Hindistan Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin tamamlaması gereken form olan Hindistan Vize Başvuru Formu, online vize başvuru portalı üzerinden doldurulmalıdır. Türk Vatandaşları resmi web sayfası üzerinden etiket vize için doldurulması gereken online formu tamamlayarak randevu almalıdırlar.

Hindistan e-vize formu ise e-vize uygulamasından faydalanabilen yabancı pasaport sahiplerinin doldurması gereken formdur.

Hindistan online vize başvuru işlemi 3 adımda tamamlanabilecektir.

 1. Hindistan Hükumeti resmi vize başvuru sistemi üzerinden online Hindistan vize formu doldurulur.
 2. Hindistan Konsolosluğu ya da Hindistan Büyükelçiliği’nden randevu alınarak evraklarla beraber randevuya şahsi katılım sağlar.
 3. Vizeli pasaport belirtilen teslimat gününde Konsolosluk ya da Elçilik’ten teslim alınır.

Hindistan online vize başvuru formu doldurma işlemi bu aşamaların sorunsuz tamamlanması için çok önemlidir. Yazımızın devamında form doldurma işlemi hakkında bilgiler vermek isteriz.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hindistan Konsolosluğu online vize başvuru formu için resmi vize başvuru sitesine giriş yapılır. Başvurunun yapılacağı ülke seçimi ve başvuru ofisi seçimi yapılır. Türkiye’den başvurular için Ankara ve İstanbul seçenekleri vardır. Başvuru ikamet iline göre, bağlı bulunan yer seçilerek tamamlanmalıdır.

Hindistan vize formu devamında ise; doğum tarihi bilgisi, planlanan seyahat tarihi ve vize kategorisi seçimi yapılacaktır. Bu aşamada kategorisinin doğru seçilmesi vize süreci ve karar aşaması için önemlidir. Ayrıca form seçilen kategoriye göre oluşacak, formdaki sorular kategoriye uygun tamamlanacaktır.

Kişisel bilgiler, adres iletişim bilgileri, seyahat tarihleri, inilecek Hindistan Havalimanı bilgileri eksiksiz girilmelidir.

Hindistan ticari vize formunda; Hindistan’da ziyaret edilecek firma bilgisi istenecektir. Forma firma ismi, adres bilgisi, telefon numarası ve e-mail adresi yazılmalıdır. Turistik vize başvuru formunda ise Hindistan’da konaklanacak adres/otel bilgisi istenecektir.

Vize kategorisine uygun olarak form (India visa form) doldurulduktan sonra sisteme uygun formatta fotoğraf yüklenecektir.

Bu fotoğraf; güncel, arka fonu beyaz, biyometrik fotoğraf olmalıdır. Fotoğraf yüklemesi sonrası ise Hindistan randevu sayfasına geçilerek uygun randevu gün seçimi yapılacaktır. Randevu saati sistem tarafından belirlenir, saat seçimi başvuru sahibi tarafından yapılamayacaktır

Hindistan vize başvuru formu online doldurulduktan sonra ve randevu alındıktan sonra randevuya katılım zorunludur. Başvuru sahibi randevuya şahsen gitmeden Hindistan vize başvurusunun tamamlanması mümkün değildir. Randevuya giderken online form çıktısı mutlaka alınmalıdır. Online Hindistan vize formu çıktısı olmadan vize randevusuna kabul edilmeniz mümkün olmayacaktır. Form çıktısına ek olarak vize türüne uygun evraklar eksiksiz olmalı, pasaport aslı sunulmalıdır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Hindistan Vize Randevu Alma ” yazımızı okumanızı öneririz.

Hindistan Vize Başvuru Formu

 • Hindistan Konsolosluğu online vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulur.
 • Form doldurulurken ikamet edilen şehir dikkate alınarak Hindistan Büyükelçiliği ya da Hindistan Büyükelçiliği seçimi yapılır. Randevuya seçilen şehirde katılım sağlanacaktır.
 • Forma girilen e-mail adresi ve telefon numarası bilgisi başvuru sahibine ait olmalıdır.
 • Form doldurulmadan randevu alınamayacaktır. Randevu sadece form doldurularak online sistem üzerinden talep edilebilir. Hindistan Konsolosluğu vize formu doldurulmadan randevu onayı vermemektedir.
 • Hindistan vize formu elle doldurulamaz. Sadece online olarak doldurulmuş formlar kabul edilmektedir.
 • Başvuru formuna hatalı bilgi girilmesi, yanlış kategorinin seçilmesi gibi gerekçelerle vize başvurusu kabul edilmeyebilir.
 • Online form tamamlandıktan sonra vize evrakları arasına Hindistan vize formu çıktısı da eklenmelidir. Formun fotoğraflı olması ve sağ köşesinde randevu bilgisinin yazıyor olması önemlidir. Yazdırılan form randevu onayı sonrası alınan form olmalıdır ve randevu gün/saat bilgisini içermelidir.
 • Hindistan vize başvuru ücretinin ödemesi online başvuru esnasında yapılmaz. Ödemeler randevu günü elden Dolar olarak alınmaktadır.
 • Birden fazla kişi için Hindistan vizesine başvuru yapılıyorsa form her kişi için ayrı ayrı doldurulacaktır. Aynı forma aile üyesi de olsa kişi eklemesi yapılamayacaktır.
 • Vize formu turist vizesi kategorisi için dolduruluyorsa 3 ay tek girişli vize talep seçimi yapılması tavsiye edilir.
 • Vize formu ticari vize kategorisi için dolduruluyorsa 6 ay çok girişli vize talep seçimi yapılması tavsiye edilir.
 • Hindistan vize başvuru ücreti, online formda seçilmiş olan vize kategorisi dikkate alınarak tahsil edilecektir.

Hindistan vize başvuru formu vize işlem sürecinin önemli aşamalarından biridir. Bu nedenle formun titizlikle, hatasız doldurulması sürecin sorunsuz ve kolay tamamlanması için önemlidir.

Hindistan vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti almak isterseniz ‘’Hindistan Vize Danışmanlık Firmaları İle Vize Alma’’ yazımızı okuyabilir, ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader