Avustralya Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Avustralya Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçilerimiz, Avustralya vize başvuru formu hakkında bilgiler vereceğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Avustralya’ya aile ziyareti, turistik seyahat, eğitim ya da ticari amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli kriterler sağlanmalı, başvuru adımları tamamlanmalı, vize evrakları hazırlanmalı ve başvuru dosyası elektronik ortamda elçiliğe iletilmelidir.

Avustralya vize başvuru işlemlerinde de diğer ülke vizelerinde olduğu gibi verilen beyanlar çok önemlidir. Vize türüne uygun gerekli beyanların sunulması, seyahat detayları ve şahsi bilgilerin sunulması için Avustralya İçişleri Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden vize başvurusunun bir parçası olarak form doldurulması gerekecektir. Vize başvuruları Ankara Avustralya Büyükelçiliği vize bölümü tarafından değerlendirilirken formda verilen bilgiler ve sunulan evraklarla birlikte sonuca dair karar verilecektir.

Vize formu Avustralya İçişleri Bakanlığı resmi sitesi vize işlem bölümünden hesap oluşturularak doldurulur. Oluşturulan tek bir hesapla birden fazla kişinin başvurusu tamamlanabilir, vize ödemeleri yapılabilir ve vize süreci takip edilebilir. Her başvuru sahibi için ayrı form doldurularak tek hesaptan aile başvuruları, grup başvuruları yapılabilmektedir.

Avustralya vize işlemleri için form doldurulması, randevu alınması ve parmak izi verilmesi zorunludur. Form elektronik ortamda doldurulacak, parmak izi ise Avustralya Vize Başvuru Merkezi Vfs Global’de verilecektir. Bu merkez Avustralya vize işlemleri için Avustralya Devleti ile çalışan yetkili firmadır.

Avustralya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avustralya vize başvurusu için resmi vize başvuru sisteminden (ImmiAccount) hesap açılır ve giriş yapılır. Yeni başvuru başlatılarak vize türü seçimi yapılır. Vize türleri; ziyaretçi vizeleri, öğrenci vizeleri, çalışma vizeleri, denizci vizeleri, vatandaşlık işlemleri, aile üyesi başvuruları vb. kategorilerdir. Bu kategorilerden uygun olanı seçilmeli ve başvuru işlemine başlanmıştır. Bazı kategoriler ek alt kategoriler içerebilir.

Yine alt kategori seçimleri de doğru yapılmalıdır. Vize başvuru formu seçim yapılan kategoriye yani vize türüne göre oluşacaktır. Hatalı bir kategori seçilirse yanlış form doldurularak yanlış vize türüne ait vize ücret ödemesi yapılabilir. Bu nedenle bu aşamada da doğru seçim yaptığınızdan emin olmalısınız.

Avustralya vize türü seçimi sonrası form seyahat amacı, kişisel bilgiler, adres iletişim bilgileri gibi sorularla başlar. Bu bölümde isim soy isim, pasaport numarası, doğum yeri, pasaport veriliş yeri gibi öneli bilgilerin pasaporttan bakılarak aynı şekilde yazılması önemlidir.

Seyahat tarihleri, konaklama adresi, çalışma bilgileri formdaki diğer önemli bölümlerdir. Avustralya’ya gidiş tarihi ve Avustralya’da kalış tarihi sunulan diğer seyahat belgeleri ile ya da varsa davet mektuplarıyla eşleşiyor olmalıdır. İş bilgileri ise güncel iş evrakları dikkate alınarak doldurulmalıdır. İşyeri iletişim bilgileri elçiliğin başvuru değerlendirme sürecinde arama ihtimaline karşın mutlaka doğru girilmiş olmalıdır.

Yaşanılan ülkedeki aile bağları Avustralya vize başvuru değerlendirme aşamasında dikkatle değerlendirilir. Yaşam standartlarının yüksek olması nedeniyle Avustralya’ya yerleşmek isteyen kişilerin sayısı fazladır. Bu nedenle vize başvuruları değerlendirilirken başvuru sahibinin yaşadığı ülkeye geri dönme gerekçeleri incelenir ve ülkesindeki bağları zayıf olan kişiler vize reddi ile karşılaşabilir. Bu bağlar; çalışma durumu ya da eğitim durumu, finansal durum ve aile bağlarıdır. Formda yaşanılan ülkede bulunan aile yakınları (yakın aile üyeleri) bilgisi istenir. Bu bölüme bakmakla yükümlü olunan kişi bilgileri, eş çocuk bilgileri, varsa kardeş bilgileri girilebilir.

Avustralya vize başvuru formunda başvurunun devamında iletişim kurulması için, vize sonucunun bildirilmesi için gerekli e-mail adresi istenecektir. Bu adresin kullanıma açık olduğu mutlaka kontrol edilmelidir.

Avustralya vize başvuru formunun son aşamasında; sağlık beyanları bölümü doldurulur, karakter bildirimleri bölümünde evet hayır seçenekli sorular yanıtlanır, beyannameler bölümündeki evet hayır seçenekli sorular yanıtlanır ve vize bitiş süresi sonrası ülkeden çıkış yapılacağına dair onay verilir.

Gerekli bilgilerin girişi sonrası başvuru formu onaylanır ve vize ücret ödemesi aşamasına geçilir. Bu tutar vize kategori seçimi bağlı olarak belirlenmiş tutardır. Kredi kartı ile tutar ödenir ve başvuru süreci online olarak tamamlanmış olur.

Avustralya online vize başvuru formu işlemleriniz için ve vize sürecinin tüm aşamaları için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir, vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader