İngiltere Vizesi Almak Zor mu?

İngiltere vizesi almak zor mu? İngiltere vizesi almak; İngiltere Diplomatik misyonlarının vize şartlarının zor olması, vize başvurularının detaylı bir şekilde incelenmesi nedeniyle Türk vatandaşları için zordur.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yeşil, Gri ve Siyah gibi özel pasaport sahipleri de dahil İngiltere vizesi almaları gerekmektedir.

Ayrıca İngiltere vizesi alabilmek için aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gerekecektir:

 • Konsolosluğun vize başvurularında istediği evraklar eksiksiz hazırlanmalı,
 • Online İngiltere vize başvuru formu doldurulmalı,
 • Hazırlanmış olan vize başvuru evrakları taranarak Konsolosluğun E-solo sistemine yüklenmeli,
 • İngiltere vize başvuru ücretleri online ortamda kredi kartı ile ödenmeli
 • İngiltere vizesi için parmak izi verilmesi gerekecektir.

İngiltere vize başvurularında daha önce İngiltere vizesi alınarak parmak izi verilmiş olsa da yeniden parmak izi beyanı zorunlu tutulur. Ayrıca; Schengen, Kanada, Amerika vizesi için veya ehliyet, pasaport ve kimlik çıkarma işlemleri için verilen parmak izi bilgileri de İngiltere vizesi için geçerli olmayacak, başvuru sahibinin İngiltere vizesi için özel parmak izi vermesi gerekecektir.

İngiltere vizesini alırken zorlaştıran bir diğer faktör de Konsolosluğun kayıt dışı ekonomi konusuna çok önem vermesidir. İngiltere Konsolosluğuna göre vize başvuru sahibinin gelir ve gideri örtüşmeli, başvuru sahibinin banka hesabına yatan yüklü miktardaki paraların açıklaması yapılabilir olmalıdır.

Türkiye’de her yıl çok sayıda vatandaşımız banka hesaplarına yatan yüksek meblağlı paraların kaynağını göstermedikleri için İngiltere vize reddi almaktadır.

Yine birçok vatandaşımız İngiltere vize başvuru formlarındaki gelir-gider bölümünü iyi hesaplayamama nedeniyle vize reddi almaktadır.

Birçok vatandaşımız ise İngiltere Konsolosluklarının vize başvurularını Home Office’te saklı tuttuğunu bilmediği için geçmiş vize retleri hakkında Konsolosluğa bilgi vermemekte ve bu sebeple bazen 10 yıllık İngiltere vize başvuru yapma yasağı alabilmektedir.

İşte tüm gerekçeler İngiltere vizesini alırken zorlaştıran faktörlerdir. Dolayısıyla ‘’İngiltere vizesi almak zor mu?’’ sorusuna verebileceğimiz yanıt ne yazık ki evet, İngiltere vizesi almak zordur. İngiltere vize başvurusu yapmadan önce ”İngiltere vizesi alacaklara tavsiyeler” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İngiltere Vizesi Almak Gerçekten Zor mu? Neden Zor?

 • İngiltere Vize Başvuru Formu Handikapları Olan Bir Formdur.

Online ortamda doldurulan İngiltere vize başvuru formu, birçok ülkenin vize başvuru formunun aksine başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi isteyen bir formdur. İngiltere online vize başvuru formu farklı farklı handikapları içeren bir formdur.

İngiltere vize başvuru formu aslında İngiltere vize işlemlerinizin başladığı, Konsolosluğun başvuru sahibi hakkında büyük oranda karar verdiği bir formdur. Online doldurulan İngiltere vize başvuru formunda yapılacak olan bir hata vize reddine yol açabilmektedir. Ancak Schengen vize başvuru formunda yapılan bir hata vize reddine yol açmamaktadır.

Dolayısıyla İngiltere vize başvuru formu bile İngiltere vizesi alımını zorlaştıran bir faktördür

 • İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurularını Detaylı İnceler.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını detaylı şekilde inceleyen bir konsolosluktur. Öyle ki Konsolosluğun bir vize başvuru sahibi hakkında karar vermesi için en erken 15 en geç ise 21 güne ihtiyaç duyar. Hatta Konsolosluk bir İngiltere vize başvurusu hakkında karar verebilmek için ek sürelere ihtiyaç duyabilmektedir.

Bu durumda Konsolosluk, vize başvuru sahiplerine sms ya da e-mail ile başvuru dosyasının değerlendirilmesi konusunda ek süreler gerektiğini iletir.

 • İngiltere Vize Başvuru Evrakları Taranarak Konsolosluğun E-Solo Sistemine Yüklenir.

İngiltere Konsolosluğu 2018 yılında E-solo sistemine geçmiştir. Bu sistem neticesinde artık başvuru sahipleri hazırlamış olduğu vize evraklarını dijital ortamda Konsolosluğa iletmeleri zorunludur.

Vize başvuru sahipleri İngiltere vizesi için hazırlamış oldukları evrakları eksiksiz ve tam olacak şekilde taramaları, PDF, JPEG formatlarında E-Solo sistemine yüklemesi gerekecektir. Evraklarını eksik yada üzerinde bulunan bilgileri okunamayacak şekilde yükleyenler İngiltere vize reddi sonucu ile karşılaşabilirler.

 • İngiltere Vize Başvurularında Başvuru Sahibinin Gelirinin Önemi

İngiltere vize başvurularında başvuru sahibinin banka gelirleri Konsolosluğun en önem verdiği konuların ilk sırasında gelmektedir.

İngiltere vizesini kolay alabilmek için banka hesap özetinizde yüklü miktarda para olması yeterli değildir.

İngiltere vizesini kolay alabilmeniz için şirket sahibi olmanız yeterli değildir.

İngiltere vizesini kolay alabilmeniz için ticari vize başvurusunda bulunmanız yeterli değildir.

İngiltere vizesini kolay alabilmek için banka hesabınızda aylık gelirinizle uyuşan, dengeli para giriş-çıkışı olan, vadesiz banka hesap özetleri kullanılmalıdır.

İngiltere vizesini kolay alabilmeniz için şirketinizin vergi levhası matrahsız olmamalı, şirketinizin vergi beyanı ile banka hesabınızda bulunan para miktarı birbirini desteklemelidir.

İngiltere vizesini kolay alabilmeniz için ticari vize başvurusunda bulunsanız dahi çalışansanız maaş banka hesabınızı ve kişisel gelirlerinizi sunmanız gerekmektedir. Diğer ülkelerin ticari vize başvurularında genel anlamda çalışılan banka hesap dökümleri kullanılmaktadır. Ancak İngiltere vize başvurularında hem çalışılan şirketin banka hesap dökümü hem de başvuru sahibinin banka hesap dökümü talep edilir.

Dolayısıyla başvuru sahiplerinin banka hesap dökümü İngiltere vizesini alırken zorlaştıran faktörlerden bir diğeridir.

 • İngiltere Vize Başvurularında Başvuru Sahibinin Niyetinin Önemi

İngiltere vize başvurularında başvuru sahibinin niyeti çok önemlidir. Seyahat amacını inandırıcı olmayan vatandaşlarımız vize reddi alabilmektedir. Ancak bu durum başvuru sahibinin vize başvurularında sadece otel, uçak veya davetiye sunulması olarak yorumlanmamalıdır.

Şöyle ki vize başvurularında otel ve uçak bileti rezervasyonu kullanmadan da vize başvurusu yapabilir hatta vize alabilirsiniz. Ancak asgari ücretli çalışansanız, ilk defa yurt dışına çıkacak ve İngiltere turistik vize başvurusunda bulunuyorsanız İngiltere’ye turistik olarak gittiğiniz konusunda Konsolosluğu ikna edemeyebilirsiniz.

Veya İngiltere dil okulu vizesine başvuru yaptınız. Daha öncesinde ise Türkiye’de İngilizce öğrenmeye yönelik herhangi bir girişiminiz olmadı veya yaptığınız iş İngilizce gerektirmeyen bir iş ise dil okulu vizesi başvurunuz reddedilecektir.

Bu sebeple İngiltere online vize başvuru formunu doldururken formda gerekli açıklamaları yapmalı, neden İngilizce öğrenmek istediğinizi belirten dilekçe yazmalı, arkadaşınızdan davetiye alıyorsanız arkadaşınızla nerede ve nasıl tanıştığınız konusunda Konsolosluğu bilgilendirmeyi unutmamalısınız.

 • İngiltere Konsolosluğu Geçmişte Yapılan Vize Başvurularını Saklar.

İngiltere Konsolosluğu geçmişte yapılan tüm vize başvurularını Home Office’te saklamaktadır. Dolayısıyla İngiltere vizesi için başvuru yapan kişilerin önce Home Office’te kaydı var mı- yok mu kontrol edilir. Başvuru sahibinin geçmiş vize başvurusunda verdiği bilgilerle yeni vize başvurusunda verdiği bilgiler karşılaştırılır ve bilgilerin tutarlı olup-olmadığı karşılaştırılır. Hatalı, çelişkili veya yalan bilgi beyanında bulunan vatandaşlarımızın vize başvurusu reddedilir. Üst üste yanlış bilgi beyanında bulunan vatandaşlarımıza İngiltere vizesine uzun süreli başvuru yapma yasağı verilir.

Dolayısıyla siz siz olun geçmişte aldığınız İngiltere vize reddi var ise formda bu bilgiye yer verin. Aksi takdirde vize alacak koşullara sahip olsanız bile İngiltere vize başvurunuz yalan bilgi beyanı nedeniyle reddedilecektir.

 • Yanlış Vize Kategorisine Başvuru Yapmayın.

Türkiye’de birçok vize başvurusu yanlış vize kategorisine başvuru yapılması nedeniyle reddedilmektedir.

Dolayısıyla İngiltere Konsolosluğunun vize kılavuzlarını detaylı şekilde incelemeye ve seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapın. Aksi takdirde yanlış vize kategorisine başvuru yapmanız nedeniyle vize reddi alabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Almak Zor mu?

Pasaportunuzda Schengen, Amerika ve Kanada gibi ülkelerin vizeleri var, Konsolosluğun vize şartlarını yerine getiriyor ve doğru vize başvurusu yapmışsanız İngiltere turist vizesi almak zor değildir.

Ancak düzenli bir geliriniz yok, ilk defa yurt dışına çıkıyor ve doğru vize başvurusunda bulunmamışsanız İngiltere turistik vize almanız zor olacaktır.

İngiltere Vizesi Almak Kimler İçin Zor?

İngiltere vizesi, aşağıdaki durumda olan kişiler için zor alınan bir alınan vize olabilir. Beyan ettiğimiz bilgiler SaltVisa tecrübelerinden yol çıkılarak oluşturulmuştur.

Dolayısıyla İngiltere Konsoloslukları adına bilgi beyanında bulunmadığımızı bilmenizi isteriz.

 • Düzenli geliri olmayan, işsiz ya da asgari ücretle çalışan,
 • Seyahat amacı net ve inandırıcı olmayanlar,
 • Memur olup ticaretle uğraşan ve dolayısıyla banka hesabında aylık maaşının ortalamasından daha fazla para bulunanlar,
 • Şirket sahip olup, şirketinin vergi levhasında matrahsız yazan ve gelirini yüksek gösterenler,
 • Banka hesabında ortalama gelirinden daha fazla miktarda parası olan ve bu paranın kaynağını ispat edemeyenler,
 • Vize başvuruları için yeni banka hesabı açmış ve randevudan kısa süre önce para eklemiş kişiler,
 • Banka hesabı geçmişe dönük hareketli olmayanlar,
 • Vadeli banka hesap özetleri ile vize başvurusu yapanlar,
 • İşe yeni girmiş, yıllık izin hakkı olmayan ve haklı bir gerekçesi sunmadan İngiltere vize başvurusu yapanlar için İngiltere vizesi almak zordur.

Yeşil Pasaportlar İçin İngiltere Vizesi Almak Zor mu?

İngiltere vize başvurularında bordo pasaportla yeşil pasaportlar aynı değerlendirmeye tabidir. Dolayısıyla İngiltere Konsoloslukları yeşil pasaportla vize başvuru yapanlara özel bir imtiyaz tanımamaktadır ve vize başvurularında daima vize başvuru sahibinin güncel durumu değerlendirilmeye alınmaktadır.

İngiltere vizesine yeşil pasaportla başvuru yapacaksanız doğru vize başvurusunda bulunduğunuzdan, Konsolosluğun vize şartlarını yerine getirdiğinizden ve seyahat amacının net ve inandırıcı olup-olmadığından emin olun.

Emekliler İçin İngiltere Vizesi Almak Zor mu?

Emekli maaşınız dışında üzerine kayıtlı tapu, araç ruhsatı, kira geliri veya diğer gelirleriniz var ise, seyahat amacınız net, anlaşılır ve pasaportunuzda seyahat geçmişlerinizi gösterir vizeler var ise İngiltere vizesi almanız birçok meslek ve yaş gurubuna göre daha kolay olacaktır.

45 yaş üstü ve emekli vize başvuru sahipleri her zaman kamu güvenliğini tehdit eden yaş gurupları arasında yer almadığı için, emeklilerin birçok vize başvuru sahibine oranla daha oturmuş bir düzeni olduğu için emeklilerin İngiltere vizesi almaları daha kolay diyebiliriz.

En Kolay İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

En kolay İngiltere vizesi güvenilir İngiltere vize danışmanlık firmaları ile alınabilmektedir.

Güvenilir İngiltere vize danışmanlık firması ile çalışmanız halinde:

 • Konsolosluğun istediği İngiltere vize başvuru evraklarınızı eksiksiz ve doğru hazırlayabilir,
 • Online İngiltere vize başvuru formunu doğru doldurabilir,
 • Vize başvuru evraklarınızın Konsolosluğun e-vize sistemine eksiksiz şekilde yüklenmesini sağlayabilir,
 • Doğru vize türüne ve doğru vize süresine başvuru yaparsınız.

Böylelikle İngiltere vize reddi alma olasılığını minimum düzeye indirgemiş ve İngiltere vizenizi en kolay şekilde almış olursunuz.  Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için ”İngiltere vizesine danışmanla başvuru nasıl yapılır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader