2024 Cezayir Vize Ücretleri

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

2024 Cezayir Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimiz, 2024-2024 Cezayir vize ücreti ne kadar? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunu bu sayfa: Cezayir Konsolosluklarının vize ücretleri hakkında bilgi sağlamak üzere hazırlanmıştır. 

Sayfamızın devamında:

 • Cezayir Konsolosluklarının vize ücretlerini,
 • Çalışma vizesi ücreti,
 • Turistik vize ücreti,
 • Ticari vize ücreti,
 • Tek giriş vize ve çok giriş vize ücretleri,
 • Aile, akraba, arkadaş ziyareti vize ücreti,
 • Medikal tıbbi tedavi vize ücreti,
 • Grup vizesi başvuru ücreti ve
 • Basın mensupları vizesi ücretleri hakkında yapılmış çalışmaları bulabileceksiniz.

Cezayir Konsoloslukları vize ücretlerini başvuru yapılacak vize kategorisine, konaklama yapılacak süreye, ülkeye yapılacak giriş-çıkış sayısına ve başvuru sahibinin uyruğuna göre belirlemektedir.

Türkiye’de bulunan Cezayir Konsoloslukları sadece vatandaşlarımıza değil aynı zamanda Türkiye’de yaşayan yabancılara, ülkelerinde Konsolosluk olmaması nedeniyle vize başvurularını Türkiye’den gerçekleştirecek Azerbaycan vatandaşlarına da hizmet vermektedir. Dolayısıyla Cezayir vize ücretini belirleyen unsurlar arasında vize talep eden yabancıların uyrukları da vize ücretini belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Avrupa Birliği vatandaşları Cezayir vize uygulamalarında tabidir ve AB vatandaşları için herhangi bir vize muafiyeti anlaşması söz konusu değildir. Türkiye’de yaşayan AB vatandaşları vize başvuruları için ödeyecek oldukları ücreti başvuru esnasında öğrenmeleri gerekecektir.

Vatandaşlarımız ise vize ücretlerini web sayfamızın devamında bulunabilirler. Söz konusu bilgiyi Konsolosluğunun resmi web sayfasından da teyit etmeleri önemle rica olunur.

Cezayir Vize Ücreti 2024-2024

Değerli ziyaretçilerimiz, Cezayir vize ücreti 2021 yılına ait bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Vize harç bedellerine şimdilik zam gelmemiştir. İlerleyen günlerde vize ücretlerine yapılabilecek zamları sizlerle paylaşacağız. Dolayısıyla 2024 yılı Cezayir vize ücreti 2024 yılında yapılacak vize başvurularında da geçerli olacaktır.

Güncel bilgi olması adına Konsoloslukları arayarak bu bilgiyi teyit edebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvuru Ücretleri

Cezayir Konsolosluklarının 2024 vize ücreti aşağıdaki gibidir.

Ücretlerin sadece Euro cinsinden ve nakit olarak ödenmesi gerekmektedir.

Cezayir vize ücretleri TL olarak veya kredi kartlarıyla ödenememektedir. Vize ücretlerini başvuru sırasında nakit ve tam olarak yanınızda bulundurmaya özen gösteriniz. 200 veya 500 Euro ile yapılacak vize ücreti ödemeleri Konsolosluk görevlileri tarafından kabul edilmeyebilir.

Ayrıca Cezayir Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği çevresinde Euro satın alabileceğiniz veya para bozdurabileceğiniz bürolar bulamayabilirsiniz. Söz konusu durum hakkında dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

 • Cezayir ticari vize ücreti tek giriş 40 €, Çok giriş 100 €
 • Cezayir çalışma vizesi ücreti 100 € (çoklu girişli vizeler içindir.)
 • Cezayir turistik vize tek giriş ücreti: 40 €, Çok giriş: 100 €
 • Cezayir kültürel gezi vize ücreti: 40 € (tekli giriş vizeler içindir)
 • Cezayir medikal, tıbbi, tedavi tek giriş vize ücreti: 40 €, Çok giriş: 100 €,
 • Cezayir grup vizesi tek giriş başvuru ücreti: 40 €, Çok giriş: 100 €,
 • Cezayir basın vizesi tek giriş ücreti: 40 €, Çok giriş: 100 €

Cezayir Vize Ücreti Ödemeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Cezayir vize fiyatları başvuru yapılacak vize kategorisine, tek giriş, çok girişli başvurulara, başvuru sahibinin uyruğuna göre değişecektir.

Yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin ödeyecek oldukları vize ücretleri Konsolosluk görevlileri tarafından belirtilecektir ve bu durum resmi web sayfada da açıklanmıştır.

Çoklu giriş vizeler için pasaportunuzda daha önce Cezayir vizesi almış olma şartı aranmaz. Ancak turistik vize başvurularında bu koşul aranabilir.

Eksik evrak nedeniyle vize başvurunuz kabul edilmez. Bu durumda ödemiş olduğunu vize ücreti tarafınıza iade edilecektir.

Vize ücretleri Euro cinsinde nakit ve tam olarak ödenmesi gerekmektedir. Cezayir Konsoloslukları TL veya dolar cinsinde yapılacak ödemeleri kabul etmeyecektir.

Vize başvurularınızı İstanbul veya Ankara üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı pasaportla yapılacak vize başvurularında yabancıların en az 6 ay geçerli Türkiye ikamet izinlerinin olması zorunludur.

Değerli ziyaretçilerimiz 2024-2024 Cezayir vize ücretleri konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için İletişim sayfamızı kullanarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz. 

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader