Almanya Acil Vize (Randevusuz Başvuru)

Almanya Acil Vize (Randevusuz Başvuru)

Almanya acil vize konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Almanya Konsoloslukları bazı vize başvurularını yüksek öncelikli durum olarak değerlendirmekte ve belirli kriterleri taşıyan vize başvurularını randevusuz kabul ederek başvuruyu mümkün olan en kısa sürede karara bağlamaktadır.

Almanya acil vize başvurusu hakkı öncelikle her vize başvurusu için geçerli değildir. Almanya Konsoloslukları sadece belirli durumda olan ve durumunu belgeleyebilen kişiler için Almanya vizesini acil olarak değerlendirmektedir.

Peki, Alman Konsoloslukları hangi vize başvurularını acil vize başvurusu olarak değerlendirir ve yapılacak vize başvurularını randevusuz kabul eder gelin birlikte inceleyelim.

Kimler Almanya’ya Acil Vize Alabilir?

 • Almanya’da düzenlenecek Uluslararası fuarlarda stant açacak, organizatör şirkete ödeme yapmış şirketin sahipleri ve çalışanları. (Fuar ziyaretçileri için geçerli değildir.)
 • Almanya’da yaşayan birinci derece yakın akrabası (anne, baba, eş) vefat eden kişiler. (Ölüm belgesinin sunulması zorunludur.)
 • Tedavi görmek üzere Almanya’ya seyahat edecek kişiler (doktor raporları ve hastane kabul belgesinin sunulması zorunludur.)
 • Almanya topraklarını kullanarak üçüncü ülkelere seyahat edecek kişiler.

Almanya Acil Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 • Online doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu.
 • Geçerli pasaport.
 • Varsa eski pasaportlar.
 • Eski ve yeni pasaportların vizeli ve işlem görmüş sayfalarının fotokopileri.
 • 2 adet, yeni biyometrik fotoğraf.
 • Kimlik kopyası.
 • Nüfus-Aile kayıt örneği.
 • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Otel rezervasyonu.
 • Varsa davetiye.
 • İçerisinde yeterli bakiye bulunan son 3 aylık kaşe ve imzalı banka hesap özeti.
 • Çalışma ve iş yeri evrakları
 • Acil durumu gösterir resmi evraklar.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar yazımızı okumanızı öneririz.

Acil Durumlar İçin Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Acil durumlar için Almanya vizesi 2 farklı şekilde alınabilir:

 1. Alman konsolosluklarına veya Almanya vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak,
 2. Almanya vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla vize başvurusu yaparak alınabilecektir.

Alman Konsoloslukları veya Almanya vize başvuru merkezleri sadece belirli durumda olan, durumunu belgeleyebilen kişilerin Almanya vize başvurularını acil durum olarak değerlendirmektedir.

Durumunuz üst bölümde belirtilen kriterlere uyuyorsa Alman Konsoloslukları, Almanya vize başvuru merkezleri veya Almanya vize danışmanlık şirketleri ile görüşme yaparak vize başvurunuzu en hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Almanya Acil Vize Almak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar:

 • Acil durumunuzu ispat eden belgelerinizi hazırlayın.
 • Durumunuzu uygun vize başvuru belgelerini hazırlayın.
 • Online Almanya vize başvuru formunu doldurun.
 • Seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortanızı satın alın.
 • Konsolosluğa hitaben neden acil vize talep ettiğinizi belirten detaylı dilekçe yazın.
 • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonunu temin edin.
 • Hazırlamış olduğunuz evrakları bir dosya haline getirin ve ilgili vize aracı kurumu ziyaret edin.
 • Hazırlamış olduğunuz dosyayı teslim ederek vize ücretini ödeyin ve parmak izi vererek vize başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvuru sonrası tarafınıza verilen fişteki başvuru numarası ile Almanya acil vize başvurunuzun durumunu sorgulayın ve işlemi tamamlanan pasaportunuzu teslim alın.

Almanya Acil Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Durumunuz Alman Konsolosluklarının belirlediği acil durumlar kriterlerine uyuyorsa Almanya vize başvurularınızı randevu almadan acil olarak Almanya vize başvuru merkezlerine veya vize acentalarına yapabilirsiniz.

Yeniden hatırlatmak gerekirse sadece belirli durumda olan kişilerin yapacak oldukları Almanya vize başvuruları acil vize başvurusu kapsamında değerlendirilecektir. Bahsi geçen kriterleri karşılayamayan kişilerin Almanya vize randevusu alarak vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekecektir.

Almanya Acil Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya Konsoloslukları acil vize başvurularını Ekspres veya Vip başvuru olarak değerlendirmemekte ve acil vize başvurularından ek bir ücret almamaktadır.

Almanya acil vize ücreti standart vize ücreti olan 90 € + 33 €’dur. Bu ücrete danışman şirketin hizmeti ücreti ve seyahat sigortası ücreti gibi ek giderler eklenecektir.

Vize ücreti vize başvurusunun değerlendirilmesi için alınmaktadır ve vize reddi durumunda ödenen ücretler iade edilmemektedir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Almanya Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Acil Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Almanya acil vize başvuruları Alman Konsoloslukları tarafından acil durum olarak değerlendirmektedir ve vize başvurularını 1-3 hafta içerisinde karara bağlamaktadır.

Sağlık ve cenaze nedeniyle yapılacak Almanya acil vize başvuruları yüksek öncelikli vize başvuruları olarak değerlendirilmektedir ve bu vize başvuruları ortalama 7-8 iş gününde çıkmaktadır.

Transit vize başvuruları yüksek öncelikli değerlendirilen bir başka Almanya acil vize başvurusudur ve bu vize başvurusunun çıkış süresi kişinin seyahat tarihine göre belirlenmektedir.

Fuar vizesi başvuruları ise randevusuz kabul edilen başvurudur ve başvuru tarihi sonrası 2-3 hafta arasında çıkmaktadır.

Eksik Evrakla Acil Almanya Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Almanya acil vize başvurularınızda eksik evrakla vize başvurusu yapılamamaktadır. Almanya acil vize başvuruları Konsolosluğun imkân tanıdığı ve sadece belirli durumda olan kişilere yönelik tasarlanmış bir vize başvurusudur. Bu sebeple bahsi geçen kriterleri eksiksiz olarak yerine getirmeli, özellikle acil vize talep etmenize neden olan durumu gösterir evrakların eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz.

Eşimin Ailesinin Cenazesine Katılacağım. Almanya Acil Vize Alabilir Miyim?

Cenaze nedeniyle yapılacak acil Almanya vize başvuru hakkından sadece ölünün birinci derece yakın akrabalar yararlanabilmektedir. Cenaze nedeniyle Almanya acil vize başvuru hakkından sadece ölen kişinin eşi ve çocukları yararlanabilir.

Fuar Ziyaretinde Bulunacağım. Randevusuz Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Alman Konsoloslukları sadece Almanya’da düzenlenen fuarlarda ürünlerini sergilemek fuar ’da stant kuracak, organizatör şirkete ödeme yapmış ve elinde fuar krokisi, ödeme faturası ve fuar bileti olan kişilerin yapacak oldukları randevusuz Almanya vize başvurularını kabul etmektedir.

Konsolosluk, fuar ‘da stant kurmayan sadece fuar bileti ile yapılacak randevusuz Almanya vize başvuru taleplerini kabul etmemektedir.

Almanya Aile Birleşimi İçin Acil Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Hayır. Alman Konsolosluklarının Almanya aile birleşimi vize başvurularında acil/ekspres başvuru hizmeti bulunmamaktadır. Aile birleşimi vizesine başvuru yapan kişiler standart vize randevu sistemine tabidir.

Almanya’da Sınava Gireceğim Almanya Acil Vize Alabilir Miyim?

Almanya’da üniversite veya uzmanlık sınavına girecek kişiler Alman Konsolosluğundan veya Almanya vize başvuru merkezlerinden onay almaları koşuluyla randevusuz Almanya vize başvuru yapma hakkından yararlanabilirler. Ancak bu konu hakkında karar ilgili kurumlar tarafından verilecektir ve randevusuz başvuru kabulü yapılacağına dair kesinlik bulunmamaktadır.

Almanya’dan Okul Kabulü Aldım. Almanya Vizemi Acil Alabilir Miyim?

Hayır. Almanya’dan okul kabul alan vatandaşlarımız standart vize prosedürlerine tabidir ve Almanya vizelerini acil bir şekilde alamayacaklardır.

Almanya’da Staj Yapacağım. Acil Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Hayır. Almanya staj vizesi başvuruları acil durum olarak kabul edilmemektedir ve Almanya’da staj yapacak kişiler Konsolosluğun vize randevu sistemine kaydolarak randevu atamalarının yapılmasını beklemeleri gerekecektir.

Davetiyemin Süresi Bitiyor Almanya Acil Vize Alabilir Miyim?

Almanya vize davetiyesinin süresi biten vatandaşlarımız Almanya vizesine acil başvuru yapamayacaklardır. Davetiyesinin süresi biten vatandaşlarımız yeni tarihli vize davetiyesi almaları zorunludur.

Makine Montajı İçin Almanya Acil Vize Alabilir Miyim?

Mücbir durumlar hariç makine montaj işlemleri için acil Almanya vizesi alınamamaktadır. Makine montajı için Almanya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın Almanya vize randevu sistemine kaydolmaları ve randevu sıralarını beklemeleri gerekecektir.

İşlemdeki Almanya Vize Başvurumu Nasıl Hızlandırabilirim?

Almanya vize başvurusu yaptınız ve Konsoloslukta işlemi devam eden Almanya vize başvurunuzun durumunu hızlandırmak istiyorsanız ilgili Alman Konsolosluğu ile görüşmeniz gerekmektedir. İşlemdeki Almanya vize başvurunuzun durumunu hızlandırabilmek için haklı bir gerekçenizin olmasına ve bu gerekçeyi belgelerle ispat edebiliyor olmaya lütfen dikkat edin. Aksi takdirde yapacak olduğunuz bu talepler dikkate alınmayacaktır.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Vizeler

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader