Belçika Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Belçika Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçilerimiz,  Belçika vize başvuru formunu doldururken olabildiğince eksiksiz ve evraklarınız da bulunan bilgileri destekleyen bilgiler vermeye özen gösteriniz. Avusturya vize başvuru formu, vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için zorunlu bir evraktır. Sayfamızın devamında vize başvuru formu ile alakalı:

  • Belçika vize başvuru formu,
  • Online vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  • Vize başvuru formu doldurulurken nelere dikkat etmeli?
  • Türkçe vize başvuru formu hakkında bilgilere ulaşabileceksiniz.

Belçika vize başvuru formu, Belçika konsoloslukları, Schengen ve AB makamları tarafından tasarlanmış 26 Schengen üye ülkesiyle genel anlamda aynı soruları içeren bir formdur.

Vize başvuru formu ile herhangi bir Schengen üye ülkesinin vize başvuru formu ana hatlarıyla aynıdır. Vize başvuru formu, vize başvurularında bir standart oluşturmak ve konsoloslukların vize başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgi edinebilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Vize başvuru formu resmi bir evraktır ve form gerçek bilgilerle doldurulmalı. Resmi evraklarda yalan beyan verilmemelidir. Vize başvuru formlarında verilecek yalan beyanlar vize reddi almanıza ve yapacağınız yeni vize başvurularında olumsuz sonuçlara neden olabilecektir.

Belçika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Belçika vize başvuru formu online web ortamında doldurulan bir formdur. Sayfamızın devamında bulunan online vize başvuru formu linkini tıklayarak kendinize bir hesap oluşturabilir ardından mailinize gelen linki tıklayarak formu oldurmaya başlayabilirsiniz.

Başvuru Formunu Doldururken Nelere Dikkat Etmeli?

Belçika vize başvuru formunu doldururken kalem ile dolduracaksınız mavi renkli tükenmez kalem ile doldurun, okunaklı ve büyük harflerle soruları eksiksiz olacak şekilde yazın.

Formun 17. Maddesine açık adresinizi ve aktif kullandığınız e mail adresinizi yazmayı unutmayın. Konsolosluk vize başvuru süreci boyunca sizlerle iletişim kurmak isteyebilir, yeni ek bilgiler talep edebilir, işlem süresince sizlere mail üzerinden sorular yönlendirebilecektir.

Ayrıca formun 13, 14, 15. Bölümleri ve 29., 30. bölümleri doğru doldurmanız oldukça önemlidir. Vize basım işlemlerinde pasaport bilgileri son derece önemli bilgilerdir ve uçağa binme aşamasında ilk önce vize üzerinde bulunan bilgileriniz kontrol edilecektir.

29 ve 30. bölümler ise gidiş-dönüş seyahat tarihlerinizi yazacağınız alandır. Vize formunun bu bölümünde vereceğiniz bilgiden başlatılacaktır. Dolayısı ile vizenizin başlatılacağı tarihten emin olmayı unutmayınız.

Başvuru formunun 37. ve son imza kutucuğu bölümü ise imzanızı atacağınız bölümdür. Forma imza atılması ve ıslak imzalı halinin vize başvurularında sunulması zorunludur. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Belçika vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurulamamaktadır. Vize başvuru formunuzu online ortamda İngilizce olarak doldurmanız gerekecektir. Yeterli düzeyde İngilizcenin yok ise formu Google çeviri yardımı ile Türkçeye çevirebilirsiniz. Ancak verdiğiniz yanıtların İngilizce olduğundan emin olmalısınız.

Vize işlemleri halkında diğer bilgiler için tıklayın

Online vize başvuru formu için tıklayın.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader