmesi,
 • Her meslek grubuna yönelik hazırlanması gereken evrakların bilgisinin verilmesi,
 • Vize başvuru dosyasının oluşturulması ve varsa eksik ve hatalı evrakların tespit edilmesi,
 • Mısır vize başvuru formunun doldurulması,
 • Mısır konsolosluğuna vize için yazılacak dilekçe örneğinin paylaşılması,
 • Konsolosluk vize ücretlerinin başvuru sahibi adına ödenmesi,
 • Vize başvurularının Konsolosluğa başvuru sahibinin gelmeden yapılması,
 • Vize başvuru durumunun süreç boyunca sorgulanması, takibinin yapılması,
 • Sonuçlanan Mısır vize başvurularında pasaportların vize acentası tarafından başvuru sahibinin Konsolosluğa gitmesine gerek kalmadan teslim alınması konuları üzerine hizmet vermektedir.

Güvenilir Mısır Vize Acentası Nasıl Bulunur?

Güvenilir Mısır vize acentası bulmak için öncelikle iyi bir araştırmacı olmanız gerekmektedir.

Mısır vizesini vize acentası ile almadan önce ilgili acenta hakkında internette titiz bir araştırma yapın.

Vize acentaları genel anlamda 2 isim kullanır.

 1. Şirket adı
 2. Web site veya şirketin marka adı.

Dolayısıyla Mısır vize başvurunuz için bir vize takip şirketi ile anlaşma yaptıysanız bu şirketin tam adını web sayfasında bulunan “hakkımızda” menüsünü ziyaret ederek öğrenin. Ardından tarafınıza gönderilen e-postada belirtilen şirket adını Google yardımıyla araştırın, şikayetvar, ekşi sözlük, donanım haber, memurlar.net veya Google my business yorumları ve şikayetleri üzerinden bir fikir edinin.

Yorumları organik ve güvenilir bulmuyorsanız yurt dışına sık seyahat eden tanıdık veya arkadaşlarınızdan kullandıkları güvenilir vize acentalarını referans verebileceklerini sorun.

Böyle bir imkana sahip değilseniz güvenilir Mısır vize acentaları için holdinglere bağlı vize departmanlarından destek alabilirsiniz. Holdinglere bağlı vize acentalarının çalışma koşullarını öğrenin.

Örneğin: Vista, Setur, Viking turizm holdinglere bağlı vize takip acentalarıdır.

Mısır Vize Acentası Nereye Şikayet Edilir?

Vize acentası ile Mısır vizesi alma sürecinde olumsuz durumlar karşılaştınız ve yaşanan süreçleri şikayet etmek istiyorsanız: yaşadığınız olumsuzlukları ispat edebiliyor olmanız çok önemlidir.

Mısır vize başvuru sürecinde yaşadığınız olumsuzlukları e-mail, whatsapp yazışması veya fatura ve fiş gibi belgeler ile ispat edebiliyorsanız vize acentası hakkında şikayetlerinizi Türsab’a e-posta ortamında Mısır Konsolosluğuna ise vize başvuru saatlerinde şahsen giderek yapabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader