Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Bu yazımızda Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu hakkında bilgiler paylaşacağız. 2024 Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, Online vize başvuru formu nasıl doldurulur? Vize başvuru formu doldurulurken nelere dikkat etmeli? İngilizce vize başvuru formu hakkında bilgilere ulaşabileceksiniz.


Çek Cumhuriyeti vize başvuru formları konsolosluklar, Schengen ve AB makamları tarafından tasarlanmış 26 Schengen üye ülkesiyle büyük oranda aynı soruları içeren bir formdur.

Çekya vize başvuru formu ile herhangi bir Schengen üye ülkesinin vize başvuru formu ile hemen hemen aynıdır. Ancak tüm schengen vize başvurularında herhangi bir Schengen vize başvuru formunun kullanılamamaktadır.

Vize başvuru formu, vize başvurularında bir standart oluşturmak ve konsoloslukların vize başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgi edinebilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Başvuru formları resmi bir evraktır ve formlar doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Resmi evraklarda yalan bilgi beyanında bulunulmamalıdır. Vize başvuru formlarında verilecek yalan beyanlar vize reddi almanıza ve yapacağınız yeni vize başvurularında olumsuz sonuçlara neden olabilecektir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Çekya vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulan bir formdur.

Sayfamızın devamında vize başvuru formuna ulaşabileceğiniz bölümü bulabileceksiniz. Formu bilgisayarınıza indirin ve İngilizce olarak dilerseniz web ortamında dilerseniz elle doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunu

Başvuru Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu İngilizce doldurmalı,

Formun 17. Maddesine ikamet adresinizi ve kullandığınız e mail adresinizi yazmayı unutmayınız. Konsolosluk vize süreci boyunca sizlerle iletişim kurmak isteyebilir, yeni ek bilgiler talep edebilir, işlem süresince sizlere mail üzerinden sorular yönlendirebilecektir.

Ayrıca formun 13, 14, 15. Bölümleri ve 29. 30. bölümleri doğru doldurmanız oldukça önemlidir. Vize basım işlemlerinde pasaport bilgileri son derece önemli bilgilerdir ve uçağa binme aşamasında ilk önce vize üzerinde bulunan bilgileriniz kontrol edilecektir.

29 ve 30. bölümler ise gidiş-dönüş seyahat tarihlerinizi yazacağınız alandır. Vize formunun bu bölümünde vereceğiniz bilgiden başlatılacaktır. Dolayısı ile vizenizin başlatılacağı tarihten emin olmayı unutmayınız.

Başvuru formunun 37. ve son imza kutucuğu bölümü ise imzanızı atacağınız bölümdür. Forma imza atılması ve ıslak imzalı halinin vize başvurularında sunulması zorunludur. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Vize başvuru formu Türkçe doldurulmamaktadır. Form İngilizce olarak doldurmanız gerekecektir. Yeterli düzeyde İngilizceniz yok ise formu Google çeviri yardımı ile Türkçeye çevirebilirsiniz. Ancak verdiğiniz yanıtların İngilizce olduğundan emin olmalısınız.

2020 Vize Başvuru Formları, Mülakat Formları, Evrak Listeleri


Konsolosluğun resmi web sayfası için tıklayın


Diğer ülkeler vize işlemleri için tıklayın

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader