Meksika Vizesi Nasıl Alınır? Elektronik Vize Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz; Türk Vatandaşlarının vizesiz seyahat edemediği ve kapıda vize uygulamalarından faydalanamadığı ülkelerden biri olan Meksika için vize işlemeleri hakkında bilgiler vereceğimiz ‘’ Meksika Vizesi Nasıl Alınır? ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Meksika vizesi almak isteyen ve vize prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler sayfamızı inceleyebilir, Meksika vize danışmanlık hizmeti almak istemeleri halinde ise bize [email protected] e-posta adresimiz üzerinden ve +90 532 494 64 45 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirler.

Meksika’ya turistik, ticari, aile ziyareti, transit geçiş, eğitim vb. amaçlarla seyahat edecek olan tüm T.C. vatandaşları Meksika vize başvurusu yapmalıdırlar. Hususi, hizmet, umuma mahsus pasaporta sahip kişiler Meksika’ya vizesiz seyahat edemezler. Diplomatik pasaportlular Meksika vizesi almadan seyahat edebilirler.

Meksika’ya seyahat edecek bordo pasaport sahipleri, yeşil pasaport sahipleri ve gri pasaport sahipleri seyahat öncesi vize onayı almış olmalıdırlar.

Meksika vizesi alacak kişilerin pasaport türlerine bağlı olarak Meksika vize başvuru işlemlerini eksiksiz tamamlamaları gerekmektedir. Süreçte yapılan hatalar Meksika vize reddine neden olabileceği gibi, Meksika’ya girişte sınır polisi tarafından kabul edilmeme durumuna da neden olabilmektedir.

Meksika vizesi bordo pasaport sahipleri için online başvuru sistemi üzerinden alınabilir. Bordo pasaportla Meksika e-vize başvurusu yapma hakkına sahip T.C. vatandaşları bu vize ile Meksika’da 180 gün kalma hakkına sahip olurlar. Vize alındıktan sonra 30 gün geçerliliğe sahip olacaktır. Meksika e-vize alan başvuranlar ülkeye havayoluyla seyahat etmek durumunda olacaklardır. Meksika e-visa sadece ülkeye havayolu ile seyahat durumda geçerlidir.

Meksika vizesi yeşil pasaport sahipleri için e-vize olarak alınamaz. Yeşil pasaport sahipleri pasaporta basılan, Meksika Diplomatik Temsilciliklerinden alınmış vizeye sahip olmalıdırlar. Yeşil pasaport sahipleri gibi gri pasaport sahipleri de e-vize alamazlar.

Meksika vize başvurusu yapan T.C. vatandaşları gerekli vize koşulları sağlamamaları ya da güvenliği tehdit eder her hangi bir duruma sahip olmaları durumunda Meksika vize reddi ile karşılaşabilir ya da ülkeye girişte geri çevrilebilirler. Bu nedenle vize sürecinin dikkatli tamamlanması büyük öneme sahiptir. E-visa ve Meksika Konsolosluğu’ndan yapılan başvurularda verilen tüm bilgiler doğru olmalı, başvuranın güncel durumunu yansıtmalıdır.

Meksika E-Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika e-vizesi için başvuru sahibinin bordo yani umuma mahsus pasaporta sahip olması zorunludur. Yeşil pasaportla ve gri pasaportla Meksika e-vizesi alınamaz. Bordo pasaportla ya da yeşil pasaportla Meksika e-vize formu doldurularak online onay alınabilse bile ülkeye girişte sorun yaşanacaktır.

Meksika elektronik vize başvuru sistemi Türk Vatandaşları, Rus Vatandaşları ve Ukrayna vatandaşları için geçerlidir.

Türk vatandaşı ve bordo pasaporta sahip kişiler e-vize kolaylığı ile 1 günde Meksika vizelerini alabilirler. Başvuru için geçerli pasaport sahibi olunması ve pasaport süresinin seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

Turistik, eğitim, aile ziyareti, transit geçiş, gazetecilik gibi nedenlerle Meksika’ya seyahat etmesi gereken bordo pasaportlular çevrimiçi Meksika vize başvuru sistemi üzerinden elektronik Meksika vizesi alabilirler.

Online Meksika vizesi; alındığı gün itibariyle 30 gün geçerli olan, ülkeye giriş sonrası ise başvuru sahibine ülkede 180 gün kalış hakkı tanıyan, tek girişli bir elektronik vize uygulamasıdır. Bu vize pasaporta basılmaz, İnternet üzerinden alınan Meksika vize onay çıktısı ile ülkeye giriş sağlanır.

Meksika e-vize başvurusu yapılarak alınabilecek e-vize ile seyahat için ülkeye havayolu ile uçuş zorunludur. Karayolu ya da deniz yolu ile yapılan seyahatlerde Meksika elektronik vizesi geçerli olmayacaktır.

Ayrıca Meksika e-vizesinin geçerli olabilmesi için Meksika seyahatinin yapılacağı havayolu şirketinin Meksika SAE sistemine kayıtlı olması gerekecektir. Bu nedenle Meksika seyahati öncesi biletinizi alırken havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olup olmadığı mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

Meksika için e-vize başvurusu için resmi başvuru sitesine giriş yapılır ve isim soyisim, pasaport bilgileri, seyahat tarihleri ve amacı, geçmiş Meksika seyahatleri, Meksika’da kalış süresi ve güvenlik soruları cevaplanır. Cevaplar kontrol edildikten sonra başvuruya onay verilir ve başvuran vize alımı için uygunsa vizeniz hazır bildirimi gelir ve barkodlu e-vize başvuru ekranına düşer. Bu sayfanın çıktısı okunaklı bir şekilde alınır ve pasaport ve Meksika vize onay çıktısı ile ülkeye giriş sağlanır.

Meksika vize başvurusu sonrası alınan elektronik Meksika vize onay belgesindeki bilgiler mutlaka kontrol edilmelidir. Özellikle pasaport numarası, isim-soyisim ve Meksika’ya giriş çıkış tarihleri mutlaka doğru olmalıdır. Meksika e-visa çıktısında hatalı bilgiler olması durumunda Meksika’ya giriş yapamayabilirsiniz. Vize çıktısında ki tüm bilgiler pasaportla aynı olmalıdır.

Meksika Turist Vize Nasıl Alınır?

Meksika’ya turist olarak gidecek olan bordo pasaporta sahip kişiler e-vize sistemi üzerinden harçsız vize başvurusu yapabilmektedirler. Turistik amaçlı seyahatler için Meksika e-vizesi geçerli olacaktır.

Meksika turist vizesi için başvuru seyahate 30 günden az zaman kalması durumunda yapılmalıdır. Alınan vize vize onay tarihi sonrası 30 gün geçerli olacaktır. Meksika turistik e-vize alan kişi bu vizeyle ülkeye 30 gün içinde giriş yapmazsa vize geçerliliğini yitirecektir. Bu durumda yeniden Meksika e-vize başvurusu yapılmalıdır. Meksika’ya giriş sonrası ülkede kalış süresi 180 gündür. Verilen Meksika turist vizesi tek girişlidir.

Meksika turistik e-vize işlemleri için Meksika e-vize resmi sitesi üzerinden vize formu doldurulmalıdır. Formda pasaport bilgileri, seyahat tarihi ve ülkede kalınacak süre bilgisi doğru girilmelidir.

Turistik Meksika e-vize ile ülkeye girişte sınır polisi tarafından otel rezervasyonu sorulabilir. Bu durumda sunulacak otel rezervasyonu tarihi ile e-vize üzerinde yazan Meksika kalış süresi tarihleri çelişmemelidir.

Meksika Ticari Vize Nasıl Alınır?

Meksika’ya ticari amaçla gidecek olan bordo pasaporta sahip kişiler Meksika e-vize başvuru sistemi üzerinden ücretsiz vize başvurusu yapabilmektedirler. Ticari amaçlı seyahatler için Meksika e-vize geçerlidir. Ticari amaçlı kısa süreli seyahatler için Konsolosluk’tan basılı vize alınmaz.

Meksika ticari vizesi için vize başvurusu seyahate 30 günden az zaman kalması durumunda yapılmalıdır. Alınan Meksika vizesi, vize onay tarihi sonrası 30 gün geçerliliğe olacaktır.

Meksika ticari e-vize alan kişi bu vizeyle Meksika’ya 30 gün içinde giriş yapmazsa vize geçerliliğini yitirecektir. Bu durumda yeniden ticari Meksika e-vize başvurusu yapılmalıdır. Meksika’ya giriş sonrası ülkede kalış süresi 180 gündür. Verilen Meksika ticari vizesi tek girişlidir.

Meksika ticari e-vize işlemleri için Meksika e-vize resmi sitesi üzerinden online vize formu doldurulmalıdır. Formda başvurana ait pasaport bilgileri, seyahat tarihi ve ülkede kalınacak süre bilgisi doğru girilmelidir.

Ticari Meksika e-vize ile ülkeye girişte sınır polisi tarafından ticari davetiye sorulabilir. Bu durumda sunulacak davetiye tarihleri ile e-vize üzerinde yazan Meksika kalış süresi tarihleri çelişmemelidir.

Meksika Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika’ya aile, akraba, arkadaş ziyareti amaçları ile gidecek olan bordo pasaporta sahip kişiler Meksika e-visa sistemi üzerinden harçsız (ücretsiz) vize başvurusu yapabilmektedirler.

Aile, arkadaş, akraba ziyareti amaçlı seyahatler için Meksika e-vizesi geçerli olacaktır.

Meksika aile, arkadaş, akraba ziyareti vizesi için başvuru işlemleri seyahate 30 günden az zaman kalması durumunda yapılmalıdır. Alınan ziyaretçi vizesi, vize onay tarihi sonrası 30 gün geçerli olacaktır. Meksika aile ziyareti e-vize alan kişi bu vizeyle ülkeye 30 gün içinde giriş yapmazsa vize geçerliliğini yitirecektir.

Bu durumda yeniden e-vize başvurusu yapılmalıdır. Meksika’ya giriş sonrası ülkede kalış süresi ise 180 gündür. Verilen Meksika ziyaretçi vizesi tek girişlidir.

Meksika aile, arkadaş, akraba e-vize işlemleri için Meksika e-vize resmi sitesi üzerinden vize formu doldurulmalıdır. Formda pasaport bilgileri, seyahat tarihi ve ülkede kalınacak süre bilgisi doğru girilmelidir.

Ziyaretçi Meksika e-vize ile ülkeye girişte sınır polisi tarafından konaklama detayları sorulabilir. Bu durumda sunulacak belgelerdeki tarihler ile e-vize üzerinde yazan Meksika kalış süresi tarihleri çelişmemelidir.

Meksika Vizesi Almak Kolay Mı?

Meksika vizesi uygun seyahat amacı ile doğru başvuru yapılarak kolay bir şekilde alınabilir.

Meksika vizesinin en kısa sürede ve kolay alınmasının yolu Meksika e-vize başvuru kolaylığından faydalanılması olacaktır.

Başvuru sahibi;

 • Bordo pasaport sahibi ise.
 • Pasaportunda boş sayfa varsa ve pasaport seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliğe sahipse.
 • Ciddi güvenlik tehdidi oluşturabilecek adlı sicil kaydı yoksa.
 • Daha önce Meksika’da sınır dışı edilme durumu yoksa.
 • Meksika vize başvuru formu hatasız doldurulduysa Meksika vizesi almak zor olmayacaktır.

Meksika Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Meksika online vize başvuru formu resmi Meksika e-vize sitesi üzerinden doldurulur. Meksika vize başvuru formu PDF formatında değildir. Form sadece çevrimiçi olarak doldurulabilir.

Meksika e vize formuna giriş sonrası; pasaport bilgileri, isim-soyisim bilgileri, Meksika seyahat tarihi ve kalış süresi, Meksika vize türü gibi bilgiler girilir. Bu bilgilerin hatasız olması vizenin onaylanması için ve Meksika’ya girerken sorun yaşanmaması için çok önemlidir.

Meksika vize başvuru formu doldurulduktan sonra bilgiler kontrol edilerek forma onay verilir ve barkodlu e-vize başvuru ekranına düşer.

Online Meksika vize formuna fotoğraf yüklenmesi ya da Meksika vize başvuru evrakları yüklenmesi istenmez. Vize alımı için soruları eksiksiz cevaplamak yeterlidir.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Meksika elektronik izin belgesi alımı için evrak talep edilmemektedir. Bordo pasaportla Meksika e-vize işlemi için evrak hazırlanması gerekmeyecektir. Vize onayı başvuru formunda  verilen bilgilere göre verilmektedir. Ayrıca kişinin güvenliği tehdit eden bir durumunun (sabıka kaydı vb.) olmaması Meksika vize onayı için önemlidir.

Yeşil pasaport ya da gri pasaport sahibi olan kişiler ise seyahat amaçlarına uygun vize kategorisi için gereken Meksika vize evraklarını hazırlayarak başvuru yapmalıdırlar. Hazırlanacak evraklar kişinin güncel çalışma durumu ve Meksika’ya gidiş amacına göre değişecektir.

Meksika Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika e-vize ücreti bulunmamaktadır. Vize başvurusu harç ödemesi yapılmadan İnternet üzerinden alınmaktadır.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika e-vize başvurusu tamamlandığında ve bilgiler doğrulanarak başvuru onaylandığında Meksika vize onayı verilmektedir. Meksika vize sonucunun gelmesi için bekleme süresi yoktur.

Meksika vize başvuru sisteminde her hangi bir teknik sorun yoksa Meksika vizesi başvuru yapılan gün alınabilmektedir.

Meksika Vize İşlemleri Bölge Ayrımı

Meksika e-vize uygulaması olduğu için bölge ayrımı bulunmamaktadır.

Tüm şehirlerden yapacağınız başvurular için SaltVisa ile iletişime geçebilir, başvuru için gerekli belgeleri [email protected] e-posta adresimize iletebilirsiniz.

 • Ankara,
 • İstanbul,
 • İzmir,
 • Bursa,
 • Kocaeli,
 • Tekirdağ,
 • Balıkesir,
 • Mersin,
 • Adana,
 • Sakarya,
 • Gaziantep,
 • Kayseri ve diğer tüm illerden Meksika e-vize başvurularınızı sizin adınıza yaparak başvuru takibinizi gerçekleştirmekteyiz.

Konsolosluktan Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika elektronik vize kolaylığı sadece Bordo pasaporta sahip Türk Vatandaşları için geçerlidir. Yeşil pasaport ve Gri pasaport sahibi T.C. vatandaşları Meksika vize işlemlerini Konsolosluk’tan gerçekleştirmelidir.

Meksika e-vize uygulaması için vize evrağı talep edilmezken, Konsolosluk’tan vize başvurusunun gerekli olması halinde vize başvuru evrakları hazırlanmalıdır. Bu evraklar başvurucunun Meksika seyahat nedenlerine göre değişmektedir.

Yeşil ya da gri pasaportu olan ve Meksika e-vizesi alamayan kişiler Meksika vize randevusu alarak başvuruya şahsen katılmalıdırlar.

Konsolosluk’tan Meksika vize işlemleri sonuçlanma süresi e-vize işlemleri gibi hızlı olmayabilir. Bu nedenle başvurunun seyahatten ortalama 1 ay önce yapılmış olması tavsiye edilir.

Yeşil Pasaportlar İçin Meksika E-vizesi Nasıl Alınır?

Yeşil pasaport sahipleri Meksika e-vize başvurusu yapamazlar. Yeşil pasaport sahibi kişilerin Konsolosluk’tan vize randevusu alarak işlemleri tamamlamaları gerekmektedir.

Yeşil pasaportla alınan Meksika vizesi pasaporta basılmaktadır.

Amerika Vizesi Olanlar İçin Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Geçerli Amerika vizesi olan kişiler Meksika’ya vizesiz giriş yapabilirler. Amerika vizesi olan kişilerin Meksika vizesi alması gerekmeyecektir.

Meksika’ya girişte sınır polisi tarafından pasaporta Meksika’da kalış süresini de gösteren giriş damgası basılmaktadır.

SaltVisa Aracılığı İle Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

SaltVisa Meksika vize danışmanlık hizmeti sunmakta, başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirmektedir.

SaltVisa danışmanlığı ile Meksika e-vizesi almak istemeniz durumunda; Meksika online başvuru işlemleriniz tarafımızdan tamamlanmakta, vize onayınız ulaştırılmaktadır. SaltVisa Türkiye’nin tüm illerinden yapılacak Meksika vize başvuruları için hizmet vermektedir.

Ayrıca e-vize alımı için gerekli koşulları sağlamayan kişilerin Konsolosluk üzerinden tamamlamaları gereken Meksika vize başvuru işlemleri için de SaltVisa hizmet vermektedir.

E-vize kolaylığı ile başvuru yapamayacak kişilerin işlemleri için seyahat nedeninize uygun vize başvurusu için Konsolosluk ile görüşmeler sağlanarak güncel başvuru kurallarına göre işlemleriniz tamamlanacaktır.

‘’ Meksika vizesi nasıl alınır? ’’ başlıklı yazımız ile Meksika vize alma hususu üzerine sorularınıza yanıt vermeye dair bilgiler veremeye çalıştık. Daha detaylı bilgi için ” Meksika Vize İşlemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader