Fransa Vize Başvurusu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Fransa Vize Başvurusu

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda Fransa vize başvurusu hakkında bir çalışma yapacağız. Sayfamızın devamında: -Fransa resmi vize başvuru merkezi, -Fransa vize başvuru formu, -Fransa vize başvuru ücreti ve -Fransa vize başvurusu hakkında bilinmesi gereken en temel bilgileri bulabileceksiniz.


Fransa Vize Başvurusu Hakkında Bilgiler

Fransa seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımız ve Fransa devleti ile vize muafiyet anlaşması olmayan ülkelerin vatandaşları Fransa’ya vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Fransa vize başvurusunda bulunmalarına gerek kalmadan 180 gün içinde 90 günlük konaklama sürelerini vizesiz olarak seyahat edebilirler.


Fransa Vizesi Hakkında Son Durum

Fransa bir Schengen ülkesidir. 90 gün altı konaklamalarda yapacağınız tüm Fransa vize başvuruları Schengen Vize kapsamında değerlendirilecektir.

İlk Schengen vize başvurusunda vatandaşlarımızın başvuru merkezlerinde şahsen bulunmaları zorunludur.

Fransa vize başvuruları Türkiye’de sadece İstanbul ve Ankara’dan kabul edilir.

Fransa Schengen vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın geçerli, karşılıklı en az 2 boş sayfası olan, yıpranmamış, deforme olmamış, kimlik ve pasaportta aynı soyadının bulunduğu pasaporta sahip olmaları zorunludur. Lacivert eski tip pasaportlar Fransa vize başvuruları için geçerli değildir.

Fransa Schengen vize başvuruları istisnai durumlar dışında doğrudan Konsolosluğa yapılmamaktadır. Vize başvurularınızı resmi başvuru merkezi VFS Global’dir.

Fransa vize başvuruları sadece randevulu olarak kabul edilir. Eğitim, cenaze, sağlık sorunları veya özel bir seyahat gerekçeniz var ise sayahat amacınızı ispat etmeniz koşuluyla randevusuz olarak kabul edilebilir.

Fransa VİP vize başvuruları halk arasında ve vize işlemi yapan şirketler arasında ekspres vize olarak isimlendirilir ancak ekspres vize değildir. Fransa vip vize sadece başvuru sahibine randevu önceliği verir ancak işlem sonuçlanma süresine etki etmez.

Fransa vize başvurusunda 12 yaş altı çocukların gelmelerine gerek yoktur. Anne ve babaları çocukları adına vize başvurularını tamamlayabilir. Anne ve babadan en az birinin çocuklarının vize başvuruları sırasında hazır bulunmaları, çocuklarının vize başvuru formlarını VFS Global’de imzalamaları zorunludur.

Fransa aile, akraba, arkadaş ziyareti vize başvurularında belediye onaylı orijinal davetiye belgesini temin etmeniz zorunludur. Mail çıktısı, fotokopisi davetiye belgeleri geçeli değildir.

Fransa ticari vize başvurularında davetiye belgesini mail ortamında temin edebilirsiniz.

Yeni Fransa vize başvuru formu online ortamda doldurulması gereken bir formdur. Eski tip barkodsuz vize başvuru formları ile yapılacak başvurular kabul edilmez.

Fransa yeni online vize başvuru sisteminin adı: France Visas’dır.

Fransa vize başvurularının sonuçlanma süresi randevu tarihinden sonra 4-15 iş günü arasında sonuçlanabilir.

Fransa vizesi Türkiye’de en hızlı sonuçlanan Schengen vizesidir ancak 2020 Schengen yasaları gereği seyahatten önce 15 gün bulunma zorunluluğu aranabilir.


Fransa Vize Ücreti 2024

Fransa vize başvuru ücreti 18 yaşüstü kişiler için 80€ +26€,

6-12 yaş çocuklar için Fransa vize başvuru ücreti: 40€,

0-6 yaş arası çocuklar Konsolosluk harçlarında muaftır sadece 26€ VFS Global ücreti ödemeleri gerekir.

Fransa Vip vize ücreti için ek 50 € ödenmesi gerekir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader