Danimarka Ziyaret Vizesi

Danimarka Ziyaret Vizesi

Danimarka aile, arkadaş ziyareti vizesi olarak da bilinen Danimarka ziyaret vizesi ile ilgili merak edilenler ve mutlaka bilinmesi gerekenleri derlediğimiz yazımıza hoşgeldiniz.

Davetiye ile Danimarka ziyareti yapacak olanlar için hazırladığımız bu yazıda, Danimarka aile ziyareti vizesi nasıl alınır? Vize şartları nedir? Vize ücreti ne kadar? Vize dilekçesi ve davetiyesi nasıl yazılır? gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Kuzey Avrupa’da yer alan Danimarka bir Schengen ülkesidir. Dolayısıyla bu ülkeye yapacağınız seyahatlerde Schengen vizesi almanız gerekir. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları ziyaretlerde vizeden muaftır. Bordo (umumi) pasaport sahiplerinin ise vize almaları zorunludur. Başvuru yapmadan önce mutlaka Danimarka vize şartlarını okumanızı tavsiye ederiz.

Vize alım süreci pek de kolay olmayan Danimarka için sıkça sorulan soruları ve yanıtları yazının devamında bulabilirsiniz, keyifli okumalar…

Davetiyeli Danimarka Vizesi Nedir?

Davetiyeli Danimarka vizesi, Danimarka aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi ismiyle de bilinir. Danimarka’da resmi olarak ikamet eden aile üyenizi, akrabanızı ya da arkadaşını ziyaret etmek istediğinizde almanız gereken bir vize türüdür.

Davetiyeli Danimarka vizesi alırken alınması gereken davetiye mektubu bu noktada oldukça önemlidir ve gerekli evraklar listesinin de olmazsa olmazıdır. Ziyaret edeceğiniz kişi sizin adınıza düzenlenmiş bir davetiye mektubunu mail ya da faks yoluyla size ulaştırmalıdır.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Davetiyeli Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Davetiyeli Danimarka vizesi başvurusu yapmak için 3 seçeneğiniz bulunur:

 1. Danimarka Konsolosluğu’na direkt olarak bireysel vize başvurusunda bulunmak.
 2. Danimarka vize merkezi VFS Global üzerinden başvuru yapmak.
 3. Danimarka vize danışmanlık firmaları/acenteleri aracılığıyla davetiyeli vize başvurusu yapmak.

Danimarka Schengen vizesi almak için konsolosluğa direkt olarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için ise Danimarka Konsolosluğu’nun resmi İnternet sitesine girmelisiniz.

Danimarka vize işlemleri İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya’da bulunan vize başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Bu illerden yapılan başvuruları Ankara Danimarka Büyükelçiliği değerlendirilmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurular Danimarka Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Ankara, Antalya ve İzmir’deki vize başvuru merkezlerinden vize başvurusu yapabilmek için randevu alınması zorunludur. Randevusu olmayan vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezine alınmamaktadır.

Not: Vize başvurunuz Danimarka Büyükelçiliği tarafından işleme alınacak ve karara bağlanacaktır. VFS Global ve personeli vize başvurunuzun sonucu üzerinde hiçbir rol ve etkiye sahip değildir. VFS Global, yalnızca vize başvuru formunuzun doğru bir şekilde doldurulması ve iletilmesini sağlayacak hizmetler sağlar.

Danimarka Konsolosluğu’ndan davetiyeli Danimarka vizesi almak için şu adımları izleyin:

Konsolosluğun İnternet sitesi olan applyvisa.um.dk adresine gidin. “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak kayıt olduktan sonra giriş yapmalısınız. E-posta adresinize aktivasyon bağlantısı içeren bir e-posta gönderilecektir. Yeni kullanıcı profilinizi etkinleştirmek için bağlantıya tıklamalısınız.

Oturum açtığınızda “Bireysel Başvuru”ya veya grup halinde seyahat ediyorsanız “Grup Başvurusu” butonunu seçin. Önünüze çıkan başvuru formunu doğru ve eksiksiz şekilde doldurun. Başvuru sırasında verileriniz adım adım kaydedilir, böylece oturumu kapatıp daha sonra devam edebilirsiniz.

Danimarka vize başvuru formunu doldurduktan sonra vize harcı ödeme kısmı karşısına çıkacaktır. Ödemenizi online şekilde yapmalısınız (Visa, Dankort, Master Card ve JCB kartları kabul ediliyor.)

Başvuru kaydını tamamladıktan sonra formun çıktısını almalı ve imzalamalısınız. Forma “Uygulamalarım” menüsünden de erişilebilir. Gerekli belgeler ile birlikte konsolosluğa teslim etmelisiniz ve parmak izi beyanında bulunmalısınız.

VFS Global’den davetiyeli Danimarka vize başvurusu yapmak için şu adımları izleyin:

Danimarka Konsolosluğu adına resmi olarak başvuru kabul eden vize merkezi VFS Global üzerinden vize işlemlerini tamamlamak isterseniz öncelikle üstte anlattığımız gibi, konsolosluğun İnternet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmalı ve vize harcını ödemelisiniz. Sonrasında VFS Global’in İnternet sitesine gitmelisiniz. Burada yeni kullanıcı kaydı oluşturmalı ve hesabınıza giriş yapmalısınız.

Başvurmak istediğiniz vize türü kısmında “Aile Ziyareti” seçeceğini işaretlemeyi unutmayın. Gerekli evrakların teslimi için randevu kaydı oluşturun.

Randevu günü ve saati VFS Global’de hazır bulunup evrak teslimi yapın ve parmak izi beyanında bulunun. Evraklarınız arasında mutlaka ödeme yapıldığına dair makbuz bulunmalı. Ayrıca VFS Global hizmet bedelini de nakit ve TL olarak ödemelisiniz. Son aşama olarak ise pasaport teslimi için takipte kalın.

Vize danışmanlık firması aracılığıyla Danimarka davetiyeli vize almak isterseniz danışman firmaya müracaat ettiğinizde size tüm süreçle ilgili detaylı bilgi vereceklerdir. Ayrıca başvuru adımları ve evrak temini konusunda da doğru şekilde yönlendirileceksiniz. Danimarka vize danışmanları sizin adınıza randevu alacak ve evrak teslimi yapacaklardır. Pasaport teslimi için de takip sürecini yürüteceklerdir.

Ayrıntılı bilgi için SaltVisa ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Şartları Nedir?

Davetiyeli Danimarka vizesi almak için bazı şartları karşılıyor olmanız gerekir:

Danimarka Büyükelçiliğine vize başvurusu yapabilmeniz için Schengen bölgesindeki diğer ülkeleri de ziyaret edecekseniz seyahatiniz boyunca en fazla kalacağınız ülke Danimarka olmalı. Eşit sürede konaklayacaksanız ilk giriş yaptığınız ülke Danimarka olmalı.

Sizden istenen gerekli belgeleri başvuru tarihinden en geç 1 hafta önce temin etmelisiniz.

Ziyaret edeceğiniz kişiden alınmış bir davetiye mektubu olmalı.

Seyahati finanse edebildiğinize dair ikna edici banka hesap bilgilerine sahip olmalısınız. Finansman siz değilseniz sizin adınıza masrafları kim karşılayacaksa ona ait ayrıntılı bilgilerin yer aldığı belgeleri sunmalısınız. (İkamet belgesi, banka hesap dökümü, vatandaşlık belgesi vs.)

Daha önce Schengen vize reddi almamanız destekleyici olacaktır. Vize reddi aldıysanız veya ilk kez vize başvurusu yapacaksanız Danimarka vize danışmanlık firmasına müracaat etmenizi öneririz.

Pasaportunuz seyahat sürenizin bitişinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalı.

Seyahat sağlık sigortasının aslını yanınızda taşımalısınız. Gümrük kontrolü esnasında bu belgeyi ibraz edemezseniz ülkeye kabul edilmezsiniz.

Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Hazırlanmalı?

Danimarka davetiyeli vize başvurusu için konsolosluğun sizden istediği evrakları hazır etmelisiniz. Gerekli evraklar listesinden yer alan davetiye mektubunun çıktısını mutlaka almalı ve vize talep dilekçesi de yazmalısınız. En önemlisi de bu belgelerin üzerinde tarih olduğundan ve imzalandığından emin olmalısınız. Danimarka Konsolosluğu vize başvuruları için sunulan evrakların İngilizce tercüme edilmesini talep etmektedir. Ancak bunu zorunlu tutmamaktadır. Bu sebeple vize başvurunuzu İngilizce tercüme edilmiş evraklarla yapmanızı tavsiye ederiz. Tercüme edilmiş evrakların Noter onaylı veya Apostil edilmiş olması talep edilmez.

Davetiyeli Danimarka vizesi için gerekli evraklar yakın tarihli alınmış olmalıdır. 3 aylık banka hesap dökümünüz başvurudan 1 hafta öncesine ait olmalıdır. Başvuru sırasında evraklarınız da eksik olması durumunda 5 gün içerisinde eksik evrakları temin edip VFS Global’e ya da büyükelçiliğe mail/faks yoluyla gönderebilirsiniz.

Danimarka Büyükelçiliği hiçbir sebep göstermeden sizden ek evrak talebinde bulunabilir ve gerekli görmesi halinde sizi yüz yüze mülakata çağırabilir.

Danimarka aile, akraba, arkadaş ziyareti vize başvurusu için gerekli evraklar listesi şu şekildedir:

 1. Son 10 yıl içinde düzenlenmiş ve dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli, 2 boş sayfası bulunan pasaport.
 2. Varsa, önceki pasaport(lar)da ki vizelerin ve kaşelerin kopyaları.
 3. 1 adet biyometrik fotoğraf (en fazla 6 aylık, beyaz zemin üzerine, 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde)
 4. Vize başvuru formu (ApplyVisa.um.dk’den imzalı ve tarihli)
 5. Davet eden kişi tarafından imzalı ve tarihli davet mektubu (en fazla 6 aylık) (nyidanmark.dk’den VU1/VU2 davetiyesi)
 6. Ev sahibinin Danimarka pasaportunun veya Danimarka oturma izninin kopyası.
 7. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (davet eden kişiyle aile bağı varsa bunu göstermeli)
 8. Talep edilen seyahat tarihlerini kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası. (Schengen bölgesinde geçerli ve minimum 30.000 Euro teminatlı. Sigorta COVID-19’u kapsamalıdır)
 9. Uçuş rezervasyonları, amaçlanan ulaşım araçlarına ait belgeler veya seyahat güzergahının kanıtı (Rezervasyon doğrulanabilir olmalı ve rezervasyon numarasını/PNR Kodunu içermelidir)
 10. Ev sahibi davetiyede belirtmemişse: Otel rezervasyonu kanıtı veya diğer konaklama belgeleri
 11. Son 3 aya ait hesap bakiyesini gösteren, banka görevlisi tarafından imzalı ve kaşeli kişisel banka hesap dökümü

Çalışanlar/SGK’lılar/Beyaz yakalılar için Danimarka davetiyeli vize ek evrakları şunlardır:

 1. İşveren tarafından düzenlenmiş imzalı kaşeli izin yazısı (tarih,adres, çalışanın adı, soyadı, pasaport numarası, işe başlama tarihi, işteki unvanı, ücretli izin olup olmadığı, işverenin iletişim bilgileri yer almalıdır)
 2. Son 3 aya ait maaş bordroları
 3. SGK işe giriş bildirgesi (QR kodlu)
 4. SGK tescil ve hizmet belgesi dökümü (QR kodlu)

İşveren/Şirket sahibi/Şirket ortağı için davetiyeli Danimarka vizesi ek evrakları şunlardır:

 1. Son 3 aya ait hesap bakiyesini gösteren şirket banka hesap özeti (Kaşeli ve banka tarafından imzalanmış)
 2. Ticaret odasına şirket kaydı
 3. Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
 4. Vergi ödeme beyannamesi
 5. Şirket faaliyet belgesi

Öğrenciler için Danimarka davetiyeli Schengen vizesi ek evrakları şunlardır:

 1. Öğrenci belgesi
 2. Sponsor olacak kişinin iletişim bilgileri, banka hesap dökümü vs.

Emekliler için Danimarka davetiyeli ziyaret vizesi ek evrakları şunlardır:

 1. Barkodlu emeklilik belgesi
 2. Son 3 aya ait banka hesap dökümü (Emekli maaşını aldığı bankadan alınacak)

Çiftçiler için davetiyeli Danimarka vizesi ek evrakları şunlardır:

 1. Ziraat Odası tarafından verilen çiftçi belgesi veya

Danimarka Ziyaret Vize Ücreti Ne Kadar?

Davetiyeli Danimarka vizesi 2024 güncel ücreti 80 Euro’dur. 6-11 yaş çocuklar için Danimarka davetiyeli vize ücreti 40 Euro’dur. 0-5 yaş arası çocuklar için Danimarka vizesi ücretsizdir.

İşlemlerinizi vize merkezinden gerçekleştirirseniz ayrıca vize harcına ek olarak VFS Global hizmet bedeli olan 250 TL’yi de ödemeniz gerekir.

VFS Global ek hizmet tarifesi:

 • Premium Lounge: 1156 TL
 • Kurye Hizmeti: 289.01 TL
 • Başvuru Sonrası Kurye: 289.01 TL
 • Form Doldurma Hizmeti: 154 TL
 • Fotoğraf: 115 TL
 • SMS Hizmeti: 28 TL
 • Belge Yazdırma: 10 TL
 • Fotokopi: 10 TL

Not: Danimarka vize reddi almanız durumunda ödediğiniz ücretin iadesi yapılmamaktadır.

Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vize başvurusu için yasal süre 15 takvim günüdür. Fakat bu süre ek evrak talebi ya da mülakat olması durumunda 30 güne kadar uzayabilmektedir. Ayrıca büyükelçiliğin dönemsel yoğunluğuna göre de vize sonuç süresi uzayabilmektedir. O sebeple vize başvurularını 2-3 ay öncesinden yapmak iyi olacaktır.

Danimarka vize başvurusu süresinin kısaltılması gibi bir durum söz konusu değildir. Danışmanlık almanız veya ek ücret ödemeniz süreyi kısaltmaz. Bununla birlikte, evraklarınızın eksiksiz olması, vize şartlarını karşılıyor olmanız, yeterli maddi duruma sahip olmanız, vize reddi almamış olmanız vs. vizenizin vaktinde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

Danimarka vize başvurusu seyahat süresine en fazla 6 ay varken yapılabilir. Vize sonuç süresi 1-1 buçuk aya kadar uzayabildiği için başvuru işlemleri mümkün olduğunca son zamanlara bırakılmamalıdır. Hızlı Danimarka vizesi uygulaması olmadığı için hastalık, ölüm, vs. gibi istisnai durumlar olmadığı sürece başvurunuzu önceden yapmanız mağdur olmamanız açısından sağlıklı olacaktır.

Danimarka Vize Davetiyesi Nasıl Olmalı?

Aile, akraba, arkadaş ziyareti için yazılacak vize davetiyesi belirli kurallar çerçevesinde hazırlanmalıdır. Davet mektubunda mutlaka bulunması gereken bilgiler mevcuttur. Davet eden kişi tarafından yazılıp imzalandıktan sonra size mail veya faks yoluyla ulaştırılmalıdır. Vize davetiyesi Danca ya da İngilizce olarak yazılmış olmalıdır.

Danimarka aile ziyareti vize davetiyesi nasıl yazılır?

 • Mektubun başına tarih atılmalı.
 • Danimarka Büyükelçiliğine, diye hitap ederek mektuba başlanmalı.
 • Danimarka’ya gidecek kişinin adı soyadı ve pasaport numarası yazılmalı.
 • Danimarka’ya gidecek kişinin nerede yaşadığı, ziyaret eden kişi ile aralarındaki ilişki belirtilmeli ve seyahat amacını detaylandıran bir gerekçe yazılmalı.
 • Davet edilen kişinin seyahat tarihleri giriş ve çıkış olacak şekilde belirtilmeli.
 • Davet eden kişi tarafından seyahat masrafları ve konaklama karşılanacaksa mektupta bu da belirtilmeli ve detaylandırılmalı. Ayrıca bu konuda destekleyici evraklar sunulmalı.
 • Mektubun bitiminde davet eden kişi adını, doğum tarihini, adresini, telefon numarasını ve imzasını yazmalı.

Danimarka Vize Davetiyesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Danimarka vizesi için alınacak vize davetiyesi onay tarihinden itibaren 6 ay süreyle geçerlidir. Zaten başvuruyu son günlere bırakmamanız gerektiği için işlemlerden birkaç gün önce temin edip vize talebinde bulunabilirsiniz.

Davetiye Gönderen Kişi Akraba ya da Soyadı Benzerliği Olmalı mı?

Danimarka aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi alırken davet eden kişiyle akrabalık bağınızın olması zorunlu değildir. Davetiye gönderen kişi ile kan bağınız olmasa da veya soyadı benzerliğiniz olmasa da başvuruda bulunabilirsiniz. Örneğin yakın arkadaşınızı ziyaret etmek istediğinizde gerekli belgeleri temin ederek başvuru yapabilirsiniz. Fakat bu noktada, davet eden kişinin Danimarka’da yasal olarak ikamet ediyor olması oldukça önemlidir.

İllegal yollardan ülkeye girmiş ya da yasal oturum iznine sahip olmayan bir yakınınız tarafından davetiye gönderilmesi geçersiz olacaktır, ayrıca şüphe uyandıran bir durum da teşkil edeceğinden bu ve bundan sonraki vize süreçlerinizi olumsuz etkileyecektir.

Vize Başvurusu İçin Bankada Ne Kadar Olmalı?

Danimarka Schengen vizesi için banka hesabında bulunması gereken para miktarı oldukça önemlidir. Çünkü bu aynı zamanda seyahatinizin teminatını oluşturur ve konsolosluk yetkililerini vize onayı verme sürecinde ikna edici rol oynar. Bankada yeterli para gösteremiyor oluşunuz vize reddi almanıza sebebiyet verebilir. Seyahatinizi sponsor aracılığıyla yapacaksanız da sponsora ait banka hesap bilgilerini sunmalısınız.

Danimarka vize başvurusu için bankada bulunması gereken para miktarı günlük 46 Euro olacak şekilde olmalıdır. Bu miktar güncel döviz kuruna göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla konuyla ilgili en güncel bilgileri vize danışmanlık firmalarına müracaat ederek öğrenebilirsiniz.

Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Danimarka Schengen vizesi başvurusu yaparken davet mektubunun yanı sıra vize talep dilekçesi de yazmak gerekir. Vize dilekçesi sizin ağzınızdan konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır. Dilekçe içerisinde seyahat amacınızı, seyahat tarihlerini, pasaport numarasını, isim/soy isim, seyahat boyunca konaklama bilgilerinizi, seyahat masraflarını kimin ne şekilde karşılayacağını mutlaka belirtmelisiniz. Dilekçeyi Türkçe veya İngilizce olarak yazabilirsiniz.

Danimarka aile ziyareti vize dilekçesi örneği:

“Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na,

………./………./……….. ile ………./………./………. tarihleri arasında amcan olan ……. ‘yı belirttiğim tarihler arasında ziyaret etmeyi planlıyorum. Amcam ….. şirketinde ……. olarak çalışmaktadır, adres ve iletişim bilgilerini evraklarım arasında bulabilirsiniz. Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen ülkelerinde kalmayacağımı taahhüt ederim.

Gerçekleştireceğim aile ziyareti için tarafıma gerekli olan kısa süreli ve tek girişli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla,
…………………………….. ( isim soyisim)
…………………………….. (İmza)

Telefon: ……………………………………………

Ev Adresi: ……………………………………………

Mail: ……………………………….”

Davet Eden Kişi Vize Başvurusunda Sponsorlu Olabilir mi?

Danimarka davetiyeli vize için davet eden kişi vize başvurusunda size sponsor olabilir. Sponsor olacak kişinin işine, maddi gelirine, ikamet ettiği evine dair detaylar mutlaka evraklarınızın arasında yer almalıdır. Davet eden kişinin evinde kalmayacaksanız konaklama yapacağınız yer ile ilgili rezervasyon bilgisi, giriş çıkış tarihleri, konaklama ücreti vs. gibi detaylar ibraz edilmelidir. Konaklamanızı davet eden sponsorunuz karşılayacaksa da yine bununla ilgili tüm detaylar hem davetiye mektubunda hem de vize talep dilekçesinde belirtilmelidir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için ” Vize Sponsorluğu ” yazımızı okumanızı öneririz.

Danimarka Vize Reddi Sebepleri

Danimarka vize reddi aldığınızda itiraz etme hakkınız vardır. Eksik ya da hatalı evraklarınızı tamamlayarak Danimarka Konsolosluğu’na reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirsiniz. Danimarka vize başvurusunun reddedilmesinin farklı nedenleri olabilir.

Başvuru sonrası net almamak için istenilen belgeleri güncel ve orijinal haliyle sunmanız gerekir. Seyahat amacınızı kanıtlayıcı belgeler sunulmadığı ya da sahte ve eksik belgeler ibraz edildiğinde Danimarka Konsolosluğu vize başvurusunu reddetme hakkına sahiptir.

Örneğin aile ziyareti için Danimarka vizesi alacaksanız, mutlaka davet mektubunuz olmalı, davet eden kişinin bu ülkede yaşadığını kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Başvuru sahibi, Schengen bölgesine üye ülkeler için kamu düzeni ve kamu güvenliği konularında tehlike oluşturuyorsa, bu kişilerin Danimarka vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilir. Ayrıca Schengen üyesi ülkelerden birine giriş yasağı bulunan kişilerin de Danimarka vizesi ret ile sonuçlanabilmektedir.

Danimarka vize başvurularında önemli kriterlerden biri de başvuru sahibinin Danimarka seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceğini gösteren belgeler sunmasıdır. Vize yetkilileri bu belgeyi sunmayan ya da geri döneceğine ikna olmadıkları başvuru sahibine vize vermeme hakkına sahiptir.

Schengen üyesi ülkelerin başvurularında zorunlu olan evraklardan biri de seyahat süresini kapsayan ve tüm Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası’dır. Danimarka vize başvurusu sırasında seyahat sağlık sigortası poliçesi sunmayan kişilerin başvurularının olumsuz sonuçlanma durumu söz konusudur.

Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi, Danimarka’da kalacağınız süre boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak mali güce sahip olduğunuzu ispat etmek zorundasınız. Danimarka vize başvurusu sırasında sunulan mali durumu gösteren belgeler vize yetkilileri tarafından yeterli bulunmazsa Danimarka vize başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.

Danimarka vize başvurusu değerlendirme sürecinde dikkat edilen bir diğer husus ise Schengen vizesi süreleridir. Schengen vizesi 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklama hakkı vermektedir. Danimarka Schengen vize başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen bölgesinde 90 gün konaklamış ise vize reddi ile karşılaşabilir.

Schengen Bölgesi’nde İzin Verilen Maksimum Süre Nedir?

Kısa süreli kalış için Schengen bölgesine gitmek istiyorsanız -vize muafiyeti olsun olmasın- verilen azami süre “180 günde 90 gün” olarak tanımlanır. Her giriş tarihi, üye devletlerin topraklarında kalışın ilk günü olarak kabul edilecek ve ilgili çıkış tarihi üye devletlerin topraklarında kalmak için son gün olarak kabul edilecektir. Seyahatiniz öncesinde önceki ziyaretlerinizi de sayarak, Schengen Bölgesi’nde kalabileceğiniz toplam gün sayısını hesaplamalısınız.

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi Almak Zor mu?

Danimarka özellikle Kuzey Avrupa ülkeleri arasında en zor vize veren ülkelerden birisidir. Dolayısıyla Danimarka aile ziyareti vizesi için de kolay alınıyor demek pek de doğru olmaz. Fakat turistik vize kategorisine göre aile ziyareti nispeten daha kolay alınabilir.

Gerekli evrak listesinin tam, eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmış olması, davet eden kişiye ait bilgilerin ayrıntılı şekilde sunulması, yeterli finansman, önceki vize geçmişleriniz vs. vize alım sürecini kolaylaştıracaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz, davetiyeli vize türü olan Danimarka aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi yazımızın burada sonuna geldik. Danimarka vize işlemi hakkında daha detaylı bilgi için Danimarka vizesi hakkında oluşturduğumuz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader