Danimarka Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Danimarka Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Danimarka vize başvuru formu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın devamında:

  • Danimarka vize başvuru formu 2020,
  • Online vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  • Vize başvuru formu doldurulurken nelere dikkat etmeli?
  • Türkçe vize başvuru formu hakkında bilgilere ulaşabileceksiniz.

Danimarka Konsolosluğu 1 Temmuz 2019 tarihinden Danimarka online vize başvuru formu sistemine geçiş yapmıştır. Temmuz 2019 tarihinden sonra manüel ortamda doldurulan vize başvuru formları kabul edilmeyecektir.

Ayrıca vize başvuru ücretleri online ortamda ödenecektir.

Öte yandan vize başvuru formu Danimarka konsoloslukları, Schengen ve AB makamları tarafından tasarlanmış 26 Schengen üye ülkesiyle büyük oranda aynı soruları içeren bir formdur.

Vize başvuru formu ile herhangi bir Schengen üye ülkesinin vize başvuru formu bütünüyle aynıdır. Ancak bu demek oluyor ki her hangi bir Schengen vize başvuru formu ile Danimarka vize başvurusunda bulunulabileceği anlamına gelsin. Böyle bir durum mümkün değildir.

Vize başvuru formu, vize başvurularında bir standart oluşturmak ve konsoloslukların vize başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgi edinebilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Vize başvuru formları resmi bir evraktır ve formlar doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Resmi evraklarda yalan bilgi beyanında bulunulmamalıdır. Vize başvuru formlarında verilecek yalan beyanlar vize reddi almanıza ve yapacağınız yeni vize başvurularında olumsuz sonuçlara neden olabilecektir.

Danimarka Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Online vize başvuru formu web ortamında çevrim içi doldurulan bir formdur ve form doldurma işlemi sonrası web ortamında vize ücreti ödemesi yapılması gerekecektir.

Yazımızın devamında online vize başvuru formu linkini tıklayarak online forma giriş yapabilirsiniz.

Başvuru Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Etmeli?

Online vize başvuru formunu doldururken önce resmi web siteyi ziyaret etmeli kendinize tıpkı facebook açar gibi bir hesap açmalı, ardından soruları İngilizce olacak şekilde yanıtlamalısınız.

Vize başvuru formunun 17. Maddesine ikamet adresinizi ve kullandığınız e mail adresinizi yazmayı unutmayın. Konsolosluk vize süreci boyunca sizlerle iletişim kurmak isteyebilir, yeni ek bilgiler talep edebilir, işlem süresince sizlere mail üzerinden sorular yönlendirebilecektir.

Ayrıca formun 13, 14, 15. Bölümleri ve 29., 30. bölümleri doğru doldurmanız oldukça önemlidir. Vize basım işlemlerinde pasaport bilgileri son derece önemli bilgilerdir ve uçağa binme aşamasında ilk önce vize üzerinde bulunan bilgileriniz kontrol edilecektir.

29 ve 30. bölümler ise gidiş-dönüş seyahat tarihlerinizi yazacağınız alandır. Vize formunun bu bölümünde vereceğiniz bilgiden başlatılacaktır. Dolayısı ile vizenizin başlatılacağı tarihten emin olmayı unutmayınız.

Başvuru formunun 37. ve son imza kutucuğu bölümü ise imzanızı atacağınız bölümdür. Forma imza atılması ve ıslak imzalı halinin vize başvurularında sunulması zorunludur. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Türkçe Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurulmamaktadır. Vize başvuru formunuzu online ortamda İngilizce olarak doldurmanız gerekecektir. Yeterli düzeyde İngilizcenin yok ise formu Google çeviri yardımı ile Türkçeye çevirebilirsiniz. Ancak verdiğiniz yanıtların İngilizce olduğundan emin olmalısınız.

Vize işlemleri halkında diğer bilgiler için tıklayın.

Online vize başvuru formu için tıklayın.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader