Hindistan Vize Randevu Alma Sistemi (Online)

Hindistan vize randevu alma sistemi (online) konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Hindistan vize randevusu alacak vatandaşlarımıza en temel bilgileri sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Hindistan vize randevunuzu alabilir veya SaltVisa aracılığıyla vize randevunuzu oluşturarak Hindistan vize başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Hindistan vize randevu işlemlerinizi başlatmak için bizlere [email protected] veya 0532 494 64 45 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

Online Hindistan vize randevu alma sürecine dair ayrıntılı bilgiler için yazımızın devamını okuyabilirisiniz.

Hindistan vize başvurusu yapacak olan T.C. vatandaşlarının, Hindistan vize randevu prosedürünü online olarak tamamlamaları ve belirlenen randevu gününde ilgili merkezde parmak izi vermeleri gerekecektir. Yani form doldurma ve randevu alımı online olsa da, başvurucunun son aşamada randevuya şahsen katılarak süreci tamamlaması zorunludur.

Hindistan vize randevusu katılımı öncesi, başvuranın seyahat amacına uygun olarak ilgili vize evraklarını hazırlaması ve online vize portalı üzerinden başvuru formunu soldurmuş olması zorunludur.

Vize randevusunun gerekli form doldurulmadan alınması mümkün değildir. Telefonla Hindistan vize randevusu alınamayacaktır.

Hindistan vize randevu alımı uygun vize türü seçimi yapılarak alınmalıdır. Vize ücreti, vizenin sonuçlanma süresi, doldurulacak Hindistan vize formu vize türüne göre değişmektedir.

Ayrıca bazı Hindistan vize kategorileri için randevuya katılımın Büyükelçilik üzerinden yapılması zorunluluğu olabilmektedir.

Online Hindistan vize randevu işlemleri esnasında randevu yeri seçimi yapılacaktır.

Hindistan vize randevuları; ikamet edilen bölgeye bağlı olarak Hindistan Başkonsolosluğu, İstanbul ve Hindistan Büyükelçiliği, Ankara üzerinden alınır. Türkiye’nin diğer illerinden vize randevusuna katılım mümkün olmayacaktır. Başvuru işlemleri sadece bu iki il üzerinden tamamlanabilmektedir.

İstanbul Hindistan vize randevusu ve Ankara Hindistan vize randevusu işlemleri için ikamet bölgesi randevu alınmadan önce mutlaka kontrol edilmelidir.

Aydın, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Muğla, Tekirdağ ve Yalova illerinde ikamet eden kişilerin vize randevularını İstanbul’dan almaları gerekecektir. Diğer illerde ikamet eden başvurucular ise Ankara’dan randevu almalıdır.

Hindistan vize başvuru işlemleri için yetkili Hindistan vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Hindistan vize başvuruları sadece Başkonsolosluk ve Büyükelçilik’ten randevu alınarak tamamlanabilir. Hindistan Konsolosluğu randevu alma işlemleri ve parmak izi işlemleri için yetkilendirilmiş özel bir firma yoktur.

Online Hindistan Vize Randevu Nasıl Alınır?

Online Hindistan vize randevu işlemlerinin planlanan seyahat tarihinden 20 gün önce tamamlanması tavsiye edilir.

Online randevu işlemi sonrası genellikle 3-7 gün sonrasına randevu verilmekte, vize çıkış süresi ise Türk Vatandaşları için 1-2 gün sürmektedir.

Yoğun dönemlerin ve tatil günlerinin dikkate alınarak başvuru işlemlerinin erken tamamlanması avantaj sağlayacaktır.

Hindistan vize randevusu almak için gerekli olanlar;

 • Seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerliliği devam eden pasaport.
 • Belirlenmiş seyahat amacı ve bu amaca göre düzenlenmiş otel uçak rezervasyonları. (Destekleyici vize belgeleri randevu günü teslim edilecektir.)
 • Arka fonu beyaz, karşıdan çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Hindistan vizesi randevu alımı için online Hindistan vize randevu sistemine giriş yapılır.
 • Vize başvuru butonu tıklanarak online Hindistan vize başvuru formun ulaşılır.
 • Form ilgili vize türü seçimi yapılarak eksiksiz doldurulur.
 • Başvuru formunda ayrıca randevuya katılım sağlanacak, ikamet bölgesine uygun il seçimi yapılır.
 • Formun tamamlanması sonrası randevu alım aşamasına geçilmeden sisteme fotoğraf yüklenir.
 • Fotoğraf yüklenmeden ya da hatalı fotoğraf yüklenerek alınan vize randevuları kabul edilmemektedir.
 • Hindistan vize randevu yeri seçimi ve fotoğraf yüklemesi sonrası randevu onaylanacaktır.
 • Hindistan vize formunun sağ tarafında yazan randevu tarihi geçerli randevu tarihi olacaktır. Bu tarih ve saat dışında başvuru kabulü yapılmamaktadır.
 • Randevuya katılım bu sayfanın çıktısı ve gerekli vize evrakları ile birlikte yapılmalıdır.
 • Vize randevuları her başvuru sahibi için ayrı ayrı alınmalıdır. Çocuklar ve yetişkinlerin her biri için çevrim içi başvuru sistemi üzerinden form doldurulmalı ve randevu alınmalıdır.

İstanbul Hindistan Vize Randevu Nasıl Alınır?

İstanbul Hindistan vize randevusu için Hindistan Başkonsolosluğu başvuru bölgesine dahil olunup olunmadığı kontrol edilmelidir.

Aydın, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Muğla, Tekirdağ ve Yalova illerinden birine ait ikamet kanıtlanabiliyorsa başvuru İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu üzerinden yapılabilecektir.

Hindistan İstanbul başvurusu için online işlemler tamamlanarak Hindistan İstanbul randevusu alınır.

Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü haftanın 5 günü vize başvurularını randevulu olarak kabul etmektedir.

Hindistan vize bankosu 09:30-12:00 saatleri arasında başvuru kabulü yapmaktadır. Onay alan kişilerin vize damgalı pasaport teslimleri ise 16:45-17:15 saatleri arasında yapılır.

 • Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgisi:

Cumhuriyet Cad. 42, Daire No: 11-12, 6. Kat, Dörtler Apartmanı, Elmadağ, İstanbul

Randevu günü Hindistan vize ücreti Amerika Doları olarak nakit alınır.

Ankara Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Aydın, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Muğla, Tekirdağ ve Yalova illeri dışında yaşayan tüm başvuranlar randevularını Hindistan Ankara Büyükelçiliği üzerinden almalıdırlar.

Uygun ikameti kanıtlayamayan kişilerin Hindistan vize başvuruları Ankara’dan kabul edilmemektedir.

Hindistan Ankara başvurusu için online işlemler tamamlanarak Hindistan Ankara vize randevusu alınır.

Ankara Hindistan Büyükelçiliği haftanın 5 günü vize başvurularını randevulu olarak kabul etmektedir.

Hindistan Ankara vize bankosu 10:00-11:30 saatleri arasında başvuru kabulü yapmaktadır. Onay alan kişilerin vize damgalı pasaport teslimleri ise 17:00-17:30 saatleri arasında yapılır.

 • Hindistan Ankara Büyükelçiliği adres bilgisi:

Cinnah Caddesi, 77/A, Çankaya, Ankara

Randevu günü Hindistan vize ücreti Amerika Doları olarak nakit alınır.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Değiştirilir?

Hindistan vize randevusu değiştirme işlemi için alınan ilk randevu tarihinin gelmesi beklenmelidir. Online başvuru sistemine giriş yapılarak oluşturulan randevu tarihi yine aynı sistem üzerinden değiştirilemeyecektir.

Randevu değişimi amacıyla yeniden form doldurulsa da, verilen randevu tarihi ilk alınan tarih olarak verilir. Bu nedenle alınan randevu tarihin ve saatinin geçmesi sonrası yeniden form doldurulması yolu ile vize randevusu değiştirilebilir.

Hindistan Vize Randevu Tarihi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Hindistan vize randevusu alınırken online başvuru sistemi üzerinden başvuru numarası (dosya numarası) oluşturulur. Bu numara ile doldurulmaya başlanan ve yarım bırakılan forma yeniden ulaşım, alınan randevuyu ve başvuruyu görüntüleme sağlanabilir.

Hindistan Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Online Hindistan vize başvuru formu yalnız tek kişi için doldurulur. Aynı form ile birden fazla kişi için başvuru yapılamaz.

Hindistan vize formuna bilgiler eksiksiz girilmelidir. Pasaport bilgileri ve seyahate ilişkin tüm diğer bilgiler hatasız olmalıdır.

Hindistan vize formunda özellikle pasaport bilgileri, doğum tarihi yeri bilgileri, adres bilgileri eksiksiz olmalıdır. Online formda yapılan hatalar vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olmaktadır.

Hindistan vize türü seçimi ve vize türüne uygun süre seçimi doğru yapılmalıdır.

Turistik Hindistan vize randevusu alınıyorsa formda 3 aylık tek girişli vize seçimi yapılmalıdır. Ticari Hindistan vize randevusu alınıyorsa 6 aylık çok girişli vize seçeneği seçilmelidir.

Online başvuru formuna bilgiler girildikten sonra ve onay verildikten sonra değişiklik yapılamaz. Bu nedenle formda verilen tüm bilgilerin kontrol edilmesi çok önemlidir.

Başvuru formu doldurulurken daha sonraki işlemler ve iletişim için başvuru numarası alınmalıdır. Bu numara dosya numarası olarak da adlandırılır ve form doldurma işlemi başladığında otomatik olarak oluşur. Bu numara saklanmalıdır.

Online Hindistan formu doldurulurken seçilen randevu yeri geçerli olacaktır. Bu seçenek daha sonra değiştirilmez.

Online başvuru formu tamamlandıktan sonra sisteme fotoğraf yüklenmelidir. Fotoğrafsız başvuru formu ve vize randevusu kabul edilemeyecektir.

Hindistan vize ücreti randevu günü, online başvuru formunda seçilen kategoriye göre ödenecektir.

Hindistan vize başvuru formunda hata olması durumunda başvuru kabul edilmeyebilir. Bu nedenle randevu öncesi formun doğru doldurulduğundan ve doğru vize türüne uygun başvuru yapıldığından emin olunmalıdır.

Değerli ziyaretçilerimiz Hindistan vize randevu alma sistemi konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Vize başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak için ” Hindistan Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı öneririz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader