Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vizesi kaç günde çıkar?

Cezayir vize başvurularının sonuçlanma süresi: Türk pasaportlarında 2-5 iş günü, Yabancı pasaportlarda 1-4 haftadır.

Ayrıca Cezayir vizesi Ankara’da 1-3 iş günü, İstanbul’da ise genel anlamda 2-5 iş gününde sonuçlanır. Konsolosluğun vize sisteminde teknik bir sorun çıkmadığı sürece veya vize etiketinin temin edilemediği zamanlar hariç, Cezayir vizesi maksimum 1 hafta içerisinde çıkacaktır.

Turistik Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik Cezayir vize başvurusu İstanbul’da 2-5 iş günü, Ankara’da 1-3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Cezayir Ankara Büyükelçiliği vize başvurularının kabulü konusunda İstanbul Başkonsolosluğu kadar yoğun talep alan bir Konsolosluk değildir.

Dolayısıyla Ankara’dan yapılacak Cezayir vize başvuruları İstanbul’dan yapılacak Cezayir vize başvurularına oranla daha erken sonuçlanacaktır.

İstanbul ve Ankara Cezayir Konsoloslukları yoğun olmaması halinde vize başvuruları nadirde olsa aynı gün içerisinde çıkabilir.

Cezayir Ticari Vizesi Ne Zaman Çıkar?

İstanbul Cezayir ticari vize başvuruları 2-4 iş günü, Ankara Cezayir ticari vize başvuruları 1-3 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Eksik evrak veya Cezayir’den gelen davetiye belgesinin hatalı olması durumunda vize başvurunuzun çıkma süresi uzayabilir, vize başvuru dosyanız iade edilebilir.

Acil Cezayir Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Acil Cezayir vizesi Konsolosluğunda uygun bulması durumunda aynı gün içerisinde çıkacaktır.

Hızlı Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir için hızlı vize alacak vatandaşlarımız, vizelerini en hızlı şekilde alabilmek için Konsoloslukla titiz bir görüştürme gerçekleştirmeleri gerekecektir. Normal şartlarda Cezayir Konsolosluğunun hızlı sonuçlanan ekspres vizesi yoktur. (bkz: Cezayir vize işlemleri)

Dolayısıyla acil durumlarda Cezayir vizesi alabilmek için özel çaba göstermeniz gerekecektir. Bu çaba, dikkatli ve hassas bir şekilde yürütülmez ise vizenizi hızlı alma imkanınız olmayacaktır.

Cezayir vizesini hızlı alabilmeniz tavsiyemiz davetiye gönderen Cezayir şirketinin Konsoloslukla görüşmesi ve durumun öneminin anlatılmasıdır. Konsoloslukla yapılacak olan telefon görüşmesi mümkün olduğunca Fransızca dilince olmalıdır.

Diğer bir deyişle Konsolosluğa gelecek talep Cezayir vatandaşından gelmelidir.

Azerbaycan, İtalya, Almanya, Bulgaristan veya AB pasaportları ile Yapılan Cezayir Vize Başvurusu Ne Zaman Çıkar?

Türkiye’de bulunan Cezayir Konsolosluklarına yabancı pasaportlarla yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi Konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize başvuru günü Konsolosluk görevlisi pasaportunuzu ne kadar süre sonra alacağınızı size sözlü olarak iletecek ve evraklarınızı alarak pasaportunuzu iade edecektir. Vize başvurunuz hakkında karar verildikten sonra ise Konsolosluk görevlileri tarafından aranarak pasaportunuzu Konsolosluğa ulaştırmanız istenecektir.

Tüm bu işlemler için Konsolosluk vize başvurunuzun 1 ila 3 hafta içerisinde sonuçlanacağı bilgisi sizlerle paylaşılacaktır.

Cezayir Vize Takibi Nasıl Yapılır?

İşlemdeki Cezayir vizenizin durumunu sorgulamak için Cezayir Konsolosluğunun online vize takip sistemi bulunmamaktadır. Cezayir vize başvuru takibi hizmet aldığınız vize aracı firmalar aracılığıyla veya Konsolosluk görevlisi ile yaptığınız görüşmeler neticesinde yapılabilecektir. (Bkz: Vize acentası ile Cezayir vizesi nasıl alınır?)

Ayrıca Cezayir Konsolosluğu, başvuru sırasında pasaportunuzun hangi gün işlemden çıkacağı bilgisini sizlerle paylaşacaktır.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader