İtalya Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

İtalya Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçilerimiz, İtalya vize başvuru formu yapacak olduğunuz vize başvurularında eksiksiz ve talimatlara uygun doldurulması zorunlu bir formdur. İtalya vize başvuru formları Schengen ve Ulusal vize başvuru formu olarak 2 ye ayrılırken sayfamızın devamında:

 • İtalya vize başvuru formlarını,
 • Vize başvuru formu hakkında bilgilere,
 • Başvuru formu nasıl doldurulur,
 • Vize başvuru formu Ankara,
 • Vize başvuru formu Gaziantep,
 • Vize başvuru formu İzmir,
 • Vize başvuru formu İstanbul,
 • Ticari vize davetiye örneği,
 • Aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi davetiye örneği,
 • AB vatandaşı yakınları için başvuru formuna,
 • Uzun süreli, Ulusal vize başvuru formuna,
 • 18 Yaşında küçük çocuklar için refakatçi vize başvuru formuna,
 • Vize başvuruları için vekaletname formlarına ulaşabileceksiniz.

İtalya Vize Başvuru Formu Nedir?

İtalya Vize başvuru formu, İtalya Konsoloslukları ve Schengen makamları tarafından hazırlanmış resmi bir belgedir. Vize başvuru formu Konsolosluğun başvuru sahipleri hakkında bilgi edinebilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Vize başvuru formu 26 Schengen üye ülkenin vize başvuru formları ile aynı sorulardan oluşurken ancak formlarda biçimsel ve içerik olarak farklılıklar olabilmektedir. Vize başvuru formu olmayan hiçbir başvuru kabul edilmemektedir.

Dolayısı ile vize başvuru formu başvuru evrakları arasında yer alan ve sunulması zorunlu evraklardan bir tanesidir.

Vize başvuru formu resmi bir evrak olup vize başvuru formunda doğru ve gerçeğe uygun bilgiler verilmeli, yalan, evraklarda bulunmayan bilgiler verilmemelidir. Vize başvuru formlarında vermiş olduğunuz hatalı veya yalan beyanlar nedeniyle vize başvurularınız reddedilebilir, bir sonraki Schengen vize başvurularınız için olumsuz bir geçmişe sahip olabilirsiniz.

Tavsiyemiz: vize başvuru formlarınız da doğru, gerçeğe uygun ve evraklarınız da bulunan bilgileri destekleyen bilgiler verin.

Vize Başvuru Formları Nasıl Doldurulur?

İtalya vize başvuru formu 3 sayfadan oluşan standart bir formdur. Tüm soruların eksiksiz olarak doldurulması zorunludur. Vize başvuru formunu doldururken formda sorulan soruların diline göre İtalyanca, İngilizce veya Türkçe cevaplar verebilirsiniz. İtalyanca soru soran formlara Türkçe cevaplar vermemeye özen gösteriniz.

Başvuru formunu doldururken imkânınız var ise yazınızın okunabilmesi adına bilgisayar ortamında doldurmanızı tavsiye ederiz. Eğer vize başvuru formunuzu bilgisayar ortamında dolduramıyorsanız mavi renkli tükenmez kalemle büyük harflerle ve yazılarınız okunaklı şekilde doldurunuz. Her ihtimali düşünerek yazılarınızda özelleştirilmiş öğeler bulundurmayınız ve evrensel geçerlilikte harfler kullanınız.

İtalya Schengen vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra vekaletname formunu doldurmayı, Ankara’dan veya Ankara Elçiliğinin yetki alanında bulunan bir şehirden vize başvurunuzu gerçekleştirecekseniz ek bilgi formunu doldurmayı ve imzalamayı unutmayınız.

Vize başvuru formu, vekaletname ve KVKK formları da dahil olmak üzere toplamda en az 5 veya 6 farklı yere imza atmanız gerekebilir.

Vize Başvuru Formları ve Faydalı Linkler

Büyükelçiliğin web sayfası için tıklayın.

Diğer ülkelerin vize başvuru işlemleri için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader