İngiltere Vizesine Danışmanla Başvuru Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesine danışmanla başvuru nasıl yapılır? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere ne yazık ki hala vize ret oranları en yüksek olan ülke. Hem başvuru aşamalarının zorluğu hem de ret oranlarının yüksek olması nedeniyle bir çok başvuru sahibi İngiltere vize başvurusunu tecrübeli ellere bırakmayı tercih ediyor ve vize şirketine İngiltere vize evraklarını teslim ediyor.

Peki vize şirketleri güvenilir mi?

  • Vize danışmanlık şirketleri İngiltere vizesini daha kolay almanız için size yardımcı olabilirler mi?
  • Vize acentası ile İngiltere vize başvurusu yaptığınızda ret riskiniz azalır mı?

İngiltere vizesine danışmanla başvuru nasıl yapılır konusu üzerine merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

En çok korkulan ve ret oranları en yüksek olan İngiltere vizesine danışmanla başvurmak mı doğru?

İlk defa İngiltere vize başvurusu yapıyorsanız, daha önce hiç bir ülkeden alınmış vizeniz yoksa İngiltere vize başvurusu için danışmanlık almayı düşünebilirsiniz.

Aynı zamanda başvurumu kendim yapmak istiyorum diyebilir, tüm başvuru aşamaları gözden geçirerek işlemleri kendiniz yaparak da vizenizi alabilirsiniz. İşlemleri kendiniz yapacaksanız güncel bilgilere sahip olmalı, Konsolosluk resmi web sayfasını (gov.uk) detaylı incelemeli ve başvuru amacınıza uygun vize türünün gerektirdiği tüm adımları eksiksiz tamamlamalısınız.

Kısacası İngiltere vize başvuru prosedürüne çalışmalı, başvuruyu eksiksiz tamamlamalısınız.

Danışmanla İngiltere vize başvurusu yapmanız durumda, doğru vize şirketi ile çalışırsanız tüm işlemler uzman vizeci tarafından yapılacak, gerekli kontroller sağlanacaktır. Bir çok başvuru yapan ve seyahat amacınızı dinleyen danışman, sizin için en doğru kategori ve gerekli evraklar konusunda sizi bilgilendirecektir. Evrak kontrolü, gerekli formların doldurulması,randevu alımı, dilekçe yazımı gibi işlemler vize danışmanı tarafından yapılacaktır. Bu nedenle tüm bu işlemler konusunda kendinize güvenmiyorsanız, yeterli zamanınız yoksa, ilk defa vize alıyorsanız, durumunuz riskliyse İngiltere vize başvurunuzu vize şirketi ile yapabilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi için vize takip şirketleri yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere vize başvurusu için danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Vize başvurusu yapacağınız firmanın hangi ülkeler için, hangi vize kategorileri için hizmet verdiğini öğrenin. Firmanın ne kadar süredir faaliyet gösterdiği ve İngiltere vize başvuru üzerine ne kadar süredir çalıştığını sormanız da önemli.

Vize acentasının İngiltere vize başvurunuzun hangi aşamalarını tamamlayacağı çok önemli.

Örneğin: sadece form dolduran ve randevu alan vize acentası ile değil; evrakları kontrol eden, gerekiyorsa ek evrak ve dilekçeler konusunda sizi yönlendirecek bir şirketten destek alın.

İngiltere vize başvuru aşamalarının tümünün önemli olduğunun farkında olan ve tüm aşamalar için çalışan vize danışmanı ile vize onayı almanız daha kolay olacaktır.

İngiltere vize acentası ile başvurunun avantajları nelerdir?

İngiltere vize başvurusu konusunda hizmet veren şirketle başvuru yapmanız durumunda vize başvuru formunda hata yapılması riski azalacaktır. Vize şirketleri pek çok başvuru yaptıkları için başvuru formuna detaylara hakim durumdadırlar ve İngiltere Konsolosluğu’nun ilgili formdaki sorularla asıl hedeflediklerinin ne olduğunu daha iyi anlayabilirler.

İngiltere vize acentaları ret gerekçelerine hakim oldukları için vize reddine neden olacak durumları sizinle paylaşır ve mümkünse başvuru dosyanızda bu yönde değişiklik yapar.

Vize acentaları güncel İngiltere vize evraklarının listesini sizinle paylaşır. Gerekirse destekleyici, vize almanızı kolaylaştıracak evraklar talep eder.

Vize danışmanı doğru İngiltere vize kategorisine, doğru evraklarla başvuru yapmanızı sağlar.

Başvurunuz acilse, vizenizi en hızlı şekilde almanızı sağlayacak doğru hizmeti satın almanız konusunda sizi yönlendirir. (Ekspres İngiltere vizesi, vip İngiltere vizesi gibi)

İngiltere vize başvurunuzu danışmanlık almadan yapabilir misiniz?

İngiltere vize başvurunuzu danışmanlık almadan kendiniz yapabilirsiniz. İngiltere vize onayı almak için vize şirketine ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Başvurunuzu kendiniz yaparak sadece İngiltere vize harcı ödeyebilirsiniz. Süreci dikkatli tamamlamanız, evrakları eksiksiz hazırlamanız durumunda danışmansız İngiltere vizesi alabilirsiniz fakat banka hesaplarınız güçlü değilse, düzenli gelir sahibi değilseniz, seyahat geçmişiniz yoksa, başvuru formunu kendiniz doldurmaya alsanız, daha önce vize retleriniz varsa, banka hesabınızdaki paraların resmi kaynağı yoksa İngiltere vize başvurusunu vize acentası ile yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere vize başvurumu kendim yaparsam ret alma riskim artar mı?

İngiltere vize başvurusuna dair güncel tüm bilgileri detaylı olarak inceleyerek başvuru işlemlerini eksiksiz tamamlamanız halinde, vize uyum koşullarını sağlıyorsanız ret alma riskiniz düşük olacaktır. (bkz: İngiltere vize reddi sonrası yeni vize başvurusu)

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader