Avusturya Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya vize başvuru formu Avusturya Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurularında doldurulması zorunlu formlar arasında yer almaktadır. Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız önemlidir.

Sayfamızın devamında:

  • Avusturya vize başvuru formu,
  • Vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  • Vize başvuru formu doldurulurken nelere dikkat etmeli?
  • Türkçe vize başvuru formu hakkında bilgilere ulaşabileceksiniz.

Avusturya vize başvuru formu, Avusturya konsoloslukları, Schengen ve AB makamları tarafından tasarlanmış 26 Schengen üye ülkesiyle genel anlamda aynı soruları içeren bir formdur.

Avusturya vize başvuru formu ile herhangi bir Schengen üye ülkesinin vize başvuru formu ana hatlarıyla aynıdır. Vize başvuru formu, vize başvurularında bir standart oluşturmak ve konsoloslukların vize başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgi edinebilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Vize başvuru formu resmi bir evraktır ve form gerçek bilgilerle doldurulmalı. Resmi evraklarda yalan beyan verilmemelidir. Vize başvuru formlarında verilecek yalan beyanlar vize reddi almanıza ve yapacağınız yeni vize başvurularında olumsuz sonuçlara neden olabilecektir. 

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Ekte bulunan vize başvuru formunu dilerseniz elle tükenmez kalemle doldurabilir, isterseniz pdf formatında bilgisayarınızda doldurabilirsiniz.

Tavsiyemiz el yazınızın okunamaması gibi durumlarına karşı bilgisayar ortamında doldurmanızdır.

Avusturya Vize Başvuru Formunu Doldururken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Avusturya vize başvuru formunu doldururken kalem ile dolduracaksanız mavi renkli tükenmez kalem ile doldurun, okunaklı ve büyük harflerle soruları eksiksiz olacak şekilde yazın. 

Formun 17. Maddesine açık adresinizi ve aktif kullandığınız e mail adresinizi yazmayı unutmayın. Avusturya konsolosluğu vize başvuru süreci boyunca sizlerle iletişim kurmak isteyebilir, yeni ek bilgiler talep edebilir, işlem süresince sizlere mail üzerinden sorular yönlendirebilecektir.

Ayrıca formun 13, 14, 15. Bölümleri ve 29., 30. bölümleri doğru doldurmanız oldukça önemlidir. Vize basım işlemlerinde pasaport bilgileri son derece önemli bilgilerdir ve uçağa binme aşamasında ilk önce vize üzerinde bulunan bilgileriniz kontrol edilecektir.

29 ve 30. bölümler ise gidiş-dönüş seyahat tarihlerinizi yazacağınız alandır. Vize formunun bu bölümünde vereceğiniz bilgiden başlatılacaktır. Dolayısı ile vizenizin başlatılacağı tarihten emin olmayı unutmayınız.

Başvuru formunun 37. ve son imza kutucuğu bölümü ise imzanızı atacağınız bölümdür. Forma imza atılması ve ıslak imzalı halinin vize başvurularında sunulması zorunludur. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Avusturya vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurabilirsiniz ancak soruların Türkçe olarak sorulduğundan emin olunuz.

Ekte bulunan vize başvuru formu Türkçe doldurulabilen bir formdur. 

Vize işlemleri halkında diğer bilgiler için tıklayın

Avusturya konsolosluğu için tıklayın.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader