Almanya Vize Başvuru Formu

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Almanya Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçilerimiz,
Bu yazımızda Almanya vize başvuru formu hakkında bir paylaşım yapacağız.

Sayfamızın devamında:
-Vize başvuru formu nasıl doldurur,
-Türkçe, İngilizce vize başvuru formları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.


Almanya Vize Başvuru Formu Nedir?

Vize başvuru formu, Almanya Konsoloslukları ve Schengen makamları tarafından hazırlanmış resmi bir belgedir. Vize başvuru formu Konsolosluğun başvuru sahipleri hakkında bilgi edinebilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Vize başvuru formu 26 Schengen üye ülkenin vize başvuru formları ile aynı sorulardan oluşurken ancak formlarda biçimsel ve içerik olarak farklılıklar olabilmektedir. Vize başvuru formu olmayan hiç bir başvuru kabul edilmemektedir.

Dolayısı ile vize başvuru formu başvuru evrakları arasında yer alan ve sunulması zorunlu evraklardan bir tanesidir.

Vize başvuru formu resmi bir evrak olup vize başvuru formunda doğru ve gerçeğe uygun bilgiler verilmeli, yalan, evraklarda bulunmayan bilgiler verilmemelidir. Vize başvuru formlarında vermiş olduğunuz hatalı veya yalan beyanlar nedeniyle vize başvurularınız reddedilebilir, bir sonraki Schengen vize başvurularınız için olumsuz bir geçmişe sahip olabilirsiniz.

Tavsiyemiz: vize başvuru formlarınız da doğru, gerçeğe uygun ve evraklarınız da bulunan bilgileri destekleyen bilgiler verin.


Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Almanya vize başvuru formu 3 sayfadan oluşan standart bir formdur. türm soruların eksiksiz olarak doldurulması zorunludur. Vize başvuru formunu doldururken formda sorulan soruların diline göre Almanca, İngilizce veya Türkçe cevaplar verebilirsiniz. Almanca soru soran formlara Türkçe cevaplar vermemeye özen gösteriniz.

Başvuru formunu doldururken imkanınız var ise yazınızın okunabilmesi adına bilgisayar ortamında doldurmanızı tavsiye ederiz. Eğer vize başvuru formunuzu bilgisayar ortamında dolduramıyorsanız mavi renkli tükenmez kalemle büyük harflerle ve yazılarınız okunaklı şekilde doldurunuz. her ihtimali düşünerek yazılarınızda özelleştirilmiş öğeler bulundurmayınız ve evrensel geçerlilikte harfler kullanınız.

Schengen vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra vekaletname formunu doldurmayı, Ankara’dan veya Ankara Elçiliğinin yetki alanında bulunan bir şehirden vize başvurunuzu gerçekleşirecekseniz ek bilgi formunu doldurmayı ve imzalamayı unutmayınız.

Vize başvuru formu, vekaletname ve KVKK formları da dahil olmak üzere toplamda en az 5 veya 6 farklı yere imza atmanız gerekebilir.


Alman Konsolosluklarının Vize Başvuru Formları


Online – Elektronik Vize Başvuru Formu İçin Tıklayın.Almanya Vizesi ile Alakalı Faydalı Linkler


Konsolosluğun web sayfası için tıklayın.


Diğer ülkelerin vize başvuru işlemleri için tıklayın.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader